Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v pololetí 2012: Nejprodávanější 4x4

Pohon všech kol se u českých zákazníků těší velké oblibě. A to nejen v segmentu SUV a terénních vozů.
Zpět na článek
25. 7. 2012 11:37
25. 7. 2012 11:45
25. 7. 2012 13:00
25. 7. 2012 17:03
25. 7. 2012 11:36
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek se k nadpisu nejprodávanější 4x4 vyloženě hodí :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
25. 7. 2012 11:37
Hmm
U Yetiho a ix35 bych čekal vyšší podíl 4x4...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
25. 7. 2012 11:45
Re: Hmm
jednou z pricin u yetiho je to ze pohon 4x4 je dodavany len so silnejsimi motormi a ani 90kw TSi ho neponuka.... pricom tiguan si s 90kw TSi mozes kupit aj s pohonom 4x4...

kaskaj ma tiez nizky pocet stvorkoliek aj ked vsetci vieme ze vlastne sa ani niet comu cudovat...ale v kutiku duse som cakal od kaskaja vacsie percento stvorkoliek....

trosku ma prekvapil sportage voci ix35 ...cakal som ze iX35 bude mat percentualne vacsi pocet stvorkoliek ako sportage....
Avatar - Tomas_2002
25. 7. 2012 13:00
Re: Hmm
Tiguan 90kW 4Motion není.
Avatar - 3_diamanty
25. 7. 2012 11:40
zaujimave tabulky
dakujem redakcii :yes:

zaujal ma dost nizky pocet kaskajov s pohonom 4x4, myslel som ze ich jazdi viac stvorkoliek, treba povedat ze napr take GLK a evoque su takmer vsetko stvorkolky to je super bilancia :yes:

prekvapil ma aj relativne dost slusny pocet stvorkolkovych CLSiek... :yes:
Rozbalit vlákno
8
25. 7. 2012 11:53
Re: zaujimave tabulky
Dobra praca! Redakcii :yes: .Vidiet ako sa dari Oktavii. Nech uz mam akekolvek (a nie zrovna najlepsie skusenosti s VW),tu ma VW :yes: .Pisal som to i v clanku o Mazde 6, ze tu usiel VW ostatnym znackam o mile, jednoducho vedia, co si trh ziada. Tu v alpach v Rakusku, kde zijem nenajdes (okrem SUV!) skoro ziadne ine auto ako Imprezu alebo Oktaviu, bohuzial :-! , lebo ostatne znacky sa musia zobudit. Verim, ze nova Oktavka 4x4 uz ale pride i s moznostou sedanu a nie len kombika.
Avatar - 3_diamanty
25. 7. 2012 12:26
Re: zaujimave tabulky
pravdu mas,,,,,octavia v krajinach ako rakusko svajciarsko ale aj nemecko alebo island - vsade tam predajne tazi aj z pohonu 4x4 kedze konkurencia v danej triede zvacsa takuto moznost neponuka...a mohym ludom na presuny po nespevnenych cestach horskych priemyskoch a klzkych cestach vyhovuje bezny osobak s nahonom na vsetky styri kolesa....vyjde to lacnejsie ako zbytocne velke SUV ktore su zvacsa uz dost drahe a stejne malokto s nimi jazdi v terene...octavia scout je velmi vydarene auto aj po stranke dizajnu lebo tie skautacke doplnky ktore dotvaraju jej dizajn su paradne :yes:
Avatar - autista
25. 7. 2012 18:48
Re: zaujimave tabulky
zrovna o Octavii 4x4 bych pozitiva nezpíval. Jezdil jsem s ní pravidelně a to na trase Praha, Trenčín a kdo zná "Buchlovské hory", tak ví, kolik a kde a jak se dá jezdit. A zrovna 4x4 nejela nejlépe. V zatáčkách jí ujíždí * a houpe se jak prase. Takže 4x4 není výhoda. Focus jsem nejel, ale věřím, že s ESP je to lepší a troufám si říct, že Civic je stopro lepší než Octavia 4x4.
25. 7. 2012 18:58
Re: zaujimave tabulky
To nevylucujem, ale islo mi vobec o moznost pohonu 4x4, pretoze ak zijes na zasnezenych alpskych kopcoch, tak sa az tak nebudes pytat, ci Oktavia v zatackach "neujizdi", ale s ktorym autom (ak nechces SUV) na ten kopec v zime vyjdes. A tam nema 4x4 ani Focus ani Civic....ani Astra, ani i30, ani Ceed, ani Auris, ani Cruze, ani Mazda 3, ani Citroen C4 ani Peugeot ani dalsie auta v TEJTO klasse, az na (pre mna) osklivu Imprezu. Tak co zostava??? Bud extremne drahe BMW, Audi alebo....cenovo prijatelnejsia Oktavia a nemas na vyber :-!
Avatar - autista
25. 7. 2012 19:10
Re: zaujimave tabulky
Musím Ti dát za pravdu, že konkurence není 4x4, ale Ty zase mě, že 4x4 u Octavie není to pravé. Fiat Panda 4x4 je lepší čtyřkolka, a vyjede všude, kde Octavie ne. To raději to SUV SX4, Sedici, Duster. Sám vím, že pro A6 4x4 není problém cokoliv, ale Octavie na ni nemá. :-! Osobně bych si za 4x4 u Octavie nepřiplatil. :no:
25. 7. 2012 19:42
Re: zaujimave tabulky
Suhlasim, ale ak chces naozaj auto v triede Oktavie s 4x4, tak bude pre mna tak Panda ako i SX4 (Sedici) male. A Duster...bezpecnost je pre mna dolezita tiez a tam sa setrilo viac nez je zdrave. Co sa tyka jazdnych vlastnosti, okrem Oktavky som jazdil len s SX4 a u neho som bol neprijemne prekvapeny tak slabym motorom 2,0 diesel ako i hlukom v kabine. Panda je pre mna neznama ale tak ci tak nie trieda, ktoru hladam. Bohuzial.
Avatar - Blue Sun
26. 7. 2012 09:52
Re: zaujimave tabulky
Svět nejsou jen rakouské Alpy... Mně je v středočeských kotlinách 4x4 k ničemu.
27. 7. 2012 10:13
Re: zaujimave tabulky
Ale svet nie su len stredoceske kotliny. 4x4 sa hodi tak i na mojej rodnej Orave ako i v Rakusku, kde zijem ako i v dalsich zemich. Mnohi vyrobcovia aut to pochopili, mnohi este nie. ;-)
25. 7. 2012 11:52
OT - Drsňák Yetti
[odkaz]

No nevím.... :-O
Rozbalit vlákno
2
Avatar - twistedTSD
25. 7. 2012 11:59
Re: OT - Drsňák Yetti
Vypadá to tedy na podstatnou změnu vzhledu v rámci unifikace. A to mě trochu děsí...Jsem zvědav, jak to zvládli.
Avatar - PeterLuk
25. 7. 2012 12:51
Re: OT - Drsňák Yetti
Prekvapilo ma, že príjde o gulaté hmlovky. A tiež, že o ne Kabaň bojoval, Ďalšie dielo koncernu a jeho unifikácie. Každopádne som zvedavý...
Avatar - Slavek-TDM
25. 7. 2012 12:03
Smazano, neumim cist <b class="smile01"><b>:-)</b></b>
8-s
Rozbalit vlákno
0
25. 7. 2012 12:40
nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Cakal som vacsi podiel 4x4 u sportage a ix35. Ale na druhej strane to vela vypoveda o majitelov tychto aut, ktori si radsej nasetria na led svetla, viacej chromu.... ako na pohon 4x4. 8-s
Rozbalit vlákno
25
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 13:05
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Co pak rict o majitelich kaskaje a jatiho, kde je ten pomer jeste o dost nizsi? ;-\

Ty sis zatim nasetril leda na tramvajenku, takze jsou na tom kazdopadne vsichni majitele vozu v tabulce lip nez ty... ;-)
25. 7. 2012 13:22
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Trafil som do ziveho?
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 13:49
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Tys trefil leda tak svoji zadnici. Neznas duvody, pro ktere si lidi kupuji kterekoli SUV bez 4x4. Zadne auto si nikdy nekupoval. Nekdo, kdo jezdi vetsinu roku po Praze nebo po Brne, tezko vyuzije 4x4, ale nevaha si priplatit za pohodlnejsi nastupovani, vetsi prostornost, lepsi vyhled, pocit bezpeci - vyhody, ktere z vyssi stavby karoserie vyplyvaji..
Podle tve logiky by majitele techto aut mohli koupit obycejny hatchback a usetrili by jeste vic. Tady se prave rozchazi tve uvazovani internetoveho placala a teoretika s uvazovanim lidi, kteri auta kupuji. :-!
25. 7. 2012 13:57
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Klidek. Na tie tvoje vyhody co si vymenoval staci mpv, tvoja logika...
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 14:04
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Samozrejme, to nikde nerozporuji. A prave v te chvili do hry vstupuji designove preference, potreba/nepotreba variability atd - nekdo si vybere MPV jiny SUV. Verim, ze az si jednou budes vybirat svuj prvni vuz, zjistis to sam.

