Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: SEAT Toledo z Mladé Boleslavi na dalších oficiálních fotografiích

Španělská automobilka zveřejnila nové fotografie svého nového modelu, který je dvojčetem Škody Rapid.
Zpět na článek
25. 6. 2012 18:37
25. 6. 2012 20:53
25. 6. 2012 19:29
25. 6. 2012 20:05
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 6. 2012 20:12
26. 6. 2012 01:16
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2012 17:04
vcelku solidne auto
len skoda ze po motorovej stranke nie je z coho vyberat, ponuka motorov - tragedia.....nie kazdy chce turbo a diesel chce este menej ludi a htp? Preboha htp v takomto aute znamena len dalsie nebezpecenstvo pomalej jazdy na nasich cestach....take pekne auto a take smiesne motory ...skoda.....ved vlastne cely koncern je po motorovej stranke bieda a to uz roky rokuce...
Rozbalit vlákno
18
25. 6. 2012 17:41
Re: vcelku solidne auto
Ty měs měl raději držet hubu a šoupat nohama. Neboť co zde produkuješ, to je nefalšovaná tragédie. 8-s :no:
25. 6. 2012 18:08
Re: vcelku solidne auto
ale spousta lidi opravdu turbo nechce

a co si budem namlouvat, diesel a v takovichto autech je domenou hlavne evropy ktera se jednou v sazich utopi
Avatar - Rojin
25. 6. 2012 18:16
Re: vcelku solidne auto
Tak ano, občas se tací najdou. Ale kvůli tomu hodnotit nabídku motorů jako tragickou... ? Ty motory jsou dobrý a ten pátý bude snad silnější benzín, tak proč tragický?
25. 6. 2012 18:23
Re: vcelku solidne auto
Spousta lidí především ani neví, co má pod kapotou.
Českým snem je nepochybně turbodiesel a osobně nevidím sebemenší problém ani v turbobenzínu, uživatelsky je výborný a pokud ho člověk koupí jako nový (nebo s jasnou historií), nevidím ani problémy v ohledu jeho spolehlivosti.
25. 6. 2012 18:33
Re: vcelku solidne auto
No, mně se o turbodieselu, a to jsem Čech, nezdá ani v těch nejdivočejších snech. Slušný a čistotný člověk, ekologicky smýšlející, má auto na benzin.
25. 6. 2012 18:39
Re: vcelku solidne auto
Ekologicky smýšlející člověk nemá auto žádné. To si zase nelži do kapsy. ;-)

To, že popíšu situaci v ČR, neznamená, že výjimky neexistují.
Avatar - 4hill
25. 6. 2012 21:27
Re: vcelku solidne auto
Jasný..benzínový auto nemusíš ani zhasínat jak je ekologický..To je zase plk.. :no:
Avatar - pumpkin
25. 6. 2012 22:25
Re: vcelku solidne auto
no to bol teda hlod. 8-s
26. 6. 2012 08:59
Re: vcelku solidne auto
takový ekologicky smýšlející nemá auto žádná a chodí pěšky. Děláš jak kdyby benzíňáku lítaly z vejfuku macešky.
25. 6. 2012 20:20
Re: vcelku solidne auto
S tou spolehlivostí by sis měl zjistit nějaké informace, je to opravdu tragedie.
Ta "oprava rozvodů" nic nevyřešila, problémy pokračují.

Ale jinak jo, jezdí se s těmi motory fajn a i za docela příjemné spotřeby, pokud se nesypou.
25. 6. 2012 20:45
Re: vcelku solidne auto
Kolem mě, je osm TSIček. Problémy s rozvody nemá ani jedno. A to jsou cca 3 roky a mladší. :-!

Myslet si, že extrémně spořivý koncern VW vědomě dále bouchá deset tisíc TSI tejdně se stejnou chybou, aby se mu vrátily jako bumerang, je ... krátkozraké.
25. 6. 2012 20:50
Re: vcelku solidne auto
Vždyť si měl jen 3 garáže ne? >:D

Vidíš, já znam dva lidi s TSi a sesypaly se oběma.. A do servisu kam jezdím (orig. škodovácký) se mechanici vsází, které u nich zakoupené TSi(1,2;1,4) dá alespoň 15tisíc do prvního problemu s turbem nebo rozvody ;-)

Ale chápu, ty znáš správnější lidi a proto se TSi nesypou ..
25. 6. 2012 20:53
Re: vcelku solidne auto
Já žádné TSI nemám, ale můj kamarád jich má vě firmě pár a další taky. Nikdo s nima nemá žádné problémy. A to z firemních aut krev neteče, jezdí s nima hotový nemehla.

