Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fiat Sedici po faceliftu: Ceny na českém trhu začínají na 334.000,- Kč

Fiat připravil pro svůj crossover Sedici lehký facelift, který se soustřeďuje výhradně na designové změny na přídi. Současně s tím ale přicházejí nové motory – benzinová 1,6 o výkonu 88 kW a nový turbodiesel 2,0 JTD o výkonu 99 kW.
Zpět na článek
6. 8. 2009 14:20
neregistrovaný "Honzamotors"
7. 8. 2009 06:10
neregistrovaný "Honzamotors"
6. 8. 2009 09:15
Sedici vs. SX4
Tak si říkám, když Fiatu ve srovnání se Suzuki prodeje Sedici moc nejdou, proč tam nezkusí dát 1,4 Tjet. Podle mě by autu této kategorie takový motor velmi slušel. Ale já do toho mám stejně prdlajs co kecat.
Rozbalit vlákno
5
6. 8. 2009 09:35
Re: Sedici vs. SX4
Ono spis zalezi na o ktery trh jde. Ve stredni evrpope se prodava spis SX4, V Italii, Svicarsku, Slovinsku, Francii a pod. vic Sedici. Nejde tam snadno dat ani 1,6JTDm, takze se domnivam, ze narvat am Tjet bude asi taky problem. Jinak by tam samozrejme sedel. Me osobne se Sedici po faceliftu libi vic. Cenikova cena prvni verze pujde stlacit dobre o 20 000 kc dolu. Jeden znamy ted kupoval do firmy 2 Sedici - pred faceliftem (1,6 4x2, zakladnivybava) kus za cenu 279 000 vc. DPH + gumove koberecky zdarma, tzn. sleva 30 000 oproti puvodnim cenikovym cenam - vychodilo to vyhodneji nez trebas Punto.
6. 8. 2009 10:01
Re: Sedici vs. SX4
No já nevím, mám dojem, že prodeje Sedici byly v Evropě tak na třetině SX4, ale to bych musel najít někde ty tabulky.
6. 8. 2009 10:05
Re: Sedici vs. SX4
To je to mozne... Tak je to primarne model Suzuki. Jsou ale trhy, kde se Sedici prodava lip. Mezi seterskymi modely je vzdycky trochu kanibalizmus, ale porad se to obema vyrobcum dozajista vyplati - Fiatu u kvuli domacimu trhu a Suzuki kvuli dieselu.
Avatar - pelikoš
6. 8. 2009 20:35
Re: Sedici vs. SX4
mě se taky po faceliftu libi víc i víc než sx4...tohle auto mě příjde jako konkurence pro jetyho,ne třeba tiguán,nebo crv.myslím,že škoda dělá z nového modelu jen bouři ve sklenici vody ;-)
6. 8. 2009 22:13
Re: Sedici vs. SX4
Presne. Chtelo by to srovnavaci test. Yeti ma vyhody: vic individualizace, DSG a pod. Problem je cena. Je to trochu jako souboj Ceed x Octavia. Octavia je celkove na trochu vyssi urovni, ale rozdil v cene to nevyvazi. U SX4/Sedici x Yeti mi to prijde podobne...
neregistrovaný "Honzamotors"
6. 8. 2009 14:20
Daleko hezčí příď
sedici je teď o moc hezčí, ale šel bych asi do Soula!
Rozbalit vlákno
14
6. 8. 2009 21:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ada je zase tady
6. 8. 2009 22:44
Re: Daleko hezčí příď
Presne: kdo by si koupil novy Fiat - a jeste dodavam: a taky rendlik!

I kdyz je fakt, ze mne se sveho casu SX4 designove docela libil - pro zenu na cestu do prace (samozrejme pouze ve verzi 4x4) by to bylo docela pekne auto, ale protoze je tohle auticko strasne tvrde a navic v tom byl (a je stale :no: ) jen italsky motor, tak ji radeji uz koupim neco poradnejsiho.

