Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chevrolet Cruze kombi: Rodina bude kompletní

Modelová řada Chevrolet Cruze se rozrůstá hezky postupně. Kombi se přidá letos v Ženevě.
Zpět na článek
9. 2. 2012 11:12
9. 2. 2012 11:28
9. 2. 2012 12:08
9. 2. 2012 13:48
9. 2. 2012 18:35
9. 2. 2012 11:28
9. 2. 2012 12:16
9. 2. 2012 12:59
9. 2. 2012 14:34
9. 2. 2012 14:55
9. 2. 2012 17:33
9. 2. 2012 18:19
9. 2. 2012 21:46
13. 2. 2012 05:51
13. 2. 2012 21:23
9. 2. 2012 18:17
13. 2. 2012 05:46
9. 2. 2012 16:43
9. 2. 2012 16:51
9. 2. 2012 18:22
10. 2. 2012 08:28
10. 2. 2012 10:05
13. 2. 2012 05:48
9. 2. 2012 18:45
9. 2. 2012 20:23
10. 2. 2012 10:22
10. 2. 2012 22:58
9. 2. 2012 17:10
9. 2. 2012 18:04
9. 2. 2012 18:50
9. 2. 2012 18:59
9. 2. 2012 11:12
Xenony
Vypadá velice zajímavě. Zajímalo by mě, zda bude již možnost příplatku za xenony, které doposud chybí.
Rozbalit vlákno
4
9. 2. 2012 11:28
Re: Xenony
Hodne dobre :yes: Focus by si mohol zobrat priklad.
9. 2. 2012 12:08
Re: Xenony
Aj ja uz ledva cakam na facelift Focusa lll.
9. 2. 2012 13:48
Re: Xenony
Nadej tam je. Doteraz vsetky facelifty Fordu dopadli dobre.
Bohuzial je to globalny model a mimo EU predavany asi dost dobre, takze nejake vyrazne poeuropstenie neocakavam.
9. 2. 2012 18:35
Re: Xenony
Ja sam mam Focusa ll po FL (2009).A uz rad by som aj ten ecoboost.
HTB je otras,kombi nepotrebujem a tak mi ostava sedan a na ten nie su akcne ceny :-(
Pri tej trojke neviem prekusnut este mensi kufor ako mam a tie zadne svetla.Zbytok je podla mojich predstav
A tak mi nic ine neostava len si pockat na FL trojky.A aby bol minimalne taky ako pri dvojke ;-)
Avatar - -TEAC-
9. 2. 2012 11:28
nemohu jinak
:yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - pario
9. 2. 2012 12:17
Re: nemohu jinak
Veľmi pekné kombi :yes:
9. 2. 2012 12:16
Chevy
Konečně tu máme ten pravý "Chevy" pro český trh. Velké kombi s podařeným vzhledem, slušnou cenou a obstojnou technikou (ve srovnání s pohrobky Daewoo...) Nebo je to vlastně pořád ještě Daewoo? Nebo Chevrolet? nějak mě to plete >:-[]

Přesto... skladový Cruze hatchback na srba.cz stojí cca od 320t, a kombi určitě levnější nebude... Skladový Golf Variant (s All in, comfort apod..) od 350t.

S touto situací není jiné rozumné volby, než dát korejsko-americkým přátelům sbohem...
Rozbalit vlákno
16
9. 2. 2012 12:59
Re: Chevy
nastastie vacsina berie octavku, lebo ten variant od goflu je nenormalne zgrcany.
9. 2. 2012 14:34
Re: Chevy
Ale tím zbohem si jenom pohořšíš, Golf Variant je pěkná krabice, a s tou technikou pod kapotou také žádný zázrak neuděláš, tak že dnes je to jenom o kráse tak jako se ženskou. A každý chlap chce mít hezkou ženskou v posteli a ne popelnici, a s tím autem je to tosamé :yes:
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2012 14:55
Re: Chevy
zaujimalo by ma s akym motorom bude za 350tacov ten golf ak s 1.4kou o vykone 59kw tak to si moc nevyhral, ja by som urcite bral cruza ktory ma uz poriadne motory v zaklade :yes:

