Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dacia Lodgy v novém videu: Prostor pro celou rodinu

Dacia v novém reklamním snímku na MPV Lodgy vyzdvihuje především jeho sedmimístný interiér, který je připraven na stále se rozrůstající rodiny.
Zpět na článek
22. 5. 2012 22:22
Avatar - 3_diamanty
22. 5. 2012 22:11
video mi akosi nezobrazuje ale nevadi
paradne auto, kratsie ako octavka a plne 7miestne - to sa v meste hodi, s Tce idealna volba aj pre rodiny :yes:

musim priznat ze dokker sa mi paci este viac aj ked by mal byt este viac uzitkovejsi a menej komfortny
Rozbalit vlákno
1
23. 5. 2012 14:26
Re: video mi akosi nezobrazuje ale nevadi
Pak se nediv, ze mas poruchy...
Avatar - Magnetofon
22. 5. 2012 22:22
Vzdy lepsie
Vzdy lepsie ked Renault vyraba v Maroku ako keby vyrabal v Cine a dovazal do EU.
Ale myslim si, ze Renault mal ponechat vyrobu v Rumunsku, nech sa podporuje zamestnanost v EU a nie v Afrike. 8-s
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
22. 5. 2012 22:34
Re: Vzdy lepsie
tak ono do maroka je z francuzska snad este blizsie ako do rumunska ;-) ked sme uz pritom a co sa tyka maroka a rumunska tak maroko je na tom mozno aj ekonomicky lepsie ako rumuni ;-)

renault nie je spasitel ale vyrobca aut :yes: a je jedno kde vyraba podstatne je ze vyraba a ze predava :yes:

ta podpora zamestanosti je uz smiesna - vyrobca predsa vzdy pojde tam kde ma lepsie lacnejsie a vyhodnejsie podmienky tak to kaze biznis a trh - nejake socialne citenie s tym dnes nepochodis. Povedzme si priklad: 12000 produktov z 12300 sa dnes vyraba v cine -tak preco by renault ostaval v EU - pridu casy ked v EU sa nevyrobi ani skrutka ani nic....sami sme to tak chceli lebo sme drzgrosi.....a teraz sa nam to nepaci.....mame co sme chceli...vyrabame v tramtarii lebo sme si tam postavili zavody a teraz budeme bedakat? Europan ma obchodneho ducha a chce vyrabat lacno...a kedze spravny europan je drzgros tak vyraba v azii alebo v afrike a potom sa este stazujme....mame co chceme
Avatar - Magnetofon
22. 5. 2012 23:40
Re: Vzdy lepsie
Ja si nikdy nekupim auto vyrobene mimo Europsku uniu a hlavne si nekupim Korejsku alebo Indicku a Cinsku znacku.
22. 5. 2012 23:54
Re: Vzdy lepsie
Kontrolní otázka vojíne: Koupíte VW Golf Variant?
22. 5. 2012 23:52
Čítankový příklad
Zde vidíme čítankový příklad, jak automobil vypadat nemá.

Lodgy v designovém překladu znamená... Larva.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Choochoo
23. 5. 2012 10:56
Re: Čítankový příklad
Nic než souhlas ;-)
Ta uvodni fotka je fakt nepovedena ;-\
23. 5. 2012 14:27
Re: Čítankový příklad
To neni fotkou.
Tohle je aktualne nejhnusnejsi auto na trhu.
:no:
Avatar - twistedTSD
23. 5. 2012 21:52
Re: Čítankový příklad
Tak zlé to zas nebude, alespoň pro mě - z takového Velosteru bych zvracel daleko víc. :-)
23. 5. 2012 11:50
Neskutocne skaredy kus plechu
Tak toto je jednoznacne najskaredsie a najneforemnejsie auto co sa exterieru aj interieru tyka, ale ovsem kazdy hladi zasa len na cenu... nedokazem si predstavit, ze by som mal jazdit takymto crepom, dizajn nula bodov, interier vrchol nevkusu... zase to bude na tych cestach vyzerat :-)
Rozbalit vlákno
5
23. 5. 2012 13:08
Re: Neskutocne skaredy kus plechu
"zase to bude na tych cestach vyzerat " - takže radši budete jezdit mezi naleštěnými čoudícími vraky než mezi novými auty splňující euro5?

Nevím proč, ale Lodgy mi na spoustě statických fotkách přijde také ošklivý, ale na videích a fotkách reálných testů se mi zdá celkem v pohodě
23. 5. 2012 14:31
Re: Neskutocne skaredy kus plechu
Zacina to byt az groteskne, ze kazdy sa zrazu ohana ekologiou, emisnymi normami, cmudivostou jednotlivych aut a pod. A pritom su plne ulice starych rozheganych a hrkajucich Octavii, Fabii, Felicii, Renaultov, Thalii a Dacii, ktore niekto kupil za lacny peniaz, bud nove alebo jazdene a tieto "zalezitosti" nesplnaju ani EURO4, toboz EURO5... Je to jednoducho skarede auto, ktore vsadza len na 1 vec a to je cena... ruku na srdce, kto sa pri kupe auta zaujima nejako extra o EURO normu? a nikto nestoji o taky bordel v aute ako je DPF / FAP filter, i ked ho tam mam i ja... myslim si, ze sa toho po....lo pre emisne normy v autach uz dost, bohuzial... a doplaca na to len zakaznik... :-(

Kazdopadne, nic to nemeni na veci, ze Lodgy vyzera otrasne... Argumentovat len emisnou normou je prilis chabe dovolim si tvrdit a pri konecnom rozhodovani o obstarani / neobstarani auta neobstoji, resp. zohra minimalnu ulohu...

