Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST VW Polo 1,2 TSI (66 kW) R-Line – Políček konkurenci

Loňský podzim přinesl v ceníku Volkswagenu dvě novinky: slabší verzi motoru 1,2 TSI a sportovní paket R-Line. Vyzkoušeli jsme obě najednou.
Zpět na článek
Avatar - kari.laz
2. 5. 2012 09:04
Re: POLOBŮH
Dej už s těma strašidlama pokoj. Kdyby ten link otevřelo nějaký dítě, tak z tý potvory může mít psychické problémy do konce života.
Avatar - kari.laz
2. 5. 2012 08:56
Re: POLOBŮH
Okukoval jsem jí na Kamionu. Stál u nás asi týden kamion naložený auty a jedno z nich bylo 208. Měl jsem dost času na to si jí prohlídnout. Musím souhlasit s tou zženštilostí, která je pro mě možná o něco větší, než by jsem si představoval. Také tak komplikovanost tvarů mohla být menší. Ale jinak na mě působí poměrně pozitivně a jako auto pro ženu bude naprosto ideální.
1. 5. 2012 18:17
Re: POLOBŮH
Slušnost, resp. neslušnost a užívání slangových výrazů je něco úplně jiného. Za (ne)vyslovenou hranou je jednoznačně výraz - zbleju. Na hraně je pak termín - zbliji, poměrně frekventovaný a akceptovatelný, a to i jemnou duší tvého cítění je jistě - vyzvracím či pozvracím. Plakáti a děti základní školou povinné pak mohou užít výrazu - poblinkám. No a slušný člověk, co umí rodný jazyk může použít nesprostého avšak dokonale popisného, přesto hranice možného nepřekračujícího výrazu - zvedne se mi kotel. Tím jsem chtěl vyjádřit asociační linku k těm neskutečnejm vlnkám, které mi, nevím jak u tebe, vyvolávají pocity z výletu na mořské jachtě...

Nebo snad jsem měl napsat, že se u mě v dané věci pravidelně dostavuje kontrakce bránice a svaloviny břicha a zároveň mi ochabuje dolní svěrač jícnu... >:D Ale možná že právě tohle by se ti líbilo... ;-)
Avatar - Ronault.
30. 4. 2012 23:58
Re: POLOBŮH
To musela být hrozná restaurace, když si tam dáváš jídlo z konzerv 8-s >:D
Avatar - Ronault.
30. 4. 2012 23:56
Re: POLOBŮH
Tak jsem dnes poprvé viděl 208, opravdu krátce, míjela mě v Kroměříži, v bílé, trojdveřák. Krasavice. Trochu ženštější, ale to malé Peugeotky vždy byly
30. 4. 2012 23:53
Re: POLOBŮH
Ale design přeci JE důležitý. Automobil vás reprezentuje všude, kde se s ním objevíte (pozor, tím nemám na mysli jeho hodnotu, velikost, výbavu, motorizaci). Pokud pro vás není auto jen nutným a nudným prostředkem pro pohyb z bodu A do bodu B, a zároveň v něm trávíte trochu času, tak přeci budete chtít auto, ve kterém budete jezdit rád. Auto, které bude reflektovat Váš vkus a Vaše priority, ať už jsou jakékoliv. (praktické či designové? sportovní či komfortní? výstřední či konzervativní?) Myslím si, že auto dokáže o povaze majitele říct hodně. A vůbec přitom nezáleží na tom, jestli jde o malý hatch nebo mid-engined superauto.
Avatar - Renton
30. 4. 2012 16:25
Re: POLOBŮH
No chcel by som zit v zemi, kde je to okrajove ;-) Na Slovensku je Duster jednym z najpredavanejsich aut. Vramci ceny vybera kazdy auto podla toho, ako velmi sa mu paci ...to uz sedi :-)
30. 4. 2012 16:12
Re: POLOBŮH
To je výběrový extrém, zajímej se o většinový výskyt. Tedy v rámci ceny vybírá každý auto, které se mu nejvíce líbí. To pak vybaví obdobnou technikou - nafta x benzín atd...
30. 4. 2012 15:12
Re: KUKADLA
Ty vlnolamy na přístrojové desce, to je tedy dílo ;-\ V podstatě všechno špatně, mimo volantu, ten je naopak (na pohled) pěkný. Když jsem GP jel, něco mi na tom volantu vadilo, určitě jsem to tenkrát napsal do blogu, podívám se. Ještě si vybavuji, že grafika přístrojů na mě dělala tenkrát dojem, že je natištěná dětskou tiskárničkou. Auto samotné uvnitř prostorné, v jízdě uskákané, jedovaté brzdy, o komplexním odladění asi nikdo nic neví. Tohle holt nastupuje asi až u Abarthu...

Karoserie - silný nástup, čas odhaluje nedotaženosti - příliš hluchých mís, slepá záď, o předku v roli "maserati" chudých snad ani nebudeme už psát...

Přes to všechno, v kontextu třídy - známka... dobrá ;-)

Editace: [odkaz]
30. 4. 2012 13:36
Re: POLOBŮH
Já jsem konzerva.

A jsem tomu rád, protože jsem se zrovna díky tomu, dnes v restauraci dobře najedl. :-)
30. 4. 2012 13:24
Re: POLOBŮH
No nevím, jestli je toto pojetí zákazníky vyžadováno.
30. 4. 2012 12:45
KUKADLA
[odkaz] :yes:
[odkaz] 8-s
[odkaz] promiň... >:-[]

A zde pak můžeš odtušovat tu dokonalost v podobě garážového genofondu. Ale vsadím se, že to nevidíš... [odkaz] :yes:
30. 4. 2012 12:31
Re: POLOBŮH
:-) Souhlas, aktuální Polo je ojedinělost doby...
30. 4. 2012 12:28
Re: POLOBŮH
Z toho se mi leda zvedne kotel.
Avatar - miromen
30. 4. 2012 12:09
Re: POLOBŮH
Snad se Clio vytahne a zatopi nejen Polu. Jen nezapominej že než vyjede nove Clio do ulic bude Polo čekat možna FL protože na trhu bude již vice než 3 roky.
30. 4. 2012 12:09
Re: POLOBŮH
Co mám napsat jiného na to, když jsi schopen sem dát tohle [odkaz] a argumentovat tím jako karosářskou krásou. To je zoufalé, makovníku.
30. 4. 2012 12:08
Re: POLOBŮH
Nie som? lebo nepisem, co sa tebe hodi do kramu?
Uz mi nevies oponovat, tak som nevhodny partner na diskusiu?
Ty si riadny traged >:D
30. 4. 2012 11:56
Re: POLOBŮH
Co sa babe chcelo, to sa babe prisnilo. Vidno, ze sa tym riadis, aj s kolegom GTI ;-)
30. 4. 2012 11:45
Re: POLOBŮH
Koukám, opět nezůstane v designu kámen na kameni.
30. 4. 2012 11:44
Re: POLOBŮH
:-) Pogo, vím, kdy si mohu dovolit na diskusi silně zatlačit... :-) POLO je tak vpředu, lépe řečeno, je to tak dokonale (i vizuálně) vytvořený vůz, že nikdo nemá sebemenší šanci zatnout drápy. Clio bude nepochybně hezké, doufejme že i milé, to je 208 ovšem též, avšak POLO je opravdu třídní král.

Horní test, má svojí kvalitou ambici na test roku. Každá věta, každá myšlénka, každá úvaha dokonale sedí. To je nutno v rámci objektivity naplno říci.
30. 4. 2012 11:40
Re: POLOBŮH
Máš snad problém s ergonomií, technikou či jízdou Pola, ty rozumbrado? Přečti si to nahoře v testu. Pak strhej plakáty a postav se do VWronty.

Co se týká výběru auta je prvotním a rozhodným důvodem vzhled, přes vzhled vlak nejede, neexistuje člověk, který by si kdy koupil auto, které se mu nelíbí. Proto automobilky nezaměstnávají v designových studích prosťáčky tvého rozhledu, nýbrž elitní designové mistry.

Ruku v ruce při výběru jde dále technika a uživatelské vlastnosti obecně. Těm však člověk velkoryse nějakou tu drobnost promine, vzhledu ne, ten musí dokonale sedět optice majitele.

Bohužel většině populce předurčuje uvedený výběrový rámec - cena. Jistě, ovšem ani v tomto případě není vzhled auta nepodstatný, neboť každý zase v rámci svých cenových možností vybírá auto, které se mu především... líbí.
30. 4. 2012 11:01
Re: POLOBŮH
Vzhled je pro mnohé možná už na druhém místě, hned po ceně. ;-)
30. 4. 2012 10:53
POLOBŮH
Jistě, jistě... jistě. Stačí se posadit do Pola, pak do konkurence a je jasno jako nahoře v testu. Volkswagen opět potvrzuje, že je ten, který vyrábí najlepší auta. Ovšem pozor, estetika vztahovaná směrem k Polu, na to nestačíš se svejma šikmejma krhaverjma vočima z bazaru, pochop, tohle je vrcholná evropská produkce supermainstreamu pro inteligentní lidi se vkusem, s garážovou orientací a s vědomím evropské sounáležitosti. Tohle je produkce, která definuje třídní (subkompaktní) klasu, která definuje špičkovou supermainstreamovou krásu a která definuje vrcholný garážový třídní styl.

No jen si dej porovnávačku:

[odkaz] 8-s
[odkaz] 8-s
[odkaz] 8-s
[odkaz] zíráš, co?

A mé doporučení pro plakátový potěr? Tak jak je vyvedené POLO nahoře (včetně barvy), tak přesně tak ho ber. Na plakát se už nikdy nepodíváš, neboť i spát budeš v... garáži.

Dospělým tu nic doporučovat nemusím, oni ví, že VW POLO je třídní ... POLOBŮH.

BRAVWO POLO, BRAVO TEST :yes:
5. 5. 2012 23:16
Re: Spotreba
Clio 1.2 TCe (76 kW) ve 130 točí taky 3000. Před rokem a něco tam začali dávat převodovku s delšími kvalty. Spotřeba ve 130 je o poznání lepší než byla s předchozí převodovkou.
Avatar - v3jc3
5. 5. 2012 19:29
Re: Spotreba
můj 2.0 benzín při 130 cca 4000 rpm a spotřeba 7,3l >:D Swift Sport stojí stejně a bude nesrovnatelně lepší. Kterej blbec si koupí tohle?
5. 5. 2012 15:15
Re: Spotreba
Já bych řekl, že s 1.2 TSI se dá při klidné jízdě jezdit se znatelně nižší spotřebou jak u atmo 1.6ky od Fordu a to i v případě Golfu.
Na druhou stranu souhlasím, že ta spotřeba z testu kdovíjak zázračně nepůsobí, ale nemyslím, že novináři auto šetří... osobně nemám problém jezdit s nižšími spotřebami jak novináři a co se jim zdá jako ideální podvozek je u mě zbytečně tvrdé auto. Ale je třeba brát v potaz, že jsou zde i řidiči, kteří to mají obráceně :-)
4. 5. 2012 08:31
Re: Spotreba
Škoda Fabia Combi 2.0 85 kW, kód motoru AZL, v optimální kondici (135 tkm), verze bez střešních lyžin, šířka pneu 195.
Snažil jsem se vítr, sklon dálnice i nepřesnost tachometru eliminovat a samozřejmě jet co nejdelší úsek konstatní rychlostí. A s optimálně zahřátým motorem. Průměrnou spotřebu palubáku se snažím kontrolovat dlouhodobým sledováním dotankovaného paliva. Ale ruku do ohně za to samozřejmě dát nemůžu.
Ano, vidím tu tabulku, ale všechno jsou to auta s větší čelní plochou, širšímu pneumatikami a výkonějším motorem (akorát ten Prius je tam nějak "mimo").
A podívejte se na nejnověhší test, Passat CC s motorem 1.8 žere při 130 km/h taky míň než to Polo 1.2 TSI.
3. 5. 2012 23:03
Re: Spotreba
Nevím co máš za auto (velikost) ani jaký má výkon (ono údaj "dvoulitr" moc neřekne) ani jak je staré, a hlavně není jasné jak jsi to měřil. Každopádně 7.5 při 130kmh u benzinoveho dvoulitru je takovy klasický urban legend (typicky se snazis drzet 130, ale vlivem provozu zpomalujes a real je prumerna rychlost tak 110-115kmh). Jen pro info par realne zmerenych spotreb [odkaz] , ne spotřeba stylem kouknu na PP pri 130kmh kdy to zkresluje x-promennych (vitr, sklon cesty, chyba PP...).
Avatar - miromen
3. 5. 2012 21:33
Re: :)
Každy den dojiždim do prace 12km nebo 18km dle trasy. Obsazeni od 1 až 5 osob. Takže věř že zde mam spotřebu vic než odsledovanou. Ta atmosfera v Puntu při obsazeni je "hajtra dychavičnata" kdežto 1.2 TSI neni tak hakliva při obsazeni jako pravě ta atmosfera. Tohle byla jedna z věci ktere jsem se obaval a naštěsti jsem byl mile překvapen. Když jedu v 5 lidech jednu ze dvou zminěnych tras tak se hravě při svižnějši jizdě dostanu na 7l a někdy i pod. Na trase jsou 2 delši useky kde se da jet rychleji někdy i těch 150km/h. Když tyto trasy jedu pohodově tak jsem pod 6l když jedu běžně tzn. svižně tak jak jsem psal do 7l. Samozřejmě že občas mam spotřebu nad 7l a dokonce i nad 8l ale to je buď veky provoz nebo jedu velmi rychle(pospicham) Opět když se podivaš na Spritmonitor tak to Punto 1.4 70kw o třidu menši vuz než Golf ma větši spotřebu. Opravdu chybu hledej někde jinde jen ne v tom motoru. Jinak auto mam bez par dni 2 roky a žadny problem natož zavada.
3. 5. 2012 21:14
Re: :)
no a teď si vezmi že já jel minulej tejden 100 km po dálnici do Prahy Roomsterem 1,2 HTP za 9,7 litru. Byla čistá dálnice bez zácpy, klima vypnutá a tuhle spotřebu to ukazovalo když jsem sjel z dálnice a zastavil na Čerňáku. Průměrná rychlost nijak závratná asi 105 km/h. Vskutku výbornej motor. Na papíře to má taky spotřebu nula nula nic a pak to žere i trávu kolem silnice. S TSI jsem ještě nejel ale jestli se spotřebou čarovali jako u HTP tak je to min za 8-9 litrů jen to fikne.
3. 5. 2012 20:55
Re: :)
nechci se s tebou hádat, ale tento motor má švagr, kterého já považuji za velmi pohodového řidiče, žádné extrémní vytáčení motoru nebo styl ,,brzda - plyn,, sám ale naznal že spotřeba je největší slabinou motoru, vzhledem ke kubatuře.

