Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën C1, Peugeot 107, Toyota Aygo: Druhý facelift místo druhé generace

První Kolíňata po faceliftu odeberou čeští zákazníci v březnu 2012.
Zpět na článek
5. 1. 2012 10:53
5. 1. 2012 11:13
5. 1. 2012 12:00
5. 1. 2012 12:22
5. 1. 2012 13:51
5. 1. 2012 15:14
5. 1. 2012 15:43
5. 1. 2012 13:03
5. 1. 2012 13:42
5. 1. 2012 16:55
5. 1. 2012 14:14
5. 1. 2012 15:05
5. 1. 2012 15:30
5. 1. 2012 15:46
6. 1. 2012 01:16
6. 1. 2012 12:15
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 10:53
pezotik
sa mi pozdava najviac :yes: vyzera aspon dravo :-) , citronik je skor taka bublinka a aygo je takmer bez zmien najnudnejsie
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Starfighter
5. 1. 2012 11:07
LEDnová ohavnost
Facelift všech tří Kolíňat považuji za povedený, bohužel totálně degradujícím prvkem je pás LED diod á la bastl z Tesca připevněný dvojkou drátem. Nejhůř dopadla Toyota, asi jede na aktuálním trendu (vyřazujících) kovbojů s diodami proklatě nízko.

Škoda, takhle domršit jinak docela pěkné auto už v továrně :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
18
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 11:15
Re: LEDnová ohavnost
najlepsie tento degradujuci pas led diod zvladol peugeot ktory ich ma umiestnene v idealnej vyske medzi lakovanym plastom a ciernym plastom kde je skutocne zakomponovane to led svetlo ako ma byt proste nevyzera to ako dorobene, toyota a citron to maju ako past na oko.

Peugeotu to nahodou slusi :yes:

[odkaz]

tie ledky nie sa rusive naopak zkrasluju na rozdiel od citrona a toyoty kde to vyzera gycovo
Avatar - Starfighter
5. 1. 2012 11:40
Re: LEDnová ohavnost
Dneska souhlas ;-)
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 11:53
Re: LEDnová ohavnost
samozrejme toyota to ma vyriesene uplne tragicky jednak su tie ledky nizko a jednak vyzeraju presne ako ty pises ako dokupene z tesca a prilepene, nieco na sposob mladych tunerov ktori si na stareho kadeta alebo golfa dole prilepia led diody a myslia si ze ich kraksna vyzera uzasne.
Avatar - Flai
5. 1. 2012 11:55
Re: LEDnová ohavnost
Buhužel,ty ledky jsou nutnost ... denní svícení které je povinné,je sice dobrá věc. Jenže nikdo už neřešil praxi,jak a čím jej provést. Halogenová žárovka už ze svého principu není vubec vhodná k denímu svícení. Já sám jsem tomu dlouho odolával,ale měnit každé 2měsíce žárovky už mne nebavilo :no: nakonec jsem zrušil mlhovky,tedy využil a předělal je na denní svícení :-) určitě lepší řešení než ty diodové pásky. Použity diodové H3 ;-)
5. 1. 2012 15:08
Re: LEDnová ohavnost
ono kdyz je nekoupis v tescu, ale nejaky poradny tak sou i ty pasky videt dobre, jen je dat tak aby neoslnovaly a jeste dratenictvi aby se vypnuly po zapnuti svetel....
Avatar - iudex
5. 1. 2012 12:54
Re: LEDnová ohavnost
LEDky denného svietenia sú vcelku ošemetná záležitosť. Môj názor je, že najlepšie vyzerajú na autách, kde sa s tým ráta od začiatku a hlavne ak sú buď súčasťou svetlometu, alebo v zvláštnom vybraní (lakovaného) nárazníku. Ak sú ale nacapené v nasávacom otvore na plaste, vyzerá to lacno, ako čínsky aftermarket, a to bez ohľadu na prémiovosť výrobcu (narážam na Mercedesy).
Alebo na príklade: takto áno: [odkaz] [odkaz]
takto nie: [odkaz] [odkaz]
5. 1. 2012 15:19
Re: LEDnová ohavnost
Mě také vadí, když jsou hodně nízko. Přijde mi, že nejsou tak dobře vidět.
Avatar - Katikakus
5. 1. 2012 16:36
Re: LEDnová ohavnost
Souhlas, tohle je opravdu nesvar - denni sviceni umistene nizko nad silnici - na zvlnene silnici vidis protiejdouci svetla pozde. Denni sviceni, ma byt soucasti svetlometu. Dobre ma denni zviceni vyresene treba Audi a Opel, tragicky priklad je Skoda u Octavie.

