Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Loni se v ČR vyrobilo rekordních 1,195 mil. vozů

Nošovický Hyundai dotahuje kolínskou továrnu TPCA, s náskokem největší tuzemskou automobilkou však zůstává Škoda.
Zpět na článek
26. 1. 2012 10:07
Avatar - 3_diamanty
26. 1. 2012 10:01
chcelo by to nejaku tabulku
kde by bol prepocet poctu vyrobenych aut na jedneho obyvatela, za rok 2010 bolo slovensko v tomto ukazovateli najlepsie na svete a vyrobili sme najviac aut v prepocte na obyvatela, cesi boli tusim druhi, som zvedavy na tabulku za rok 2011 ci sme si poziciu udrzali, ak niekto ma takuto tabulku moze sem hodit.

tu je nejake porovnanie za posledne roky a je tma ja odhad za r 2011 nejakych 630 000 aut, to by nas mohlo udrzat na prvom mieste
[odkaz]
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
26. 1. 2012 10:10
Re: chcelo by to nejaku tabulku
no ak som spravne cital co som teraz cital tak by poradie za rok 2011 vp octe vyrobenyh aut na hlavu malo byt:

1 slovinsko
2 cesko
3 slovensko

vyzera ze po rokoch dominancie nas predbehli cesi aj slovinci ale chcelo by to nejaku vieruhodnu tabulku, kadopadne je to tesne a vsetky tri staty produkuju v prepocte na obyvatela neskutocne mnzostvo aut tusim cez 100 na hlavu to vychadza.
26. 1. 2012 10:18
Re: chcelo by to nejaku tabulku
Neviem, kde som to cital, ale Slovensko bolo za rok 2011 najväcsim vyrobcom aut na osobu. A ak je to pravda, tak nabuduci rok sa to asi nezmeni. Ved Kia zacina 3 smenu, navyse pride skoro novy Ceed, v Bratislave sa zacali vyrabat tri nove male auticka, tak to na zmenu nevidim. Ale Hy v CR urcite bude tiez stupat a Skodovke to tiez ide, tak mozno ze to predsa len bude este zaujimave.
26. 1. 2012 10:07
jóóó
Krize jak blááááázen ;-)
Rozbalit vlákno
0