Problémy s turbem? Za mě nesmysl. To by do ruk musel dostat naprostý *. Takže ti prostě neveřím a mám k tomu mnohem pádnější důvod, než ty, kterej s TSI nemá zkušenosti vůbec žádný. :-!
25. 6. 2012 21:00
Re: vcelku solidne auto
TSi nemáš a dovoluješ si tu říkat o mě, že nemám žádné zkušenosti s TSi. Ty tu plácáš o kamarádech, já mam zkušenosti ze servisu. Problemy s turby nejsou tak známé, protože se problem dá regulovat dodatečnou opravou. Problem s turbem nemusí nastat špatným chováním řidiče, ale např. hůře zvoleným materiálem, ty chytrolíne. Až budeš mít trošku blíž k těmhle problémům a nebudou ti to říkat jen ty tvý fiktivní kamarádi, tak si budeme povídat :-!
Avatar - Hammunasakra
25. 6. 2012 23:37
Re: vcelku solidne auto
Ehm - a nemá s těmi motory (pro Seat Toledo škodu Rapid) spíš PRAVDU? :-|
26. 6. 2012 07:28
Re: vcelku solidne auto
koukam ze ty bys pres tu hubu potreboval dostat
Avatar - Rojin
25. 6. 2012 18:21
Re: vcelku solidne auto
To se mi nějak nezdá, myslíš to vážně? Ponuka je tragická? A bídu, která podle tebe trvá už několik let... >:D >:D >:D to si mě dostal ! Teď nevím jestli se mám smát a nebo kvůli tobě plakat jak seš vedle... :no: Mě je třeba nejsympatičtější šetivál 3,6 191kW kterej najdeš v superbu... A pak mrkni na vrcholné verze od AUDI.... TY voe, ty ses sekl jak prase, co? >:D
No nic... :no:
Avatar - Hammunasakra
25. 6. 2012 23:43
Re: vcelku solidne auto
No NEsekl, ne Ne NE :-)
PS: A na V6 3.6 v SUPerbu je "nejzajímavější" asi (jen) to, že je nejsilnější v nabídce - tím jeho "výjímečnost" cca "začíná i končí" ;-)
PPS: Nicméně řeč bylo o motorech pro příští generaci SEATu TOLEDO - a ta je "žádný zázrak" (a jestli ta "základní" 1.2ka je HTP - tak snad ani to ne ;-)
Avatar - nalimer
25. 6. 2012 18:01
rapid vs. toledo
Čisto subjektívne
- predná maska Rapidu je lepšia. Je celkovo dobre zvládnutá, nadväzuje na seba. Toledo je dosť nesúmerné a žiadne emócie vo mne nevzbudzuje. 1:0 pre Rapid
- interiér sa dá len ťažko súdiť. Ad1. - oficálna snímka Rapidu nie je (len neoficiálna a aj to testovacia) a ad2. - okrem volantu nebude žiadna iná zmena... Na druhú stranu - Škoda má prísť so 4 ramenným, Seat dáva 3 ramenné. Plus - Seat mal doposiaľ lepšie sedadlá. Ale ako píšem, rozdiely v interiéry budú minimálne. Čiže remíza s výhľadom na malé víťazstvo Seatu. 0:0
- zadná časť je opäť subjektívna. Seat to nemá až tak zle, ako v prípade prednej časti. Dokonca sa snaží o pocit širšieho auta (širšie svetlomety preahujúce do kufra, vypuklá spodná časť). Ale aj tu je vidno, že najprv sa nakreslil Rapid a potom sa dorábal Seat. Čiže remíza 0:0.
- farby sa neodprezentovali. Vieme len o bielej a striebornej pre Rapid (strieborné bolo testovacie auto) a striebornej a červenej metalíze pre Seat. Čiže bez možnosti porovnávať.
Subjektívne vyhráva Škoda o bod. Možno preto, ako som spomínal, že auto bolo asi koncipované pre túto značku.
Rozbalit vlákno
1
25. 6. 2012 23:30
Re: rapid vs. toledo
Sice subjektivní, ale dost objektivně - souhlas.

Je to velice podobné, jako Citigo (podle mně nejošklivější škodovka od převzetí VW AG) a španělské Mio (či jak se to jmenuje). Naprosto pravdivá a zcela objektivní je tvoje poslední věta. Snaha designově se odlišit a nacpat designové markanty tam, kde celková hmotové řešení je jinde nemůže dopadnout dobře. Poslední originální, hezké a současné auto od SEATu je Ibiza. Tday třeba ty tvary předních světel, které mají na Ibize odezvu v lince na boku působí nepřirozeně a cize.....

Je to podobné, jako třeba onen derivát předchozí A4. Neurazí to, ale ani nezaujme. SEAT se jakoby vrací do doby, kdy dělal auta v licenci FIATu. Co se dá dělat, ekonomická realita je ale neúprosná a projeví se i v designu.
Avatar - wladyk
25. 6. 2012 18:37
Lepší
Toledo je mnohem hezčí než Rapid. Maska Škodovek připomíná ruské náklaďáky. Zadní lampy Rapida vypadají jako kdyby je zdědil po Fabii I kombi.
Rozbalit vlákno
1
25. 6. 2012 20:53
Re: Lepší
Super detaily! Masivne madla na dverach. To asi preto, aby si posadka nezlomila krk, ked pojde na pole. A vrch palubovky? Cista linia, ako tacka v jedalni.
25. 6. 2012 18:58
TOLEDO je zpět
ve své dalo by se říci původní podobě, tedy s karoserií liftback, kterou tak velkoryse přenechalo sesterské Octavii. Toto auto má rozhodně velký předpoklad stát se velmi oblíbeným vozem. Vypadá velmi hezky, bude cenově přijatelné, prostorné, praktické a navíc je to koncernové auto. To jsou všechno věci, na které zákazníci slyší. Podle mě je Toledo povedenější "varianta Rapidu".
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Rojin
25. 6. 2012 19:13
Re: TOLEDO je zpět
Musím říct, že když jsem ho uviděl poprvé, řekl jsem si " sakra, to musím mít" (konkrétně v té vínové je nádhernej) ..... Vyměním své staré TOLEDO (r. 2001) za nové ;-) Ale pak přišel RAPID a zvažování o výměně starého toleda za nové je tu tam... Nic o tom, TOLEDO je krásný, ale ten RAPID se fakt povedl.

Navíc, to co ty vidíš jako plus, já vidím jednoznačně mínus. A může za to hlavně EXEO, neboli kopie A4.. Teď TOLEDO kopie RAPIDU... Já tohle prostě vidím jako zápor. Alespoň toledo vychází ze zbrusu nového projektu a nebude tak žádat po zákaznících již vyplacené finance. To jsem ale odbočil. Tím jsem jen chtěl říct, že záchrana SEATU je ovlivněna mnoha věcmi.

Ale přejme mu hojné prodeje, ne však větší jako RAPIĎÁKOVI..

U mě to vyhrál RAPID! ;-)
25. 6. 2012 19:48
Re: TOLEDO je zpět
Jasně, design je velmi subjektivní co člověk, to jiný názor. Jenom když už zmiňuješ to Exeo, tak je třeba připomenout, že Toledo je o třídu níž a tam jsou o dost tolerantnější zákazníci. Navíc neřekl bych, že koncernová spolupráce, tedy to co ty nazýváš kopírováním je něco na co by zákazníci koncernu nebyli v minulosti zvyklí, jako např. Sharan - Alhambra, Superb I - Passat, Cordoba I - Polo sedan, Up - Citigo - Mii.
Je třeba pochopit skutečnost, že koncern VW je taková velká rodina, v níž samozřejmě dominantní postavení má VW jako vlastník těchto značek. Výsledkem této spolupráce poté může být např. již zmiňované Exeo, které by vůbec nevzniklo nebýt členství SEATu v AUDI Brand Group, kam patří i takové Lamborghini.
Avatar - Rojin
25. 6. 2012 20:04
Re: TOLEDO je zpět
Samozřejmě, tím jsem nechtěl zpochybnit rodinu VW, to je jasný ;-) Miluju VW. Jen je třeba držet to v rozumných liniích. Víš jak to myslím.. Třeba mé toledo je vlastně taková octavia a nebo golf. Stejný motory, podvozek atd.... Ale to exeo jsem nepobral, víš jak to myslím. Pro mě to byl těžkej přestřel.. Ale už dost o exeu ;-)
Bude pěkný sledovat tento sesterský kupní boj :-) RAPID vs. TOLEDO
Avatar - Hammunasakra
25. 6. 2012 23:46
Re: TOLEDO je zpět
Ten ("sesterský boj") je (v česku) už dáááávno ROZHODNUT.. ;-)
..to by museli SEAT Toledo nabídnout alespoň o 10% levněji :-)
OPRAVUJI - o 20% ;-)
Avatar - miromen
25. 6. 2012 19:42
Re: TOLEDO je zpět
Souhlas Toledo je dle mě designově povedenějši než Rapid a to hlavně zadni čast ktera je opravdu povedena což se o zadnici Rapida moc řict neda.
25. 6. 2012 20:10
Re: TOLEDO je zpět
:yes: Souhlasím! :-!
26. 6. 2012 01:22
Re: TOLEDO je zpět
Máš recht, šetření na nerozdělených a tudíž malých a tím nehezkých zadních svítilnách je špatná cesta. U Superbu Combi mě to hodně překvapilo...
Avatar - Hombre_71
25. 6. 2012 19:29
Hmmmm...
designově je asi hezčí Rapid, ale těch opravdových rozdílů je v podstatě minimum. Nejvíc se ale obávám že Seat bude, v rámci snahy o zvýšení prodeje, v konečném důsledku nejspíš levnější. Takže myslím že kdybych náhodou uvažoval o koupi, zvítězilo by Toledo :yes:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 6. 2012 20:05
Zbytocne hadky
Vedu sa tu spory, ci je krajsi Rapid alebo Toledo, napriek tomu, ze je medzi nimi rozdiel ako medzi nocou a tou istou nocou o pol hodinu neskor.... a napriek tomu, ze na to, aby mohlo byt jedno auto krajsie, musi byt druhe pekne, co v tomto pripade naozaj neplati.

Obe auta su stelesnenim dizajnerskej naivity a prvoplanovosti. Co ich pouzivatelom (sorry, ale nemozem sa prinutit napisat "vodicom") urcite vadit nebude.
Rozbalit vlákno
1
25. 6. 2012 21:41
Re: Zbytocne hadky
Z mého pohledu jsou alespoň zvenku ukázkou čistoty a efektivity/ neplést s efektností/. Je hezké, že si tady můžem každý říct svůj názor, i když ten tvůj hraničí se snahou urazit. :-) Všechno rozhodnou kupci a ti budou kašlat na názory nás věhlasných designérů, nepletu-li se, Mistře ! :-)
25. 6. 2012 20:12
První Seat...
...s hezkou a kvalitně působící přístrojovou deskou! ...A vůbec celým interiérem... :yes: Gratulace do škodovky! :yes: :-!
Rozbalit vlákno
2
25. 6. 2012 20:52
Re: První Seat...
Bohužel je to tak. Interiéry jsou u Seatu bídné.
26. 6. 2012 13:40
Re: První Seat...
co to tu meleš! Víš vůbec jak vypadá interiér Exea nebo Alhambry? Asi ne, to by jsi tu nepsal takové nesmysly >:D
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2012 20:14
kazdy tu riesi ci toledo ci rapid
mna by skor zaujimalo s ktorym motorom si vobec niekto tieto auta kupi....to by som rad vedel....lebo velmi nie je ziadny vhodny v ponuke ;-)

vcelku pekne auta su bez poriadnych motorov na nic...co uz...neivdim dovod na kupu rapida alebo toleda ked sa na to tak pozeram...totiz spolahlivy motor je zaklad a bohuzial taky motor rapid s toledom nemaju....este aj tie diesle maju svoje muchy zvlast ta silnejsia verzia znama svojim zdochynanim

myslim ze pezot 301 ked pride bude lepsia volba - nejake 1.6 Vti - parada
Rozbalit vlákno
1
26. 6. 2012 07:31
Re: kazdy tu riesi ci toledo ci rapid
Toppere, když je přeplňování tak špatný, proč tedy automobilky jako M-B, BMW nebo Audi na ničem jiným nefrčí? ;-)
Avatar - El_Scorpio
25. 6. 2012 21:47
Seat Toledo je späť
Návrat známeho mena začína slušne. Čistý design, príjemný interiér len pre mňa úzka škála palety motorov (nejaká modernejšia atmosférická 1.6 sa tam úplne pýta) a navyše som trocha šokovaný tou výbavou. Nedokážem si predstaviť kto by mal v 21. storočí záujem o tú Reference?
Auto bez klimatizácie je dnes nepredajné, toto už dávno nie je luxusný prvok aby aspoň manuálnu nedali do základu. No a potom veci ako board computer či elektrické zrkadielka mimo základu?? Dúfam, že tá výbava sa u nás ani nebude predávať, príde mi to ako nejaká oholená albánska verzia... Pravdepodobne to ale bude kvôli cenovke "cena od..."

Každopádne je to ale sympatické auto, byť tam normálna výbava za slušnú cenu a budem Seatu držať palce :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - pumpkin
25. 6. 2012 22:39
Re: Seat Toledo je späť
Skôr to budú len neúplné informácie o výbave. Manuálna klimatizácie bude určite, možno za príplatok, respektíve v balíkoch výbavy ako to teraz radi robia.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 6. 2012 01:16
Toledo
Žádné snová a designově uvolněná tvorba jako v případě minulého Toleda (namísto toho produkt globalizace), přesto však celkem pohledný automobil.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ada je zase tady
26. 6. 2012 08:46
Pochvala
Je sympatické, že u Toleda to jde i bez kelímků a čísel vzhůru nohama :yes:
Rozbalit vlákno
0