Zase Lodgy uspeje tam, kde chce zakaznik nejaku muziku za velmi malo penazi... ale tak ten vysledok i vyzera, ci skor nevyzera... :-)
23. 5. 2012 16:30
Re: Neskutocne skaredy kus plechu
já neargumentuju ekologií (i když to tak asi znělo), opravdu já jsem člověk který má ekologii u zadku, ale musel jsem reagovat tu zmíněnou větu, protože nekoupit si nové auto cílené na praktičnost jen kvůli designu mě přišlo jak píšeš "groteskne"
24. 5. 2012 07:42
Re: Neskutocne skaredy kus plechu
som zvedavy ako dopadne test a aka ta praktickost nakoniec bude... sudiac podla fotiek, nic moc...
24. 5. 2012 09:37
Re: Neskutocne skaredy kus plechu
ty testy už jsou, dokonce i v Autosalonu na Primě Lodgy byl - získal od nich 4 a půl hvězdy, což si myslím, že Dacia už víc mít nemůže
23. 5. 2012 23:21
Tady je každej chytrej
... jak je design hroznej. Kdybyste měli 3 děti, tak vás keci přejdou!
Rozbalit vlákno
5
24. 5. 2012 07:41
Re: Tady je každej chytrej
preco by nas tie kecy mali prejst? a preco by to mali byt kecy? Keby som mal 3 deti, tak si kupim Ford S-MAX napriklad... vyzera 1000000x lepsie, je praktickejsi a nie je to uboha Dacia... a poviem Ti pravdu, keby si mam vyberat medzi novou Daciou Lodgy za cca. 220 000 Kč, tak to radsej nieco dosetrim a kupim jazdeny SMAX, keby nebolo na novy... Aktualne mame 1 dieta, Mazdu 6 a verim tomu, ze bude stacit i pre 2 deti, ak nie, vymenim... hadam ale predsa nie za Daciu, to nie je ani auto... A vo vseobecnosti, auta sa kupuju aj kvoli: spolahlivosti, uzitkovej hodnote, vykonu, dizajnu, bezpecnosti, pocitu z jazdy a pod... ! Cize nie LEN kvoli praktickosti... :-!
24. 5. 2012 09:30
Re: Tady je každej chytrej
no tak s-max je zrovna vrchol kýče a kolotočářství (myslím detaily na kastli i vevnitř, silueta je povedená). futr nechápu, jak se múžete u auta tohoto zaměření pozastavovat na designem (i když na mě působí celkem sympaticky, taková velryba na kolečkách :-) ) .. je za pár korun, je velký a nový. ideál pro mraky mladejch rodin - samozřejmě se ohledem na současnou situaci... taky bych raději volil zánovní ojetinu lepší značky, ale proč tuhle možnost upírat ostatním, že jo.
24. 5. 2012 10:18
Re: Tady je každej chytrej
tohle je tisíckrát omletá diskuse - nové vs ojeté. Nevím proč Lodgy kvůli dojmu z designu a ceně musí být nutně ve všem na nic, v testech co jsou to k mému překvapení hodnotili pozitivněji než bych čekal.

Ale je fakt, že Dacie v základních výbavách bývají celkem na nic. Mně se Lodgy hodně líbí ve výbavě Exception s 1.5dci 80kw.
24. 5. 2012 11:08
Re: Tady je každej chytrej
tak ja som nepovedal, nekupujte si to... :-) cize kto chce, nech kupi, ja hovorim, ze netreba vzdy pozerat len na cenu a za cenu Dacie obetovat dizajn, my nehovorte, ze prakticke auto sa vybera bez ohladu na dizajn, v ziadnom pripade... vyzera to tak, ze kazdy kto tu argumentuje za Daciu by si ju nekupil... naco potom podporovat taketo auto? Je skarede, pohonne jednotky nic moc, nejde to, je to rumunske, ako to bude asi spolahlive? Sklapanie sedaciek slabota... nevidim na tomto jednu svetlu stranku okrem ceny... a preco bude cena asi taka? Lebo vsetko na tom je lacne a nekvalitne... snad si nemyslite, ze toto auto je dotovane, aby bolo lacne... :-)
29. 5. 2012 09:05
Re: Tady je každej chytrej
No, asi nemám úplně pravdu - podíval jsem se na ceny S-maxu v bazarech a je fakt že do 300 tisíc se tam dá sehnat pár aut s nájezdem 75-100 tisíc (pokud se bazarům dá tohle věřit) a to je volba, která asi dává větší smysl - jízdně, motoricky, výbavou. Holt asi cena benzínu stlačila ceny velkých ojetin více, než jsem si myslel.