Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak odstranit zápach z vozu? Jde to, ale těžko

Line se z interiéru vašeho auta spíše zápach než vůně? Chce to hlavně důkladnou očistu vnitřního prostoru.
Zpět na článek
30. 3. 2012 15:19
30. 3. 2012 18:20
31. 3. 2012 19:02
31. 3. 2012 11:33
31. 3. 2012 21:32
2. 4. 2012 17:47
30. 3. 2012 15:19
FUSEKLOVÁ MLHA
Sleepře, a jak se perou špinavý fusekle bys tam neměl? :-) osobně bych to viděl v rovině, že nejvíce páchne interiér po... šoférovi. Kuřáci a podobní zoufalci, ti vůbec nepatří dovnitř auta. Já jednou vezl nějakého fanataika a opravdu jsem mu musel co dvacet kilometrů zastavovat, aby si vypálil ten svůj zobák. Když nastoupil dovnitř, požádal jsem ho, aby mlčel, neb ten žumpální odér z úst by snad porazil i tiguána.

Jinak velkej souhlas, špinavá kára, zvenku i zevnitř, to je dokonalý obraz o jejím majiteli, ne nadarmo se tu často píše - jsi než to, co tvůj vůz, běž do garáže, otevři vrata, koukáš na sebe, ostatně vše co jsi nucen si myslet o svém autě si můžeš klidně myslet i o sobě...

Akcentoval bych v předmětných souvislostech zvýšenou (v podstatě soustavnou) údržbu především volantu, případně řadičky a ručky brzdy, tedy to, na co sáhnout musíš, a to třeba poté, cos odevzdal do kóje nákupní vozík, který měl před tebou... nějaký lepriodní... no raději to ani nechci dopsat... Mám pro tyto účely v autě samozřejmě vlhké ubrousky, a minimálně jednou týdně ještě nadto přejedu v garáži (na noc) volant čistícím prostředkem taktéž v ubrousku a na noc ho pak ještě pěkně napustím prostředkem na kůži. Ráno je volant jako nový.

Od věci není také si umýt vnitřní zpětné zrcátko.

V autě to totiž má vypadat vždy, jako když zatím nikdy nevyjelo na silnici. Ostatně však to znáš, jsi než to, co...
Rozbalit vlákno
32
Avatar - CHerokee
30. 3. 2012 15:35
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Souhlas, kuřáci do auta nepatří. Kouření v autě je fakt prasárna prvního řádu. Navíc to načichlé auto (po používání kuřákem) bude už smrdět vždycky.

K údržbě interiéru existuje celá řada různěkvalitních přípravků, je na každém člověku, kolik peněz a hlavně času do údržby auta investuje. Obecně u nás na to lidi s prominutím serou. Mnohé to o člověku - řidiči vypovídá.
30. 3. 2012 15:37
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
...no s vacsinou suhlasim, len mi trošku pripadá, že si otrokom svojho automobilu...ale pozor, automobil by mal služit tebe nie ty jemu...Tiež si potrpim na čistotu ale neprehanam to ako ty s tym volantom...Predsa len načo by nam potom bola imunita >:-[]
30. 3. 2012 15:49
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Imunita? Myslíš jako poslanecká? >:D ;-) jistě, chápu tě, no, svojí roli hraje taktéž osobní pocit. S ulepenejma prackama od nákupního vozíku tedy za volant zásadně nelezu. Tedy abych se jako přiznal, já si tím ubrouskem otírám i madlo toho nákupního vozíku...

Avšak pozor, jaký otrok? Nedávno jsem nechal (tradičně) vozidlo umít po zimě, nově navoskovat, ošetřit venkovní plasty, boky pneumatik, uvnitř uklidit, umýt skla, prostě jsem absolvoval úklidovou jarní kúru. Auto bylo opravdu skvostné. Mám to tak rád. A ten volant, to je práce tak na tři minuty. Za chvíli, až se budu vracet z kanceláře mě to ostatně čeká... :-)
Avatar - Ronault.
30. 3. 2012 19:21
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Tak s těma ubrouskama to už malinko hraničí s obscesí ;-) Já už se s tím bincem smířil, ono to taky jinak ani nejde, navíc v mé profesi, kdy se člověk holt setká s různým hnusem, i když tam si alespoň můžu vzít gumové rukavice... ale nos je všude, že jo. ;-) Proto ani nejezdním "sockou", když nutně nemusím, to už se raději projdu.

