Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Technická inovace roku 2011: Vítězem ankety KMN je Mazda Skyactiv

Soubor komplexních technických opatření snižující spotřebu paliva porazil centrální airbag nebo plastová kola.
Zpět na článek
15. 12. 2011 08:05
Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Vzhledem k tomu, že kompletní Skyactiv je zatím pouze u CX5 a navíc jsem ještě neviděl recenzi modelu pro Evropu (zatím je test pouze z Austrálie), tak hodnotili něco, co je pouze na papíře. Osobně si myslím, že si to Mazda asi zaslouží, ale hodnotit něco pouze z papírových údajů se mi zdá ošemetné. Pokud to měla Mazda dostat, tak až příští rok.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - KANKUNEN
15. 12. 2011 08:27
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Nebo letos to dostat za papíry a příští rok za praxi. Pořád lepší než když dostane cenu dvouválec za to, že se většinou točí správným směrem a má při tom tak nízké vibrace, že se zrak nerozmazává.
Avatar - R32
15. 12. 2011 08:45
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Podľa mňa už hybridy prestávajú baviť aj novinárov aj trh akosi váha. Veď aké boli pred pár rokmi prognózy, koľko bude hybridov a koľko elektromobilov a kde sme dnes? Takže volili niečo čo dokáže šetriť s "aktuálnou" technikou bez nasadzovania elektromotorov či batérií...
Ale keď už sme pri recenzii, test Mazdy CX5 vyšiel v poslednom čísle AutoTipu č.25 a autá sú tam na Nemeckých špz. ;-) takže ten reál test nevidím až tak nereálne. :-)
15. 12. 2011 08:49
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Díky za tip na AutoTip ;-) . Zatím jsem viděl v časopisech jen obecná shrnutí známých věcí, jestli je tam napsáno, jaký je pohon 4x4 a jak dobře funguje jejich automatická převodovka, jaká je skutečná spotřeba, tak si to běžím koupit (jestli to není kvůli té Mazdě vyprodané :-) )
Avatar - abacus
15. 12. 2011 09:42
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Novinári už testovali predsériové kusy. Tu je postreh v slovenskom denníku: [odkaz]
Pravdu povediac pre tento model som odložil výmenu auta, takže uvidíme v reály na jar. Možno budem ochotný porušiť pravidlo - neber novú generáciu auta s prvého roku výroby. :-)
Avatar - Ghostyx
16. 12. 2011 00:57
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Nema smysl ten casak kupovat kvuli jedne dvojstrane, prolistuj si ho nekde v hypermarketu a mas to zadara. ;-) Jinak nic noveho, co bychom uz nevedeli, tam o te CX-5 neni, ale je pravda, ze ji tam skopcaci hodnoti po vsech strankach v superlativech... :yes:
Avatar - roman.rs
15. 12. 2011 10:31
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Tak to tě zklamu, já už jsem s CX-5 jezdil před měsícem a bylo to super. :yes:
Jinak auto jezdí pěkně dlouho ve Skandinávii a v AUTO TIPU o tom rozsáhle psali. A mimochodem velmi pochvalně. :yes:
15. 12. 2011 10:46
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Dobrý den, dle mých informací měla řada novinářů KMN možnost se s kompletním balíčkem Skyactiv seznámit na vlastní kůži ať už při jízdách v zahraničí nebo přímo ve vývojovém centru v Japonsku. KMN jinak samozřejmě zastává heslo "neznám = nevolím", které je dle mého názoru naprosto správné, protože jak víme, papír často snese opravdu hodně a realita může být jiná.
15. 12. 2011 11:57
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Děkuji za doplnění informací. CX-5 mám vyhlídnutou jako další auto, nemůžu pořád viset na netu, jednou za týden si situaci progoogluju. Koupím si AutoTip, jsem zvědavý, zda tam bude uvedeno, jaký typ pohonu 4x4 tam je (stále se mluví o tom, že totožný s CX-7, ale nikde jsem to nečetl jasně napsané). Nejvíc se těším na vlastní svezení. Budu porovnávat se Subaru XV, případně Subaru Outback. Moc mě neláká německá produkce, ta auta jsou taková "sterilní".
Avatar - Ghostyx
16. 12. 2011 01:05
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Myslim, ze tady neni co resit, velikosti a technologicky bude CX-5 na tom mnohem lepe nez XV a to nemluvim o postarsim Outbacku. :yes: Ale to je jenom muj subjektivni nazor a nikomu ho nevnucuji... ;-)
15. 12. 2011 13:56
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Takze predpokladam ze vsetci novinari KMN jazdili na RR Evoque (plus focus, citigo, i40, a rio) ked volili auto roku, vsak? :-)
15. 12. 2011 14:45
Re: Kolik novinářů asi jelo s kompletní výbavou Skyactiv?
Ano, je to tak