Pro srovnání mám jako druhý automobil pro manželkul Fiat Grande Punto s 1,4 Starjet 70KW a šestikvaltem / stáří 4 roky /, někdy ho využívám na dojíždění do práce ve čtyřech lidech a polovinu cesty jedu po okresce a polovinu po dálnici / 105-145Km/hod/, ale se spotřebou jsem se přes 7litru nikdy nedostal, zkus to u svoji moderní 1,2 a se čtyřmi lidmi a potom se budeme bavit o dobré spotřebě, pojedeš za minimálně 8,5lt a to nemluvím o případných problémech s turbem, což u moji atmosféry nehrozí.
Pokrok pro mě znamená reálné snížení spotřeby v provozu a né jenom na papíře jako je tomu u tohoto motoru, o dobré spotřebě píší jenom ti co jezdí s tímto motorem sami, ale jakmile auto zatížíš více lidmi, je spotřeba vzhledem ke kubatuře na úrovni 1,6.

Ale důležité je že tento motor vyhovuje tobě v tom je smysl nabídky těchto motoru, nabídnout zákazníkovi co žádá.
Avatar - miromen
3. 5. 2012 08:41
Re: Marco Polo
Tak to mi připada že jsi s Ibizou nejel jinak by jsi netvrdil že se na Fiestu jizdně kouka z dalky. Dokonce Ibiza pusobi při jizdě sportovněji a to diky sportovnějšimu posazu kdy navic ma lepši sedadla a lepšimu volantu. Jizdě jsou si jinak velmi podobne a tento nazor nemam rozhodně jenom ja. Navic větši charisma vidim pravě u Ibizy.
3. 5. 2012 08:30
Re: Spotreba
Ano, koukám, protože můj atmosferický dvoulitr to zvládne o desetinku litru lépe. Je dobré se podívat na jiné testy na auto.cz, například Alfa Romeo Giulietta 1,4 T, Golf 1.4 TSI a Leon 1.4 TSI žerou při 100 km/h a 130 km/h méně než testované Polo. U testu Fabie TSI je nižší spotřeba při 130 km/h (při 100 km/h je stejná) a to má Fábka horší aerodanamiku.
Avatar - Bristol
3. 5. 2012 01:12
Re: Marco Polo
ibiza je slušné auto...ale co do jízdních vlastností kouká na fiestu hodně z dálky...a fiesta je i vzhledově mnohem charismatičtější...ale to je každého názor... ;-)
2. 5. 2012 23:24
Re: Spotreba
Ta spotřeba mě přijde naprosto ok při 100 a 130kmh, kolik si myslíš že auto při daných rychlostech bere?! Dej si někdy úsek s prům. rychlostí 100 a 130 (optimálně v obou směrech) a budeš koukat.
Avatar - miromen
2. 5. 2012 22:56
Re: Marco Polo
Kdo chce dobře jezdici auto v segmentu B a chce koncern tak určitě nemusi chodit k Fordu když je tu Ibiza.
Avatar - Bristol
2. 5. 2012 22:29
Marco Polo
co dodat...jednoduše dokonalý produkt své třídy...a ačkoli to říkám nerad...tak vše srovnatelné vedle tohoto auta včetně jeho koncernových sourozenců...snad kromě charismatického fordu fiesta či pěkné mazdy dvě či stylové MiTa...vypadá doslova směšně...kdo chce vyrobit pěkné, kvalitní, dostupné auto skupiny B...musí tentokrát se učit u VW...a kdo chce takové auto naučit jezdit...musí se podívat do dílny kde se vyrábí ford fiesta...tak tedy...vezměme řízení a podvozek fordu fiesta dejme ho do zbytku pola...a máme dokonalý produkt své doby...

tentokrát nezbývá než zatleskat: výbornému autu... :yes:
stejně tak zatleskejme fordu fiesta: ford opět ukázal že i dostupná obyčejná auta mohou poskytnout radost z jízdy...a že ten kdo hledá auto které mu za volantem vykouzlí úsměv nemusí jít platit miliony za sportovní auta premiových značek
stejně tak potlesk patří alfě romeo: která jako jedna z mála dokázala ve třídě B postavit stylový model...a poráží chybující infatilní francouze
a nakonec potlesk pro kiu rio: která dokázala za skvělou cenu postavit skvělý vůz...
2. 5. 2012 21:32
Re: :)
No to je mizérie. Chybí tam šestka do rychla. Ovšem když ji pak vyřeší jako u toho Meganu tak je to spíš k vzteku než aby to mělo nějakej význam.
2. 5. 2012 21:28
Re: :)
No já se po dálnicích celkem bojím, tak jezdím rozumně tak do 150. To prý u nás tolerujou.
Avatar - miromen
2. 5. 2012 21:02
Re: :)
Ja pravě považuji spotřebu tohoto motoru za jednu z hlavnich přednosti. Stači se podivat na Spritmonitor kde 1.2 TSI vuči konkurenci jasně vyčniva. Takže to že ve vaši rodině je to obraceně hledej chybu pravě u vas. Jinak u mě motor šlape bezproblemově takže auto rozhodně nebudu prodavat. Ono vadne turbo muže byt ale taky v hodně připadach odchazi diky majitelum.
2. 5. 2012 20:00
Re: :)
Tento motor máme v rodině a ty musíš mít nějakou Eco verzi :yes: máme najeto 20tis. km a spotřeba při běžné jízdě je do sedmi litrů, ale jakmile jedeš přes 120 stoupá k výšinám, při 150 je to už kolem 9 litrů.
Tento motor hodnotím jako velmi povedený, oceňuji zátah motoru vzhledem k dané kubatuře a celkem dobrý zvukový projev, ale spotřeba patří k největší slabině tohoto motoru, mimochodem po 20tis. je na garanční opravě, odešlo turbodmychadlo, jakmile bude opraveno jde do světa a všem ostatním s tímto motorem přeji pevné nervy jakmile skončí neskutečně krátká záruka >:D
2. 5. 2012 17:36
Re: VĚTA ROKU
Jo jo, kabaret u GTI-ho, pokračování číslo 254 >:D
2. 5. 2012 14:27
Re: VĚTA ROKU
To co popisuješ je všechno možné, já se v hodinkách nevyznám. To co jsem psal bylo už před 20 lety, takže už nemá cenu se v tom hrabat. Co jsem měl udělat už nejde vrátit :-)
2. 5. 2012 14:23
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Samozřejmě jsem očekávaně vyhrál sázku já, ikdyž to bylo o prsa korejské modelky a flaška už se chladí v lednici >:D

[odkaz]

Jinak letos se za 1.Q situace obrátila a Polo vede v Evropě a Fiesta celosvětově...
Avatar - Johny.Rico
2. 5. 2012 13:23
Re: prémioví lidé by kupovali polo!!!!
>:D >:D >:D :yes:
2. 5. 2012 13:11
Re: VĚTA ROKU
arogantní předčítání prospektů, bez jakékoliv podložené argumentace... >:D
2. 5. 2012 12:01
Re: VĚTA ROKU
Psal jsi, že měly baterku, takže předpokládám, že to byl quartz. I obyčejné hodinky mají odchylku pod 1 vteřinu denně. Na rozdíl od mechanických strojků, kde je přesnost jedna vteřina něco neskutečného a dosahují ji jen ty nejlepší chronometry, u elektronických je naprosto běžná.

Jen pro představu nějaké odchylky (čísla jsou nejhorší případ, typická, vynikající ve vteřinách za den):
necertifikované elektronické +-2, +-1, +-0,5
certifikované elektronické +-0,02, +-0,02, 0
necertifikované mechanické +-10, +-5, +-3
certifikované mechanické +6/-4, +- 3, +-1

Málokterá firma si nechává certifikovat quartz (známou výjimkou je Breitling). Ale i tak je tebou popsané chování naprosto nepřípustné. Pro každou lepší značku je standard maximálně 15 vteřin za měsíc (takovou přesnost ti nabídne například Casio, běžné jsou mnohem lepší hodnoty - takové TAG Heuer F1 se blíží 1 vteřině za měsíc). Řada elektronických hodinek dosahuje parametrů certifikovaných chronometrů, ale certifikaci nemají, protože je drahá a hodinky se strojky quartz většinou tvoří základ nabídky, takže by je citelně prodražila. Takže jsi udělal chybu, že jsi je nereklamoval.
2. 5. 2012 09:02
Re: Polo 1.2tsi
Verim ze polo ma najlepsi podvozok v triede, ale nechapem ludi co potrebuju s 90 konovym autom zavodit. Co sa tyka komfortu, zalezi co si pod komfortom predstavujes. No a co sa tyka 1.2TCE, ani nahodou lenivsia a uz vobec nie uzranejsia, opak je pravdou, ja hovorim o novej 1.2Tce ktora je niekde uplne inde. Ono uz tu mame rok 2012 a to co platilo donedavna neplati.
2. 5. 2012 08:58
Re: VĚTA ROKU
"Myslím, že svůj horizont jsi v těch pašovanejch hodinkách z Vietnamu již našel. ..."
vidis, toto je uz diagnoza.
Tebe moze clovek napisat cokolvek, ty si vsak nieco na to vymyslis a smejes sa na vlastnej blbosti ako dement.
Tvoja snaha protivnika urazit za kazdu cenu je chorobna.
2. 5. 2012 08:49
Re: VĚTA ROKU
"Principiálně je vyloučeno, aby pro tebe byl výhodnější Swift. Ve všem ho přebíjí POLO. " ...
"Kdo rozumí autům, kdo chce v rámci kvalitativní třídy to nejlepší, neodladěnější, vizuálně nejlepší, ..."
Vole, to su hov... , co veta to hov... >:D >:D >:D
2. 5. 2012 08:18
Re: KUKADLA
Nie, niesom chopny vidiet Das auto tvojim pokrivenym pohladom.
Takto postihnuti ste tu len vy dvaja s jossalitom, dotahuje sa kari.laz. Zvysok je daleko za vami, za vasou posadnutostou.

Keby som povedal, ze nemam rad spenat a ty ho milujes, tak si mam dat zrestaurovat chutove pohariky na jazyku???
To urcite ne, to len ty si clovek s chorym myslenim.
2. 5. 2012 07:57
Re: :)
To jsem nevěděl. O to horší z toho důvodu, že Fáčka/Feldy neměly v základu otáčkoměr, takže člověk vlastně ani pořádně neví, co tam má za převodovku a kdy má řadit.
2. 5. 2012 00:01
Re: VĚTA ROKU
To záleží na tom, jak přesně to myslel. Bojkotovat a priori VW by bylo značně dětinské, ale pokud to myslel, že každý máme jiné potřeby a především vkus, tak s tím se plně ztotožňuji. Já to tedy chápu jako to druhé. :yes:
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 23:37
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Tak já ti to upravím tak, abys to pochopil.

Celosvětový model je třeba Focus, který ale rozhodně konzervativní není. Ale konzervatismus je třeba chápat spíše pro Evropana, který za něj považuje Polo a Golf a to Polo bylo v Evropě poraženo loni rozhodně ne konzervativní Fiestou.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 23:34
Re: :)
I verze 136 mohla mít kratší z těch dvou převodovek.
1. 5. 2012 22:54
OPÁČKO
Opakování je matkou garážové moudrosti. Cituji pana testéra:

Přestože se za poslední roky objevilo v segmentu malých vozů několik ambiciózních konkurentů, Polo si stále udržuje svůj náskok. Je precizně vyladěným produktem, špičkovým Volkswagenem, autem, které by bez váhání mohlo nabízet i BMW.

