Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mitsubishi ASX 1,6 vs. Nissan Qashqai 1,6 – Juniorské závody

Ani jeden z vozů nenabízí pohon všech kol, na horaly si tak jen hrají. I díky tomu však nabízejí velmi zajímavou cenu. Který je lepší?
Zpět na článek
23. 1. 2012 17:48
24. 1. 2012 09:40
14. 2. 2012 15:10
26. 1. 2012 18:52
23. 1. 2012 11:22
A vítězem je
[odkaz]
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Bristol
23. 1. 2012 13:25
Re: A vítězem je
povedený vůz...bezpochyby...jen (pro mě) divně vypadá...no jako...asi jako yeti prostě... >:D
24. 1. 2012 07:10
Re: A vítězem je
Nic proti Yeti, ale jeho největší slabina je, že TSI motory nejdou předělat na LPG, což je při dnešních cenách benzínu v celku podstatné. No, předělat jdou, ale má to hromadu slabin, stojí 55000 Kč a více a nikdo to skoro neumí. V podstatě nepoužitelné. Qashqai je ale na půl Renault, například celá zadní náprava, takže jedině úplně nový a za 3 roky prodat. Renaulty místo z kovu vyrábějí z perníku, málem mě podobný renaultí výtvor po najetí 40000 km zabil ( kupoval jsem ho nový ). Upadlo mi přední kolo, čepy vyklepané s 4 mm vůlí. Provozovaný na české podmínky po slušných cestách, renault už nikdy více. 8-s. ASX se zase pro změnu zcela nepovedla implementace DPF filtru, jejich 1,8 naftu si koupí jedině finanční sebevrah. Tož tak ;-)
24. 1. 2012 08:12
Re: A vítězem je
Ano, nic proti Yeti, ale má dvě zásadní slabiny:
1) cena
2) hraje si na něco, co není (Yeti rozhodně není SUV)
24. 1. 2012 18:07
Re: A vítězem je
Yeti jako auto v kategorii sport utility vehicle (sportovní užitkové vozidlo) je, to totiž neznamená terénní auto (u nás často mylně zaměňováno).
25. 1. 2012 08:01
Re: A vítězem je
Yeti je pouze jedno z mnoha aut(ix35,Sportage,Kuga, atd.), které jsou do kategorie SUV zařazeny z marketingového důvodu(ono je SUV teď „in“), ale k SUV mají daleko … jsou to čistokrevné crossovery, a dokazují to i páni „novináři“, kteří tyhle auta standardně srovnávají s Qashqaiem, zakladatelem kategorie crossover … pokud by byl Yeti SUV, tak by se s SUV musel srovnávat .. takže pokud zůstaneme u Nissanu, tak by se musel srovnávat s X-trailem … a takový test nikdo neudělal a ani neudělá, protože v tomto případě by při srovnání základního účelu auta, tj. sportovně užitkového využití, nebylo co srovnávat ..Yeti je dobrý auto, ale není to SUV, je to crossover!

P.S. Ano, SUV není offroad, ale o tom tahle diskuse není ...
Avatar - pelikoš
23. 1. 2012 11:45
jasný vítěz
Nissan Qashqai-tvůrce třídy ;-)
Rozbalit vlákno
12
23. 1. 2012 12:32
Re: jasný vítěz
tak tak :yes:

Až s odstupem času je vidět, jak skvělé auto Nissan před lety navrhl. A ta cena je z říše snů.

Jen bych potřeboval vysvětlit, kdo a proč za těchto podmínek koupí korejce - a to zdůrazňuji, že proti nim nic osobně nemám. Ale srovnání cen Nissanu a dua Hyundai/Kia vyznívá tak brutálně ve prospěch Nissanu, že nemohu pochopit jak to, že Qashqai nestojí na každém rohu.
Avatar - pelikoš
23. 1. 2012 12:49
Re: jasný vítěz
i tak jich jezdí hodně (víc a víc).pravdou je,že korejci ušli hodně velký kus dopředu,ale zrovna tak i nissan a podobní nespí.těším se na novou generaci qashqaie
Avatar - Bristol
23. 1. 2012 13:23
Re: jasný vítěz
já si myslím že to bude také tím že sportage/ix35 jsou také opravdu povedená auta...navíc qashqai se nemusí líbit každému... ;-) je jen dobře že je na výběr...ať si každý vybere co se mu nejvíc zamlouvá
Avatar - pelikoš
23. 1. 2012 15:32
Re: jasný vítěz
jo,asi jsou,ale podle mě mají design dost komplikovaný,který hodně podléhá módě nebo jinak,rychle se okouká,kdežto nissan je dost nadčasový a pdle mě je stále aktuální.ikdyž uznávám,že design je hodně subjektivní... ;-)
Avatar - Bristol
23. 1. 2012 18:01
Re: jasný vítěz
nissan vypadá skutečně dobře po fl...před fl už opravdu začínal stárnout...a ix35 je dle mého designově velmi povedený...sportage už méně...no prostě každej ať si vybere jak chce...korejci jsou trochu víc high tec...japonci konzervativnější
23. 1. 2012 18:28
Re: jasný vítěz
Jasně. Já netvrdím, že ix35 nebo Sportage jsou špatná auta. Na druhou stranu např. co se podvozku týče, Nissan je o ligu výš.

