Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: SEAT Leon III: Bude kombi i třídveřový hatchback

Pětidveřová varianta nové generace SEATu Leon bude oficiálně představena na podzimním pařížském autosalonu.
Zpět na článek
23. 7. 2012 20:30
Avatar - nalimer
23. 7. 2012 12:51
nech sa paci...
[odkaz]
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
23. 7. 2012 17:03
Re: nech sa paci...
taka vacsia ibiza,,,ano pekne ;-) :yes:

terajsi gulaty leon mi ale pripada leonovitejsi a osobitejsi ;-)
Avatar - kopamt
23. 7. 2012 13:05
Dalsia Altea bude?
Kdesi pisali, ze ju ma nahradit prave Leon kombi,
a tak by vypadla z vyroby bez priamej nahrady...hmmm...
Mna bude o cca rok zaujimat prave nejake pekne dynamicke MPV. :-)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - nalimer
23. 7. 2012 15:32
Re: Dalsia Altea bude?
Altea bude vo výrobe do polroku 2013 (teda MY 2013), následne prebere štafetu kombík od Leona. Čiastočne rolu Altei preberie aj plánovaná výroba Tribu, t.j. malého MPV (porovnateľného s Q3 - akurát v prípade Seatu má byť aj 3 dv. verzia).
Ak príde nová Altea do výroby, bude vychádzať z Golfu Plus 2 generácie. čo je však otázne...

Popri MPV, čo sú dnes na trhu a boli predstavené, do 2 rokov príde na trh:
hyundai ix30 - kia carrens (nový model, "dvojča" ix30) - obe už na budúci rok. To isté platí v prípade Citroen C4 Picasso. Nástupca bude predstavený v Paríži a prvé snímky budú k dispozícií každým dňom. Aj teraz budú k dispozícií 2 verzie (čo je dobrá správa pre tých, čo kupujú posledné lacné kusy - v Citroene sa vypredávajú posledné Picassa). Nový Scenic príde na trh najskôr na prelome 2013-2014. Fiat do roka príde s predĺženou verziou 500L (500XL). VW v 2014 príde s novým Touranom. Osud Golf Plus je otázny (a naviazaný na možné vzkriesenie Altei). Škoda príde tiež s novým MPV, akoby nástupcom Roomstera. Ale až v 2014. Od Japoncov príde nový Nissan Note. Je možné, že Suzuki príde so sériovou verziou modelu R3.
Zvyšné automobilky už predstavili svoje vozidlá, resp. budú terajšie faceliftovať.
Avatar - kopamt
23. 7. 2012 16:53
Re: Dalsia Altea bude?
dikes :-)
Nuz za seba nemozem si pomoct, ale ja z korejskych aut nemam dobry pocit, nejako ma nepresveducuju resp. mi z nejakeho dovodu nesedia, podobne francuzi a vlastne aj taliani...sedel som v nich alebo sa aj viezol, ale kupa auta je aj o pocite a ten...nebol.

Takze mi to vyslo aj v minulosti na koncernovu techniku za primeranu cenu -› Ibiza, skoda neuspela, lebo pristup predajcov v meste...
Byvam teraz o cca 50km inde a je to presne naopak, skoda :yes: a seat :no: ale ak by bolo o rok-dva nieco pekne u Seatu (Altea alebo radsej Tribu) kupim aj o tych 50km no nie? Aj ked prve skice nastupcu roomstra boli tiez celkom pekne.
Rad by som nieco s vyssim posedom a vacsim kufrom do cca 15 - 16000 eur, nechcem nic prespikovane high tech. Jednoducho auto, ktore sluzi mne a nie ja jemu, sadnut a jazdit a mat radost z jazdy, nie aby po mne "pokrikovalo" pasy...svetla...prerad...alebo aby mi triaslo sedackou...ci volantom... a pod.
Avatar - nalimer
23. 7. 2012 18:42
Re: Dalsia Altea bude?
Za tú sumu sa dá:
zo starších modelov
Seat Altea / VW Golf Plus / C4 Picasso
z novších
Opel Meriva / Dacia Lodgy / Chevrolet Orlando
Každý ma pozitíva a negatíva.
Altea sa dá nakonfigurovať s dobrými prvkami a motormi. Výroba ale končí.
Golf Plus je kvalitatívne dobrý, dá sa pritlačiť aj do ceny 16.000. Doslova Altea s logom VW.
C4 Picasso čaká na nový model, predajcovia zľavňujú.
Meriva je netradičná koncepciou, ale dá sa do tej ceny konfigurovať.
Lodgy si treba pozrieť naživo. Je to Dacia, ale dá sa ušetriť na cene a po 4 rokoch sa predá a kúpi nové. Najmenej tratí na hodnote.
Orlando je relatívne dobrý pomer výkon/cena. Taká Zafira za rozumný peniaz.

Môj názor - vyberať si z dnešných MPV, bezproblemovo sa zmestím s Aleta Style (dokonca aj pri Altea XL). Motoricky 1,4 TSI je max. dostačujúci motor, pri nafte stačí 1,6 TDI. Predajcovia dajú zľavu navyše (treba pobehať po 3-4 predajcoch, osobne by som vedel pomôcť...). Golf Plus sa síce možno rýchlejšie predá, ale za rovnaký peniaz ponúka menej.
Ak mi nezáleži na image, dám si testovačku s Lodgy. Auto je naozaj vnútorne priestranné, má 3 roky záruku, pojazdím ešte rok a predám ho za 60% nákupnej ceny. V prípade Lodgy by som ale šiel do najsilnejšieho dízla.
A taký čierný kôň je Meriva. Opel vie spraviť dobrú cenu a Meriva je nedocenený voz.
Avatar - 3_diamanty
23. 7. 2012 17:06
Re: Dalsia Altea bude?
altea ako taka aku pozname dnes uz nebude....bude len leon kombik :yes:

myslim si ale ze kombik od leona je lepsia volba a ekonomicky aj vynosnejsia :yes:
23. 7. 2012 19:41
Pomůže to Seatu?
No nejsem si zcela jistý. Kdo dneska Seat kupuje? Sám neví... A jaký má vlastně být? Sportovní? Praktický? Sportovněpraktický? Jedno víme určitě, jako Alfa Romeo už nebude. Alfa vlastně taky už neví, jestli bude >:D

Je to takový problém s vlastní identitou? Na jednu stranu Ibiza a Leon - verze FR, Cupra. Na druhou stranu Altea, XL a Alhambra, tedy MPV - neměla by je dělat Škodovka? Nějak nevím a nejspíš ani mateřský koncern, kam tuhle značku zařadit? Chvilku je to levnější Audi, chvilku VW, nově i Škoda (Toledo). Takže neni na místě udělat ze Seatu konkurenci pro Dacii? ;-) Alespoň bychom měli jasno :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - leone
23. 7. 2012 20:30
studie IBE
k čemu supr studie, když finální podoba je pak úplně něco jiného, 3D bude možná povedenější, ale 5D provedení je katastrofa !!!!!!!!!!!!!!!!!!, ...soudruzi z VW chtějí SEAT asi totálně potopit, jinak si to nedovedu vysvětlit :-O :-O :-O stačí se podívat zpět do roku 1998-99 na studii "BOLERO",...s mírnýma ůpravama by to byla pecka ještě dnes !!!
Rozbalit vlákno
0