PS: Hele, jaké umÍt? 8-s >:-[] ;-)
30. 3. 2012 22:43
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
>:D Ne umít, umlít... :*)
31. 3. 2012 18:54
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Jsi mi připomněl "bus pants." >:D Jo, to by si člověk nejradši vzal rukavice a roušku, nebo rovnou ochranný oblek. Ale nejsem si jist, jestli je horší dorazit mírně dušený, nebo načichlý všelijakými smrady.
31. 3. 2012 00:10
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
tak ať ti ten Hyundéééé dlouho vydrží chlapče ;-)
31. 3. 2012 18:52
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Také nesnáším ulepené ruce a špinavý volant, ale než leštit madlo a volant, radši si vezmu rukavice. Samozřejmě ne jedny na všechno. Zvlášť na řízení, zvlášť na výměnu kola/ nasazení řetězů a podobné operace a zvlášť na zacházení s všeobecným hnusem. ;-)
Avatar - CHerokee
31. 3. 2012 21:14
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Přípravu na novou sezónu ve stylu mytí, voskování a ošetřování, včetně impregnace kůže atp. dělám taky a mám to rád. Ale dělám si to sám, je to takový obřad :-)
31. 3. 2012 23:09
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
:-) :yes:
Avatar - Ronault.
30. 3. 2012 17:21
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Souhlas...
Ne vždy se dostanu k tomu, abych auto důkladně zevnitř umyl, ale i když to moje něco už pamatuje, tak pokaždé po velké očistě se jede tak nějak... no úplně jinak. Nechápu lidi, kteří dokáží jezdit v odpadkovém koši. Jak mám důvěřovat někomu, kdo si není schopný alespoň jednou za rok vyluxovat auto, že jednou za rok je schopný překontrolovat brzdy...
30. 3. 2012 18:04
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
To sedlo :yes:
Avatar - Parda71 (BMWfans)
30. 3. 2012 22:13
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Tak tak. Já jsem na čistotu pedant, vysávám co 14 dní, koberečky klepu ob den a když mám delší chvíli v autě, tak sprej na palubní desku vše řeší. Jsi než to... >:D ;-) :yes:
30. 3. 2012 22:44
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
:-) :yes:
30. 3. 2012 22:48
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Naprostý souhlas :yes: umývám aspoň jednou do týdne, voskuju, vysaju, vypucuju celou palubku, ošetřím kůži, vyleštím skla, ... :-) ale aspoň se v tom cítím skvěle ;-)
30. 3. 2012 22:57
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
:-) :yes:
30. 3. 2012 23:49
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
..a to radši nebudu zmiňovat, že taky vozím v autě malý štěteček na tlačítka a výdechy topení (které mám rád všechny vodorovně) tak jako James May >:-[]
31. 3. 2012 17:52
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
:-) :yes:
Avatar - ManInBlack
31. 3. 2012 21:35
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Tak kuřáci v mém autě musí doufat, že budu po cestě tankovat, jinak jim nezastavím. I moje vlastní matka to musela vydržet :-!
31. 3. 2012 23:10
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Správně.
31. 3. 2012 22:12
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Uplna pravda. Bordel v interiery nemam rad, ale nie vzdy je jednoduche mat auto vnutri uplne ciste, kedze moj potomok ma len lahko cez 2 roky. Je vyrazne prijemnejsie sadnut do auta cisteho ako do auta, ktore je obalene prachom, pavukmi a inou havedou. Ako pise ronault, ciste auto ide tak nejako o kusok lepsie >:D
