Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Ford Transit Kombi 2,2 TDCi – Přijede nás osm, babi

Babička musí honem dodělávat další štrůdl, mladí si pořídili Transita a tak jezdí všude spolu. Nebo raději ne?
Zpět na článek
23. 4. 2020 02:49
Dotaz
Dobrý den, moc ocením, když mi někdo poradíte, jestli byste šli do téhle dodávky. Nám se s kolegyní celkem líbila. Jak vlastnosti, tak velikost nákladního prostoru i komfort pro řidiče. https://www.vanscentre.com/…-tazne-28t-zadn/?… Díky moc za jakoukoliv radu. ;)
8. 11. 2017 17:49
Transit
Tak Transit už je taková klasika, co zkrátka neomrzí. Taky ho máme, jen ne v téhle "autobusové" verzi. Kupovali jsme si ho ojetý přes firmu [odkaz] . Manžel totiž často cestuje za prací, takže s sebou pořád potřebuje vozit nářadí a materiál, a tady má dostatek prostoru na všechno, co je potřeba. Rozhodně bych doporučila, hodí se i na cesty nebo třeba na stěhování většího nábytku.
5. 4. 2016 16:36
yep
Zdravím,
Ford Transit je skvělá dodávka. Když jsem přemýšlel, jestli koupit, nebo ne, hodně mi pomohla firma dodavky-express.cz, která mi zprostředkovala pronájem za rozumné ceny, takže jsem si auto mohl vyzkoušet. Doporučuji.
23. 1. 2013 18:55
Ford Rašino - servis
Chtěl bych varovat všechny, kteří uvažují, že si koupí automobil u společnosti Ford Rašino, poskytuje velmi špatný servis a přijímací technici jsou nepříjemní až arogantní, určitě najdete spolehlivější.
22. 11. 2011 07:15
Re: EGR
Nie každý všetko zvládne na rovnako dobrej úrovni, netýka sa to iba EGR. Tento diel je problémový aj v iných autách a je zodpovedné napríklad za odpísanie turba...
Avatar - Atlis
21. 11. 2011 09:12
Re: EGR
A asi prave preto sa stalo zaslepovanie EGR ludovym folklorom... bohuzial, pokial to ako-tak vedia poriesit ini, mal by aj Ford.
20. 11. 2011 22:31
Re: EGR
Nehádž do ľudí z Fordu, hádž do skvelých euroúradníkov, ktorí stále presadzujú prísnejšie a prísnejšie normy na čistotu výfukových plynov. EGR totiž nerobí nič iné, iba časť výfukových plynov presmeruje do turba a nazad do valcov. A že je tá mrška aj riadne drahá, ono navrhnúť pohyblivú mechaniku, aby spoľahlivo fungovala aj keď je permanentne zanášaná sajrajtom priamo z výfukových ventilov valcov, to je kumšt, ktorý sa dokonale proste zvládnuť asi nedá.
Celkovo vzaté, EGR motoru iba škodí.
Avatar - honza84
20. 11. 2011 17:35
EGR
"Otázkou samozřejmě zůstává spolehlivost pokročilých systémů jako je EGR ventil" to je achylova pata transitů, u nás na firmě sme jich měli přes 10 a všechyn s tim měli problémy. Já konkrétně s tim taky mam neblahý zkušenosti - kdyby bylo po mym tak tuhle vyfikundaci vymontuju a hodim po hlavě někomu z fordu.
Avatar - m.z.
20. 11. 2011 16:06
Re: A co Ducato?
Tak to je bez debat, ale taková velká kráva může být řešením pro partičku s prostorově náročnými koníčky.
Avatar - dr.biker
20. 11. 2011 14:32
Re: A co Ducato?
Však já jsem nepsal, že je to konkurence pro Transita. Ale že jsou to vhodnější osobní dodávky pro rodiny, protože Transit je prostě dodávka pro dělníky a ne pro rodiny. Alespoň mě to tak připadá. Jinak 7 míst musí bohatě stačit, zavazadlový prostor je také velký u těchto dodávek. Jinak máš pravdu, jsou tu i větší dodávky, ale ty se mi zdají pro rodiny až příliš velké. Ale ta možnost tu je.
Avatar - m.z.
20. 11. 2011 13:27
Re: A co Ducato?
Viano, T5, Trafic, apod. nejsou přímým konkurentem Transita. Je jím Sprinter, Crafter, Master, atd.
Avatar - Atlis
20. 11. 2011 00:54
Re: A co Ducato?
viano je vo vnutri dost male...
