Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ženeva živě: Mercedes-Benz třídy A není úplně rodinný typ

Nová generace třídy A je v takovém obležení, že jsme se k ní probojovali až druhý den ženevského autosalonu.
Zpět na článek
7. 3. 2012 16:36
7. 3. 2012 17:16
7. 3. 2012 17:24
7. 3. 2012 17:35
7. 3. 2012 22:06
7. 3. 2012 22:09
7. 3. 2012 22:11
7. 3. 2012 23:15
8. 3. 2012 00:06
8. 3. 2012 12:30
8. 3. 2012 15:17
7. 3. 2012 16:36
Mercedes-Benz
Čím více na nové Áčko koukám, tím více se mi líbí. Volvoidní čumák vypadá parádně, jako celek to vypadá také velmi dobře, ale pojetí zádi mi do flotily zkrátka nepasuje :-(

Při bočním pohledu je ta useklá zadnice jak navařená z P207, [odkaz] a i zbytek je mix možného i nemožného ze země Galského kohouta [odkaz]

Krásné auto... jen se nemůžu smířit s tou trojcípou hvězdou na něm.
Rozbalit vlákno
1
7. 3. 2012 18:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 3. 2012 17:16
A JAKO AVANTGARDA
Osobně velmi cením, že se i v prvních letmých pohledech nezapomíná na míry, na metr :-) :yes: Porovnávačku (s V40) už si udělám sám... ;-) Díky.

