Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën DS5: Ceny v Německu začínají na 29.350 euro

První exempláře nového francouzského luxusního MPV dorazí k německým zákazníkům v březnu 2012.
Zpět na článek
23. 12. 2011 18:42
25. 12. 2011 14:07
Avatar - Ada je zase tady
23. 12. 2011 09:36
Pozitivní vývoj
je dobře, že už to nemá volant s pevným středem :yes: Jinak vidim řešení interiéru negativně. Obludný středový panel a volant evokující letadlo je možná zajímavý pro estéty, já bych ale dal přednost Passatu.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Hammunasakra
23. 12. 2011 11:09
Re: Pozitivní vývoj
Je škoda že volant s pevným středem se lidem (kteří s ním NEmají žádné zkušenosti) NE"líbí" - ten nápad umožňující instalaci lepšího/kvalitnějšího airbagu si zaslouží :yes:
PS: A mírný NE"zvyk" z volantu zmizí (doslova) po pár dnech používání..
PPS: "Chic" MPV Citroën DS5 mne osobně NEoslovoje (tento typ vozu pro MNE nemá smysl), ale právě interiér je bez diskuzí VELMi exkluzivní a mezi současnými automobily ZCELA mimořádný (a MOC se mi líbí ovládací prvky ve střeše - vzdáleně trochu přimopínající ovládání v letadle a mezi auty Bentley Continental GT ;-)
PPS: Při rozhodování mezi vozem střední třídy (od vw) a mpv (od Citroën) dáte přednost PASSATu?
Já osobně bych "od každého trochu" = vůz střední třídy (od Citroën :yes: :-)
Avatar - Del Puento
23. 12. 2011 11:14
Re: Pozitivní vývoj
...ufff...zase volant s pevným středem. Já jsem si na něj zvykl po pár metrech. P.S. Ale stejně se divím, že se lidé diví takovým věcem. Pro mne je zase daleko nepochopitelnější řadit zpátečku směrem dopředu u pětikvaltu... 8-s HOWGH ! >:D >:D
23. 12. 2011 15:31
Re: Pozitivní vývoj
Zpátečka vedle jedničky je fajn, protože to je rychlý, a je to běžné u mnohých značek.. Ale mnohem horší je nelogický řazení DSG/PDK, to je teprv exotika!
Avatar - WinDiesel
23. 12. 2011 13:11
Re: Pozitivní vývoj
Jistě, ty estét nejsi, to je zřejmé.
Pořád nedovedu pochopit, proč jsi si pořídil Outlandera, když jsi od rána do večera mohl onanovat nad Passatem nebo něčím podobným z produkce VW.
Avatar - Hammunasakra
23. 12. 2011 13:25
Re: Pozitivní vývoj
Také to NEchápu - když si mohl pořídit Citroën C-Crosser (s motorem 2.2 HDi místo 2.0 TDi :-)
24. 12. 2011 09:10
Re: Pozitivní vývoj
:yes: >:-[]
Avatar - Hammunasakra
23. 12. 2011 16:10
V tabulce ..
.. je CHYBkA! U verze HYbrid4 je uveden jen výkon - 120 kW je výkon jen dvoulitrového dieslu. Drobná chybka je i u točivého momentu (jen spalovacího motoru) - ten je na jednu stranu snížen na 300 Nm, ale maximum má zato ve výrazně širším rozsahu 1750-3500 otáček.
PS: a MAXimum elektromotoru je 27 PS a 200 Nm
PPS: Jistě "shodou okolností" ale stejně NEpřesně ("hůř") byly parametry uvedeny ve srovnávacím testu škoda SUPerb 2.0 TDi versus Citroën C5 2.2 HDi 150 kW (tam je točivý moment 450 Nm)
PROSBičkA na redakci: Až to příště "popletete" NEmohlo by to být "naopak"/myslím "ve prospěch" CITROËNu? ;-)
Rozbalit vlákno
2
23. 12. 2011 18:42
Re: V tabulce ..
Třeba to není spiknutí auto.cz vůči Citroenu, ale jen prostě to, že údaje o obou motorech se do jedné buňky tabulky nevejdou. V článku jsou údaje uvedeny. Vzhledem k tučnému příplatku za hybridní verzi to stejně není důležité - v ČR buď nebude nabízena vůbec nebo si ji nikdo nekoupí ;-)
Avatar - Hammunasakra
23. 12. 2011 20:00
Re: V tabulce ..
Až spiknutí bych v tom NEhledala.. ;-)
.. nicméně ze dvou omylů byly dva "v neprospěch" - toť vše :-)
PS: Mne by (když už) tak zajímala JEN ta HYBRIDní čtyřkolka - verze ;-)
Pěkný den (a pěkné Vánoce a Nový rok a celý nový rok :-)
Avatar - jozephko
24. 12. 2011 13:46
Citroen je posadnutý asymetriu a ošklivosťou
Už som si mysle, že Citroen po krásnej C4-ke a DS-4 ke začne robiť konečne normálne autá. Ale bohužiaľ to bol len krátky úlet do normálnosti. Citroen (a žabožrúti všeobecne) je priam posadnutý asymetriou a z toho vyplývajúcou ošklivosťou.
Dizajnéri by si mali pozrieť základy psychológie, aby pochopili, čo ľudia považujú za pekné - oblé a symetrické. Ani s jedným ani s druhým sa to však nemá preháňať. Napríklad ľudská tvár je považovaná tým viac za krásnu, čím viac je symetrická. Ak je však dokonale symetrická (vytvorená na počítači zrkadlovým obrazom jednej časti tváre), tak už nie je pekná - pripadá ľuďom nežívá - ako robot.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Alpinis182
24. 12. 2011 14:58
Re: Citroen je posadnutý asymetriu a ošklivosťou
Každému se líbí něco jiného... :-)
Avatar - Del Puento
24. 12. 2011 15:46
Re: Citroen je posadnutý asymetriu a ošklivosťou
...ale moj Zlatko Josefko...někomu se líbí brunety, někomu blondýny. Jiní jsou posedlí zrzkama :-) Někteří chlapi preferují u žen spíše IQ.... A co jsem tím chtěl říct ?? Pojem ošklivosti a krásy je u každého z nás extra subjektivní záležitost (naštěstí !) :yes:
Avatar - Bristol
24. 12. 2011 17:29
Re: Citroen je posadnutý asymetriu a ošklivosťou
toto auto je skutečně krásné...a má opravdu impozantní kokpit...v německu začíná na 700 tyčkách u nás bude ještě o něco levnější...to vůbec není špatné... :yes: :yes:
25. 12. 2011 14:07
interiér
Citroen to poslednou dobou trošku preháňa vrámci tvarových riešení exteriéru.Na môj vkus je tam toho príliš hlavne pri modeloch DS.Ale interiér v tomto prípade má moje sympatie :-)
Rozbalit vlákno
0