Co me ovsem u Skody pobavilo posledne, bylo prisvecovani do zatacek u Yetiho - k prisvecovani pouziva mlhovych svetel, ktera jsou misto okraje vozu umistena hodne blizko stredu masky, takze do strany vubec nemaji sanci zasvitit. Absolutne zbytecne...
Avatar - Blue Sun
5. 1. 2012 16:50
Re: LEDnová ohavnost
Na denním svícení mi daleko více vadí, že nesvítí zadní světla. Tmavá auta v tmavých stínech nebo za snížené viditelnosti nejsou vidět. A LEDkaři samozřejmě nerozsvítí, protože oni přeci ještě vidí...
Přísvit do zatáček mlhovkami je vůbec šílenost... auto vypadá jak při poruše.
Avatar - Katikakus
5. 1. 2012 16:59
Re: LEDnová ohavnost
Jo, ta zadni svetla, to je taky radost - nejlepsi je to za mlhy ve dne, kdy si mnoho ridicu neuvedomuje, ze automatika jim nerozsviti potkavacky, protoze svetla je dost, ale zezadu je skrz mlhu neni videt.
Avatar - Blue Sun
5. 1. 2012 18:12
Re: LEDnová ohavnost
Souhlas. No zkrátka zase velká radost z dílen EU...
5. 1. 2012 19:48
Re: LEDnová ohavnost
Ja bych z toho primarne neobvinoval EU ale spis ridice, ktery by mel vedet jak auto funguje a znat urcity pravidla provozu a bezpecnosti
Avatar - Katikakus
5. 1. 2012 20:18
Re: LEDnová ohavnost
Tohel je spis o ridicich. Ja podle situace automatiku vypinam, nerad bych, aby mi nekdo nacechral zadek.
6. 1. 2012 02:17
Re: LEDnová ohavnost
Blbost řidiče to je. Jediné, na co se mělo v legislativě myslet, je, aby denní svícení zahrnovalo i zadní světla. V mlze by to stejně nepomohlo, ale prostě auto má svítit z obou stran.
6. 1. 2012 02:16
Re: LEDnová ohavnost
Jo, to jsem to už také psal. Ale to je nová móda. Původně denní svícení zahrnovalo i zadek. Asi se automobilky inspirovaly u lepičů tuzerů, kteří řešili jen předek.
Avatar - Starfighter
6. 1. 2012 10:20
Re: LEDnová ohavnost
Tzv. "expert" Huml to dneska vysvětlil [odkaz]