Co mě překvapuje, je ten cenový rozdíl. Nissan 380tis., ix35 420tis. ale BEZ klimatizace - ta je za příplatek tuším 30-35tis (tomu říkám úlet). Takže Kaškaj, suverénně nejprodávanější crossover evropy u nás vyjde o 70tis. levněji než korejské ix35! A to úlet je. (Pozn. Z vlastní zkušenosti vím, že ani u Nissanu, ani u korejců se o moc cena usmlouvat nedá)

Takže se ptám - kde udělal dovozce Nissanu chybu? Má celkově lepší vůz, za o 20% ! nižší cenu a korejci stejně prodávají lépe.
Avatar - Ronault.
24. 1. 2012 22:04
Re: jasný vítěz
Nissan přece není "české auto", jako Hjundéééé >:-[]

A popravdě ix35 je ošklivá, ať si říká kdo chce co chce... ;-\
Avatar - superkutil
14. 2. 2012 15:22
Re: jasný vítěz
Třeba Hyundai Tucson 2.0CRDI 103kW vychází jako nejmíň poruchové auto v oblasti SUV. A jeho průchodnost terénem je dobře vidět třeba na YouTube na videích z Ruska.
23. 1. 2012 17:48
Re: jasný vítěz
Tvůrcem této třídy malých a zbytečných SUV byl někdo zcela jiný
[odkaz]
Avatar - Gasoline
24. 1. 2012 07:35
Re: jasný vítěz
Tady bych nesouhlasil. Tvůrcem této třídy čilých a užitečných aut byl ... [odkaz] :-)
Avatar - KubikCv
25. 1. 2012 01:29
Re: jasný vítěz
taky nesouhlasím....

praotec SUV

[odkaz]
24. 1. 2012 08:04
Re: jasný vítěz
Ano, Nissan Qashqai je tvůrce třídy crossover !!! ... a opět se najde "novinář", který z něj udělá malé SUV ...
24. 1. 2012 09:40
qashqai
qashqai je japonec, podvozok je z xtrailu, dieslove motory su renaultacke.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - superkutil
14. 2. 2012 15:10
Re: qashqai
To je podobné jako u X-trail. Ale ten je alespoň rozumně velký a celkem lehký.
24. 1. 2012 21:18
Tak čo kúpiť...???
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
26. 1. 2012 18:52
ASX..!!!
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - superkutil
14. 2. 2012 15:08
Nechápu jak si někdo může koupit takové auto bez 4x4!
Vždyť navýšení ceny za 4x4 už v celkové ceně nového vozu není tolik aby se nevyvážil výhodou 4x4. ASX jsem zkoušel s motorem 1.8D-DI a je to paráda. Jen vnitřní prostor neodpovídá velikosti vozu.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Uhlik
14. 2. 2012 21:51
Re: Nechápu jak si někdo může koupit takové auto bez 4x4!
Neviem na co to riesis...

Co da pohon 4x4 cloveku, ktory jazdi 90%mesto ? Co da tazsi a uzranejsi motor v kombinacii s vyssou cenou a poruchovostou takemu cloveku ?

Vobec nic.

Preto sme aj my vyberali z takychto aut. Ak si das poziadavku, ze chces do auta pohodlne nastupovat/vystupovat a chces vacsie auto ako male MPV, tak do uvahy uz pripadaju len rozne SUV a aspon stredne MPV.

Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze Sportage III a Zafira A/B su (ak nechces 7 miest) takmer rovnake auta co sa tyka priestoru.

Preto dava napr. Sportage, alebo aj ASX v takychto verziach velmi podobny zmysel ako Grand Scenic alebo Zafira.

My sme mali v uzsom vybere aj Zafiru aj ASX a podla mna nie sme jedini ludia, ktori takto uvazuju.