Avatar - Bristol
19. 11. 2011 22:54
Re: A co Ducato?
nemluvím o tomhle transitu...ale o "osobním" tourneo však mrkni sám
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - dr.biker
19. 11. 2011 21:01
Re: A co Ducato?
Také si myslím, že Transit není rodinné auto, ale dobrá dodávka na převoz dělníků a jejich drobného nářadí. Pokud rodině nestačí MPV a chce osobní dodávku, tak by měla jít raději k Renaultu/Opelu, Vw, Mercedesu nebo již ke zmiňovanému Fiatu. Ty nabízí propracovanější interiéry, např. sklopné stolečky, roletky na oknech, úložné prostory pro cestující vzadu nebo otočné sedačky a v některých se dá vytvořit dvojlůžko na spaní.
Zde na auto.cz kdysi testovali např. Trafica a nazvali ho jako nadprůměrně pohodlný minibus pro sedm cestujících a spolu s Volkswagenem T5 dominují třídě osobních dodávek.
Zde je odkaz na připomenutí:
[odkaz]
Nebo zde je test Mercedes-Benzu Viano, který tu byl nedávno:
[odkaz]
Toto jsou osobní dodávky vhodné pro rodiny, sice uvezou o jednoho člověka méně než Transit, ale nabídne jím větší komfort při cestování a hlavně vypadají v interiéru lépe, člověk se tam necítí jako v nákladovém prostoru dodávky, ale jako v MPV a ještě máte velký prostor pro zavazadla.
Avatar - m.z.
19. 11. 2011 19:05
Re: A co Ducato?
Podle čeho soudíš, že Transit má o třídu lepší interiér? Navíc Transit v téhle specifikaci je dobrý na převoz pracovníků na kratší vzdálenosti. Jako rodinné auto, by měl mít plně čalouněný interiér a ne jen koženku na bocích ;-\
19. 11. 2011 11:21
Re: A co Ducato?
To si děláš srandu, že jo? >:D
Avatar - Bristol
19. 11. 2011 10:46
Re: A co Ducato?
subjektivní dojem...neříkám že transit má kdovíjaký interiér...ale je o třídu vejš než v tomhle fiatu
Avatar - petrumr
19. 11. 2011 09:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 11. 2011 21:45
Re: A co Ducato?
No pravda je, že tohle Ducatu Panorama [odkaz] působí za stejné peníze daleko dotaženějším dojmem, než tenhle Transit.
neregistrovaný "Arth"
18. 11. 2011 20:01
A co Ducato?
Chlapi nějak vám ze zaměřovače vypadlo Ducato... s 2.3jtd je to úplně pohodový "rychlovlak" pro 8...
vepředu totiž doporučuju sólo sedačku spolujezdce, a ne dvoumístnou lavici...
Avatar - Atlis
18. 11. 2011 14:37
Caravelle
Obcas v praci jazdim Caravellou, 2.0BiTDI a to je na prevazanie ludi uplne idealne auto. Sice sa ich tam zmesti "iba" 8 s vodicom, ale aj v plnom obsadeni maju vsetci dostatok miesta, auto uplne pohodlne zvlada dialnicne lety rychlostami vyse 160kmh. Komfort je s dodavkami v meste aj mimo neporovnatelny. Je to asi jedine auto od VW, ktore mam skutocne rad.
Avatar - Bristol
18. 11. 2011 13:34
Re: ujde
my máme právě jen tyhle fordy...a co do comfortu právě nic moc...to souhlasim...dokážu si představit že vivaro nebo ten mercedes bude komfortnější... :yes:
Avatar - petrumr
18. 11. 2011 12:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Bristol
18. 11. 2011 12:16
tourneo
pokud bych měl volit auto v této třídě tak asi viano nebo caravelle....oba tyto vozy už mají interiér skoro na úrovni běžných aut...a taky se s nimi mnohem lépe jezdí...transit co do prostoru nemá konkurencu prakticky...ale zase pokulhává interiér a comfort na palubě...je to prostě klasická dodávka...a dle mejch zkušeností...i překvapivě dobře jezdí... :yes:
Avatar - Bristol
18. 11. 2011 12:12
Re: ujde
máme ho na firmě...ale ve verzi tourneo 9pax 96kW...když si člověk zvykne jak s tím má jezdit(skoro jako s náklaďákem) tak je to celkem na pohodu...živé to je dostatečně(nenaložené) a má dokonce komunikativnější řízení než octávia II což jsem u podobného auta opravdu nečekal... :yes:
Avatar - petrumr
18. 11. 2011 11:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.