„Svícení vpředu zvýrazňuje přijíždějící auto, což je zejména pro chodce na přechodu velmi důležité. Auto, které se vzdaluje, ale už chodci ani řidiči vnímat nemusejí, není to pro jejich bezpečnost podstatné. Nesvítící koncová světla proto při dobré viditelnosti nevadí,“ uvedl.
6. 1. 2012 13:13
Re: LEDnová ohavnost
Problém právě je, že se to auto vzdalovat nemusí. Chodci celkem určitě, ale u řidiče to už tolik neplatí. Někdy se člověk opravdu diví, čím přemýšlí. A ještě si říkat expert.
6. 1. 2012 02:20
Re: LEDnová ohavnost
Mercedes mě s tímhle štve. Prémiová značka a navíc MB! To by se jim nemělo stávat. Když takové auto mám, tak se na denní svícení vykašlu a dám si tam normální potkávačky.
Avatar - sendador
5. 1. 2012 11:13
Proc ne
Nevidim duvod vyvijet kazdych 5 let novy model,kdyz je stavajici konkurence schopny. Podobnou cestu zvolil Fiat se stavajicim Puntem.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 11:22
Re: Proc ne
mam podobny nazor a myslim ze pride doba kedy vyrobcovia uz zacnu auta vyvijat dopredu aspon tri generacie modelu na jednom podvozku a potom ich budu len faceliftovat a menit podla potreby a zaklad bude ten isty, donekonecna sa predsa neda vyvijat uplne vsetko nove kazdych par rokov ked to co je dokonale uz nevylepsime len skazime. Cas sice leti rychlo ale auto bude mat stale 4 kolesa a podvozky nema zmysel menit kazdy rok. Navyse v case krizy nie je dovod vyhadzovat miliardy do vyvoja niecoho co bude o chlp lepsie ako doterajsi model. Skor by som sa zameral na zvysenie kvality prevodoviek, na zlepsenie kvality interieru lebo priestornostou a priestorom a posedom na zadnych sedadlach nemaju kolinske trojcata ani po rokoch konkurenciu, vzadu je miesta dost.
Avatar - Flai
5. 1. 2012 12:00
Re: Proc ne
Tohle už ale dávno vymyslel koncern VW = Škoda Octavia 2 od2004 to samé Golf5 a6 :-! Kolik lidí si myslí,že6 je uplně nový model nebo,že Oktávka je3generace >:D
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 12:10
Re: Proc ne
vymyslel akurat ze podvozok urobil maly a napchal na neho velke auta, octavia prvej generacie vo verzii liftback posobi na tom malom podvozku uplne tragicky a nevyvazene a aj stary golf kombi je na tom podvozku male kombi ktore sa hraje na karavan.

ale uznavam, takato koncepcia a logicke riesenia tu uz boli skor ;-)
Avatar - kari.laz
5. 1. 2012 12:22
Re: Proc ne
Korejci jsou v tomhle napřed. Zvolili podobnou strategii, ale promysleli to hned od začátku prvního modelu. Konkrétně s tím začali u Picanta. Postavili obrovský nárazník na malé auto a v další generaci k tomu nárazníku dostaví větši picanto >:D
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 12:40
Re: Proc ne
tak korejci maju viac rozumu a tolko vedia ze velke auto robi autom razvor kdezto vw si mysli ze postavi velke auto ked natrepe na maly razvor 4 a pol metrovu obludu ;-)

nemecka dokonalost akosi zlyhala

;-)
Avatar - kari.laz
5. 1. 2012 13:51
Re: Proc ne
A hlavně vědí, že malé auto tvoří óóóbr nárazník >:-[]
5. 1. 2012 14:43
Re: Proc ne
No u VW spíš vydávají NSF za limuzínu. Jen jí k dokonalosti chybí pár detailů...
Avatar - kari.laz
5. 1. 2012 15:14
Re: Proc ne
za limuzínu NFS vydávají jen zdejší antivwfansodborníci. VW NFS vydává jako miniauta v segmentu A. ;-)
Avatar - iudex
5. 1. 2012 13:03
Re: Proc ne
V časti súhlasím, v časti nie.
Je pravdou, že technicky (najmä vydareným motorom 1,0 VVTi) trojčatá moc nepotrebujú obmenu. Dizajn sa dá spraviť napr. takýmto faceliftom.
Konkurencia sa ale posúva dopredu a to najmä vo veciach, ktoré FL nevyrieši: jednak sú to veľkorysejšie rozmery (viď Up/Citigo a veľkosť jeho interiéru v niektorých oblastiach na úrovni Fabie/Pola) a jednak architektúra palubovky (hračkárske prístroje a otáčkomer na stopke sa už nenosia), aj v triede mini ľudia chcú serióznosť a nie pocit hračkárskeho auta pre bábiky (napr. Picanto).
Avatar - dr.biker
5. 1. 2012 13:42
Re: Proc ne
Souhlasím s tebou, také si nejsem jistý, jestli tento docela povedený facelift bude stačit na dobré umístění v prodejních číslech. Čekal jsem kompletně přepracovanou novou generaci trojčat a ne pouze kosmetický facelift s trochou úprav techniky. Vždyť na trh teď přišli noví hráči v podobě koncernových trojčat, nové Pandy, faceliftované Twingo a také nesmím zapomenout na úspěšné Picanto. Je to silná konkurence.
Musíme si počkat na oficiální představení a na podrobnější informace, třeba nás TPCA ještě překvapí a pokud nastaví rozumě cenovou politiku, tak by mohli „kolíňata" docela dobře obstát ve třídě mini vozů. Uvidíme, jak zapracovali na zpracování interiéru, tam je určitě prostor pro zlepšení.
Avatar - Blue Sun
5. 1. 2012 16:55
Re: Proc ne
S blížící se krizí si PSA nebude troufat na kdovíjakou velkou rekonstrukci. Navíc těžištěm produkce teď budou nová 508, 208 a blížící se nástupce 308.
Avatar - gld
5. 1. 2012 14:14
Aygu uškodilo
Pred fl bola toyota rozhodne najkrajším z trojčiat. Teraz..hm, akosi mi tam dizajnový jazyk nového yarisu nesedí.