Avatar - Ronault.
31. 3. 2012 22:34
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Prý je každých deset kilo ztráta dvou koní, takže pokud dokonale vyklepeš koberečky, odstraníš bláto z podběhů a vysaješ prach, tak se na to zrychlení pod 7s dostat musíš >:-[] >:D
1. 4. 2012 09:44
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
menej pracna alternativa je vysadit manzelku a dceru >:D >:D .
31. 3. 2012 23:12
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
>:D Jo, to znám, děti v autě, to vyžaduje velkou trpělivost.
1. 4. 2012 09:43
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
deti a manzelka >:D
2. 4. 2012 09:45
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
Já to sice až takhle nepřeháním, ale s kuřáky souhlas. Nepouštět do auta, nebo když už tak zarazit kouření. Protože to je tam pak citít snad měsíce, aspoň pro mě jako nekuřáka.
2. 4. 2012 21:19
Re: FUSEKLOVÁ MLHA
GTI, ty starnes, co radicka, volant... achjooo, ty snad uz ani nevis co je ta nejdulezitejsi vec, kterou musis mit vzdy a za vsech okolnosti cistou? Na co se saha co nejvic? Ma se to osahavat, olizovat a primo milovat, tudiz to musi byt cisty PORAD... jsi nez tvoje kara: tak si uz vylesti.... ty mekceny plasty! ;-)
30. 3. 2012 15:44
Správný bazarový auto,
resp. čím větší hnilák, tím víc musí "vonět" po vanilce. Vanilka :yes: >:D
Rozbalit vlákno
1
30. 3. 2012 17:41
Re: Správný bazarový auto,
Vanilkaaa :yes: >:D
30. 3. 2012 18:20
technická
opak organického není chemický nýbrž anorganický .-)
Jinak tohle je přesně typ lehkého článku, který sem patří. (Taky proto, že je to článek, ne odkaz na youťůb.)
Rozbalit vlákno
2
30. 3. 2012 22:49
Re: technická
:yes: tak tak..konečně něco užitečnýho. I když žádná kloudná informace "jak na to" tam taky moc není..
31. 3. 2012 19:02
Re: technická
Jen je zvláštní, že nedávno jsem viděl reportáž na stejné téma v autosalonu. >:-[] Nejsem si jist datem, někdy koukám i dozadu, ale řekl bych, že byla letošní.
Avatar - Machýrek
31. 3. 2012 11:33
Pracka
To si takhle jednou muj znamy na miste spolujezdce rozbalil nejaky salam, mlcel jsem... pak mu byla zima, tak tou mastnou prackou chtel sahat na ovladac topeni, to uz jsem nevydrzel... od te doby se mnou nejel.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - ManInBlack
31. 3. 2012 21:32
Re: Pracka
Až tak jsi byl benevolentní? V mém autě platí zákaz prakticky čehokoliv. I má vlastní matka má nařízeno, že jestli chce kouřit, tak poslední musí típnout minimálně pět minut před nástupem do auta, jinak ať si jde jak chce.
A kamarádku jsem seřval už za to, že si chtěla otevřít mattonku.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
1. 4. 2012 00:22
Re: Pracka
>:D :yes: taky už jsem podobně seřval dost lidí.
2. 4. 2012 16:58
Re: Pracka
Tak já zrovna pití povoluju..i když už s trochou nervozity potom co mi při brždění skončilo kafe spolujezdce všude přes čelní sklo, když si sundal víčko a sypal do něj cukr, protože "na parkovišti na to byla moc zima" >:D
2. 4. 2012 17:47
kuřáci
co mě nejvíc,ale se*e jsou kuřáci, co vyhazují nedopalky za jízdy oknem. Je jim u p*dele, že za nimi jede auto, prostě to cvrnknou ven, hlavně, že mají klid. To, že nám zasírají živ. prostředí a dělají bordel na silnici je netrápí, navíc odhodit v létě ten hořící nedopalek na silnici chce koule, ne nadarmo se říká, že jsou kuřáci bezohlední...

Těm slušným kuřákům moje zlost nepatří ;-)
Rozbalit vlákno
0