Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz SLK 250 CDI: Dieselová současnost a minulost Mercedesu

Móda turbodieselů v otevřených vozech začala již v první polovině 90. let. Mercedes-Benz se až teď rozhodl instalovat motor CDI také do roadsteru SLK.
Zpět na článek
8. 11. 2011 20:32
Re: 250CDI - tento motor
Teď trošku off topic:
Opravdu mne zaráží, že v naší společnosti stále převládájí předsudky typu "ženská neumí řídit, ženská takové auto neocení" a snad ta nejhorší věc, nad čím mi zůstává rozum stát, je označení "auto pro ženskou", což většinou je nějaké mini vozítko do města se strašnými vlastnostmi a vzhledem a výkonem "nula nula nic" a slovy:"Však jí to stačí." Šmankote, snad nejsem jediná ženská, co má auta ráda a když přijde do servisu, tak na otázku : "A jaké máte auto?", neodpoví: "Červené!": >:D . Ku příkladu mám velice ráda MB a řídila jsem všechny modely včetně CL 63 AMG a SLS AMG.. snad kromě SL a nového CLS, ale k tomu se snad někdy dostanu. :-)
Několikrát jsem měla na víkend půjčené nové SLK 200 a musím říct, že jsem také zastánce benzínových motorů do "aut pro radost", nicméně bych neodsuzovala ty, kteří si do SLKáčka pořídí diesel, je to jejich věc a jejich rozhodnutí a pokud ta volba jim vyhovuje, tak proč ne? Nemusíme být tak konzervativní, ne? Takže pryč s předsudky ;-)
Avatar - Ham.
5. 11. 2011 21:36
Re: 250CDI - tento motor
Pro mladýho motorka = pro starýho roadster
[odkaz]
Avatar - CHerokee
5. 11. 2011 20:50
Re: 250CDI - tento motor
Je vidět, že to píše člověk, který skutečně ví, o čem mluví. A je fuk, jestli to je roadster veterán, MX 5, Z4 , SLK, Honda S2000 nebo jiný... kdo nezažil nepochopí. Jediné, s čím se to dá srovnat je motorka :-)
Avatar - Ham.
5. 11. 2011 16:35
Re: 250CDI - tento motor
Auto mnoha tváří je kombajn, HB, SUV, MPV nebo i obyčejný sedan střední třídy. Roadster je především a hlavně o radosti z jízdy. Kdo si jej koupí pro radost tak udělá nejlepší kauf, kdo si jej koupí pro nějaké praktické důvody tak je dutohlav. Když vezmu všechny typy běžně prodávaných variant tak roadster je ta nejméně praktická ale nejzábavnější. Takže spíš auto jedné tváře zato té nejrajcovnější.
Avatar - CHerokee
5. 11. 2011 16:24
Re: 250CDI - tento motor
Myslím, že si zjevně nerozumíme. Tohle auto není o tom koho vezeš, ale o té jízdě...
Avatar - CHerokee
5. 11. 2011 14:34
Re: 250CDI - tento motor
Jak v čem, v tom, že stále dělají několik skvělých atmosférických motorů - to tleskám. Konzervativní ano - třída E+S+Maybach. Ale jinak myslím, že už měli daleko konzervativnější období...
Avatar - DawQa
5. 11. 2011 14:12
Re: 250CDI - tento motor
tohle je auto mnoha tváří a já jsi dovedu představit babu, co přesně na tyhle potřeby to auto minimalně pul rok používat bude a radost z jízdy se dostaví, i když nebude stejná jako u tebe v 350 .. :-)
Avatar - WinDiesel
5. 11. 2011 11:59
Re: 250CDI - tento motor
Uvidíme, to je ono. Proč to šmahem odsuzovat předem? Stáhnout se dá z nabídky vždycky, Bohužel Mercedes zrovna v této době doplácí na přemíru konzervativnosti.
Avatar - WinDiesel
5. 11. 2011 11:58
Re: 250CDI - tento motor
Na klikaté lesní skáčou blondýny do auta? V každé zatáčce jedna? Onehdy jsem na klikaté horské na Domažlicku potkal pár lehkých ženštin, ty jsi měl na mysli? >:D
Avatar - CHerokee
5. 11. 2011 11:16
Re: 250CDI - tento motor
Když mi bylo 18 taky jsem měl romantickou představu kabrioletu, do kterého mi budou skákat blondýny z Baywatch >:D a drandil jsem ve Škoda 105 . Tak asi proto to psal. Jinak s Hamem nelze než souhlasit. Tohle auto je fakt nejlepší v bez střechy v 70,80 na klikaté lesní cestě v horách.
Avatar - CHerokee
5. 11. 2011 11:10
Re: 250CDI - tento motor