Technicky sú to dobré autá, nevie niekto, či už dačo spravili s tým otrasným radením?
Rozbalit vlákno
1
6. 1. 2012 12:14
Re: Aygu uškodilo
Ono to tak tragické není - to dělají ty fotky.
Věřím, že, až ho uvidíš na silnici, řekneš si, že to není tak zlé.

Mně spíš vadí ten prasečí rypáček u C1.
5. 1. 2012 14:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - igor77
5. 1. 2012 15:05
rozumné
nejlíp to sluší céjedničce
udělat facelift mi přijde rozumné, designově to bude na citiGo bohatě stačit. :-)
Rozbalit vlákno
0
5. 1. 2012 15:30
Design OK
Design se povedl, tedy až na to Aygo. Ale zbytek auta stojí za prd. Interiér tragédie, prostornost žádná sláva, výbavy taky nic moc.

Nevím jak s tímto budou chtít konkurovat dalších 6 let.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Ronault.
5. 1. 2012 15:44
Re: Design OK
Nemusí s tím nutně konkurovat 6 let a možná půjde cena dolů. Tipoval bych to tak na další dva roky a pak snad už nové auto.
Avatar - Emel
5. 1. 2012 15:46
Re: Design OK
Zřejmě po příchodu Up! usoudili, že vlastně novou generaci zase tak nutně nepotřebují. Celková koncepce auta i motorizace je hodně podobná a stačí ladit detaily.

Co víš třeba o výbavě? V článku se pouze říká, že přibude kožené čalounění, lepší multimediální výbava, kožené volanty a čalounění, parkovací asistent a konečně automat s řazením pádly. Co konkrétně ti chybí?

Nikde není psáno, že facelift musí nutně vydržet šest let...
Avatar - Katikakus
5. 1. 2012 16:40
Re: Design OK
Zrejme mu tam chybi holy plech a prekazi ovladani okna spolujezdce u ridice ;-)
5. 1. 2012 17:17
Re: Design OK
[odkaz]

Někdy si říkám, jestli si fakt tak blbej, nebo si tu jen potřebuješ splnit.
8-s
Avatar - Katikakus
5. 1. 2012 18:36
Re: Design OK
Povsimni si toho zluteho obrazku na konci meho prispevku. Beres to moc vazne... :-!

