Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hybridní Toyoty v ČR: Výrazné zlevnění všech modelů a tři novinky

Toyota se vydává do marketingové ofenzivy a nabízí stávající i zbrusu nové hybridy za velmi zajímavé ceny.
Zpět na článek
14. 5. 2012 18:41
14. 5. 2012 19:17
15. 5. 2012 11:39
15. 5. 2012 20:40
14. 5. 2012 18:59
14. 5. 2012 19:09
14. 5. 2012 19:05
14. 5. 2012 21:58
15. 5. 2012 06:52
Avatar - Hammunasakra
14. 5. 2012 16:15
NEmyslím..
..že by ty (docela opravdu VELMi "zajímavé/pěkné") ceny maly na TDi "záVWislé" čechy moravany a slezany nějak moc vliv, ale "pěkný" krok od Toyota to JE :yes: :-)
Rozbalit vlákno
22
14. 5. 2012 16:39
Re: NEmyslím..
VW závislý nejsem, ale za 900 tisíc bych si koupil min. o třídu lepší auto než je Prius..
14. 5. 2012 16:50
Re: NEmyslím..
Ale to mluvíš o plug-in hybridu, který stojí těch 900t kč,ale klasický Pris stojí 590t kč. Přečti si pořádně ten článek.
14. 5. 2012 16:54
Re: NEmyslím..
Za cenu O II 2,0 TDI DSG dostanem Prius, to už ano. Len ľudia sú stále konzervatívni, majú strach pred novými, lepšími technológiami :-(
Avatar - Blue Sun
14. 5. 2012 17:23
Re: NEmyslím..
Oktáfka f tédéíčku a s déesgé, to je přeci to nejlepší auto. Jak vůbec můžeš pomyslet na nějakou japonskou rejži, když tu máš nejrychlejší, nejdokonalejší, nejspolehlivější (sakra, co nej ještě byla... jo, nejkrásnější) auto všech dob?
14. 5. 2012 17:38
Re: NEmyslím..
jo, jo hlavne keď tá OII sa so spotrebou a spoľahlivosťou na Prius ani len nechytá :-)
Avatar - Hammunasakra
14. 5. 2012 18:13
Re: NEmyslím..
No ano - ten Prius opravdu patří mezi NEJspolehlivější vůbec :-)
PS: Ale na Oktáfku f TéDéÍčku na hlínách s pořádnou lavičkou (křídlem) na pátých dveřích (v česku) opravdu určitě NEmá ;-)
Avatar - Misanick
14. 5. 2012 18:22
Re: NEmyslím..
>:D >:D >:D :yes:
Avatar - Hammunasakra
14. 5. 2012 18:11
Re: NEmyslím..
To máte nejspíš PRAVDU - ono to ale až TAK "new" technologie NEní (kolik se jich prodalo? Přes 2 miliony? To je dokonce možná VÍCe než Octavií, ne? ;-)
A co se let výroby týče, to budou Octavia a Prius cca STEJNĚ staré, ne? :-)
14. 5. 2012 18:30
Re: NEmyslím..
Odporúčam previezť sa v hybride, prípadne do budúcna v elektromobile. Kto raz skúsi jazdu na elektrinu, nebude chcieť meniť. Prius búra všetky mýty o hybridnej technológii, aj po diaľnici dokáže jazdiť s rovnakou, ak nie nižšou spotrebou ako nafta :-)
14. 5. 2012 18:41
Re: NEmyslím..
Budu mít možnost řídit diesel-hybrid,tak pak napíšu dojmy.Elektromobil jsem už řídil,sice měl jenom 47 KW,ale jezdil hodně dobře.
14. 5. 2012 18:46
Re: NEmyslím..
nechcem sa dotknúť dieslov, ale kombinácia diesel + hybrid :no:
časté štartovanie, jazda na krátke trasy diesel odrovná
14. 5. 2012 19:17
Re: NEmyslím..
V pohodě. :-) Prius jsem ještě neměl možnost řídit.Tohle je P 3008 Hybrid 4.
14. 5. 2012 18:53
Re: NEmyslím..
karúzer, - prešiel som z OII 2,0 s DSG na Prius a po ňom naspäť na naftu. Celkom fajn mať pod * naftové zrýchlenie nad 130 km/h oproti tomu v Priuse. Teraz je to ťažké rozhodovanie pre ďalšie auto, Prius je top super zvezeníčko, ale mám asi iné potreby aktuálne.
PS: samozrejme platí každému podľa chuti a možností.
14. 5. 2012 19:46
Re: NEmyslím..
Tak ako píšeš, každému podľa chuti, ja napr. neviem prísť na chuť nafte a asi nikdy ani neprídem, ten zvuk na voľnobeh, to jednoducho k osobnému autu nepatrí, tak k traktoru OK, ešte to znesiem pri dieslovej V8ky ale stále viem, že je to diesel, ale to je len môj názor
Avatar - Hammunasakra
14. 5. 2012 19:42
Re: NEmyslím..
To ne - na dálnici je ve výhodě nafta ...
... někde jsem četla srovnání HYbrid4 a PRIUSu a i když celkově o fous (ve spotřebě) zvítězil právě Prius, tak na dálnici je 2litrový 120ti kW diesel jednoznačné KRÁLem a v jasné VÝHODĚ (a nejen ve spotřebě :-)
14. 5. 2012 19:51
Re: NEmyslím..
Ano, to je pravda, ale treba si uvedomiť, že hybrid je primárne určený do mesta, kde sú časté jazdy v kolóne, štartovanie studeného motora a pod, toto dieslu jednoducho nesedí nehovoriac ako vyšších škodlivinách, ktoré ten diesel hybrid produkuje v porovnaní s benzínovým hybridom
Avatar - Blue Sun
14. 5. 2012 19:11
Re: NEmyslím..
Čím se posuzuje ta třída lepšosti?
15. 5. 2012 11:39
Re: NEmyslím..
Jo tyhle auta jsou fajn, jenze proste vedle toho musi clovek mit jeste jedno auto, kterym proste muze jet i nekam dal. A jako auto do mesta je to proste pro normalniho ceskyho smrtelnika nebetycny luxus a vyhozeny penize. A z pohledu ekologie nevim, ale jsem si temer jist, ze je lepsi mit jedno auto, byt v nafte, nez dve auta, byt jedno je hybrid nebo elektrika. Ten ekologicky prinos je tam roven nule. muj nazor je, ze jediny ekologicky auto je to, ktery se nikdy nevyrobi.
Avatar - JirkaVejrazka
15. 5. 2012 11:49
Re: NEmyslím..
Proc by clovek potreboval druhe auto? Tahle auta maji stejna omezeni na dojezd jako klasicke benzinaky nebo naftaky, ja s Priusem jezdim normalne po Evrope.