mysliet si ez ked je korejec lacnejsi len o par tisic tak zvolim nemca je dnes uz mylne myslenie nakolko korea je uz kvalitou inde tak nemozeme cakat ze budu ich auta stale najlacnejsie, ved po felde tiez prisla fabka a casy lacnych skodoviek boli v pr.deli, kratka pamat?
9. 2. 2012 17:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 2. 2012 21:46
Re: Chevy
Jenze Golf a Cruze za rovnake prachy neni, ze :-) A propos, procti si, co ma Cruze ve vybave a zkus si nakonfigurovat Golfa ve stejne vybave, kdyz jsem to udelal ja u Oktavky, dostal jsem se o 100k vys a stejne jsem tam nenakonfiguroval vsechno, zakladni modely nepocitam.
V Cruzovi jsi nejel, neni to ostuda to priznat, zpracvani Cruze je na podobne urovni, ale lide se na nej divaji s opovrzenim, muzu ti rict, ze kazdy koho jsem vezl, byl v aute velmi velmi prijemne prekvapen a uznal, ze to necekal, dokonce i zavyli koncernisti, projed si Cruze taky, az pak hodnot ;-)

A spravne pises, 1,6 atmo se s TSI srovnavat neda, jsou to totiz technicky naprosto odlisne motory, chytry chlapec! Motory Cruze jsou zatim jeho jedna z mala slabin, coz bude od pulky roka dohnano, pak cloveka od koupi odradi pouze znak na kapote, raionalni duvod neni
Avatar - Ronault.
13. 2. 2012 05:51
Re: Chevy
Auta se nekonfigují, ale kupují chrudoši, takže si k VW zajdi a zjisti si, co to jejich auto stojí reálně nebo se podívej do skladovek.

Zpracování Cruze je OK, toť vše, zpracování Golfu je výborné.

To, že něco nečekáš ještě není pochvala. Je to pořád tatáž píseň Koree "ty jo, na korejce, to jsem nečekal", ale při stejných cenách mě už nezajímá, jestli někdo čeká nějaký výsledek, ale jestli je ten výsledek stejně dobrý.

Těch důvodů je více, zase tak růžově na to nekoukej.

Jinak Cruze OK, proč ne, ale opět, nevynášejme nic do nebe. ;-)
13. 2. 2012 21:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 2. 2012 18:17
Re: Chevy
Pro zajímavost v celé ČR není momentálně jediný skladový Golf variant s 1.4. Naprostá většina 1.2 Tsi, pravda 63kw není moc, ale ta se 77 se mi páčí mnohem víc než 1.6 v Cruze...

Myslet si to tak, jak píšeš není ten správný směr mojí úvahy... Myslet si, že když je korejské auto, které se mi sice líbí zvenku, ale v interiéru už zas tolik ne, o kterém nejsem až tak úplně přesvědčen kvalitou, jehož zůstatková hodnota půjde rapidně dolů je o pár tisícovek levnější než auto, které všechny výše uvedené věci má přesně naopak, tak zvolím auto druhé.

Samozřejmě komu se Variant nelíbí (je jich dost), tak ať si ho nekupují. Racionálně je to ale mnohem lepší volba. Co se mě týče, taky bych zvolil asi radši Octavii, ale ne když je momentálně dražší než Golf...

A co je hlavní, nejsem a doufám že ještě snad nějakou dobu nebudu v situaci, kdybych hledal rodinné kombi, takže spíš sním o jetém Boxsteru :-)

Krátká paměť s Fabií? Pamatuju si dobře, jak najednou byla Fabia kvalitativně nejlepší auto ve své třídě (206? staré Polo? Clio? Fiesta? Corsa? v roce 99 absolutně nikdo...) a ostatní ji dohnali nejdřív tak po třech letech... Až tohle udělá Chevrolet, budu o něm smýšlet jinak...
Avatar - GM.rja
9. 2. 2012 16:43
Re: Chevy
Teoreticky, čistě teoreticky by mohl být o 10 litrů dražší a to se ještě nebavíme o výbavě.
Každopádně je to naopak. Koupit si menší, nevýrazné, bezpohlavní, dražší, se slabším motorem a zloději milovaný gulf s pouze dvouletou zárukou? Nejsem sice Einstein, ale idi.ot taky ne.
9. 2. 2012 18:22
Re: Chevy
Máš pravdu, je neidiotské kupovat si auto, které ani nikdo nechce krást... >:-[]
Avatar - R32
10. 2. 2012 08:28
Re: Chevy
To je akože nejaké kritérium pri kúpe nového auta? Čím väčší záujem zlodejov tým lepšie auto?
To si Máňo kúpime... kámoši zlodeji mi hovorili, že je o to auto veľký záujem - to musí byť dobré auto... >:-[]
Avatar - GM.rja
10. 2. 2012 10:05
Re: Chevy
Aha, takže je chytřejší koupit auto, které je kvůli drahým náhradním dílům častěji kradeno? Už jsem psal, že nejsem idi.ot.
Avatar - Ronault.
13. 2. 2012 05:48
Re: Chevy
Menší z venku, uvnitř větší, aneb totéž co problém Astry, bezpohlavní je subjektivní, motor je objektivně silnější a převodovka lépe odstupňovaná, kradený... bohužel..., záruku si připlatit můžeš.

Einstain nejsi, to ne,
Avatar - Ronault.
9. 2. 2012 12:30
Tímhle měli začít
... a ne sedanem 8-s Ze všech variant vypadá navíc nejlépe. Hatchback se nepodařil ani na fotkách ani v reálu... :-|
Rozbalit vlákno
3
9. 2. 2012 18:42
Re: Tímhle měli začít
Suhlas :yes:
Skoda tej kvality dielenskeho spracovania a zostatkovej ceny po takych 4-5 rokoch.
9. 2. 2012 20:19
Re: Tímhle měli začít
ked pozeram na kvalitu dielenskeho spracovania v testoch na tejto stranke najdem znamky 9/10 co mne az tak zle nepripada. Ak by bol jedninym dovodom na kupu auta nasledny predaj, asi by sme vsetci museli jazdit na octavii tdi. To by asi bol smutny pohlad na nase cesty
Avatar - R32
10. 2. 2012 08:30
Re: Tímhle měli začít
Dielenské spracovanie treba najprv ísť pozrieť a skúsiť a nie len kritizovať od monitora a klávesnice... lebo je to Kórejec... nee? :no:
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2012 12:58
krasne auto
po elegantnom sedane a sportovo posobiacom hath prichadza rodinne kombi :yes:

vydareny cruze s prekvapivo uspesnym orlandom a novym mrstnym aveom pojdu tento rok dufam opat hore v predajoch :yes:

chevimu fandim :yes:
Rozbalit vlákno
9
9. 2. 2012 14:32
Re: krasne auto
když chevi, tak CAMARO ;-)
9. 2. 2012 18:25
Re: krasne auto
I když výše píšu, že je lepší volba německá konkurence, nepopírám, že dlouhý Cruze půjde s prodejem nahoru ("konečně ten správný Chevy pro český trh"). Co se ale Avea týče, nové mrštné Aveo je asi jedno z nejhnusnějších aut, co je právě na trhu... Sorry, ale je to tak...
Avatar - leone
9. 2. 2012 18:45
Re: krasne auto
...a kam zařadíš pak třeba Fabii2,... >:D
9. 2. 2012 20:23
Re: krasne auto
Miestni znalci ti samozrejme napíšu, že na vrchol triedy. A keď už aj priznajú, že je to ošklivka, tak potom budú zasa argumentovať "dokonalou" technikou. Ako napríklad 1,2HTP ;-)
9. 2. 2012 21:55
Re: krasne auto
Nevím, jak jsi odhalil kam bych jí zařadil ;-) Jasně že na vrchol! >:D

Co se designu týká, Fabia 2 se nepovedla... Tečka. Alespoň ale nepůsobí tak kýčovitě jako Aveo, jehož vzhled zejména v 4dv. verzi mi připomíná čínskou plastovou hračku z lidovky... Co se Htp týče, je to jiná otázka - pozdější verze mají slušné odhlučnění a problém motoru je tedy hlavně nevhodná volba auta pro tento motor...
Avatar - GM.rja
10. 2. 2012 10:22
Re: krasne auto
Vzhled je samozřejmě věcí vkusu každého jednotlivce. Někomu se líbí ladný design, někomu agresivní, někomu nudný. Mě se třeba v této kategorii malých vozů hnusí Polo, nuda a šeď od začátku do konce, hlavně v těch odstínech šedé. Vždycky mě přepadne deprese.
10. 2. 2012 20:55
Re: krasne auto
Máš samosebou pravdu, design je věc na kterou má každý jiný názor, o vzhledu čehokoliv by se dalo hádat hodiny a bez výsledku. Polo se mi naopak zrovna líbí, i když bych si ho nepořídil. A třeba na Fabii mi až tak ani nevadí její proporce (přece jenom existují i užší a vyšší auta), ale její neskutečná nudnost. Fabia, která by až tak nudná nebyla (Monte Carlo např.) stojí tolik, že bych se jí vyhnul obloukem :-)

Když mluvíš o odstínech šedé, je zajímavé, jak se mění nabídka barev automobilek. Během posledních let prakticky vymizely jakékoliv pestré barvy a místo toho má člověk na výběr šest odstínů šedé... trochu škoda myslím, i když oni by určitě odpověděli, že trh to tak chce...
Avatar - GM.rja
10. 2. 2012 22:58
Re: krasne auto
Tak to je pravda. Je sice hezký, že na šedé nebo hnědé není tolik vidět zašpinění, (nevím, jak ostatní, ale zrovna na mém autě si mořskou modř oblíbili ptáci - někdy to je jako bych vyjel z kurníku :-( , ale přesto takový povedený odstín červené nebo modré by bylo trochu něco jiného.
Provedení Monte Carlo se mi líbí v provedení červená-černá, ale když to nakonec pose-rou bubny vzadu, tak by jim patřilo pořádně nakopat někam. A na tu cenu skutečně u nás hřeší - to si fakt myslí, že čech koupí všechno se zelenou slepicí na kapotě (nebo co to vlastně je)?
9. 2. 2012 13:22
Logicky doplnek
Kombi se nabizelo uz od pocatku, hlavne v Evrope, je pravda ze nikde jinde se kombi zas tak prodavat nebude. Jen nechapu, proc opustili hranate zadni svetla sedanu k temto zakulaceninam jak u hatche, tak u kombiku, s ostre rezanym predkem mi to prijde jako dve rozdilne auta. Hatch je podle me nepovedeny, sedan je na druhou stranu bezvadne vydareny a prodeje to ukazuji.

Co hlavne kvituji je prichod 1,4T, jsem na nej dost zvedavy, i kdyz je pravda, ze si staci sehnat info o Astre, bude to lautr to same.

Ted uz se budou dat konecne adekvatne porovnavat uspesnost podle prodeju, pouze se sedanem nemohl cruze udelat diru do Evropy
Rozbalit vlákno
0
9. 2. 2012 14:24
pár vecí, čo ma trápi...
Pozerám po autíčku tejto kategórie už dlhšie a rád by som už vymenil svoj megane kombi s atmosférickym benzínom za niečo novšie. Jednoznačne bez turba, a v zhľadom na počet km, čo spravím , tak benzín, ale na to, že je rok 2012 mi vadí:
- iba päťstupňová prevodovka pri modeli 1,8
- nereálna spotreba uvádzana výrobcom
- iba 6 ročná záruka na prehrdzavenie karosérie
- taká sprostosť ako plnohodnotná rezerva v cene
Rozbalit vlákno
14
9. 2. 2012 14:42
Re: pár vecí, čo ma trápi...
Nevím proč by Ti měla vadit pětistupňová převodovka ? Každý si tady myslí čím více stupňu tak je to lepší, Renault Megane má 6 a řadíš tam jak idiot. To není o stupních ale o převodu. Ano 6 kvalt by měl být dálniční, ale většinou to tak není tak že jsi spíše jen otrokem.
9. 2. 2012 15:00
Re: diaľnica je vyslovene otravná
Stačí sadnúť z auta so6 stupňami do auta s 5 stupňami a chvíľu ísť po diaľnici a nech je to rozdiel iba 400 ot/min - často je to rozdiel toho, či musíš zvyšovať hlas alebo nie. S motorom 1,8 si dokážem predstaviť aj raz za rok cestovať niekam k moru, ale s päťstupňovou prevedovku to nie je nič príjemné - jednoducho tá 130-tka oproti nejakej 100-ke strašne hučí. Mámé doma aj 6-stupňovú toyotu a aj keď je tá 6-tka iba naozaj na rýchlo a vzhľadom na slabý motor nepotiahne do kopca absolútne nič, tak ak je rovina dá sa príjemne cestovať i pri 120-130km/h. Nové auto tak nehučí, ak bude mať 6 rokov, bude mi to vadiť - a ja nie som taký zámožný, aby som menil auto každé tri roky. To sa potom radšej poobzeram po nejakej zachovalej jazdenke, alebo u konkurencie...
9. 2. 2012 20:21
Re: diaľnica je vyslovene otravná
na 1.8 u cruza je 5. stupen dost "dlhy", resp. toci tolko co niektore vozidla s podobnym motorom so 6. stupnovou prevodovkou
9. 2. 2012 15:21
Re: diaľnica je vyslovene otravná
Někteří si asi podle zámého vzorce myslí, že "čím víc kvaltů, tím víc a lepší auto..."
Avatar - R32
10. 2. 2012 08:37
Re: diaľnica je vyslovene otravná
Má pravdu, šestka by sa hodila, zníži otáčky na diaľnici čím zníži spotrebu aj hlučnosť v aute. A tie keci o dobre odstupňovanom päťkvalte si strčte niekam. Keď je päťka príliš dlhá (aby pri cca 130. netočila veľa) tak ide pružnosť rapídne dole - takže ak chceš napr. predbiehať musíš podradiť.
10. 2. 2012 12:39
Re: diaľnica je vyslovene otravná
Uvedom si, že sa bavíš s normálnym vodičom, čo má čo to najazdené a nielen na jedinom aute. Nepoznám jediného človeka, čo by tvrdil, že pri päťstupňovej prevodovke mu občas ten 6. stupeň nechýba. Niekomu už pri 110km/h, niekomu pri 130, niekomu pri 150... V každom prípade, keby to bola hlúposť, tak by doteraz jadili všetky auta max so 4 stupňovými prevodovkami...
Po lopate ti to vysvetlil R32 ... keď máš k priebehu kúťaku a výkonu dobre odstupňovanú 6 stupňovú prevodovku, je to iste lepšie ako iba 5 stupňovú. Iné je ak máš 6-st. skriňu so zlým odstupňovaním a dobre odstupňovanú 5 rýchlostnu prevodovku..... tým som len chcel naznačiť, že tvoj príspevok do diskusie je trošku detinský ;-)
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2012 15:01
Re: diaľnica je vyslovene otravná
tiez ma kedysi trapila ta zaruka na prehrdzavenie ale doteraz na 11 rocnej felde nemam hrdzu ( asi preto ze to bola jedna z poslednych kusov) a ma zaruku tiez 6 rokov na karoseriu, takze asi by som sa nebal u cheviho zeby to hrdzavelo, navyse tie dnesne auta su robene tak ze ich kupis a za par rokov stejne predas lebo servis stareho auta je dnes zbytocne drahy a zivit stare drahe auto nema zmysel, felda je iny pripad, tam je vsetko lacne.

takze ja by som cheviho bral , za nejakych 6 az 7 rokov budes uvazovat presne ako teraz ked uz hladas nahradu za megane, takze o 7 rokov budes opat hladat nieco novsie ako nahradu za cheviho takze verim ze karoseria isto vydrzi, ver mi.

Poznam ludi ktori kupili nove auta a nepresiel ani rok a uz vymysaju ze chcu noveee, proste je ina doba, dnes nikto s jednym autom dlho nevydrziiiii je to tak, mat 6 rokov zaruku staci aj ked na papieri vyzera 12 lepsie ako 6.
9. 2. 2012 16:35
Re: diaľnica je vyslovene otravná
Jeste jednoi napises Chevi, dojdu si pro tebe >:-[]

Zajimave, jak lidi dokazou psat presny opak - InfinitY je tu snad ve vetsine pripadu, to bych mozna jeste chapal, ale Chevi, to je jak "rohliki si dam do kabelki" 8-s :-)
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2012 19:28
Re: diaľnica je vyslovene otravná
joj boze tak chevyyyyyyyyyyy ved o nic nejde :yes: ;-)
9. 2. 2012 16:33
Re: diaľnica je vyslovene otravná
ahoj, mozna ti dokazu odpovedet dobre, staci se podivat jake auto mam v profilu :-) Rozdil v hlasitosti mezi 100 a 130 neni vubec o motoru, pouze o aerodynamickem hluku, motor te nerusi ani pri 200, jen svisteni vetru, ver mi. Radio zesilovat nemusis, ani hlas na zadni sedacky, slysis se porad stejne. Motor je navic dobre odhlucneny, proste ho neslysis (uz parkrat se mi stalo, ze jsem se na semaforech musel presvedcit pohledem na otacky, jestli motor jeste bezi :-)

Co se tyka 6ky, je to atmosfera, kteru je treba tocit, takze caste razeni je ti stejne nanic, navic pri 130 toci cca 3200, zadna hruza, spotreba je v te chvili 7,5, co z je necen´kane dobra spotreba.

Jinak celkova spotreba neni nijak oslniva, dlouhodoba je 8,2 dle PP, real je cca o 0,1-0,2 vys, papirova spotreba je naprosto z rise snu, obzvlast ve meste, kde clovek jezdi za 10+, opravdu. Pokud chces auto do mesta, cruzovi se vyhni, je to zrout, mimo obec je to naopak v pohode

Pokud chces cokoliv vedet, staci navstivit Chevy forum, pripadne SZ, rad te ke Cruzovi presvedcim :-)
Avatar - GM.rja
9. 2. 2012 16:51
Re: pár vecí, čo ma trápi...
Nevím, jestli ti plnohodnotná rezerva chybí nebo překáží, ale plnohodnotnou rezervu má Cruze do modelového roku 2010 (ten mám, tak to vím). Modelový rok 2011 už ne.
9. 2. 2012 18:45
Re: pár vecí, čo ma trápi...
Vyskusaj si Ecoboost,alebo TSI a mozno zmenis nazor na turbobenziny.
Tam mas zaisteny lepsi krutak co pri kombi nieje na zahodenie a urcite lepsiu spotrebu ako pri atmo.A 6qualt tam mas zaisteny :-)
Avatar - GM.rja
10. 2. 2012 10:43
Re: pár vecí, čo ma trápi...
Asi mám zastaralý názor, ale loni jsem se při výběru auta obloukem vyhýbal přeplňovaným motorům (přesto ho šel k fordům vyzkoušet). Spotřeba při mém stylu jízdy by byla vyšší. Chtěl jsem osvědčený motor na 200 tis. km a co nejsilnější atmo do 300 tis. Kč v nižší střední. (Teda, kdyby do Cruze dávali 3.6 z Camara, tak si těch plus-mínus 100 litrů i připlatím :-)
Možná mě to jednou přesvědčí, nebo spíš budu EU normami přinucen, ale dokud nemusím, tak nechci.
10. 2. 2012 12:42
Re: zdielam tvoj názor
Tvoj "zastaralý" názor zdieľam. Tubo je super, aj kompresor je super - len ja si počkám, kým to budú nejaký ten rok bežne vyrábať a vychytajú sa muchy a potom tomu budem dôverovať. Som zvedavý na životnosť tých maloobjemových motorov...
9. 2. 2012 17:10
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
1
9. 2. 2012 18:04
Re: skoda,
Co to znamená "použitelné" ?
Avatar - leone
9. 2. 2012 18:50
desing
..na první pohled to vypadá slušně,...hlavně že si to od Astry nevzalo ty nevkusné trojúhelníky v předních bočních sklech,...mimochodem tímto se už zkurvilo hodně současných modelů.........rozhodující bude cena, ta rozhodne, jestli někdo bude slevovat z kvality nebo NE,...ale jinak pěkné, určitě se půjdu svézt, :-) :-)
Rozbalit vlákno
0
9. 2. 2012 18:59
No konečně...
Tak myslím, že Chevrolet konečně zabral a přišel Cruze kombi a hlavně s pořádným motorem 1.4turbo - to už je zajímavé, pokud bude i za dobrou cenu, myslím, že spousta lidí mu dá důvěru :yes:
Rozbalit vlákno
0
9. 2. 2012 23:04
Nádherné auto
:yes:
Rozbalit vlákno
0