Ty si rikas, jestli ja jsem blbej a postnes sem fotku pred FL verze. Co si pak mam rikat ja... 8-s
5. 1. 2012 19:06
Re: Design OK
Prostě si chtěl bejt vtipnej nebo co, ale opět od začátku vedle a blbě. Tak se k tomu postav jako chlap a nesnaž se zbytečně hledat zadní vrátka. :-! :no:

Interiér bude stejnej. Tedy s plechem.
Avatar - Katikakus
5. 1. 2012 19:39
Re: Design OK
Misto toho blaboleni sem hod fotku noveho interieru. Podle te fundovane kritiky nahore si ho uz musel videt. Pak se muzem bavit dal. :-!
5. 1. 2012 19:45
Re: Design OK
Já se s tebou už bavit nepotřebuju. Seš prachsprostý bezpáteřní plácal. :-! :no:

Na ten interiér si počkej do příštího týdne, kdy těch fotek bude všude dost. Takže máš dost času popřemýšlet, co pak napíšeš.
Avatar - Katikakus
5. 1. 2012 20:16
Re: Design OK
Takze jsi nic nevidel, jak jsem predpokladal! >:D >:D >:D
Tradicne ti unika smysl - tady nejde o to, co jsem napsal ja, ale cos napsal ty - ja ten interier bez fotek nehodnotim, nybrz ty. Tolik k tomu, kdo je tady bezpaterni placal...

Drz se sve rady - na interier si pockej do pristiho tydne a pak hodnot! Zatim jsou tva vyjadreni jenom hloupe kvakani. Tot vse co jsem ti chtel sdelit... :-!
5. 1. 2012 20:22
Re: Design OK
Příští týden ti dám prostor, aby ses mi omluvil, tak doufám, že budeš i poté natolik výřečný, jak to předvádíš tady. :-!
Avatar - pumpkin
6. 1. 2012 01:16
Re: Design OK
zo zvedavosti som to hľadal, lebo som mal pocit že existuje vrámci doplnkovej výbavy plastový kryt na celé dvere, ale nič som nenašiel. pochybujem že by to pri fl. menili...
6. 1. 2012 12:15
Re: Design OK
Interiér se skoro nemění. takže ten odkaz v podstatě nový interiér ukazuje. :-)
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 15:58
z tejto trojice je podla mna jasny dizajnovy vitaz peugeot
ma najlepsie riesene led svietenie vpredu na rozdiel od tesco svietenia toyoty a hrackarskeho svietenia citrona, peugeot ma najkrajsiu masku ktora ho radi medzi ostatne pezoty zatial co sitron vyzera akoby to bola nejaka cina, peugeot vyzera nasjportovejsie a najdravejsie zo spominanej trojice, navyse zadne svetla sa mi tiez pacia viac bordove ako citronovske biele akoby dorobene lacnym tuningom, o toyote skoda reci ta spredu vyzera doslova tragicky ;-) tu ani nema vyznam pisat, mensi nedorobeny yaris vyzera na plosine ayga doslova tragicky.

ked si zoberiem ze ma peugeot najlepsie predaje z tejto trojice a ponukne mi aj najkrajsie disky ktore perfektne ladia s autom, dizajnovy vitaz je jasny :yes:
Rozbalit vlákno
2
5. 1. 2012 17:16
Re: z tejto trojice je podla mna jasny dizajnovy vitaz peuge
Souhlasím s tebou, taky se mi nejvíce líbí FL Peugeotu, nicméně kdybych si měl jít miniauto koupit asi šáhnu po CitiGo (počkám na 5D), přecejen je o generaci jinde ;-)
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 19:13
Re: z tejto trojice je podla mna jasny dizajnovy vitaz peuge
samozrejme citigo je lepsie ako kolinske trojicky kedze je o generaciu novsie auto s vacsim razvorom a lepsou kvalitou spracovania a ked pride 5dverak je vymalovane to mas pravdu ale v krajinach ako spanielsko taliansko a aj u nas sa budu aj tieto trojicky nadalej fajn predavat aj ked tu bude citigo picanto a aj panda lebo jednoduche male lacne auta tu budu stale a zaujem o ne nikdy nevymizne.

panda citigo up picanto su novsie modernejsie ale pri miniaute ide skor o jednoduchost a praktickost a aj o dizajn a tu kolinske trojicky nadalej drzia krok, takze generacia hore dole stejne budu uspesne nadalej