Přestože se za poslední roky objevilo v segmentu malých vozů několik ambiciózních konkurentů, Polo si stále udržuje svůj náskok. Je precizně vyladěným produktem, špičkovým Volkswagenem, autem, které by bez váhání mohlo nabízet i BMW.

Přestože se za poslední roky objevilo v segmentu malých vozů několik ambiciózních konkurentů, Polo si stále udržuje svůj náskok. Je precizně vyladěným produktem, špičkovým Volkswagenem, autem, které by bez váhání mohlo nabízet i BMW.

Přestože se za poslední roky objevilo v segmentu malých vozů několik ambiciózních konkurentů, Polo si stále udržuje svůj náskok. Je precizně vyladěným produktem, špičkovým Volkswagenem, autem, které by bez váhání mohlo nabízet i BMW.

BRAVWO BRAVWO BRAVO :yes:
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
1. 5. 2012 22:44
Re: SHRNOVAČKA
Bravo hliněná garáž >:D ;-)
1. 5. 2012 22:37
Re: VĚTA ROKU
>:D :yes: No ty ses tu dnes předved´.
1. 5. 2012 22:35
Re: VĚTA ROKU
Zarazila mě ta cena těch TH. Jako, že že stály osm tisíc korun? Hanák v Brně prodává TH, avšak za podstatně jinou cenu :-)
1. 5. 2012 22:25
Re: VĚTA ROKU
No vidim, tebe že z tebe nevypadne žádný pádný argument jen trapne žvatlání...já ti podal svoje osobni zkušenosti a proč mi co vadí, ale ty tu jen cituješ příručky..
1. 5. 2012 21:39
Re: VĚTA ROKU
Co bylo, bylo! Pokud jsi četl pozorně, tak Ti neuniklo, že jsem psal "Kdysi dávno v hluboké totalitě". Pokud jsi tehdy neměl to štěstí a nemakal někde v cizině na montážích, ale to jistě víš, tak jsi neměl normální přístup k bonům, abys mohl v tuzexu nějaké zajímavé zboží ze západu nakoupit. Pak ještě byla možnost někoho z příbuzenstva a nebo černý trh. Potom byli vietnamští soudruzi jediná možnost, jak se dostat k nějakým džínsům, anebo hodinkám.
Po revoluci bylo vše jinak a už se dalo sehnat takřka vše. Hodinky od přítelkyně byly pravé. Nikdy jsem se jí neptal kolik za ně dala, avšak v jednom Brněnském klenotnictví jsem natrefil na podobný model, který tenkrát byl za 8 klacků. Na tu dobu ještě docela ranec.
U toho "švícarska" to mi nějak ulítlo :-) a když jsem to chtěl editovat, tak už mi tam kolega madbrain něco napsal a nešlo to změnit. Chybička se vloudí.

S tím, že nepíšeš o sobě, to je možná pravda, jenže tak jak píšeš a jak sortuješ lidi (prosťáčci, plakáti, eurodrzci apod.) ve své podstatě vyjadřuje tvůj náhled na lidi. Tak to vidím, ale je to můj názor a netvrdím, že je jediný správný.

Kolem sebe se dívat nemusím, jsem se svým životem spokojený a jediné co mě trápí, tak je to můj neutěšený zdravotní stav, kvůli kterému nemůžu dělat vše co bych rád dělal. A máš pravdu, na rolexáře v sedmičkovém bavoru pohlížím se shovívavým úsměvem a je mi to už tak nějak jedno jak na něj vydělal. Pokud svým umem, tak jen zatleskám, pokud nějak nekale, to nechám na našich orgánech, ať s tím něco udělají. Každému dle svých schopností. To jen pro pořádek, že nejsem žádný závistivec. Kdo umí, umí. Avšak mé priority jsou zcela jiné. Nastane občas situace, kdy ten svůj život musíš úplně překopat a jsou ti dražší úplně prosté věci, než nejdražší hodinky.

Za posledním odstavcem si stojím. Člověk který nerespektuje druhé kvůli svému vysokému postavení, si sám respekt nezaslouží!
1. 5. 2012 21:34
Re: VĚTA ROKU
Díky, tím ses dokonale definoval. Pozdravuj porcelánového jelena nad televizí... >:D
1. 5. 2012 21:33
Re: VĚTA ROKU
Těch tam o tom je... Ty budeš počítám ten mistr estetiky, co by za Kupku nedal ani zlámanou grešli, co? ;-)

Jo, jo, mazda 3 je skvost. Bože, co to sem dnes vlezlo! :-!
1. 5. 2012 21:27
Re: VĚTA ROKU
Tak je to venku, byl to sice garážovej císařák... >:-[] ale upřímnost se cení. Takové to domácí žvýkání... >:D Jasně, Swift je nakonec nejlepší auto na světě, ne? Díky, na garážové kýčaře nemám čas.

P.S. Suzuki stojí na rozhraní dvou tříd - mini a malá auta. POLO je v podstatě na druhém konci, pomalu atakuje kompakty. Rozvorem sekunduje swift leda CITImu a v šířce je na tom CITI lépe asi o šest čísel. Ale já vím, u vás doma v garáži platí jiné třídní zákony... >:D

Já věděl, že je někde zakopanej pes... ;-)

Mazda dvě... >:D Raději toho fakt dnes nech.
1. 5. 2012 21:04
Re: :)
U Feldy/Favoritu to chápu ... škodovácké motory 1.3 jsou docela hlučné a s odhlučnením se škodovka nepárala. Ale zejména u Favoritu 136 (ten má nejdelší převody) je to dovedeno do extrému, takže na čtyřku dosáhne vyšší rychlost než na pětku.
1. 5. 2012 20:58
Re: VĚTA ROKU
Nestaci. Objektivni je neco co je meritelne a ja se ptam na ty meritelne parametry.Urcite chapes. Design je o funkcnosti (takova mazda 3 a jeji soucinitel odporu vzduchu, ze?) a esteticnosti - respektive o skloubeni techto dvou veci. Ta druha - tj. esteticnost je uz dost tezko meritelna, ze? Nebudu te dale trapit - zkus udelat elaborat na blog.
1. 5. 2012 20:51
Re: VĚTA ROKU
to je ale pouze tvoje objektivní pravda...protože majitelé minulou generaci pola zařadili mezi 20 nejhorších >:D Možná tě překvapí, ale sedlám občas rodinného Swifta 1.2 VVTi který už druhým rokem bez naprostých problémů.líbí se mi proti polu ovladatelnost, interiér. lépe se mi v tom autě sedí, netlačí mě do kolena palubní deska, na což sem opravdu háklivej. polo sem řídil 1.2 TDi což je hrůza a starší generaci s 1.2 HTP což byl další problémovej poruchovej vergl/ omlouvám se za výraz/ takže porovnávat Swift je opravdu mimo realitu, protože Swift je lepší a Mazda 2 taky..porovnávám auta v jedné třídě, takže mi nepodsouvej nějaké mimi třídní srovnání..tam tě přivedla tvoje logika. >:D >:D
1. 5. 2012 20:45
Re: :)
To je verze pro lidi, které baví řadit. >:-[]
1. 5. 2012 20:33
Re: VĚTA ROKU
vidíš..tohle je ale pouze tvůj pohled na design..já se rád kouknu a chvíli nad tím popřemýšlím..ale na rozdíl od tebe netvrdím, že můj názor je ten správný..ty bohužel ty ze svého názoru děláš světonázor.. >:D zrovna golf a 911 je pro mě designová nuda...
1. 5. 2012 20:14
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
A třída nic?

Nechme toho, nemá to cenu.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 20:14
Re: :)
Otáčky jsou úplně stejné a ten princip chápu. Je pravda, že v těch otáčkách má motor opravdu nejvíce dynamiky a zrychlí. Jenže kolikrát za svou 200km cestu po dálnici potřebuju ze 130 prudce zrychlovat oproti tomu, že celou dobu musím poslouchat zbytečně vytočený motor. To už si raději podřadím, když potřebuju dynamiku.
V tom byl lepší i Favorit. Měl jsem tehdy pučenou kamarádovu Feldu, která už měla kratší převody a byl jsem mile překvapen dynamikou, kdy prostě do 150 zrychlova překvapivě proti mému fáčku, co z toho, když Fáčko prostě ve 130 bylo dokonce tižší :-|

Jo a k LPG... Nevím jak ostatní, ale já nejsem schopný na výkonu poznat rozdíl proti benzínu. Možná v těch nejvyšších otáčkách kolem 5500 ot., ale jinak v pružnosti ne. Dokonce mám pocit, že aktuálně mi to na benzín jede hůře. A podobně jsem to měl i u Fáčka, ale toho jsem měl hodně dobře na LPG vyladěného a šlo to sakramentsky poznat, když to udělal jeden známý (R.I.P) pořádně.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 20:10
Re: :)
Při 130 to točí tak 3800, při 140 už je to za 4000 a není to prostě ono, proto na dálnici volím spíše těch 120.
Souhlasím. Ale co mě může naštvat o to více, že Renault hodil do Meganu k 1,6 šestikvalt a ta šestka je stejně dlouhá jako pětka pětikvaltu... co to má proboha za smysl? 8-s

Tohle mě na autě štve nejvíce a člověk si to neuvědomí dokud nezačne jezdit pravidelně po dálnicích. Podvozek sedí parádně, aerodynamický hluk v pohodě i při těch 180, ale motor vytočený a vír v nádrži.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 20:06
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Celosvětový model je Focus, pokud mluvíme o konzervatismu, tak se hodí spíše Evropa.
1. 5. 2012 19:40
Re: VĚTA ROKU
Svojí pravdu tu až na řídké výjimky v podstatě neuplatňuji, zejména tedy, píši-li o produkci VW, o té píši výhradně objektivní pravdu, a to zcela odosobněle a především z důvodů příspěvků tvého zaměření.

Je absolutně vyloučené, aby šoférovi, který má své odjeto, pasoval lépe Swift než Polo. Tvůj nerealistický závěr je třeba podpořen danými motorizacemi, jestli jsi jel shodou okolností výkonnější swift, pak krátká zkušenost tě strhne. Auto ovšem není o jízdě dvacet kilometrů, nýbrž o užívání auta, měsíc za měsícem, rok za rokem. Můžeš si být jistý, že hledáme-li lepší vůz mezi těmito dvěma, je to jasné jak slunce nad námi. O tom nemá význam vůbec diskutovat. A naopak, diskuse je na místě například v případě kompaktní třídy u Focusu či Golfu (G je na konci modelového života a dýchají mu na záda novinky...), porovnávat Swift a Polo je zcela mimo realitu. Při tvé logice, bys to mohl třeba zkusit v pětkovým bavoráku a swiftu a pak bys tu mohl nakonec tvrdit, že swift ti sedí lépe... >:D Na tyhle pohádky tu ovšem snad již prostor není.
1. 5. 2012 19:32
Re: VĚTA ROKU
Nezlob se, ale tohle jsme tu již dávno podrobně probrali. Snad ti postačí tedy závěr - objektivně kvalitní design je takový, u něhož se neptáš, proč je na karoserii ta a ta hrana, ta a ta linka, vše do sebe ideálně pasuje, vše je v harmonii, současně vizáž odráží věrně účel daného vozidla. Ideálním příkladem je - GOLF či Porsche 911.