Jinak je to snad už jasné i zdejšímu pověstnému diskusnímu pucvolovi - Mercedes-Benz A-klasse je prvotřídní klasa, která designem nastolila takovou uměleckou kvalitu, že se nemusí následujích pěti let obávat o svá prodejní čísla. Áčko svou konkurenci doslova rozcupovalo na hadry!
Rozbalit vlákno
11
7. 3. 2012 17:30
Re: A JAKO AVANTGARDA
Kefalín, a čo si predstavujete pod takým slovom "avantgarda"?
7. 3. 2012 19:00
Re: A JAKO AVANTGARDA
Musim rict, ze jsem necekal, ze mezi 5dv HB nekdo takhle vlitne :yes:
Avatar - Hombre_71
7. 3. 2012 19:03
Re: A JAKO AVANTGARDA
GTI, většinou s tebou nesouhlasím, ale tentokrát podepíšu každé tvoje slovo. Tenhla prcek se mercedesu náramně povedl a ve své třídě prakticky nemá konkurenci. Hoši v Mnichově si teď, při pohledu na svoji nedomrdlou třídu 1, musí škubat vlasy z hlavy. Naštěstí mají v portfoliu aspoň Mini, to jim může trochu zlepšovat náladu ;-)
Avatar - miromen
7. 3. 2012 23:17
Re: A JAKO AVANTGARDA
Hoši z BMW odvedli paradni praci a stvořili třidni 1. Nedomrdle to je hodici se tak možna k tobě.
Avatar - white label
7. 3. 2012 23:23
Re: A JAKO AVANTGARDA
Chlapi neberte ty diskuse až tak osobně, "nedomrdlý" může být maximálně tak něčí diskusní projev (v extrému), ale podobné narážky/přirovnání přímo na osobu pisatele jako takovou, jsou vždy pouze zbytečně ubohé... :no:
Avatar - miromen
7. 3. 2012 23:27
Re: A JAKO AVANTGARDA
Ja musel. Nemužu za to že BMW je ma srdcovka a to je jako by urazil mou divku. :'-(
Avatar - white label
7. 3. 2012 23:33
Re: A JAKO AVANTGARDA
Nepřeháněj to tak, diskutujeme přece jen o věcech - autech... a o nich můžeme diskutovat a třeba se u toho klidně i pohádat, ale to všechno jde dělat i relativně dostatečně slušně...
Avatar - miromen
7. 3. 2012 23:43
Re: A JAKO AVANTGARDA
Jsem prudernějši typ podpořen nebo spiš degradovan razovitym krajem. >:D
Jinak souhlas a budu se jistě mirnit....... tedy snad. :-)
7. 3. 2012 20:39
Re: A JAKO AVANTGARDA
Souhlas, tohle se MB fakt povedlo :yes: Jednou ranou nové Áčko postavilo BMW 1, Audi A3 i Volvo V40 do role statistů ;-) Opravdu bych nikdy neřekl, že MB (auto pro papínky nad 50let) udělá takhle skvěle vypadající hatch a bude se mi líbit víc než BMW 1... Za mě fakt paráda...
Avatar - DRBNUTY
8. 3. 2012 00:18
Re: A JAKO AVANTGARDA
Auto je to nadherne, lenze ako asi bude vyzerat obycajny model, pretoze toto konkretne auto je buduca A class AMG.Bude aj obycajny model taky krasny? 8-s
7. 3. 2012 17:24
praktičnost
praktičnost šla opravdu stranou na úkor úžasného designu. Ale ten uzký vstup do kufru to už se dnes opravdu moc nevidí. Kdybych měl srovnat třeba s novým bmw1 tohle bych si vybral určitě raději. Poslední dobou MB válí :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - iudex
8. 3. 2012 09:09
Re: praktičnost
Dobrá poznámka. Iste Ačko nemá ambície konkurovať Octavii, ani byť rodinným odstavníkom pre všetky príležitosti, ale trochu viac pozornosti praktickej stránke a využiteľnosti kufra by nezaškodilo. Takto mi to príde rovnako (ne)praktické ako sedan. ;-\
7. 3. 2012 17:35
Ako VW....
Pripomína mi to praktiky VW....proste rozoberie svoje sériové modely na kusy, všetko pomieša, a potom vyberá rôzne diely a poskladá "nové" auto. A čo sa nehodí, proste dokreslí...
Na tom aute nie je prakticky nič, čo už nepoznáme. A tie kruhové výduchy klímy na palubke, to je fakt "krása". Ešte s tým čínsky pôsobiacim červeným rámikom...
Lego šuviks......
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2012 21:13
Re: Ako VW....
Poslední dobou typicky německý přístup...
Avatar - white label
7. 3. 2012 21:20
Re: Ako VW....
Když vidím rozpačité designové tápání mnoha neněmeckých značek (hledání se jak zaujmout způsobem pokus-omyl), tak "zaplať pánbů" za něj... ;-)
7. 3. 2012 22:09
Re: Ako VW....
A vieš, že mne je ten spôsob "pokus-omyl" podstatne sympatickejší? Vždy poteší viac ako stále preváranie toho istého, alebo nekonečné skladanie z tých istých prvkov.
Avatar - Machýrek
7. 3. 2012 19:30
Navrh huj uvnitr fuj
Krasne auto, jednoznacne, na rozdil od noveho ML je toto nadhera - urcite namet k zamysleni na novou nakupni tasku.
Ale ten vnitrek - soucasna moda ne-integrovanych navigaci me proste nebere, je to hnus. A pak to tragicky zoufale ovladani topeni - dlouhodobe nejvetsi trapas Mercedesu - je tam zas ?!
Rozbalit vlákno
3
Avatar - CHerokee
7. 3. 2012 22:23
Re: Navrh huj uvnitr fuj
Viděl jste to nové ML naživo? Jel jste v něm? Podle mě parádní auto.
Avatar - Machýrek
8. 3. 2012 07:37
Re: Navrh huj uvnitr fuj
Nevidel a nejel a soude vyhradne podle fotografii se mi libi - jak jsem jiz napsal.
A zminene trapnosti v interieru: navigace - no tak nekomu se to asi libi, me ne, preferuji obrazovku navigace integrovanou v palubce - jako napr. soucasna 5er, 7er, Q7 apod. A to strasne, stale stejne osklive ovladani topeni, ktere by mozna udelalo paradu v Daewoo, strkaj v Mercedesu do vseho, to neni o fotkach, to je o zkusenosti... ve firme mame/meli jsme ML, GL, CLS a Viano. Inzenyri z Mercedesu by meli jit na exkurzi ke konkurenci, kde by jim predvedli, jak maji vypadat ovladaci prvky v aute za milion++, zatim to vypada, ze ty exkurze absolvuji u soudruhu v Cine.