:yes:
Avatar - pumpkin
5. 1. 2012 16:02
Facelift nasilu
Niektoré autá facelift vôbec nepotrebujú a starnú tak nejak pomaly a dôstojne. Dobrým príkladom je Octavia II (pred fl.), Ceed, Grande Punto, ale aj tieto kolínske trojičky. To improvizovanie pri omladzovaní je u C1-ky čistý trapas. Nepomohlo to ani Aygu, možno akurát 107-ke.
Rozbalit vlákno
0
5. 1. 2012 16:32
škoda citigo je lepší
Konkurence od největšího koncernu v EU zašlapala tyhle zastaralé konstrukce z Kolína v crashtestech¨, kvalitě a prostornosti interiéru a osobně bych si prcka z TPCA koupil jen kvůli motoru - je fakt dobrý. Pro mě je jednoznačný vítěz Škoda, přestože se mi Citroen hodně líbí - nechci podporovat oblbování zákazníků. Uvidíte jak rychle přijde opravdová druhá generace když jim to lidi nesežerou a budou kupovat konkurenci. Na druhou generaci byl ideální čas a další facelift v řadě už beru jako urážku.

Lidé mají zřejmě stejný názor ;-)
[odkaz]
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Emel
5. 1. 2012 16:50
Re: škoda citigo je lepší
Jak víš jaký mají lidé názor? Protože se v ČR v listopadu prodalo nejvíce CitiGo? Ale no tak...

V listopadu jde většina registrací na vrub předváděček. Krom toho, prodeje Škody budou u nás vždy na špici třídy... každé třídy... bez ohledu na to, jestli je třeba takový Roomster nejlepším autem ve třídě.

Prodeje TPCA v Evropě se pohybují kolem 300.000ks za rok. Továrna VW je dimenzována na 180.000ks za rok. Takže asi tak...
5. 1. 2012 18:24
Re: škoda citigo je lepší
Nevím co ti na to mám napsat. TPCA sníží objem výroby a VW ho bude muset zvýšit. Většina lidí se sice o auta moc nezajímá, ale to co je nové a lepší poznají. TPCA může zaujmout jedině cenou, která by měla opravdu klesnout, protože jestli to chtějí vyrábět dalších x let, tak přece ušetří nějaký prachy za vývoj nové generace - takovou strategii bych respektoval. Špatně vybavená a zastaralá C1 za 150 000Kč proti vyspělejší citigo za cca 180 tisíc.
Avatar - Blue Sun
5. 1. 2012 19:43
Re: škoda citigo je lepší
>:D >:D >:D
Avatar - Emel
6. 1. 2012 09:56
Re: škoda citigo je lepší
To samozřejmě ano, s příchodem každého silného hráče se koláč prodejů ve třídě musí přerozdělit. Je ale zajímavé, že VW cílí s prodeji jen cca. na 60% toho, co dnes prodává TPCA.

Ohledně těch kvalit... jediný výraznější rozdíl je bezpečnost. V motorizacích, koncepci ani výbavě žádné zásadnější rozdíly nevidím.
Avatar - jozephko
5. 1. 2012 18:23
Neviem, či to bude na VW a Škodu stačiť
Viem si predstaviť jediný spôsob, kedy by tento facelift mohol stačiť na trojičky od VW - agresívna cenová politika, t.j. museli by byť o hodne lacnejšie ako autá z koncernu VW - niekde na úrovni 149.000 Kč, resp. 6.000 €. Inak neviem-neviem.
Je však celkom možné, že na poslednú chvíľu Toyota a PSA pod vplyvom Up-u radikálne zmenili dizajn, a preto radšej ešte chvíľu počkajú, kým uvedú úplne nový model.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2012 19:16
Re: Neviem, či to bude na VW a Škodu stačiť
no stacit by to mohlo ak si vezmes ze si napriklad nadupanu 107micku kupis za 7500 eur a citigo bude stat 10 000 tak myslim nie je co riesit, v malych autach s pozera na jednoduchost praktickost a cenu a tu citigo razom dostava uder pod pas. Minimalne pol tohto roka prejde a nadalej kym pride 5dverak od citiga, to uz bude panda kralovat europskym mini opat

:yes: