Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Tři auta v příkopu jako při kulečníku

Výlet poklidnou ruskou krajinou se během chvilky změnil ve strkanici a kotrmelce, jejichž závěr by mohl posloužit jako reklama na ledový čaj.
Zpět na článek
4. 7. 2012 14:52
4. 7. 2012 15:06
4. 7. 2012 16:00
4. 7. 2012 16:30
4. 7. 2012 17:00
4. 7. 2012 23:20
4. 7. 2012 16:06
4. 7. 2012 16:23
4. 7. 2012 17:04
4. 7. 2012 18:37
4. 7. 2012 18:43
4. 7. 2012 21:05
4. 7. 2012 21:58
4. 7. 2012 23:12
5. 7. 2012 00:06
4. 7. 2012 23:10
Avatar - twistedTSD
4. 7. 2012 14:52
Ice tea
Trocha nepozornosti a všichni letí ze silnice, to je tedy pech...Každopádně by mě zajímalo, jak to dopadlo.
Rozbalit vlákno
0
4. 7. 2012 15:06
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
15
4. 7. 2012 16:00
Re: demence
haha, vy asi moc času na silnici netrávite, protože byste věděl, že i u nás jsou tisíce :-( řidičů, kteří předjíždí aniž by si zkontrolovali zrdcádko(slepý úhel).

Hlavně ty co mají čerstvě řidičák s tím mají problém, protože v autoškole se nepředjíždí, takže tito řidiči nemájí zafixováno zrdcádko-blinkr-volant + neustále si hlídat do se děje za jejich autem.

Potom tady jsou machírci, kteří mají silný motor, často předjíždějí a protože si myslí že jsou nejrychlejší a nikdo je nemůže předjet, tak se nemusejí dívat do zrdcádka. Potom už jenom stačí když se dva takovéto "typy" potkají na silnici :-(

Toto video bych tipoval na nepozornost, čersví řidičák, nebo málo naježděných kilometrů.
4. 7. 2012 16:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 7. 2012 17:00
Re: demence
Zaprvé sem nikde nepsal že ten tupec není tupec.

Za druhé ten váš původní příspěvek ve mě stále vyvolává dojem, že si myslíte, že v čechách se tohle moc neděje. Kdyby ste napsal jenom "dement", tak bych to bral, ale "solidní dement" mě zní jako něco víc. A pokud si myslíte že sem Vás urazil, tak se omlouvám ;-) .

Za třetí. Já sem na českých silnicích každý den a řekl bych že právě pražáci jsou v tomhle největší TUPCI. Většinou nepoužívájí blinkr a zpětný zdrcádko je jenom pro parkování. A všechny autoškoly nejsou jenom v praze, takže změnu pruhu si nemusí každý vyzkoušet tak často!

Za čtvrté sem nepsal, že řidiči lepších aut to dělají STOKRÁT častěji! Jenom že to dělají více než již zkušený řidiči v nižší střední. Takto to bylo mysleno.
4. 7. 2012 23:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 7. 2012 16:06
Re: demence
Původně jsem byl podobného názoru, ale když jsem si to video prohlédl několikrát a pořádně tak si to už nemyslím...

podle mě ten Logan dával blinkr ještě než ho ten s kamerou vůbec začal předjíždět, takže pak je ta vina paragrafově trochu někde jinde.

Sice mu to trvalo, ale blikáním defacto již zahájil předjížděcí manévr, tudíž ho ten za ním neměl co předjíždět.

Každopádně to nic nemění na faktu, že je ve vlasním zájmu řidiče průběžně sledovat, zda za mnou někdo jede, a když chci předjíždět a vím, že za mnou ještě před chvíli bylo auto a teď není, no tak se asi nevypařilo že?... a s velkou pravděpodobností může být v mém mrtvém úhlu.
4. 7. 2012 16:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 7. 2012 17:04
Re: demence
pustil sem si to v 720pHD a ten blinkr není moc zřetelný. Kde je jasně vidět že bliká, je když auto co ho předjíždí má už větší rychlost a je velice blízko, ale nejsem si jistý jestli už blikal před tím.

Jinak platí to co ste zde napsal. Neměl být předjen, ale také si to měl zkontrolovat.
4. 7. 2012 18:37
Re: demence
jakože když vyhodím blinkr tak mi to dává předenost?na co potom levé zrcátko,když stačí levý blinkr?ta vaše logika je trochu děravá nemyslíte? ;-)
4. 7. 2012 18:43
Re: demence
No, tak vy možná raději nechte logiku stranou a běžte si přečíst zákon o provozu na pozemních komunikacích. Možná to nepomůže, ale určitě neuškodí.
4. 7. 2012 21:05
Re: demence
správný postup je NEJDŘÍVE si zkontrolovat jestli tě někdo nepředjíždí nebo auto za tebou nebliká a potom teprve můžeš dát blinkr a nemůže se ti stát že by si tam někomu vjel!

PS: to slovo "Jinak" v předešlém příspěvku sem psal, kdyby to předjížděné auto blikalo první!!!
4. 7. 2012 21:58
Re: demence
vyhláška ti zakazuje předjíždět auto dávající znamení odbočení vlevo ;)
4. 7. 2012 23:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 7. 2012 00:06
Re: demence
Ne, znamená to přesnej opak - že pokud logan blikal, ten za nim ho neměl předjíždět. Ale to neznamená že se idič neměl přesvědčit že nic nejede. Já nevim jak ty, ale já i když jedu ne zelenou a mám na beton přednost, vždycky se podívám jestli někde náhodou nejede někdo kdo nezná předpisy ;)
Avatar - positivemind
4. 7. 2012 19:53
Re: demence
Při předjíždění nesmíš ohrozit ani omezit druhého řidiče
4. 7. 2012 23:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - positivemind
4. 7. 2012 15:29
Přesně tohle
Přesně tohle se mi stalo loni přímo před nosem. Předjíždělo mě jedno bmw, když se najednou rozhodlo předjíždět i auto přede mnou. BMW bylo vytlačeno úplně na krajnici a doslova úžasným zázrakem neskončilo ve stromu (vyhnulo se mu asi v 70km/h doslova o pár metrů). Řidič byl machr, jezdí motokáry a závody do vrchu, obyčejný člověk by dopadl moc špatně.
Rozbalit vlákno
2
4. 7. 2012 22:05
Re: Přesně tohle
když jste zmínil tu vzdálenost od stromu, nemohl jsem si nevzpomenout na ne zrovna pěknej zážitek, kdy jsem (díky okolnostem, pitomýmu kamioňákovi a dalším skutečnostem) byl nucen prolítnout mezerou mezi nabouraným autem a svodidlama ve 100km/h... ta mezera byla, kdybych přeháněl, o 40cm širší než moje auto. Nechápal jsem jak sem se tam mohl protáhnout... A tahle nehoda se stala ze stejnýho důvodu jako bylo na videu - kluk předjízděl a nepodíval se za sebe
4. 7. 2012 23:33
Re: Přesně tohle
Kdyby to byl normalni clovek, tak mozna nema BMW a nepredjizdi celou kolonu :-)
4. 7. 2012 23:37
Zažil som ...
Našťastie s dobrým koncom ....

Mladá baba sa s pomerne prudkého zjazdu na diaľnica "plazila" za náklaďákom ....

Keď som bol takmer na už len pár desiatok metrou za ňou, išiel som cca 130 km/h, čiže žiadny extrém, zrazu si zmyslela, že ten náklaďák predbehne .... dokonca dala i smerovku, ale až vo chvíli, keď točila volantom ....nuž mal som čo robiť aby som zabrzdil ....

Keby to však bol niekto rýchlejší s nejakým ML-kom, tak slečnu v Thalii bezpečne "pochová" ....

Ešte komickejšieho "slušného" experta som raz dobiehal na diaľnici. Horko ťažko sa snažil predbehnúť toho v ľavom pruhu cca 110 km/h a ja som ich rýchlo dobiehal nejaých 130 - 140 km/h. Ubral som plyn a čakal, až sa "slimák" po predbehnutí zaradí späť ....

Toto bol však "slušák" a keď ma zbadal v spätnom tak ho nenapodlo nič rozumnejšia ako ma pustiť a to tým, že svoju rýchlosť znížil prudkým pribrzdením !!! a zaradil sa späť za vozidlo v pravom pruhu ....

Keďže si vždy nechávam odstup, tak som bez problémov pribrzdil, ale musím priznať, že ma dosť zaskočil :-!
Rozbalit vlákno
0