Ja to ale beru, chtel sis proste kopnout a nevyslo ti to. V pohode, to se ti jeste stane mockrat, takze neves hlavu... ;-)
25. 7. 2012 14:10
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Prvi to uz asi nebude. Vsak to som na zaciatku pisal, led svetla, chrom... dizajnove preferencie... :-)
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 14:17
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Koukam, ze dneska ti to nejak nemysli, vid? Copak u hatchbacku nemuzes dostat led svetla ci chrom? To same u MPV?
Led svetla a chrom jsou dulezita leda pro pubertaky tveho razeni pripadne vesnicke tuzery s trojkovym Golfem. Potkavam takove na silnicich casto.
25. 7. 2012 14:35
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Zaujimave ako si presiel az k hatchbacku....
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 14:39
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Vzdyt ti o nem pisu uz v 13:49, uz jsi zapomnel? To je pak tezky, kdyz neudrzis myslenku ani o dva prispevky zpatky.
Proste to neni pro normalniho cloveka kriterium vyberu - at uz kupuje hatchback, MPV nebo SUV. Chapes?
25. 7. 2012 14:58
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Presne tak, pre normalneho cloveka nieje kriterium vyberu "led, chrom..", ale skor pohon 4x4 resp. 4x2, okrem ineho.
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 15:07
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
To urcite ano, pokud 4x4 vyuzije, je to zajiste jedno z kriterii. O tom presne pisu. Pak zalezi, kde dany clovek jezdi - to je potreba pri vyberu zohlednit. Ale o tom uz jsme se bavili nahore, takze nac opakovat jiz vyrcene - jeste jednou viz 13:49.
25. 7. 2012 15:33
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Vid 13:57. Proste niektori ludia kupuju uplne zbytocne urcity typ auta. Ked pre ich dane potreby by im postacovalo kupit iny typ.
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 15:34
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Uz se jenom tocis dokola a porad nechapes. Tohle jsme uz taky probirali. Jak rikam, je to tezke, kdyz si nepamatujes, o cem jsme mluvili o dva prispevky zpatky.
25. 7. 2012 15:48
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Ale stale si mi nedal logicku odpoved pre kupu suv s pohon 4x2?
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 15:57
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
13:49 a 15:07
Toho natvrdleho jenom delas, nebo takovy opravdu jsi?
Uz me prestavas bavit, projdi si vlakno. Mas tam vsechno... 8-s
25. 7. 2012 14:13
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Ten tě trefil rovnou mezi nohy. :-!

Možná by stálo zato držet občas hubu a přiznat si svoje pozérství, než se tu vehementně ohánět nějakým městským provozem, ještě v ohledu toho, že ty s tím autem lítáš každej den po dálnici a v tý Praze možná tak večer zaparkuješ. 8-s :no:
Avatar - Katikakus
25. 7. 2012 14:23
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Ne, s mistnim blbem diskutovat nebudu. Kazdopadne, s tim drzenim huby se muzes sve rady drzet, to ano. Vsichni tady to oceni... :-!
25. 7. 2012 15:25
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Teď sis to teda nadal. :-!
Avatar - Shr3k
25. 7. 2012 14:27
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
>:D :yes:
Avatar - HEMI
25. 7. 2012 17:06
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Zaujímavé usudzovanie, že ak nemá SUV 4x4 tak automatickou náhradou je k nemu MPV... :-O
Ak by si mal základné vedomosti a vedel, koľko činí príplatok za 4x4 s obstojným motorom oproti iným konfiguráciám, zistil by si, že štvorkolka stojí "trošíčku" viac než tvoje LED svetlá a chróm (navyše LED svetlá má Sportage už v sérii pri mnou akceptovateľnom stupni výbavy, a chrómované kľučky tiež..., takže si nikto nikde nepripláca... nabudúce si aspoň prezri cenníky ;-) )