Edit: ted jsem si vsiml, ze jste se ptal na ML - ano a ne jednou, uvazoval jsem o jeho koupi, nakonec jsem dal prednost jine znacce. Z venku je moc korejsky a zevnitr ja to takova patlanina... ale to je samozrejme ciste subjektivni, me osobne se interiery soucasnych Mercedesu nelibi.
8. 3. 2012 12:23
Re: Navrh huj uvnitr fuj
O jízdě v MB není potřeba diskutovat, tam jsou špička, ale nové ML jsem už dvakrát prohlížel naživo a přestože jsou Benzy moje srdeční záležitost, musím říct, že podle mě se nové ML nepovedlo, divně vypadá hlavně zadní část.
7. 3. 2012 21:23
Jelínkovi dcerky Absolutorium
tak tenhle krok dcerky pana Jelinka je skutečně Absolutním. Mercedes snad konečně pochopil, že i jeho nejmenší třída nemá důvod se podbízet a rozhodl se stvořit i svého "malucha" prémiově(GTI rights reserved ;-) ). Konečně má Aklasse říz a šmrnc. Netřeba nic dodávat - dravec se probudil - sláva mu....
Rozbalit vlákno
0
7. 3. 2012 22:06
ehm
Mercedes A je designovou druhou ligou - nesedi, je tezke na predek, od B sloupku je to jine auto. "Dynamiku" navozujici prolisy + zadni bocni okna jako z ponorky + pridali se k tomu kolotocarska cervena - tak za mne palec dolu.

Musim, ale priznat, ze vypada mnohem lepe v stribrne nez v modre:

[odkaz]

[odkaz]
Rozbalit vlákno
2
7. 3. 2012 22:09
Re: ehm
Jo a odkladaci prostory - sitky za prednimi sedadly jsou jak z Hjundéééééé

[odkaz]

[odkaz]

>:D
7. 3. 2012 22:11
Re: ehm
oprava - A sloupku ;-\
Avatar - miromen
7. 3. 2012 23:15
Na ukor
Na ukor vzhledu šla stranou praktičnost a podle mě až moc. Vzadu je to opravdova nouzovka a o kufru nelze ani mluvit. Navic vzhled ktery je poutavy na prvni pohled. Pokud se člověk podiva pozorněji tak to zas tak slavne neni. Navic opravdu pěkny interier zazdi doslova střilnami. Něco podobneho je i u Audi ale tam je cely interier nepovedeny.
Takže vizuelně to vali akorat BMW 1.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - miromen
8. 3. 2012 00:06
Re: Na ukor
To je pravda vzhled neni podstatny takže opět BMW. :-)
8. 3. 2012 09:54
Re: Na ukor
podle mě je právě ten interiér moc povedenej. Působí hodnotně, má šmrnc a ty kruhovité výdechy jsou prostě paráda. Agresivní exteriér se mi taky líbí, a i když tradičním, konzervativním zákazníkům MB možná tak sedět nebude, mě by zrovna na tohle auto MB dokázalo nalákat :-)
8. 3. 2012 12:30
Konečně
Žádný usedlý design, ale konečně něco co zahřeje srdíčko, pokud to doplní dobrými motory bude vyhráno, nejvíc moje pohledy přitahuje zadní část a koncová světla, vstupní otvor do prostoru zavazadelniku je naprostá divičina, ale tohle auto kvuli kufru nekupuješ.
Rozbalit vlákno
1
8. 3. 2012 15:17
áčko
elegantní krasavec, mnohem zajímavější než všechny vw dohromady a nekonečně hezčí než bmw... a že to nebude "auto pro rodinu", bylo jasný od první chvíle, žádný objev...
Rozbalit vlákno
0