To co ty si představuješ pod pojmem design, tedy jaksi líbí/nelíbí je jiná kategorie, raději ani nepíši jaká... :-)
1. 5. 2012 18:59
Re: :)
Jak bylo receno pode mnou, Primera 2,0 96kW manual.
Avatar - miromen
1. 5. 2012 18:44
Re: :)
S tim bojuju i zde. >:-[] Tak byla to jizda v noci takže jsem doufal že A benga nemaji nějake nočni zaměřovače. :-)
1. 5. 2012 18:41
Re: :)
Hochu ale v Rakousku není neomezená rychlost na dálnicích >:D
1. 5. 2012 18:38
Re: VĚTA ROKU
nic jako objektivní kritérium designu není...to je naprostá hloupost >:D >:D >:D >:D >:D
1. 5. 2012 18:35
Re: :)
kolik ti to točí při cca 150? Mě Oktávka 3200 což je celkem v pohodě. Motor neřve a přitom má dost síly na to v případě potřeby ještě přidat. Předešlá 1,6 MPI už při 130 točila přes 4000 a hrozně to v tý rychlosti už řvalo a žralo to i trávu kolem silnice. Nechápu proč tam dělali tak krátkou špajzku. Po dálnici se s tím jezdilo na pytel.
1. 5. 2012 18:34
Re: VĚTA ROKU
s tebou se vážně nadá normálně bavit..jsi přesvědčenej o svojí pravdě a odmítáš uznávat cokoliv jiného. zrovna styl a image je to co vozům Z Mého pohledu zoufale chybí..celkově ten tvůj druhý odstavec beru skoro jako pokus provokouvat..vím co se mi líbí, vím v čem se mi dobře jelo a polo to rozhodně není. ano je lepší než jiná auta, ale víc mi sedí SWIFT právě pocitem z auta, ergonomií, pohodlím a právě tím stylem. Víc mi i sedí mazda 2. a takhle můžu pokračovat v každé třídě..použiju částečně tvoje slova../ která zní neuvěřitelně arogantně / principiálně je vyloučeno, aby pro mě bylo POLO výhodnější.. :-! >:D
Avatar - miromen
1. 5. 2012 17:40
Re: :)
U 1.2 TSI je šilene že se da jet i za 4l aniž by člověk jel nějakou ekorelly. Osobně odzkoušeno a opravdu tomu tak je. Jinak ja jsem rozhodně dravějši řidič a pruměr za necelych 25tkm mam něco pod 7l. To je o bezmala 2l menši spotřeba než u me předchozi atmosfery 1.8i 85kw kdy jezdim prakticky stejně bez většich změn a to včetně tras. Mam i odzkoušenou jizdu po Rakouske dalnici kdy z HR jsem ji celou "proletěl" mezi 150-180km/h kdy nejčastějši rychlost byla 170km/h s jednou zastavkou. Pruměrna spotřeba stoupla o 3dl. Tento motor je podle mě hodně povedeny a opravdu se s nim přijemně cestuje a to i diky 6rychlostni převodovce ktera je dobře odstupňovana.
1. 5. 2012 17:37
Re: POLO, TESTOVÉ ESO
To je snad poprvé, co můžu souhlasit. Když to řeknu s nadsázkou, Polo současné generace je jediné auto své třídy, za které se nemusí stydět ani chlap :-) Jediná slabina je nabídka benzínových motorů.
Avatar - miromen
1. 5. 2012 17:31
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Tak to jsem přehlidl. WL vs Provocateur řešili tušim evropu ale to si taky nejsem jist. :-)
No alespoň nemusim dohledavat. >:D
Avatar - miromen
1. 5. 2012 17:28
Re: Polo 1.2tsi
Ja jel jen běžne Polo a chvili na to běžnou Ibizu. Ibiza mi okamžitě vykouzlila jizdně větši usměv na tvaři. Polo sice drži pěkně stopu ale je takove hodně poddajne a docela vyrazněji se naklani. Navic ma oproti Ibize přeposilovanějši a o něco meně ukecanějši řizeni. Velkou vyhodu Pola vidim pravě v komfortu a to včetně odhlučněni. Řešit druhe auto do rodiny tak je to jasny favorit.
1. 5. 2012 17:28
Re: :)
Klobouci jezdí za 5, klidní řidiči za 6, pospíchající za 7, dravci za 9 a blázni se asi dostanou nad 12. Je to asi méně než u jiných turbobenzínů, ale je to výrazné.
1. 5. 2012 17:25
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Já uvedl prodeje celosvětové. Ještě jednou CELOSVĚTOVÉ. ;-)
1. 5. 2012 17:23
Re: Polo 1.2tsi
Vzhledem k tomu, že R-line má naprosto jinak naladěný podvozek než běžná série, bych tomu klidně věřil. ;-)
Avatar - miromen
1. 5. 2012 17:22
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Ronault ma pravdu. Prodavanějšim autem v r. 2011 byla v evropě Fiesta a sazku vyhral provocateur. Jestli si vzpomenu tak později dohledam a hodim to sem. ;-)
1. 5. 2012 17:22
Re: :)
Kdysi (tím mám mysli před 10 lety) se zpřevodování dělalo jinak než dnes. Poslední stupeň byl u benzíňáků většinou tak dlouhý, abys při maximální rychlosti dosahoval přibližně otáček maximálního výkonu. Konkrétně u Fábky s dvoulitrem je na rychlost 130 dle GPS (137 dle tacho) potřeba cca 3800 ot/min. Motor by to zvládl i při nižších otáčkách, ale na druhou stranu sešlápnutí pedálu plynu znamená slušnou akceleraci.
A u té tvé Laguny to bude asi podobně, možná tam máš ještě o něco vyšší otáčky. Aspoň se ti to při jízdě na LPG (=nižší výkon) do kopce nezadýchá ;-)
Avatar - miromen
1. 5. 2012 17:20
Re: :)
Pokud se nepledu jde o Primeru 2.0i manual.....
Avatar - miromen
1. 5. 2012 17:18
Re: :)
Pravě že 1.2 TSI neni tak nachylny na spotřebu a nerozeviraji se u něj tak nužky jako u jinych turbo benzinu.
Avatar - miromen
1. 5. 2012 17:15
Re: Polo 1.2tsi
Tak vinikajici jizdni vlastnosti v ramci třidy a zaměřeni Polo opravdu nema. Zde je lepši jak koncernovy bratřiček Ibiza tak např. Fiesta. Jinak tě zklamu protože protože Polo je velmi komfortni a ve třidě těžko pohledat soupeře v teto oblasti. Takže Polo je dobra volba pravě na naše cesty a ne jen na ty německe. Designem si ja osobně myslim že moc povedenějšich aut v teto třidě rozhodně neni. No a TCE misto TSI to určitě ne. TCE je oproti TSI linějši a užranějši.
1. 5. 2012 17:07
Re: :)
To je manuál nebo nějaký čtyřstupňový automat ?
1. 5. 2012 17:06
Re: :)
Jak u kterého motoru. Ten 1.2 TSI je dle mého názoru (jízdy se služební Fabií) poměrně tichý ... tedy s výjimkou jednoho ranního startu, kdy se asi nedopl řetěz :-) U něj je to spíše opravdu o té spotřebě, při vyšších otáčkách a zatížení se u toho motůrku musí chladit turbo a katalyzátor přebytkem vstřikovaného benzínu.
1. 5. 2012 16:57
Re: VĚTA ROKU
Super, tak pojdme poporade. Design - co je objektivni kriterium co se tyce designu? Diky.
1. 5. 2012 16:52
Polo 1.2tsi
Desí ma u tohto auta veta "vynikající jízdní vlastnosti (mix komfortu a stability)" lebo VW ten mix nevedel najst nikdy a velmi pochybujem ze sa to zmenilo. Zadne sedadlo je predpokladam koncernova lavica. VW konstruuje svoje auta primarne pre nemeckeho zakaznika co s tym jazdi po kvalitnejsich cestach. Design je jednoducha vtierava tuctovka pre masy, ulohou je zapacit sa kazdemu a nicim neurazit. A motor - vyhodte to von a dajte tam 1,2tce, ako priplatkovu vybavu :-)
1. 5. 2012 16:47
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Prodeje Polo x Fiesta jsem uvedl celosvětové za rok 2011.

Opět asi každý píšeme o něčem jiném. Možná bys ty čísla mohl dohledat ty, co říkáš? ;-)
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 16:30
Re: :)
Kéž by na to přišli i ostatní, třeba v tom mém autě. Tam by poslední dlouhý převod byl ideální. Ale holt chci asi od atmosférického benzínu trochu moc.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 16:28
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Vyhrál tu sázku provocateur, dohledej si to.

Tohle je ale neúplná statistika.

Takže tady máme konzervativní interiér Pola a ještě se tam dá přidat Fabia. Sečti dohromady prodeje.

Pak tady máme interiéry Clia, C3, 207/8, Fiesty, Corsy, korejčíků. Tak si porovnej kompletní prodeje a pobavíme se o tom.

A přestaň na mě hrát tu tvou přiblblou hru, že se snažíš toho druhého sundat urážkami a nadávkami, to na mě nefunguje.

Prodeje Fiesty a Polo prostě v celoevropském měřítku byly stejné, podle toho, kdo co počítá do Evropy, čili i jestli jen EU nebo i ostatní země, jelikož tehdy bylo zadání jiné, tak vyšel vyšší počet Fiest. Pokud ty Fiestu považuješ jakožto loňský nejprodávanější evropský subkompakt za auto s konzervativním interiérem, tak hledej chybu u sebe.

A nesnaž se tady slizce vykroucet, že jde jen o letité Punto, které má trochu jiné potíže než je aktuální kvalita.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 16:21
Re: KUKADLA
Tak v této třídě např. i20, na podobné vlně jako Clio se veze zhruba stejně stará Corsa. Samozřejmě pokud jsi seděl jen v základní verzi, tak si sedni i do základní verze Pola, taky žádná sláva.
1. 5. 2012 16:04
Re: VĚTA ROKU
Pokud ta firma stále existuje. Pokud ne, musíš k hodináři. A člověk je nutně nemusí posílat domů, i když ta možnost je. Třeba Franck Muller, když začínal jako hodinář, měl vzhledem ke své šikovnosti brzy na starost strojky Patek Philippe. Říká se, že díky tomu si oblíbil "přehnanou" složitost. Opravit sto let starý strojek nemusí být lehké ani pro domácí dílnu.
Avatar - der Spiegel
1. 5. 2012 15:52
Re: VĚTA ROKU
Nám hodinky tikajú a GTI -mu vykajú......

Ako malý chlapec som nemal hodinky a zisťoval som čas pomocou huslí. O polnoci som začal cvičiť, až sused začal jačať: »Kto to tu vŕzga o tretej ráno?!«
1. 5. 2012 15:47
Re: VĚTA ROKU
:yes: Jo, tohle je cenné. U těch hodinek - staré strojky opravují výhradně v sídle továrny. Pošleš jim kousek třeba čtyřicet let starý, oni ho komplet rozeberou, přeleští tělo, vymění sklíčko a zpravidla omlácenou korunku, dokonce ti to sklíčko individuálně udělají, strojek seřídí a vrátí ti v podstatě nové hodinky. Je to doslova šok, když to rozbalíš. K tomu ti dají výkaz práce, blahopřání k věrnosti značce :-) no je to hezké. Holt Švýcarsko... :-)
1. 5. 2012 15:41
Re: VĚTA ROKU
Všechno jsou to nejlepší auta třídy objektivně. Takže když o nich píši, musím přece napsat, že jsou nejlepší :-) Připočti modely CC, ROCCO, TOUAREG a je zameteno. Kdo rozumí autům, kdo chce v rámci kvalitativní třídy to nejlepší, neodladěnější, vizuálně nejlepší, jezdí výhradně (v mainstreamu) Volkswagen, či tedy zde jeho národní odnož - Škodu. Přes to vlak nejede, tak to prostě je.

Principiálně je vyloučeno, aby pro tebe byl výhodnější Swift. Ve všem ho přebíjí POLO. Není jediný důvod suzuki upřednostnit. Ani jízda, ani materiály, ani ergonomie, ani styl vozu, v ničem není Swift lepší. Popravdě musíme uznat, že tahá za kratší konec i proto, že je to vlastně auto nikoliv třídy subkompakt, ale mezitřídní produkt - mezi minivozy a malými vozy. Swift není soupeřem pro Polo.
1. 5. 2012 15:36
Re: VĚTA ROKU
Je to umění. Možná ještě větší umění je zvládnout tyhle strojky opravit, popřípadě zrestaurovat. Když jsme u těch analogií, motor, srdce vozu, u AMG nebo Aston Martinu také skládá jediný člověk.
1. 5. 2012 15:32
POLO, TESTOVÉ ESO
Zajímavé je, že aktuální testový pohled na POLO není pohledem ojedinělým, naopak. Přečti například starší zdejší test, potvrdí se v něm dokonale i aktuální poznatky pana testéra. Ano ano, POLO je evidentně malým/velkým volkswagenovským třídním majstrštykem.

[odkaz]

Kdo měl či má tu možnost vyzkoušet subkompaktní třídu jistě potvrdí, že POLO je opravdu špička. Když k tomu započteme výkonově plusmínus optimální horní motor a designovou parádičku v předmětném paketu, stává ze z Pola zcela přirozený král třídy. Težce se mi to píše, ale svou přirozeností, stylem dokonce trumfuje i nad prémiovou AUDI A1...

Koho tedy postavit jako konkurenci k Polu? No v komplexním pohledu neobstojí nikdo, tu má někdo hezčí vzduchový filtr, tu zas jiný boduje hezčí žárovičkou na stropě, v souhrnu však neexistuje respektuhodný konkurent.

A upřímně, ty by sis snad zítra šel koupit jiný subkompakt než právě to horní POLO? Samozřejmě, že nešel. Tedy... pokud bys chtěl to nejlepší, v tom si snad rozumíme.

BRAVWO POLO :yes:
1. 5. 2012 15:22
Re: VĚTA ROKU
:-) Někde jsem viděl film, jak Blancpain vyrábí hodinky - dělá na nich vždy pouze jeden hodinář, a když usazuje nějaký díl do strojku, lupu na voku a opravdu se zakousne zubama do pracovního stolu, aby se mu neklátila hlava a tak pracuje. Je to opravdu fantastické, dává to dohromady několik měsíců. Je to paráda :-)

Ano, s tím Astonem to velmi souzní :yes:
Avatar - Nerez
1. 5. 2012 15:22
Re: VĚTA ROKU
Tak to já asi sem >:D >:D >:D
1. 5. 2012 15:16
Re: VĚTA ROKU
Píše o baterkách, nemá machanické hodinky...
1. 5. 2012 15:15
Re: VĚTA ROKU
Tak do hloubky jsem to nepromýšlel, rozhodně jsem se na to díval víc z hlediska cenového rozpětí nabídky a objemu prodejů - nakonec i prémiové automobilky dokáží nabídnout špičkový design a techniku. Právě značky jako Jaeger-LeCoultre, Audemars Piguet, Patek Philippe nebo Vacheron Constantin tvoří tu naprostou špičku sériové výroby. To je pro mne taková analogie Ferrari - vlastní motory, vlastní převodovky a lidový model není zrovna lidový. Hezčí odpověď by asi byla Rolls Royce, což je špičková luxusní značka, ale tam moje tvrzení tak úplně neplatí. Spojení Jaeger-LeCoultre a Aston Martin mi přijde přirozené.

O hodinkách toho nejspíš víš víc než já. :-) Kromě zmíněných značek Breitling a Jaeger-LeCoultre mám ještě v oblibě Franck Muller. Rolex, Omega, TAG Heuer, to je pro mne klasika.
1. 5. 2012 15:01
Re: VĚTA ROKU
nejseš nic, než tvoje hodinky!!! buď jseš prémiovej člověk, nebo nejsi!!! >:D >:D >:D
1. 5. 2012 14:57
Re: VĚTA ROKU
Opatrně na to. Rozdělme to na techniku, design (včetně materiálů) a image. Z pohledu techniky jsou všichni světovým vrcholem, a to jak historcky tak aktuálně. Jen heslovitě:

Technika - TH - první samonátah stopek, calibr 11 na microrotoru, první čtvercové vodotěsné, aktuálně mechanické stopky měřící tísiciny sekundy! Omega - koaxiální strojek, Rolex - první potápky, první datumky, první dvojí čas, strojek (společně se Zenith) na taktu 36.000 (může měřit desetinky sekundy).

Design - TH - Monaco, Carrera. Omega - speedmaster, constellation (pravděpodobně vůbec nejkrásnější dámské hodinky světa), aktuálně tekutý kov/keramika na ciferníku. Rolex - Oyster s vroubkovanou lunetou, Submariner, Daytona.

Image - TH jako svět rychlosti aut, Omega - Měsíc, Rolex - Daytona, stopky světa.

Všichni jsou to exklusivní velkovýrobci, nad nimi (nikoliv nutně vyšší kvalitou ovšem) jsou především klenotníci (tedy jaksi napůl hodináři a napůl klenotníci) - např. Ulisse Nardin (původní výrobce námořních přístrojů, za války jak pro Japonsko, tak pro Státy :-) , či Jaegr le Coultre, pak tradiční staří (Brequet) či dokonce nejstarší (Vacheron Constantin) hodináři, vyrábějicí ovšem omezený počet hodinek výhradně na vlastních strojcích, a jediný mimošvýcarský výrobce, německá firma A.Lange + Sohne, která ovšem vyrábí prakticky jen na zlatě či platině.

Horní trojka patří spolu se Zenith, IWC, Blancpain k hvězdnému světovému nebi.

Co je však aktuálně důležité - nevím tak úplně přesně, jak to chodí v garážích ;-) ovšem na ruce (s výjimkou toho Langa) je nutno mít produkci ze Švýcarska. Nějaká japonská tikající náplast, no to jsi za dokonalého amatéra... ;-) a to především v... Japonsku :-) :yes:

P.S. nemohl jsem pochopitelně vypsat všechny respektuhodné značky (viz. Panerai, Breitling či kolegou shora zmíněné Patek P. atd.), tomu se můžeme věnovat někdy jindy na mém blogu - "Rolex a ti druzí", už asi ve dvacátém třetím pokračování.
1. 5. 2012 14:52
Re: VĚTA ROKU
no vidíš...a pro mě je lepší volba Swift / a to ho nemám jen sem jím jel a polem taky /...prostě záleží na úhlu pohledu..nic jako nejlepší auto ve třídě není..je jen nejlepší volba každeho jednotlive což není žádná univerzální pravda platná pro všechny..no dle tvých příspěvků i u jiných témat mám pocit ze koncernu hodně fandíš. SUV tiguan, nižšší střední golf, střední pasat, malá auta polo..je nějaká třída kde koncern nepreferuješ ? ;-)
Avatar - Nerez
1. 5. 2012 14:42
Re: tak dnes som si omrkol citigo
To tak bývá. Nemám na Němce, koupím Korejce. A ještě ty Němce pro jistotu pomluvím, aby si lidi mysleli, že ho nechci, ne že na něj nemám >:-[]
Avatar - Nerez
1. 5. 2012 14:39
Re: LOL! Za tyhle prachy mám Suzuki Swift Sport
Až se to kolem tebe prožene v dlouhým táhlým, tak si na tu větu vzpomeneš >:D
Parádní stroj :yes:
1. 5. 2012 13:53
Re: VĚTA ROKU
Mechanické strojky mají udávanou přesnost - je to vlastnost strojku. Jde o tu mechanickou dokonalost. Chceš-li přesné hodinky, nejspíš ti lépe poslouží "quartz."

Pokud je odchylka méně než nějakých 30 vteřin za den, tak jsou v pořádku a stačí zajít k hodináři a nechat je doladit. Pokud utíkají o víc, tak jsou nejspíš vadné. Pokud neutíkají konzistentně (tedy odchylka je pořád jiná), tak také budou vadné.
1. 5. 2012 13:36
Re: VĚTA ROKU
"V případě horního Pola ovšem v podstatě jiná rozumná volba dnes není".. dneska jedes >:D
1. 5. 2012 13:33
Re: VĚTA ROKU
Chlape good point, ale zacatek ve forme "Každý, kdo si jde koupit auto, zaplať Pánbůh, neuvažuje o volkswagenu" je asi na stejne urovni jako ta, kterou kritizujes, ze? 8-s
1. 5. 2012 13:29
Re: VĚTA ROKU
Osobně bych tyhle značky přirovnal spíš k prémii (tedy BMW a spol.), ale vrchol to samozřejmě není.
1. 5. 2012 13:28
Re: VĚTA ROKU
To je naprosto běžné a stává se to i u mnohem dražších hodinek - třeba je nenosí pořád, nedává do speciální "kolébky" na noc atp.
1. 5. 2012 13:10
Re: VĚTA ROKU
Aha, máme tu vlastníka strojku od firmy Patek Pilippe, co? 8-s

Se neboj, že by GTI nevěděl, ale koukám, že ty sám na zápěstí nosíš... no, jen se tam podívej... ;-)
1. 5. 2012 12:54
Re: :)
Ale tak na to zase staci dlouhy posledni stupen a nemusi byt dlouha cela prevodovka :-) Pro me by to ale bylo plus, dlouhe prevody mam i v mem 15 let starem Nissanu (dvojka tahne nekam ke 110, trojka cca 170) a nevadi mi to.
1. 5. 2012 12:42
Re: :)
Přesně tak. Sem rád, že na to ve VW konečně přišli. Doufám, že to aplikují i na ostatní motorizace. (myšleno konkrétně ty delší špajzky). Poslouchat při jízdě po dálnici řev motoru není nic příjemnýho. ;-\
1. 5. 2012 12:29
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Sami Italové si s tím základem neví rady. Nevím jaký jiný důkaz je potřeba, než bezzubá snaha o omlazení designu Punta.

Příkladná ukázka prvoplánovitého designu, který nemohou posunout nikam dál. Protože když se o to pokusí, je to průser.
1. 5. 2012 12:28
Re: KUKADLA
Interiér Clia - Ronaulte, to je bída, sám nevím, v jakém jiném autě je horší (klidně mi napověz). Jak do zpracování, tak do použitých materiálů.
1. 5. 2012 12:21
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Ronaulte, tady střílíš mimo terč. Lépe to přiznat hned, než se tu ztrapňovat a hledat uličky kudy z toho ven. ;-)

PS: Vlákno je o Punto x Polo. Tyto dvě auta se zde porovnávají.
Mimochodem, minuloroční sázku, kolik aut se prodá Polo x Fiesta, tuším vyhrál WL. ;-)
Jestli máš čísla, dej se sem.

Edit: Tak jsem se mrknul na čísla r.2011 a:
VW Polo 788,789
Ford Fiesta 767,465

Jsi opravdu mimo. ;-)
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 12:12
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Bavíme se o zákaznících, těch bylo více u Fiesty než Pola. Ty tam nějak nepřemýšlíš! ;-)
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 12:11
Re: KUKADLA
Všichni nechtějí dospělé auto, podívej se kolik se prodalo loni Fiest a vlastně všech ostatních, které mají design hravý, nekonzervativní atp.

Třeba konzervativní sedan a kombi střední třídy je jasná věc, ale klientela malých aut se dokáže docela slušně při cenovce čtvrt miliony "rozehrát". U nás je to zkreslené finanční situací, kdy prostě malé auto je často celorodinné, takže se alespoň tváří dospěle, ale jinde přece není problém.

Tak interiér současného Clia hlavně v době příchodu na trh byl velmi dobrý a dodnes neurazí.
1. 5. 2012 10:24
Re: VĚTA ROKU
V případě horního Pola ovšem v podstatě jiná rozumná volba dnes není...

P.S. Nejsem skalní ani jiný fanoušek koncernu, jen si nepotřebuji na diskusi honit ego výlučně vlastní garáží a umím ocenit toho v rámci své kvalitativní a velikostní třídy nejlepšího.
1. 5. 2012 10:10
Re: VĚTA ROKU
Omega, Rolex, Tag Heuer rozhodně nepatří na vrchol hodinářského světa, ty prémiový jelito. To je mainstream jako poleno. Jako VW. >:D >:D >:D
1. 5. 2012 09:34
Re: VĚTA ROKU
Člověče, psát tady něco o tom, že hodinky v ceně cca 60 tis Kč (originál), které si dostal od své přítelkyně se zpožďují za jeden den o několik sekund?

Promiň, ale takhle se pravé značkové hodinky opravdu nechovají. Takže tohle je zářný příklad na reklamaci, která by měla proběhnout bez sebemenšího problému. Osobně by mi bylo jedno, jestli je to dárerk či ne, nechtěl bych mít doma něco tak drahého a nefunkčního.
1. 5. 2012 09:29
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Bavíme se v tomto vláknu o Fistě? Ty tam nějak spíš! ;-)
1. 5. 2012 09:27
Re: KUKADLA
Protože lidé chtějí dospělé auto.

Jinak interiéry malách Renaltů - všech - stojí za starou bačkoru.
1. 5. 2012 09:24
Re: VĚTA ROKU
:-) Myslím, že to velikostní členění svůj význam má. Z uživatelského hlediska dává zájemcům rámcový přehled, kam upřít svou pozornost a výrobci zase ví, na jakých platformách mají stavět své vozy. Pravdou je, že lidé, kteří se o auta více nezajímají, se v tom neorientují, jenomže to není argument, to velikostní kvalifikování se uplatňuje i v jiných oblastech, třeba ve... zbraních, třeba daný model pistole a ten se vyrábí ve třech velkostních kategoriích, od mini až po plnou nálož. Jsme-li u pistolí, tak třeba civilisté více preferují kompakty (třeba CZ 75 compakt) pro svojí skladnost, profesionálové pak zase plnou velikost, to je dáno větší palebnou silou, resp., větším počtem nábojů atd. Tedy ty velikostní kategorie svojí logiku mají.

Hliněnou garáž.... brrrr :-) ;-)
1. 5. 2012 09:15
Re: VĚTA ROKU
>:D Myslím, že svůj horizont jsi v těch pašovanejch hodinkách z Vietnamu již našel. Cením tvou upřímnost, cením tvou jistě zde upřímně prezentovanou emoci. Nic proti, někdo nosí hodinky z Vietnamu a někdo zase ze Švýcarska (švícarsko, to neznám). Normálně to všechno kolem sebe vydejchávej s menším vypětím, a rolexáře v BMW 7 přehlížej jako lány. Neměj obavu, jim jsi ukradenej jak lány dva... ;-)

Jen snad jemnou korekci - na nic si zde nehraji, nahraji si tudíž ani na nic lepšího, zásadně tu nepíši o sobě, nepíši tu dokonce ani čím jezdím, čím odměřuji čas či kde mi šijí kopyta. Možná, že mám na levačce hodinky z vietnamu, v garáži favorita a na nohách.... vietnamky z farmářského trhu. Ale nechápu, co to má společného s tím, že Omega, Rolex a TAG Heuer (když už jsem vybral ilustrativně tyhle značky) jsou exklusivní hodinářské značky, patřící na vrchol hodinářského světa.

P.S. Podívej se, jestli ty tvé hojery nebyly vyrobené náhodou na dvorku někde v Číně. A kdybys potřeboval poradit s hodinkama, ukaž se na blogu.

P.P.S. Nekoukej na ty kolem, na sebe se podívej, vždy jen na sebe. Do své garáže jdi, otevři vrata, koukáš na sebe. Nebo se snad domníváš, že tam najdeš svého souseda? >:D
1. 5. 2012 07:52
Re: :)
Souhlas. Pětistupňová převodovka k motorům TSI stačí, protože mají slušný rozsah použitelných otáček. Co se týče těžkých převodů, to je nezbytnost, protože jinak by ten motor při jízdě po dálnici žral i trávu u svodidel ...
1. 5. 2012 07:49
Re: Spotreba
Přepdpokládám, že u měření spotřeby pří konstatní rychlosti 100 a 130 pan redaktor tu rychlost dodržoval. Právě tam je ta spotřeba alarmující. Těch 8-9 litrů při využívání výkonového potenciálu - to je v pořádku, to "umí" i služební Fabie.
1. 5. 2012 01:13
Re: VĚTA ROKU
pro "Majk162":Pane,klobouk dolu,lépe to snad ani napsat nelze,naprosto vyčerpávající a výstižné......muj respekt. :yes: :yes: :yes:
1. 5. 2012 01:07
Re: Spotreba
přesně tak. Když budu chtít z malýho oběmu tahat 130 koní musím tam ten benzín stejně spálit. Ze vzduchu ten výkon nedostanu.
1. 5. 2012 01:04
:)
- Nový motor se ale stále musí spolehnout na pětistupňovou manuální převodovku- chvála bohu

-Ta dostala v souladu s aktuálními trendy velmi těžké zpřevodování - chvála bohu

:yes:
1. 5. 2012 00:41
Re: POLOBŮH
Pro jednou bych s tebou celkem souhlasil, ve své třídě je Polo jediné auto, které vypadá dospěle a rozhodně mu to prospívá. Ostatní jsou buď takoví dětští(francie, itálie) nebo vyloženě čudní (většinou asie).
Ale za vyloženou trapárnu považuji obzvláště u R-line paketu tu brutálně prosvítající barvu v jinak celo černém interiéru - [odkaz] . V normální verzi bych to toleroval, ale když si připlatím 30 litrů za vyfintěný interiér celý v černé, tak dát 5 stovek za nějakou fólii už by VW nezabilo a efekt by byl neuvěřitelný... :yes:
1. 5. 2012 00:37
Re: VĚTA ROKU
Chlape, je mi Tě líto. Hraješ si tady na něco lepšího a ve skutečnosti Ti uniká podstata skutečného života. Pokud porovnáváš lidi podle toho kdo si jaké auto (hodinky, džíny, košile, kávovar a já nevím co ještě) může dovolit, pak jsi jen povrchní a neskutečně nanicovatý človíček.
Každý, kdo si jde koupit auto, zaplať Pánbůh, neuvažuje o volkswagenu. Ve většině případů jdou a koupí stejně ojetinu, z důvodů různých (nemá tolik financí na nové; finance má, ale nechce ztrácet hodnotu v momentě kdy vyjede z showroomu atd.,atd.). Někdo koupí VW, jiný Peugeot, další Renault, někdo Suzuki atd., atd. Někdo nové, jiný z výše uvedených důvodů z bazaru.
Vrátím se k těm hodinkám, respektive k jejich hodnotě. Kdysi dávno v hluboké totalitě jsem dostal hodinky koupené u soudruhů z vietnamu. Byl jsem z nich naprosto nadšený a neřešil jsem, že to nejsou žádné švícary, nebo špičkoví japonci. Zkrátka hodinky, z kterých jsem měl radost. Tenkrát jsem byl posedlý přesností času a tak jsem je denně porovnával s přesným časem, kdy začínali Televizní noviny. Kupodivu hodinky za pár korun fungovaly přesně. I přestal jsem je sledovat a v době přechodu na letní/zimní čas jsem zjistil, že jdou přesně na půl sekundy. Po 6 letech a jednou vyměněné baterce (taky od soudruhů z vietnamu) jsem dostal od přítelkyně k narozeninám tebou zmiňované Tag Heuer. Moc pěkné hodinky (nadšení takřka neznalo mezí). Jenže ouha. Tyto značkové hodinky se denně zpožďovaly o 15 sekund. No, tedy, zpožďovaly! Oni se pak i předbíhaly o takřka půl minuty za jediný týden! Samo, že jsem tehdy přítelkyni nic neřekl, abych ji neuvedl do rozpaků. Tak jsem je po týdnu trpělivě seřizoval a po dvou a půl letech a jednou měněné baterce kdy přestaly jít schoval do šuplíku a další rok a půl používal ty staré hodinky od soudruhů z vietnamu, než vypověděly službu na vždy. Není všechno zlato, co se třpytí, znáš to, ne.
Posedlost značkami (tak jak ty uvažuješ), je vskutku ubohé. Jsou v životě i jiné priority, než se zabývat tím, kdo je prémiový, nebo lowendový člověk a kdo si co může dovolit.
Svého času jsem dělal správce na jednom horském hotelu. I přijeli tam jednou slavit konec roku Tebou zmiňovaní "PRÉMIOVÍ LIDÉ" (právníci, soudci a pár rádoby podnikatelů). U hotelu se to hemžilo BMW, Mercedesy, taky něco z koncernu. Byl jsem nejprve zhrozen a posléze znechucen jejich naprosto arogantním a nadřazeným chováním. Jejich rozmazlené děti tam nadělaly škodu za asi 50 tisíc. Tito lidé se začali cukat s nějakou úhradou škod. Hlavně, že tam při jejich rozhovorech létali obchody za miliony.
V tomto světle jsou všechny Tvé věty o plakátech, prémii, garážích a jiné naprosto nepodstatné, zvláště tento - jsi než to, co tvůj vůz... Kdyby to tak skutečně bylo, tak by ti lidé nebyli jen prémioví, ale i zábavní a čitelní a hlavně charakterní. Bohužel mé zkušenosti jsou jiné :-O
Avatar - miromen
1. 5. 2012 00:17
Re: Vec se ma tak....
Tak z meho pohledu jsi to vystihl uplně přesně. Taky jsem od vychvalovaneho interieru Pola očekaval vic a bohužel jsem byl dost zklaman.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 00:14
Re: Vec se ma tak....
Tak ten rozdíl je ohromný. Polo jsem zkoumal v GTI a pak v základní verzi, kterou měla svého času na MACZ feferonka... a prostě nevím, asi jsem od toho čekal více, ale pro mne zklamání. Ne, že by to nebylo k žití, ale nějak mě to neoslovilo.
Avatar - miromen
1. 5. 2012 00:08
Re: Vec se ma tak....
Ja přesedal ze soc. verze Pola do soc. verze Golfa a rozdil ač se to na fotkach možna nezda je dost podstatny. Navic i přitelkyně řekla jednoznačně-tak tohle teda ne. >:D
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 00:04
Re: Vec se ma tak....
Tady se shodnem, tedy co se týče interiéru pola, obzvláš v základu je to na takové malé auto sterilita.
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 00:03
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Za loňský rok se prodalo více Fiest, takže solventní zákazníci mají pravdu, co? :-!
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 00:02
Re: KUKADLA
Dej si tam RCD 210 a můžeme se bavit o tom, jak je ten interiér Clia i přes své stáří dokonalý oproti Polu.

Nevím, ale Polo mě interiérem na rozdíl třeba od Golfu nepřesvědčí. Tohle jsou s prominutím malí šmejdi do města, auta pro radost. Proč si to proboha hraje na dospělé auto, když není. 8-s
Avatar - Ronault.
1. 5. 2012 00:00
Re: POLOBŮH
Mě se ten přední nárazník a ty prahy nelíbí, vypadá to směšně na takovém autě a ohromně odpudivé jsou ty mlhovky. Ať je Polo jinak docela zdražilé, tak tohle ne 8-s
Avatar - Ronault.
30. 4. 2012 23:57
Re: POLOBŮH
A co? Vše co dělá VW je loligcky správně, i když to dělá jako jediný?
Avatar - Ronault.
30. 4. 2012 23:50
Re: Spotreba
Taky se mi to zdá opravdu hodně na tak malé auto. Možná se ale pan redaktor nekrotil, ba naopak...
30. 4. 2012 23:29
Skvělý
Nemůžu si pomoct, ale tohle autíčko se mi prostě hrozně líbí, ten hranatý "volkswageňácký" vzhled podle mě zrovna Polu sluší nejvíce.

Červené či modré, designový paket, 1.2TSI, ale se sedmistupňovým DSG. Takové bych si nechal líbit já, jakožto mladý člověk, který chce/potřebuje být mobilní, a zároveň nemusí řešit, jak se v létě dostane s rodinou a hromadou paštik k moři :-) Žel při studiích na technice je málo času, a peněz ještě méně. A když už jsou, tak je spíše než do auta investuji do cestování, dokud nejsem ničím příliš vázán. A tak mi věrného parťáka již od autoškoly dělá Polo 1.4 předchozí generace, rok 2008. A pokud můžu z dvou krátkých předváděček v novém Polu soudit, tak Volkswagen udělal skok opravdu propastný, nové Polo je úplně na jiné úrovni, než to staré. :-)

Tedy, jak bych to tak řekl, bravo Polo. Sluší ti to.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 4. 2012 23:03
Re: VĚTA ROKU
Já měl spíš tak trochu na mysli rozměrový segment, nikoli značku :-) Takové to obligátní členění na nižší, nižší střední a tak dále...

I když... existuje i jiný životní styl :-)

[odkaz]
Avatar - Johny.Rico
30. 4. 2012 21:06
Velmi kvalitní auto...
... s perfektním designem a naprsto překrásnou světelnou technikou, která zcela vybočuje mimo třídu a směle se tlačí do vyšší. Za vzpomenutí snad jen stojí nové nabušené Picanto (ohledně té sv. těchniky).

No, jak se píše, špičkový produkt a v malých autech konkurenci teda nemá :yes:
30. 4. 2012 20:59
Re: VĚTA ROKU
dobrá - pokusím se. je jasný, že jsi skalní fanoušek koncernu. neberu ti to. já ho osobně moc nemusím, ale to sem nepatří. Dokážu uznat, že jejich auta mají nepopiratelný kvality, ale tvrdit, že to je to nej ? Každé auto má svoje slabá místa, a záleží co který kupec od auta požaduje. já v téhle třídě volím Suzuki swift, ale netvrdím, že to je naprosto bezchybné auto..prostě nemám rád, když někdo nedokáže uznat, že jsou i jiné volby a tvrní že je něco naprosto bezchybné. Pokud sem tě špatně pochopil, tak se omlouvám
30. 4. 2012 19:17
Re: KUKADLA
Neřeším nic, jen ukazuji, jak přenádherně to Volkswagen umí. A jestli ti vadí odkaz na velmi povedeného Upa, pak já ho za dno nepovažuji.
30. 4. 2012 19:15
Re: VĚTA ROKU
Co to? Trochu se rozviň, otevři hlavu, ať vidím, kam tě vede...
30. 4. 2012 19:14
Re: VĚTA ROKU
Samozřejmě, že se mýlíš, nebo ty nerozeznáváš v kvalitě mezi jeansy z tržnice a od Wrangler? Ty nerozeznáváš mezi Omega, Rolex, TAG Heuer a japonským tik ťak mainstreamem? :-) Tohle všechno začneš chápat, až vezmeš své honoráře a půjdeš si koupit svůj první nový vůz. Tehdy jdou všechny plakátové pravdy do stoupy a na světlo světa nastupuje realita. Neboť... však to znáš - jsi než to, co tvůj vůz... ;-)

Já vím, že jen tak trochu provokuješ :-)
Avatar - gld
30. 4. 2012 19:10
Re: KUKADLA
Neviem čo zase riešiš. Citroen má v dizajne svojich interiérov vec zvanú "nápad". VW je už tradične kvalitne spracovaná, ergonomicky vycibrená nuda. Odmysli si r-line volant a veľké príplatkové rádio a máš čo? Tú istú variáciu nudných tvarov akú nám koncern servíruje už x-rokov. Pri pole to až tak nevadí, na pomery b-segmentu je v norme. Najhoršie to dopadá pri lifestylových modeloch. Neschopnosť prísť s niečím "sviežim" v interiéroch napríklad nového beetlu alebo scciroca je do očí bijúca.

ps- pridávať v diskusii odkaz na svoj blog, nová definícia "dna"? 8-s :no:
Avatar - gld
30. 4. 2012 19:05
Re: Nieco chyba
Na jelita škoda vôbec reagovať. Diskusný axióm totiž hovorí, že lietadlo je tu jedine on.
Avatar - gld
30. 4. 2012 19:03
Re: GTI Junior...
Koncern VW by sa mal označeniu "junior" na akomkoľvek svojom produkte vyhýbať najbližších 20 rokov. Alebo pre istotu kým vymrie generácia, čo pamätá fábie junior..
Avatar - gld
30. 4. 2012 19:02
Re: jiny svet
Volant sa lepšie nastavuje v novom hjondé, si nepozeral video s Winterkornom? >:D
Avatar - gld
30. 4. 2012 18:59
Re: Kupte si Polo
Tiež sa čudujem, prečo už nie som na ceste za najbližším dealerom VW. Asi som vadný, také super auto a ja nič.
Avatar - gld
30. 4. 2012 18:58
Re: Spotreba
9 litrov pri plnom využívaní potenciálu motora je výborná hodnota. Aj na jedna-dvojku.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 4. 2012 18:56
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Nezpochybňuji Tvé tvrzení, ale dle čeho soudíš, že Polo patří mezi designovou špičku?

PS: pomimene-li facelifty, Punto má velmi nadčasový základ použitelný i dnes.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 4. 2012 18:47
Re: VĚTA ROKU
Jen mimochodem - nač auta třídit? Asi žiju v naivním světě, ale neustálé škatulkování mi přijde zbytečně omezující... možná se ale mýlím.
30. 4. 2012 17:25
Re: tak dnes som si omrkol citigo
:yes: Souhlas:) Toppfer zase zacina onanovat..koncernová auta? To je přece pod jeho úroveň:)
30. 4. 2012 17:23
Re: LOL! Za tyhle prachy mám Suzuki Swift Sport
Suziki? FUJ... ;-\
Avatar - miromen
30. 4. 2012 16:30
Re: tak dnes som si omrkol citigo
To že je Picanto největši škarohlid mezi tebou zminěnymi auty ne třeba zdurazňovat. Kola na něm pusobi jak z angličaku a předni maska je jak pobodana od sršaňu. Fotky raději davat sem nebudu aby se někdo nahodou nepolekal. Ja na vzhled u auta duraz nekladu a davam přednost jinym a podstatnějšim vlastnostem ale s Picantem bych před barak nepřijel.
Avatar - 3_diamanty
30. 4. 2012 16:17
tak dnes som si omrkol citigo
v jednom nakupnom centre a nesklamalo ma -.to auto je nazivo este vacsi hnus ako na fotkach - je to uplne ta najskaredsia skodovka ktora je uplne amorfne vajce v´bez tvaru bez predku zadku, bocna linia ako kontajner na smeti, a tie nelakovane dvere zvnutra parada :yes:

picanto je vedla citiga ako rolls-royce vedla audiny :yes:

odporucam precitat si v novom majovom cisle automagazinu porovnavaci velky test Upu picanta twinga a aygo...

picanto je jasny vitaz :yes: a teraz sa mozete aj po.* :yes: s Upom

automagazin opat nesklamal
;-)
Avatar - 3_diamanty
30. 4. 2012 16:12
Re: První auto
s TSI >:D si aj servisy oblubi, tak mu porad mlademu, hanbi sa :yes:
Avatar - miromen
30. 4. 2012 16:11
Re: Vec se ma tak....
To ja bych určitě upřednostnil Ibizu. Interier Pola mi neni zrovna po chuti. Na mě až moc sterility a nudy. Interier Ibizy možna neni tak kvalitni ale designem pasuje k charakteru auta a pěkně k němu ladi. Navic i jizdně je pro mě Ibiza dal než Polo. Komfortu nabizi pořad dostatek ale jizdni vlastnosti jsou oproti Polu určitě dal. To same plati pro řizeni. Ibiza nabizi i větši vnitřni šiřku což je na volnosti hlavně řidiče docela znat. Jediny problem u Ibizi je horši nastupovani a vystupovani.
30. 4. 2012 16:02
Re: KUKADLA
Myslím, že už ti zde jeden kolega dnes napsal, že diskuse s tebou je ztrátou času. Ty nejsi schopen vidět, ty nejsi schopen číst. Jak to, že v testu je POLO vyneseno na samý vrchol své třídy, a ty přijdeš s prostáčskou argumentací, že Polo má chabou kabinu? O tom přemýšlej, o svých nedostatcích, nikoliv o nedostatcích pola.
30. 4. 2012 16:00
První auto
Jelikož za volant z věkových důvodů zatím nemůžu, koukám se na auta jen teoreticky a vybírám pro mě na začátek to pravé. A že je právě toto POLO v mém užším výběru na to vemte jed.

Naprosto dokonalý designe, interier jednička z hvězdičkou a jízdní vlastnosti jak podle testu, tak ze zkušeností diskutujícíh jsou výborné. Pro mne by to bylo ideální auto na začátek.

Nezbývá než dodat, BRAVO VW POLO :yes:
30. 4. 2012 15:56
Re: KUKADLA
Divne, ze zubata vyskerena maska Pola ti je pochuti, naproti tomu je *, ktora absolutne nesedi k prednej maske, lebo je ako z roku 2 a priplacnuta z ineho auta.
Chudobny interier, ktory ma zaklad v horizontalnych linkach, na ktorych sa da najmenej co pokazit, tzn. ziadna invencia, odvaha, nic, niet na co oko polozit.
Grafika pristrojoveho stitu tiez chudobina otrocka, aby sa tam nahodou casto vodic nepozeral...vlastne tam nie je naco sa pozerat a nelaka to pohlad.

To je vsetko v poriadku?
Nie je iba postradas kriticky pohlad na znacku.
30. 4. 2012 15:39
VĚTA ROKU
Představ si, že jsou mezi námi lidé, kteří neumí správně auta zatřiďovat. Neví, neznají, neumí. Však je znáš, ineisty - "ine, clio je lepší"... mateřská školka hadr. Tak kdybys náhodou mezi ně patřil i ty, stačí když si zapatuješ větu roku. Tu větu jsem nenapsal já, napsal jí pan testér, cituji:

Přestože se za poslední roky objevilo v segmentu malých vozů několik ambiciózních konkurentů, Polo si stále udržuje svůj náskok. Je precizně vyladěným produktem, špičkovým Volkswagenem, autem, které by bez váhání mohlo nabízet i BMW.

Nauč se tu větu zpaměti, bude se ti hodit. Tedy pokud nechceš být za garážového moulu.

BRAVWO VOLKSWAGEN-PORSCHE :yes: :-!
30. 4. 2012 15:23
Vec se ma tak....
vlastnim posledni generaci Seatu Ibiza, kdyz pominu kontroverzni interier, tak zpracovani a pocit solidnosti (rozumej v dane cenove hladine!!!!) citim z auta neustale. Ibiza je takova chudsi pribuzna oproti Polu

Pred chvili jsem byl u mistniho prodejce znacky VW, na showroomu stalo Polo, v 1.4 comfortlinu, takova oranzovo cihlova metla. Auto jsem si v klidu prosel, zkusil posed, materialy.....nemam slov. Mezi vozy tohoto segmentu snad neexistuje vuz, ze ktereho by vice primo salala hodnota, kterou toto auto ma. Nejsem fanatik, mel jsem spousta znacek, velmi nedavno nove Grande Punto a kdyz to srovnam s tim, to zpracovani, uz jen zvuk zavirani dveri....tak Punto nema jedinej narok....

asi hodne zalezi na preferencich kazdeho z nas, nekdo neni tak na tyto veci citlivej jako ja a nevadi mu horsi materialy ani zpracovani, ja to citim tak ja jsem napsal. Pro me, cloveka co si kupuje auto okolo 300 tisic, nove, neexistuje lepsi volba.

docela by me zajimalo v ramci diskuze ktere auto je lepe postavene nez Polo v teto cenove tride...nemam na mysli olitany kary, to je jina, bazarova liga. Ja osobne vlastnil nejnovejsi Fiestu a uz zminene Grande Punto a ted Ibizu a jedina ta se Polo -+ blizi, Ford ani Fiat nesnesou srovnani.
neregistrovaný "SR20"
30. 4. 2012 15:06
Paradne supermini.
Skoda toho motora, mne by tam pasoval nejaky 1,6i 16V.
To len Europa je predposr.. z emisii, v USA by tam taky motor urcite bol.
Ved aj blbe Rio ma v Amerike 1,6i (so 138HP !!!).
30. 4. 2012 14:47
Re: jiny svet
Dveře na Polu vypadají o hodně líp a asi budou lepší na dotek. To cestující vzadu určitě ocení, ale kolik sa jich tam ve vozu této kategorie asi tak vozí? VW udělal na Polu míň kompromisů, než Toyota v Yarisu, ale taky to něco stojí. S Toyotou za podobnou cenu máte taky automat.
30. 4. 2012 14:45
Re: jiny svet
Dveře na Polu vypadají o hodně líp a asi budou lepší na dotek. To cestující vzadu určitě ocení, ale kolik sa jich tam ve vozu této kategorie asi tak vozí? VW udělal na Polu míň kompromisů, než Toyota v Yarisu, ale taky to něco stojí. S Toyotou za podobnou cenu máte automat.
30. 4. 2012 14:12
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Já taky neprezentuju facelifty, ty jsou hrozný, zejména pak 2012.

Bavím se o základním GP tj. přelom roku 2005/2006.
Tam je ten design hodně nadčasovej.

Interiér Pola je bez toho paketu opravdu uboze bakelitovej, třeba ten volant.
30. 4. 2012 13:56
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Polo patří mezi designovou špičku.

O "třikrát" fejsliftovaném Puntu mám silné a důvodné pochybnosti. :-!
30. 4. 2012 13:51
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
S tím máš sice pravdu, ale ne každej má designový voko.
30. 4. 2012 13:40
Re: Co by sis vybral je předem jasný, ne?
Jasno má drtivá většina solventních zákazníků.

[odkaz]

:-!
30. 4. 2012 13:32
Co by sis vybral je předem jasný, ne?
[odkaz]
:-O

[odkaz]
:yes:

7 rok na designovém vrcholu. :yes:
30. 4. 2012 13:22
Re: LOL! Za tyhle prachy mám Suzuki Swift Sport
To je takovej tvrdej plastovej kostitřas s možná dobrým motorem.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
30. 4. 2012 13:05
Re: Spotreba
Tak třeba Clio 1,2 TCe "Ve 130 km/h motor pracuje s 3750 min-1, spotřeba benzinu činí 7,5 l/100 km."
Bodové hodnocení se vztahuje ke konkrétním výsledkům daného auta, ne k poměru realita/normovaná hodnota
Avatar - Nerez
30. 4. 2012 12:54
Re: LOL! Za tyhle prachy mám Suzuki Swift Sport
Volil bych stejně jako ty ;-)
30. 4. 2012 12:53
LOL! Za tyhle prachy mám Suzuki Swift Sport
se spolehlivou atmo 1.6 a to je přeci jen trochu jiná kára :-! Skutečná radost z jízdy ;-)
Avatar - Nerez
30. 4. 2012 12:37
Re: Kupte si Polo
Když to lidi zaplatí za Monte Carlo, tak proč ne za Polo R line ;-)
Avatar - miromen
30. 4. 2012 12:17
Re: Spotreba
Ta spotřeba je podle mě taky poměrně dost vysoka což se divim a hodnoceni neni určitě objektivni. Polo si zaslouži v tomhle připadě horši znamku.
30. 4. 2012 12:13
Re: Spotreba
Byl ten motor už zajetý ? Ta spotřeba je prostě dost velká, Fabia TSI žere obvykle míň. Dokonce i Fabia 2.0 MPI, která má o dost kratší pátý převodový stupeň, si při 100 km/h a 130 km/h řekne o méně benzínu. Nebo že by tolik udělaly široké pneumatiky a horší aerodynamika spojlerů ?
30. 4. 2012 12:10
Re: POLOBŮH
>:D To by byl poslední hřebík >:D Je to jako v případě 208 - "jo hezká, ale dejte mi raději jedno krásné Polo..." :-)
30. 4. 2012 12:10
Re: jiny svet
Ok, si nepochopitelny. Vyhral si. :yes:
30. 4. 2012 12:06
Re: Nieco chyba
Tak sorry, na tie tvoje kraviny som este nedorastol, budem sa viac snazit, aby som ti vyhovel ;-)
Avatar - miromen
30. 4. 2012 12:00
Re: jiny svet
Raději nic vysvětlovat nebudu protože snad jde o jiste zabrany a ne o něco jineho co tomu stejně nedovoli aby věc byla pochopena.
30. 4. 2012 12:00
Re: Spotreba
1.4 od 1.2 urcite daleko neuteka, uz vobec nie tak ako v citovanom odstavci 1,6 od 4.0.
Ked skutocnu spotrebu k tabulkovej nevztahujete, co znamena tato veta o prispevok vyssie??:
"Průměr v testu řádově 7 litrů je o třetinu vyšší než deklarovaná hodnota dle normy - přímo tam míří ten bod v mínusech. "

Dal by som tomu 7z10. Ta spotreba je nic moc, uz ked porovnam s inymi testami.
30. 4. 2012 12:00
Re: Nieco chyba
Píšeš zamindrákovaný kraviny. To je celý, nic jiného v tom nehledej. ;-)
30. 4. 2012 11:55
Mooc pekne
Moooc pekny paket... a ta cervena mu vazne sekne :yes: :yes: :yes:
30. 4. 2012 11:54
Re: Nieco chyba
Teba v tom ustave steklia, ze sa cely cas rehoces ale nikdy sa nevies vyjadrit k pointe? :-)
30. 4. 2012 11:53
Re: jiny svet
Aj ked si ho precitam 10x, unika mi pointa tvojich kecov k mojmu linku.
Resp. postradam podivnu formu myslenia tvojej dzungle.
30. 4. 2012 11:51
Re: POLOBŮH
Vidím tam design Ibizy. ;-) >:-[]
30. 4. 2012 11:51
Re: Nieco chyba
Tak to tě lituju. asi se považuješ za neblázna, který se ovšem nikdy nezasměje. >:D :no:
30. 4. 2012 11:44
Re: Nieco chyba
Produkuješ tady uskřípnuté myšlénky. Tomu se každý může leda zasmát. >:D :no:
30. 4. 2012 11:39
Re: polo
Ta 1,4 16V 63 kW se naštěstí ještě prodává.
Avatar - miromen
30. 4. 2012 11:37
Re: jiny svet
Laskavě si ještě jednou a pořadně přečti puvodni přispěvek.
30. 4. 2012 11:37
Re: Spotreba
S tou spotřebou to máte tak, odvíjí se od toho, jaký výkon od motoru požadujete, bez ohledu na obsah.
30. 4. 2012 11:34
Re: Nieco chyba
Taka chudobina z teba lezie, nieco konkretne nemas?
30. 4. 2012 11:33
Re: jiny svet
A comu ty nerozumies " A to je jen příklad". ??
Ved som mu zakontroval, ci ti sedim na kabli?
30. 4. 2012 11:15
Re: Spotreba
Dobrý den, reformu už chystáme, bude poměrně radikální. Jsme si vědomi slabin současného systému.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
30. 4. 2012 11:00
Re: Spotreba
"Hodnocení se vztahuje na redakcí testovaný vůz a je hodnocen v kontextu s jeho konkurenty v dané třídě. Motor je hodnocen v poměru k jeho konkurentům s přibližně stejnými parametry a objemem. Nelze proto z desetibodového hodnocení např. výkonu čtyřválcového motoru s objemem 1,6 usuzovat, že se vyrovná čtyřlitrovému osmiválci se stejným hodnocením."