Pamatuj jedno stare pravidlo: na koupi levneho italskeho a francouzskeho zbozi nikdy neusetris!
6. 8. 2009 22:52
Re: Daleko hezčí příď
přesně tak, hoši :yes: Já si bohužel nedávno jednoho novýho Fiata koupil a co vám budu vykládat - ještě v autosalonu kompletní požár elektriky, za týden mi to zrezlo, co jsem tak zjišťoval tak až to budu prodávat, tak ještě kupujícímu budu muset vysolit tak 80.000 Kč, aby to ode mě vůbec odvezl atd. atd. Kdepak, příště už se nejdřív zajdu poradit sem na internet, než něco koupím :yes: :yes:
Avatar - woody-alien
6. 8. 2009 23:25
Re: Daleko hezčí příď
Vidíš Kubas, měl ses zeptat Ády, to je odborník, ten ti to vysvětlí. A pro příště už od makarónů a žabožroutů ani pes kůrku nevezme... >:D
Avatar - pelikoš
6. 8. 2009 22:56
Re: Daleko hezčí příď
toť slovo odborníka.buď konkrétnější.máš zřejmě na mysli udýchaný tdi pd >:-[] jinak přístrojovka v tomto voze je stejně kvalitní jako v např. OUTlendrovi-tuny a tuny tvrdýho plastu kam se podíváš... :-!
p.s.jinak italové a frantíci jsou jen levný(d&g,gucci,lv,cartier...) >:D
Avatar - woody-alien
6. 8. 2009 23:21
Re: Daleko hezčí příď
Ádo, tohle už vážně hraničí...

Opravdu nevím, kdo by si koupil novej Fiat nebo nějaký frantíky.

Jen nedávno tady byla statistika prodejů v Evropě a vážně, světe div se, přece jen tam nějaký statisíce prodaných Fiatů, Renaultů, Peugeotů a Citroenů byly.

Že ty po večerech čicháš k výfuku toho svýho TDi... >:D
neregistrovaný "Honzamotors"
7. 8. 2009 06:10
Re: Daleko hezčí příď
Kdo čte autotip nebo autobild, určitě četl test fiatu pandy a grande punta na 100.000 km. A vůbec si tam nevedly špatně!!!
Avatar - woody-alien
7. 8. 2009 11:58
Re: Daleko hezčí příď
Prosím tě, Ádu netřeba řešit....

U toho Grande Punta mě zaujal vynikající stav multijetu po těch stotisících, ještě ke všemu, když do něj chvilku taky nalili benzín místo nafty.

A celkově taky dobrý, jen pár drobností... :yes:
7. 8. 2009 12:21
Re: Daleko hezčí příď
Myslim, ze jsem to cetl take ale ten test probihal snad uz pred par rokama, loni probihal na Slovensku a GP si vedlo obdobne dobre. :yes:
7. 8. 2009 09:19
Re: Daleko hezčí příď
Co to je za logiku, ze neusetris? Ja nekupuju auto abych usetril!!! I kdyz jsem otcovi k narozeninam koupil novou Mareu tak byla cca o 50 tis drazsi jak Octavka, ale svezeni, motor a prostor o necem jinym! A i po 10ti letech funguje OK a otec ji nechce vymenit! Samozrejmne s tim neohromi sousedy nebo tady nektere na foru, ale kvuli tomu se auto prece nekupuje! Ja tvrdim neustale, ze ten kdo je v zivote cim vetsi nula a niemand tak ma potrebu sve okoli veskrze sve auto presvedcovat jak je naprosto uzasny a uspesny clovek! Ja bych presne souhlasil s GTI a jeho formulaci "Jsem tim cim me auto!" Jenom bych to poupravil: "Presne podle auta poznas charakter cloveka!" ;-)
7. 8. 2009 06:34
Re: Daleko hezčí příď
A ted si predstav, ze se najde takovej blbec jako ja a koupi sijich nekolik! :-) Ale muzu te ubezpecit, ze nelituju, lituju pouze vyhozenych 400klacku za Octavii to byl teda pruser!!! :'-( Takze takove hloupe reci od neznalku obvykle prechazim z usmevem! :-)
Avatar - F127
7. 8. 2009 07:30
Re: Daleko hezčí příď
Já za ně vyhazuji dobrovolně peníze už 20 let. :-!
Avatar - Ada je zase tady
8. 8. 2009 10:07
Re: Daleko hezčí příď
Uprimmnou soustrast
8. 8. 2009 15:39
Re: Daleko hezčí příď
Taky si myslim za tu octavku! >:D