Spousta lidi si precte, ze baterka vydrzi zhruba 2 km (nebo vic v pripade plug-in modelu) a okamzite z toho odvodi, ze pak je potreba odstavit auto ke kraji a dal jit pesky...

Ta baterka se dobiji za jizdy. Bez toho, aby se o to ridic musel jakkoli starat.

Ja na jednu nadrz (cca 42-43 litru benzinu) ujedu 750-850 km bez nejakeho omezovani (podle rocni doby, zimnich/letnich gum apod.). Nevim, na co bych potreboval druhe auto.
Avatar - baca42
15. 5. 2012 20:40
Re: NEmyslím..
:yes: Já teda najedu 1200 km, ale 800 km je taky dost. :-)
[odkaz]
15. 5. 2012 13:03
Re: NEmyslím..
Toto môže napísať len človek, ktorý s hybridom nikdy nejazdil. Hybrid nie je elektromobil, ktorý sa musí nabíjať (samozrejme okrem pluginu). Diesel za celú svoju životnosť vyprodukuje viac škodlivím ako hybrid :-)
14. 5. 2012 18:59
obleva
V CR je to s hybridama a elektromobilama na... doplni kazdy dle sveho uvazeni. Pochazim z maleho mestecka kde se uklada kazdou noc ke spanku jen cca 30 tisic obyvatel, tedy zadny terno a megacity se nekona. I tak po navratu z naseho hlavniho stanu jmenem Praha, kde jsem stravil poslednich par (hodne) tydnu, jsem se nestacil divit. V Praze jsem potkal za celou tu dobu 2, slovy dva elektromobili v podani Peugeotu ION (mozna, nebo spise asi jsem jich potkal vic, a jen je nezaregistroval). Ovsem co me dostalo dnes, po navratu do rodneho mescecka, jedna jedina jizda k ucetni pro jakysi papir pro financak s jakymsi souhrnnym hlasenim jsem se nestacil divit. Nato ze nase male mestecko nema ani 1, slovy ani jednu verejnou dobijeci stanici, tak jsem na tech cca 4km za volantem sveho nehybridniho, neelektrickeho a vcelku zizniveho automobilu potkal 6, slovy sest elektromobilu :-O , Dvojici Leafu (ten se tu snad neprodava, tedy natuty dovoz) a ctverici Peugeoty ION. No kurna to bych fakt necekal >:D a pak ze lidi nemaj penize >:-[]

Priusy a podobny hejbadla nema cenu ani pocitat, tech bude myslim docela dost snad v kazdym mensim i vetsim meste.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
14. 5. 2012 19:09
Re: obleva
Jo, i v našem patnáctitisícovém okresním městečku jezdí dva Priusy, byť to jsou dvojkové generace. Ty nejnovější potkávám spíš v Praze, případně v Brně. Asi jak kde zrovna jezdíš.
14. 5. 2012 19:05
nekupujte to
Kdykoliv tohle ošklivý auto u nás ve měste vidím zvedá se mi kufr :-( ... achjo co ty lidi neska jsou schopný koupit a kupovat to jen kvůli tomu že to je hybrid? Blbost...

Kdyby si radši koupili Amperu, to aspoň vypadá k světu to auto...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Blue Sun
14. 5. 2012 19:08
Re: nekupujte to
Není chybou těch lidí, že nemáš vkus.
14. 5. 2012 19:49
Re: nekupujte to
V porovnaní napr. s O II po facelifte je Prius na 17" kolesách krásne auto. Opel s Amperou do sveta veľkú dieru zatiaľ neurobil, mal som možnosť v tom sedieť, cena je dvojnásobná ako pri Priuse, ale kvalita interiéru je tak polovičná :-(
Avatar - Dylan McKay
14. 5. 2012 21:58
Prius+
Možná si někdo vzpomene na moje V6 a V8 SUVéčka, a na názory, že jak to nežere 15 litrů, tak to nejede. Mladická zhýralost. Dnes jezdím za 4,5 litru Priusem, a nemůžu si ho vynachválit. Pravda, na potěšení z jízdy mi ještě doma zůstává 911tka...
Prius je snadno ovladatelný a spolehlivý. Proto se určitě podívám na Prius+, který vypadá hodně zajímavě! :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Blue Sun
15. 5. 2012 06:52
Re: Prius+
Jenže to nemáš "voe pod palcem dvěstě načipovanejch klokanů a jede to za čtyry... fakt nekecám, voe za čtyry na sto"...