To je taky pravda, ale seknout se můžou. V Z4 mám dojem taky kdysi zkoušeli diesel, ale neprosadil se. Uvidíme jak v SLK.
Avatar - WinDiesel
5. 11. 2011 09:16
Re: 250CDI - tento motor
Indiáne, sice jsem nereagoval na Tebe, ale budiž, vyzkoušel jsi to. A máš svůj názor. Můj názor je ten, že Mercedes asi ví co dělá a kdby to bylo tak hrozné, jak tady někteří propagují, neprodal by se ani jeden kus. A to by byl zatraceně drahej špás, rvát motor do auta, které se potom nebude prodávat.
Avatar - Ham.
5. 11. 2011 00:28
Re: 250CDI - tento motor
Nevím proč do toho taháš baby, SLK je auto pro radost bez ohledu na pohlaví a u aut pro radost jde především o motor, o jízdní vlastnosti a o vzhled. Všeho má varianta SLK 350 tak akorát a považuji ji za optimální volbu právě z hlediska té radosti. Určitě to není auto na nákupy, na ježdění do práce, na odvoz dětí do školky, na cestování ke kadeřníkovi, na dlouhé cesty po dálnici nebo po městě, ne že by něco z toho nezvládlo ale na to jsou daleko vhodnější auta, s kterými je ale zábava asi jako s chcíplou akvarijní rybičkou. Je sice pravda, že bab co chtějí auto pro radost bude asi o něco méně než nás (praktičtější orientace ženského pokolení je jasná), ale to na věci nic nemění.
Avatar - CHerokee
4. 11. 2011 21:51
Re: 250CDI - tento motor
:yes: Navíc takové auto si nekupuju kvůlui někomu (od toho jsou kombíky), ale kvůli sobě...
Avatar - Hammunasakra
4. 11. 2011 19:04
Re: 250CDI - tento motor
Občas mám při čtení místních příspěvků spíš OPAČNÝ pocit - že na motoru záleží MNĚ a ... ;-)
Avatar - CHerokee
4. 11. 2011 18:30
Re: 250CDI - tento motor
Windowsový Diesele, jel jsem s SLK 200, a se svou 350 mám najeto 5000 km. :-! 250 CDI jsem opakovaně vyzkoušel v E i C, takže vím o čem mluvím.
4. 11. 2011 17:44
Re: 250CDI - tento motor
Tak babám to je jedno. Jim nevadí co mají za motor ,hlavně když je v Medvídkovi nebo bávíšku a nemá to stříšku a fakt vypadá jako takovej sporťáček.
Avatar - gld
4. 11. 2011 16:56
Re: 250CDI - tento motor
Ja som to myslel vážne.
Avatar - WinDiesel
4. 11. 2011 16:31
Re: 250CDI - tento motor
A co takhle místo blbejch keců auto otestovat a teprve potom vynášet soudy?
Avatar - CHerokee
4. 11. 2011 13:47
Re: 250CDI - tento motor
To je pravda. A souhlasím i s Hamem...zatímco v autech pro denní použití jde o spotřebu a hluk je diesel bezkonkurenční, tak v roadsteru pro radost (nejlépe atmosférický) benzín.
Avatar - gld
4. 11. 2011 13:12
Re: 250CDI - tento motor
Môže to byť zaujímavá úchylka. Namiesto uniformného vrčania benzínového motora sa opájať chrachtaním a pískaním turbodieslu. Taký návrat ku koreňom automobilizmu. Do časov kedy to muselo rachtať, aby ste vedeli že je všetko ok ;-)
Avatar - Ham.
4. 11. 2011 12:35
Re: 250CDI - tento motor
Tak k SLK asi nejlépe pasuje 350, optimální výkon, optimální zvuk, pohoda. 250CDI je podle mého soudu kravina, skvělý motor do sedanu nebo kombajnu kde je max. utlumen, ale poslouchat chrochtání v otevřeném voze, který je primárně určen pro radost, to ani náhodou.
Avatar - CHerokee
4. 11. 2011 12:15
Re: 250CDI - tento motor
To je pravda, nicméně k tomuto krásnému roadsteru opravdu lépe pasuje benzínový motor. A kdo si krom designu a větru ve vlasech chce užít i povedený zvuk a má rád atmosféry (kterých už je opravdu málo), pak 350 nebo 55 AMG.
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2011 09:21
250CDI - tento motor
je uz teraz legendou

je ho mozne zakupit v triede C, E, S, GLK, M, SLK, CLS, CLK a ktovie kde este :yes:

neskutocny kroutak a priazniva spotreba pri dokonalej kulture chodu z neho robia momentalne jednym z najlepsich dieslovych stvorvalcov konkurovat mu moze jedine HDi od PSA ktory pouziva 508 a C5

ked diesel tak jedine od MB alebo PSA :yes: