Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ženeva živě: Kia Cee´d SW - První živé fotografie verze kombi

Ženevský autosalon se stane místem premiéry druhé generaci Kia Cee’d. Oficiálně až zítra, pro čtenáře Auto.cz již dnes.
Zpět na článek
5. 3. 2012 18:38
5. 3. 2012 18:41
5. 3. 2012 18:47
5. 3. 2012 19:02
5. 3. 2012 18:53
5. 3. 2012 20:18
6. 3. 2012 14:38
6. 3. 2012 14:40
5. 3. 2012 18:50
5. 3. 2012 18:59
5. 3. 2012 19:18
5. 3. 2012 19:34
5. 3. 2012 19:07
5. 3. 2012 19:37
5. 3. 2012 20:18
5. 3. 2012 20:24
5. 3. 2012 19:25
5. 3. 2012 20:33
5. 3. 2012 18:38
KIA
Zase vypadá lépe než ekvivalent od Hyundai...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Rysguf.
5. 3. 2012 18:47
Re: KIA
Pozeram na tie fotky a myslim ze sa inspirovali u Astry ST. Napriklad male bocne okno pred prednymi dverami co sa neotvara spolu s nimi alebo celkovy bocny profil s velmi podobnym zakoncenim zmensujucim sa oknom batozinoveho priestoru. To ze sa rozhodli pre celoplosne chromovanie okolo okien (nie napr. spodok, ci len vrch), to je len bonus v tom porovnani :-)

[odkaz]

[odkaz]
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 19:02
Re: KIA
To tady neříkej raději nahlas, umlátí tě kim-chi >:-[]
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 18:53
Re: KIA
suhlas, kazda kia je krajsia ako hyundai v danej triede :yes:

hyundai mam rad ale kia je krajsia :yes:
Avatar - pumpkin
5. 3. 2012 20:18
Re: KIA
U mňa sa to práveže v poslednej dobe otočilo...
Avatar - PeterLuk
6. 3. 2012 14:38
Re: KIA
Mne sa Hyundaie páčia, ale len časť...

Vo všeobecnosti a hlavne u kombíka je KIA krajšia, vyzerá super, zadok mi pripomína focus st... :yes: >:-[]
Avatar - PeterLuk
6. 3. 2012 14:40
Re: KIA
Mne sa Hyundaie páčia, ale len časť...

Vo všeobecnosti a hlavne u kombíka je KIA krajšia, vyzerá super, zadok mi pripomína focus st... :yes:
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 18:50
parada
som nadseny >:D :yes: vau

biela je uplne k spapkaniu

[odkaz]
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 18:59
Re: parada
nekupim lebo nemam potrebu kupovat nove auto ale za par rokov ktovie, ale skor by mi stacilo rio , ceed je uz obluda ako vsetky auta nizsej strednej triedy, na vozenie sa po meste a po okoli mi rio urcite postaci ;-)
5. 3. 2012 19:18
Re: parada
Za mna ma novy Ceed :yes: . Zo vsetkych stran je mojmu oku lahodiaca.
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 19:34
Re: parada
aj mne sa ceed paci a aj tie disky mu sedia paradne :yes:
Avatar - GregorZV
5. 3. 2012 19:07
noo :(
predok 1* ale ten zadok.. fúúú.. predok agresívny, aj konečne pekný!! ale zadok? trošku mu chýba to čo vpredu :-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 19:37
Re: noo :(
ver mi ze vacsina hatchbackov v nizsej strednej triede vyzera spredu podstatne lepsie ako zozadu je to uz taky trend ;-) a vlastne, ktore auto vyzera lepsie zozadu ako spredu? ziadne
Avatar - pumpkin
5. 3. 2012 20:24
Re: noo :(
to je čo za myšlienku? ok, nemá asi zmysel ju rozoberať, ale niektoré autá majú aspoň vyvážený dizajn. Dobrým príkladom v tejto kategórii je Astra Sports Tourer. :yes:
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 19:07
Kionýrské pocity
Tak je tady, nový výrobek od Korejského Imitátora Automobiků...

Nutno bez veškeré legrace uznat, že se nový Cee´d podařil, ale oproti předešlé generaci tentokrát více v hatchbacku. Z mého pohledu mě mrzí upuštění od specificky zalomeného C-sloupku, který přechozímu modelu slušel.

Zevnitř nás jistě čeká v Cee´du taky spoustu novinek a pokud pan redaktor naznačuje, že se máme nač v zítřejším "testu" těšit, tak to jistě bude pravda.

Nezbývá než dodat, že i s drobnou hořkosladkou příchutí Astry se do třídy zařadil nový dravec, minimálně na naše trhy. Ještě rozhodne cena.
Rozbalit vlákno
21
Re: Kionýrské pocity
Už dnes vám přineseme živé dojmy, opravdovou "ránu" čekejte zítra. Vzpomeňte si na mě ;-) .
Avatar - das_autos
5. 3. 2012 19:53
Re: Kionýrské pocity
Čtrnáctiletá záruka bez omezení kilometrů >:D .Ne kufr o objemu 893l 100x39x98 cm včetně rezervy,podběhů,nádrže na benzin i na ostřikovače a po sklopení opěradel se tam vejdou tři europalety.Dáme se podat.
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 20:17
Re: Kionýrské pocity
Něco ptáčci cvrlikali, takže se těším ;-)
Avatar - miromen
5. 3. 2012 19:17
Re: Kionýrské pocity
V SM už novy Ceed měli v rukou a šlo o předprodukčni verzy. Samozřejmě jsou tam popsany i prvni dojmy.
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 20:18
Re: Kionýrské pocity
"bzry, jazyk, navývat, Ruzyně". Vidíš někde slovo "verzY" ? ;-) Já jen že to píšeš opakovaně a rve mi to oči ;-)
Avatar - miromen
5. 3. 2012 20:37
Re: Kionýrské pocity
Se pelepšim a smejlik stydlina tu bohužel neni.
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 21:52
Re: Kionýrské pocity
Neber to jako rýpnutí ;-)
Avatar - miromen
5. 3. 2012 22:45
Re: Kionýrské pocity
Jsem nasran a nebavim se s tebou. 8-s >:D
Samozřejmě v pohodě a to že moje čeština je dost špatna se zatajit jaksi neda tedy bohužel. :-)
Avatar - Parda71 (BMWfans)
5. 3. 2012 20:37
Re: Kionýrské pocity
hlemýžď se smýká po mýtině >:D 5 samyc >:D >:D >:D Díky, moc si mě pobavil, musím to zase někdy shlédnout.
5. 3. 2012 19:28
Re: Kionýrské pocity
Korejské slovo "KIA" má samozřejmě se slovem "imitace" pramálo společného (znamená něco jako "vynoření se ze světa Asie")... ale já si dokonce myslím, že nejde jen o etymologii onoho slova, ale i o skutečnost, že to prostě imitace vůbec není. Porovnávám si to např. s onou novou Astrou a nemohu si pomoci: naprosto jiná mřížka masky, netotožné tvary světlometů, odlišně tvarované mlhovky, odlišně umístěný prolis na kapotě, odlišný boční prolis, rozdílný tvar zadních světlometů a další rozdíly... určitě NE imitiace v pravém smyslu slova! Totéž platí, a ještě radikálněji, o nové i30... naprosto originální přední výraz masky a další prolisy... Prostě fluid design v žádném případě není imitací, napodobováním evropských vozů, naopak - je to originální, jiné, své... o tom snad není sporu... To, že se vozy jinak jaksi podobají a inspirují se vzájemně, tak to snad ví každý, kdo kolem tyto věci "zří"... Jinak nový Cee'd je velmi pohledný a i ono kombi (SW) mi přijde zde docela vkusné... :yes: :-)
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 19:39
Re: Kionýrské pocity
si mu to nandal provokaterovi ;-) :yes:

ved ten nic ine nerobi len rype kde sa objavi
Avatar - Blue Sun
5. 3. 2012 19:45
Re: Kionýrské pocity
Kluci, vám dvěma chybí nadhled a schopnost vnímat humor a nadsázku... Namísto toho kopete do každého, kdo se jen otře o korejská auta....
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 20:29
Re: Kionýrské pocity
Jo, nandal mi to, rozbrečel jsem se a musel jsem utíkat se vyplakat ke svému psychotronikovi a bylinkařovi. Díky za ten tip na něj, Jarda je frajer :yes: >:-[] Prý ti mám vzkázat, že ty modré pilulky ti už přišly >:-[]
Avatar - Starfighter
5. 3. 2012 20:56
Re: Kionýrské pocity
Aby si pak ztopor nezamknul volant u své Hjundéé >:-[]
Avatar - Rysguf.
5. 3. 2012 20:25
Re: Kionýrské pocity
Ono v Autosalonu na Prime ohodnotili Astru ST ako najkrajsie kombi v nizsej strednej triede (s cim suhlasim), tak pre Ceed to bola len spravna cesta v "inspiracii" :yes:
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 20:27
Re: Kionýrské pocity
Ne, Fakt ta zkratka neznamená Korejská Imitace Automobilu? :-O Je to pro mne taková zpráva jako jsem onehdá zjistil, že v Korei vynalezli auto! :-O

Víš co, raději nemysli, to bude lepší, zkus dále jen kopírovat jako to dělá tvůj vzor a bude hned lépe.

Samozřejmě, kdyby to mělo stejnou masku, stejný tvar světel, stejný tvar volantu, stejný kobereček v interiéru, tak by to byla kopie a ne imitace. Takže zkus si prvně nastudovat slova typu "imitace, inspirace, kopie" a pak studuj z čeho vznikl název KIA, což má objektivně pramalý význam.

Kdo nevidí v lince oken a pojetí exteriéru Astru, je slepý. Je to jako nevidět v předfaceliftové i20 Corsu. Popravdě i já si je z počátku na ulici pletl a to nejsem laik.

Pak píšeš naprosté nesmysly o fluidním designu, ten se týká Hjoondééé, ne KIA.

Já osobně měl raději C sloupek na předešlém Ceedu a je to pro mne malinké zklamání, předešlý SW byl např. v bílé opravdu dynamicky vyhlížející auto. Nicméně tady jde vidět, že se drželi při zdi a vznikl z toho takový nekonfliktní unisex design, což není na škodu. Za mne objektivně dávám za 2- a to je prosím hodně dobrá známka ;-)
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 19:40
Re: Kionýrské pocity
to budes sr.at kocky ked zistis ze to auto je uspesne , pockaj potom >:D vole
5. 3. 2012 19:49
Re: Kionýrské pocity
Hele, už se ti postavil? >:D Tolik novinek z koreje vyvinutých v EU, by s ti mohl už zvednout,nebo ne? ;-)
Avatar - das_autos
5. 3. 2012 20:23
Re: Kionýrské pocity
On si při tom pindí honďoura a posejpá rejží.Jak málo člověku ke štěstí stačí.
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 20:36
Re: Kionýrské pocity
>:D :yes: ako vies >:D :yes:

trefaaaaaaaa
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 20:43
Re: Kionýrské pocity
Pokud si představím tebe jako fanouška všeho korejského, tak počítám, že kočky jíš, takže je pravděpodobně i sereš, ne? :-O

Moc inteligence jsi ale nepobral, dokonce sis ani neuměl správně vyložit můj příspěvek ;-)
Avatar - Wolfsteen
5. 3. 2012 19:25
Cena
Hrozmě moc jsem zvědavej na cenu. Nevadilo by mi, kdyby mi nový Ceed stál v garáži:-)
Rozbalit vlákno
0
5. 3. 2012 19:46
Promiňte mi.....
Promiňte mi.........ale mě se to fakt moc líbí. Dokonce tak, že bych si to snad i koupil. Fakt to nemá chybu. Že se to něčemu podobá? Jak už nahoře někdo napsal, dnes se podobá všechno všemu ( skoro ). ¨Teď otázka jak to bude vypadat naživo. Hlavně mě zajímá palubka, sedačky a kvalita použitých materiálů. Ale já jsem nažhavený na svou srdeční záležitost :-) V40 :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Starfighter
5. 3. 2012 19:54
S batohem na zádech sám, na strejdu Karla se ptám
Ceed s batohem, stejně jako krátká verze, drtí vizáží svou sestru i30 doslova napadrť. Podotýkám, že píši v relacích Korejského poloostrova. Rána má přijít až zítra, takže zatím jen k fotkám. Na obrázku [odkaz] vidíme dokonale utopené 17'' (které se na Ceed stejně podívají jen na autosalonu). WTF 8-s Na plechových 15'' bude tahle napěchovaná krosna ozdobou všech parkovišť před Lídlem.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - das_autos
5. 3. 2012 19:58
Re: S batohem na zádech sám, na strejdu Karla se ptám
Tak musí se uznat že oproti i30 která naživo vypadá jak kdyby byla poskládaná ze čtyř různejch aut,tohle je tak ze dvou a půl.
Avatar - Blue Sun
5. 3. 2012 20:31
Re: S batohem na zádech sám, na strejdu Karla se ptám
Z takového úhlu a vzdálenosti bude každé auto vypadat tlustě. Cee'd má více plechu nad koly, ale tohle je i o umění fotografa...
5. 3. 2012 22:36
Re: S batohem na zádech sám, na strejdu Karla se ptám
... a nasazeného objektivu.
Avatar - Blue Sun
6. 3. 2012 06:49
Re: S batohem na zádech sám, na strejdu Karla se ptám
To patří k tomu umění...
5. 3. 2012 22:39
Re: S batohem na zádech sám, na strejdu Karla se ptám
17´´ kola u Cee´du jsou běžnou výbavou. Za menší si připlácíš - jen Starfighter je má zdarma.
Avatar - Rysguf.
5. 3. 2012 20:33
Redakce...
ocakavam(e) designovy duel Cee´d SW vs. Astra ST.

Hypoteza: dotiahol to v dizajne/detailoch Cee´d SW dalej ako jeho (pravdepodobna a laicky evidentna) predloha Astra ST?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2012 20:37
tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
:yes:

tesim sa na test golf versus ceed, to bdue potupa pre ludove auto ked ho vyprasi lowendovy korejec >:D :yes:
Rozbalit vlákno
12
5. 3. 2012 20:47
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
No zkrátka už je to tady, dalo se to čekat, že tato generace hjondé a KIA už Evropanům těžce zatopí, tak jako Samsung topí celému elsvětu...
Avatar - Starfighter
5. 3. 2012 20:53
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
A teď tu O Smolíčkovi.
5. 3. 2012 22:20
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
Byli jednou jedni a Ti si mysleli, že když se to jmenuje Golf tak je to nedotknutelné a místo aby udělali VI. tak udělali V. s trošku větším faceliftem a čekali jak to všichni budou žrát... :-)
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 22:38
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
No, to je pohádka.

Ale v reálu to chodí trochu jinak, to už ti, co z pohádek o korejských drtičích evropských es vyrostli, ví. Oni udělali sice jen pořádný facelift Golfa páté generace, ale i tak byl ten facelift lepší než drtivá většina nových modelů konkutenčních značek. A ano, všichni jim to sežrali, protože to bylo chutné a dobré auto, které mělo minimum nedostatků oproti novým autům konkurence.

Tohle VW umí a předvedl to i ve III/IV generaci, kde se stavělo na dobrých základech III. Jediný rozdíl byl, že IV generace dost kulhala díky tomu v prostornosti proti konkurenci, neb už III. nebyla nijak prostorná, proto na první pohled byly změny větší. To u VI nebylo třeba.

Že to ale ve skutečnosti tak dělají všichni, to už se neříká.
5. 3. 2012 22:42
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
A ano, všichni jim to sežrali, protože to bylo chutné... ale hlavně strašně instantní.
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 22:55
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
Pokud chceš tahat příměr z kuchyně, tak ono platí pořád to stejné. Jo, můžeš upéct desetizrný chleba posypaný gumovými medvídky, ale nakonec je ten nejlepší ten starý dobrý poctivý z pekárny u vás doma na náměstí, který když si koupíš, tak je ještě teplý a křupavý.
5. 3. 2012 23:01
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
Tomu rozumím - pečivo jen "naše" z pekáren, co jsou "u nás" a voní "přes ulici"... žáááádný Kaufland-Lidl! Opravdu v tomhle dávám přednost místní pekárně, ale...
... u aut - nevím, nevím.
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 23:10
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
Mám v rodném městě takovou pekárnu, kde se peče ještě ten poctivý křupavý chleba, i když díky konkurenci i oni poslední dobou trochu zhoršili kvalitu, protože chleba třeba brzo ráno už tak teplý a čerstvý není. Ale když se jednou za čas domů vracím, tak si vždy brzo v sobotu ráno přivstavu (nebo někoho vyšlu) právě pro něj.

Jo, auta jsou o něčem jiném, ale právě to přirovnání ke Golfu sedí. Pro mnohé jistota a nutno říci, že i v té šesté generaci prostě sázka na jistotu nebyla špatná, ba naopak. Kdo tvrdí, že ne, tak ten je neobjektivní a nebo Golfem nejel. Já nejsem nějaký velký fanoušek VW, ale kvalitu Golfu prostě popřít nelze, to šlo naposledy ve čtvrté generaci.
5. 3. 2012 23:26
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
V žádném případě Golfa nehaním, jel jsem s ním a kvaliat a preciznost z něj opravdu přímo dýchá. Jen mě naštvala reakce o pohádce. Chtěl jsem jen říct, že to bude mít o kus těžší.
Avatar - Ronault.
5. 3. 2012 23:41
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
Musíš brát v potaz to, co tady napsal nahoře za kravinu topper, že Golf se už v koutě skrývá, přitom kdo jel novou i30 a současným Golfem (já) hned po sobě, tak ví, že i tak je Golf pořád vyrovnaný konkurent a to je pár měsíců před koncem výroby.
A hlavně, kdo má trochu potuchy a trochu přemýšlí, tak ví, že loni se i30 i Ceeda prodalo kolem 100t kusů a objektivní výsledky pro další generace se dovoluju odhadovat kolem 150t až 200t kusů ročně, ale rozhodně to minimálně poznamená Golfa, spíše se může vát Bravo a to díky klesajícímu odbytu na jižní straně Evropy a může se bát Megane a 308, protože ti jsou za polovinou svého životního cyklu a věk bude znát více a více. Rozhodně ne Golf se má cítit ohrožen. Možná ještě Astra by mohla pocítit poklesy... Ale to jsou jen mé spekulace a nebudu tady hlásat nostradamovy věštby jako Topper.
Avatar - GM.rja
6. 3. 2012 08:11
Re: tak toto je narez roka, golf sa uz v kute skryva
Ty máš toho Hitlerova pohrobka doma, že? >:D
Avatar - zdravy rozum
6. 3. 2012 08:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.