Vztah skutečných hodnot k tabulkovým jsme u spotřeby, co mně pamět sahá, do hodnocení nezohledňovali.
30. 4. 2012 11:00
Re: Nieco chyba
Ty máš dobrej mindrák. >:D :no:
30. 4. 2012 10:59
Re: Spotreba
Přijde mi to celé trochu nepřehledné, nechcete už konečně zreformovat bodovací systém?
BTW 7litrů jako výsledek downsizingu u B segmentu, nic moc.
Avatar - miromen
30. 4. 2012 10:50
Re: jiny svet
Čemu nerozumiš na větě " A to je jen příklad". Nebo tu miniš vytahovat nějake slepence ?
30. 4. 2012 10:44
Re: jiny svet
A moze to vyzerat aj takto: [odkaz]
Kde, aky naskok? nejak nebolo rozumiet v tom sume.
30. 4. 2012 10:39
Re: Políček konkurenci
Bych chtěl vidět Mini za 360? Nebo možná raději nechtěl.

VW auta moc nemusím ale vzhledově se mi Polo líbí nejvíc.
30. 4. 2012 10:38
Re: Spotreba
O tretinu vyssia spotreba ako udavana je len za 1bod minus?? Aj pavuk by musel zmurit vsetkych 8 oci, aby to tak zhodnotil, inokedy za to lezu aj 3-4body dole.
Ani realna 7/100 nie je v poriadku. Tolko konzumuje aj 1,4 16V 100k, min. 8rokov starsi motor.
30. 4. 2012 10:34
Nieco chyba
V teste mi chybaju tie typicke kecy z inych testov; ze leskly plast je neprakticky a do auta nevhodny, lebo na tom vidiet odtlacky prstov: [odkaz]
a ze niektore plasty na viditelnych miestach su tvrde ako vo fabii s vybavou holobyt a neprijemne na dotyk a je priam nepochopitelne, ako sa v aute mozu nachadzat: [odkaz]
Alebo sa to v tomto aute nemoze?
30. 4. 2012 10:26
Re: Spotreba
No nevím, co je na takové spotřebě dobrého? Mám focuse 1,6/85kw. A v průměru jsem se nikdy přes 8 nedostal i k 7,5 se blížím zcela výjmečně. A pod 6 mimo město při dodržování limitu není problém(čekal bych u maloobjemového turba a malého auta lepší čísla). Ale přičítám to testovacímu zatížení. Protože i v Oktávce 1,4TSI se nechá v pohodě jezdit kolem 6 litrů. Samozřejmě, když tomu bude člověk šlapat spotřeba je jinde.
30. 4. 2012 10:24
Re: Spotreba
Pane Vaverka, tak tuhle vaši větu si zapamatuju, až budu číst v dalších testech hodnocení spotřeb u podobně velkých benzínových aut. ;-)
neregistrovaný "HTPkiller"
30. 4. 2012 10:22
Re: GTI Junior...
Samozřejmě jsem s přesně tímto autem také, podobně jako půlka diskutujících, jezdil a je to super :yes:
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
30. 4. 2012 10:20
Re: Spotreba
Průměr v testu řádově 7 litrů je o třetinu vyšší než deklarovaná hodnota dle normy - přímo tam míří ten bod v mínusech. Reálná spotřeba jako taková je v pořádku.
Avatar - Renton
30. 4. 2012 10:18
Re: Spotreba
Ani nie ;-) Len mame asi ine predstavy o plnom vyuziti 90konoveho motorceka.
Avatar - Renton
30. 4. 2012 10:17
Re: Spotreba
Iste, len mi prisiel cudny ten nepomer medzi minusom a potom vysokym bodovym hodnotenim na zaver testu
Avatar - iudex
30. 4. 2012 10:07
Re: GTI Junior...
Ja si dokonca dovolím kacírsku myšlienku, že ak by BMW vyrobilo auto tohto segmentu, bude vyzerať a vovnútri pôsobiť chudobnejšie a o triedu horšie, ako Polo (vychádzajúc z "katovania kostov", ktoré je také očividné v X1).
Avatar - Tomas_2002
30. 4. 2012 10:05
Re: GTI Junior...
Konkrétně s tímto vozem (opravdu přesně s tímto ) jsem taky najel pár desítek km >:D :yes:
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
30. 4. 2012 10:04
Re: Spotreba
Jezdit s benzinovým malým autem za 5 až 8 litrů je prostě dobrý výsledek. Slibovaných 5,1 by bylo geniálních, ale to je stále hodnota v praxi bližší světu dieselových motorů
Avatar - iudex
30. 4. 2012 10:04
Re: Políček konkurenci
Napríklad Mini... a Mini... a nič iné. ;-)
30. 4. 2012 09:51
Re: Spotreba
...tak to znáš asi auta jen z časopisu :-)
30. 4. 2012 09:49
GTI Junior...
...by se klidně mohla jmenovat tahle specifikace vozu Polo. Testér kvality popsal celkem výstižně. S tímto konkrétním kouskem jsem měl možnost také najet pár desítek km a z vozu jsem byl doslova nadšený. Pominu-li desig, který je při osobním setkání mnohem emotivnější,než zde na fotkách,musím u vozu vyzdvihnout především špičkové řízení,které je v "eRlajnu" nahony vzdálené klasickému Polu. Zásadně tužší a mnohem přesnější! Volant samotný mě vůbec doslova nadchl. Nejen jeho design,ale i malý průměr,dokonalé tvarování pro úchop a zpracování za jaké by se nemuselo stydět ani Audi RS6...

Co v testu nebylo zmíněno je krásný zvuk díky R-line koncovce výfuku,ve vyšších otáčkách nádherně podmanivý a z mého pohledu mnohem libozvučnější, než v Polu GTI, nebo Fábii RS... Podvozek má Polo špičkový již v základu a s R-line paketem ho VW dotáhl prakticky k dokonalosti...

S vozem jsem najel asi 50 km převážně po okresních silnicích... a sprůměrnou spotřebou 12 l/100km... Nešlo prostě odolat >:D Při jen trochu klidné jízdě ale není problém jezdit za 6,5 l/100. Při snaze jízdy "na spotřebu" se lze dostat i někde k 5,5 l/100km. Majitelé vozů 1,2 TSI vědí ;-)

Přirovnání k BMW není vůbec zcestné! Polo s tímto motorem a paketem R-line je vozem ze kterého se vám rozbuší srdce a nebude chtít vylézat! ;-) :yes:
30. 4. 2012 09:42
jiny svet
Tady na tom autě je krásně vidět, proč si VW za svý auta zaslouží vyšší ceny. Taková maličkost jako zadní dveře může vypadat takto:

[odkaz]

A nebo taky takhle:
[odkaz]

Myslim že je velmi dobře vidět kdo přemejšlel na pohodlím a kdo ty dveře jen tak sflikoval jak mu vyšly. A to je jen příklad. když se člověk koukne jak se skládaj sedadla nastavuuje volant či jak vypadjí přístroje tam všude je náskok VW na konkurenci podobný.
30. 4. 2012 09:21
polo
pěkný auto ,ale ty motory jsou na prt!zlatá stará 1,6-75 kw a 1,4- 55kw a 63 kw!
30. 4. 2012 09:20
Kupte si Polo
Celý tenhle test působí jako menší reklamní orgasmus z VW Polo, které je očividně tak "špičkovým" produktem, že se může nabízet za cenu jako větší, lépe vybavený a stejně motorizovaný Golf.

Možná mám moc racionální pohled, ale kolik zákazníků bude u auta do 300 tis. ochotno zaplatit téměř 50 za R-line vzhled (byť velmi povedený)?
30. 4. 2012 09:17
Políček konkurenci
Tím políčkem konkurenci jako myslí co? Nic úžasnýho na tom teda rozhodně nevidím,nehledě na to,že TSi si nikdo normální prostě koupit nemůže. Myslím že momentálně je lepších mnoho vozů.
Avatar - Renton
30. 4. 2012 09:02
Spotreba
V minusoch pisete, ze auto ma vyssiu spotrebu, nez je udavana a nasledne v hodnoteni za spotrebu date 9b? Mne sa teda spotreba do 9litrov (aj pri plnom vyuzivani motoru ...pri 66kw 1,2 to znamena co? >:D ) zda teda hodne vela na taketo auto :no:
1. 5. 2012 01:22
Re: POLOBŮH
Aha a chceš mi namluvit, že třeba takový Opel Agila se zákazníci kupují právě proto, že se jim líbí?? >:D
1. 5. 2012 01:18
Re: POLOBŮH
mě se líbí ta tvoje objektivita. I kdyby VW udělalo lejno na kolech tak k tomu tady napíšeš chvalozpěv na 84 řádků zakončený již značně vyčichlým výkřikem BRAVO :yes: Už 7 roků jezdím v Oktávce. Rozhodně si zásadně nestěžuju ale narozdíl od tebe nejsem slepej a ty spousty bot a nedostatků vidím a dokážu je zkritizovat. Od tebe jsem NIKDY neslyšel jediný křivý slovo vůči VW produktům. Natož lamentování nad nějakou konstrukční chybou. Že by to bylo tím, že jsou auta z dílny VW tak dokonalý?????

BRAVO GTI >:D >:D >:D

BTW kolik dostáváš od VW za příspěvek, možná bych ti mohl pomoct šířit tady to tvoje neochvějný přesvědčení, že VW je the best >:D
Avatar - Ronault.
30. 4. 2012 23:59
Re: POLOBŮH
Vyjadřuj se slušně, nikdo tady na zvracení a zvedání kotle není zvědavý. To jsou tvá vlastní slova.
Avatar - 3_diamanty
30. 4. 2012 16:08
Re: POLOBŮH
aby ta presla ta francuzska sranda:

[odkaz]

oproti riu vyzera aj polo akosi stroho a nedotazene

;-)
Avatar - Renton
30. 4. 2012 15:59
Re: POLOBŮH
Nie celkom suhlasim. Pre vacsinu ludi u nas bude hlavnym dovodom cena a potom mozno ten vzhlad. Daciu si predsa nikto nekupi preto, lebo ma genialny dizajn a strasne sa mu paci ;-) alebo sa mylim?
30. 4. 2012 13:31
Re: POLOBŮH
Někdo má raději evoluci, někdo revoluci. Já mám designové změny rád a vždy se těším, čím mě Renault zase překvapí. Někdy je to krok zpět, jindy se zadaří. Tak už to u revolucí bývá.
30. 4. 2012 13:25
Re: KUKADLA
Já myslím, že pořád je to tohle: GP
[odkaz]
a zejména tohle:
[odkaz]
30. 4. 2012 12:27
Re: POLOBŮH
Vies, tvoj problem je ten, ze staci spravit toto tu: [odkaz] a uz si cvrknes do treniek, aky je to genialny dizajn a produkt majstrovskeho umu, ako to ty vies vzletne opisat.

Tvoje splechy su zufale, lebo su uplne utrhnute od zdraveho kritickeho myslenia.
30. 4. 2012 12:16
Re: POLOBŮH
Koukáš dobře. Je to přece Renault. Návaznost u Renaultu hledej v tom, že další generace bude vždy zcela jiná.
30. 4. 2012 12:05
Re: POLOBŮH
Třeba to POLO ustojí, třeba ne. Uvidíme za pár měsíců. Clio to bude mít hodně těžké, protože POLO nikdy takhle silné nebylo. Já mu ale věřím. Nic jiného mi ani nezbývá. :-)
30. 4. 2012 12:02
Re: POLOBŮH
Soudruhu, jdi někam, ty nejsi partner pro diskuzi. Takže osobně už na tebe reagopvat nebudu. Podej si ruce s tvým slovenským kolegou topperem1982, budete si zajisté vzájemně velmi dobře rozumět. >:D
30. 4. 2012 11:45
Re: POLOBŮH
Preco porovnavas zakladne modely s R-paketom??
Daj do porovnania obycajny zaklad: [odkaz]

Alebo adekvatne sportove upravy aj od inych znaciek, [odkaz] ziras, co?
30. 4. 2012 11:24
Re: POLOBŮH
Jen se raduj. Už ti moc času nezbývá. Nové Clio přichází a POLO dopadne stejně jako jeho minulá generace po příchodu aktuálního Clia.
[odkaz]
:-)
Avatar - salamoon
30. 4. 2012 10:59
Re: POLOBŮH
dospely clovek hlavne nevybera auto podla vzhladu ako 15 rocny pubertiak.... >:D