Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Srovnání dálničních odpočívadel: Kde na dovolené zastavit?

Test ADACu ukazuje, že evropská odpočívadla nejsou příliš dobře uzpůsobena pro rodiny s dětmi.
Zpět na článek
24. 6. 2012 13:59
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 6. 2012 16:08
23. 6. 2012 17:20
23. 6. 2012 17:42
23. 6. 2012 17:16
23. 6. 2012 13:09
smutna pravda...
Kto jazdi po zahranici na zapad od nas, ten to porovnanie uz davno spravil sam. Ceske odpocivadla az tak velmi nepoznam tak nebudem hodnotit, ale to co je popri slovenskej D1-ke by som z 80% oznacil ako chliev. Ako-tak slusne vyzeraju len tie na ktorych je aj cerpacka, obsluha, a teda 24hod/denne dozor. Na tych zvysnych zastavujem skutocne len ked uz hrozi ze to pustim do sedacky...

A potom clovek ide za hranice, zastavi povedzme na A2/Steinfeld a nestaci sa cudovat: socialne zariadenia tak ciste zeby sa za ne nemusel hanbit ani hotel, sprcha s teplou vodou, fen na vlasy (samo vsetko zadarmo, no ako dlho by to vydrzalo u nas?), vsade poriadok, odpadky len v kosoch, pre decka ihrisko, pre IT-zavislakov internet cez free wifi, atd. Clovek potom uz len smutne skonstatuje, ze aj ked sme k "zapadu" blizko, stale sme vlastne strasne daleko...
Rozbalit vlákno
6
23. 6. 2012 14:14
Re: smutna pravda...
Radost trochu zkalí jen to, že třeba v Rakousku na každé debilní benzínce vybírají 50 centavos... a je jedno, jestli jsi tam třeba natankoval šťávu za 80-100 EUR....
23. 6. 2012 14:23
Re: smutna pravda...
Kde konkretne? Nevravim ze to nie je mozne, ale za 12 rokov v AT sa mi len raz stalo ze odomna pytali poplatok za toalety, v Parndorfe. A ked som majitelovi povedal ze pojdem o tomto porozpravat do lokalnych novin, tak mi peniaze vratil...

A potom mi porozpraval, ze sa u nich zvyknu zastavovat slovenske a polske autobusy plne ludi, nic nenakupia, v zachodoch im spravia bordel, a ukradnu co sa da. Preto za pouzitie toalety zacal vyberat prachy, a hned ubudlo zajazdovych autobusov ktore si unho robili "cik-pauzu"...
23. 6. 2012 14:45
Re: smutna pravda...
Od Brna na Vídeň snad úplně všude, dál směrem na Graz... všude kasička a výběrčí:-)
23. 6. 2012 15:52
Re: smutna pravda...
přesně tak na týhle trase je to všude placený..někde dokonce 1euro což už mi přijde celkem dost..
Avatar - autista
23. 6. 2012 21:14
Re: smutna pravda...
Trasa, Praha - Londýn, u nás 10 Kč, Německo 50 centů a hnus, Belgie 70 centů a hygienické prkýnka, které se umyjí po spláchnutí desinfekcí, anglie 70 penny a hnus. V anglii londýn a jich anglie jsem na pěkný záchod nenarazil nikde. Nejlepší zkušenosti mám z AutoGrillu v Itálii, všude stejný nájezd na odpočívadlo, benzinu, kde byl AutoGrill, stejné parkoviště, čistota, vše. záchod zdarma a káva za 1,4 luxusní. Takže poučit se z Itálie by bylo super. Nejhorší je u nás, že každé odpočívadlo je jiné, a někdy je to s orientací na pendrek. Tam stejné řešení, jako když jdete do Lidlu v Anglii, v ČR, v Itálii, v Německu, na Slovensku, v Rakousku atd... ;-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
24. 6. 2012 13:59
Re: smutna pravda...
Suhlas s Britaniou, ich cerpacky a zazemie su ako z roku 6. Belgicko je na tom trochu lepsie, najlepsie skusenosti mam z nemeckeho Sanifairu. Hej, stoji to par drobnuch, ale kupony sa daju v rsestauraciach akumulovat, uspesnne som pouzil aj 3 naraz z toho dva stare 6 mesiacov.
Avatar - euro89
23. 6. 2012 16:08
Sanifair
Já jsem naopak s německými toaletami Sanifair spokojen. Těch pár centů mě nezabije a jsou to asi jediný záchody na odpočívadlech, kam bych šel i bez předchozího očkování na protitetanovku a žloutenku. :-!
Rozbalit vlákno
3
23. 6. 2012 17:20
Re: Sanifair
Tak samozřejmě nikoho to nezabije. Ale je to ponižující... kdyby to aspoň odečetli z útraty jako u McDonalds...
23. 6. 2012 17:42
Re: Sanifair
teď abych nekecal, ale když jsme minulý rok svištěli do Itálie, tak na dvou odpočívadlech v Reichu byly turnikety - 50Centů, ale vyjel papírek a bylo možno odečíst z útraty v jejich občerstvení....ale fakt si nevzpomenu, která to byla...
Avatar - Starfighter
24. 6. 2012 00:00
Re: Sanifair
Křovíčko je křovíčko >:D
Avatar - Mrakoplas
23. 6. 2012 17:16
Odkaz
Nejsmutnější na tom je, že dokud člověk nevyjede za hranice, tak mu to ani nepřijde.

Jinak ve slušných mediích bývá zvykem linkovat na článek jenž je zdrojem. ;-)

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0