Diskuse: Australská Rally 2011 – Ford vítězí podruhé v sezóně, taktika převládá nad sportem (+ fotogalerie)

Po chybě obou Sebastienů od továrního Citroënu si pro vítězství v klidu dojel Ford, závěr soutěže připomínal přepočítávání sekund ve prospěch taktiky.
Zpět na článek
12. 9. 2011 11:58
S taktikou první přišel Citroën
Předně je potřeba říct fakt, že s taktizováním první přišel Citroën, který ho dotáhl k dokonalosti a stal se přirozenou součástí v jeho boji o titul... V sezoně 2009, kdy Ford netaktizoval při rallye Sardinia, tak tím přišel Hirvonen o titul mistra světa, kdy skončil v celkovém hodnocení o bod za Loebem a v tomto ročníku se jen díky taktice, kdy Ogier čistil trať Loebovi na některých šotolinových rallye, se stal mistrem světa...

Ford se z této situace přirozeně poučil a využívá tak taktiku naprosto rozumně také..
Rozbalit vlákno
1
12. 9. 2011 15:10
Re: S taktikou první přišel Citroën
:yes: :yes: :yes: :yes:

Holt někteří by rádi šoupli Ford do jedné kategorie s Citroenem. ;-)
Avatar - ferovychlap
12. 9. 2011 13:17
Taktika nepřevládá nad sportem
Taktika nemůže převládat nad sportem, protože je (nebo měla by být) jeho přirozenou součástí. A to nejen u motoristických sportů. Jsou sporty, kde je samotná taktika považována za sport a v motorsportu byla je a vždycky bude taktika více než klíčová ;-)
1
12. 9. 2011 15:17
Re: Taktika nepřevládá nad sportem
Je taktika s 30s a je taktika s 10 minutami, to co dělá Citroen je za hranicemi sportu. ;-)