Navyše autá sa takto naozaj nekupujú, každému ide o mix vlastností a preferencií JEMU VYHOVUJÚCICH a nie, že niekto povedal, že SUV bez 4x4 nie je SUV apod. reči. Tiež ma nezaujíma tvoj názor na túto problematiku, len ma udivuje tvoje pochybné usudzovanie ak nie SUV=tak MPV... Navyše neviem, či si si vedomý, ale väčšina ľudí o MPV neuvažuje, keď raz uvažuješ o SUV, do MPV kategórie ani nezabrdneš (a naopak), to je realita a fakt...
Totiž nie každý potrebuje prevážať 3 detské sedačky, kočíky a pol-domu k tomu...

Tiež je zaujímavé, že takmer každý kto má 4x4 alebo iné podobné SUV resp. vyššiu triedu áut neodsudzuje 4x2 SUV, ba práve naopak, každý oceňuje možnosť voľby (prezri si ako sa automobilky do tohto trendu trafili...) väčšinou však reagujú len nejakí bližšie-radšej-nešpecifikovaní-jedinci, ktorým na to SUV zrejme stále niečo chýba a vadí (či sú to už peniaze alebo niečo iné nech si každý domyslí...)

Nejde mi o žiadne hádky a žiadne dokazovanie, len som chcel poukázať na tvoje podivné myslenie. Ak chcem kombík 4x4 môžem si vybrať, ak nechcem kombi a chcem SUV tiež si môžem vybrať aký druh pohonu chcem a na aký mám, to je každého osobná vec. A som vďačný, že nežijeme za socializmu, kde by ma fakt nebavilo jazdiť iba na aute, ktoré mi dovolí vláda alebo iba jedna, dve tri automobilky s pár modelmi... V tom je krása rôznorodosti súčasnej automobilovej produkcie, každý si vyberie pre seba to najlepšie...

Dúfam, že môj príspevok bol pochopený...

A ešte jedna vec, pýtať sa na dôvody na kúpu toho-ktorého konkrétneho modelu a snažiť sa ich zovšeobecniť je takmer nemožné. Totiž niekedy stačí iba 1 dôvod na kúpu, a to, ŽE TO AUTO CHCEM!
A to niektorým jedincom vysvetliť fakt nejde...
25. 7. 2012 18:01
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Tak aj teba som nasral, ty zakladna vedomost? Este kolki tu budu vypisovat a obhajovat si kupu ze ich SUV 4x2 je to naj? >:D
Avatar - HEMI
25. 7. 2012 18:33
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Neviem koho si na... no mňa teda určite nie, škoda, že môj príspevok zostal tebou nepochopený, to mi však aj tak nevadí, predpokladal som to. Podľa tvojej reakcie to však vyzerá, že sa ťa dotklo čo som napísal práve ja, aj keď snažiť sa zakryť to jedným smajlíkom nejde, že...

Obhajovať si svoje auto nemusím, nemám to za potreby, a už vôbec nie pred tebou.

Ďalšou zaujímavou chybou v usudzovaní je, ako si došiel na to, že niekde v mojom príspevku považujem svoje SUV za naj, to je mi vážne záhadou, no zamýšľať sa nad takouto "brilantnou" "logikou" nemá ani zmysel ani čas.

Väčšina normálnych diskutérov navyše už nemá chuť,čas a ani nervy písať komentáre
snažiac sa vysvetliť a vyvrátiť niektorým prispievateľom ich niektoré podivné názory, keďže niektorí majú aj reálne skúsenosti...

Navyše "diskusie" tu na auto.cz majú už veľmi často neakceptovateľný podtón a osobný nádych s absentujúcou elementárnou slušnosťou, čo s autami nemá už takmer nič spoločné, a tak je väčšine proti srsti. Totiž nikomu normálnemu sa nechce hádať, vysvetľovať a vyvracať dookola niečo niekomu, kto permanentne prekrúca (nemusíš si to celé automaticky vzťahovať na seba) atd... Čiže tak nejak, svoje som si povedal a pre mňa táto konverzácia tým pádom skončila. Zdar :-)
25. 7. 2012 18:51
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Tak aspon si sa "vykecal". ;-)
Avatar - HEMI
25. 7. 2012 18:58
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
Ty zjavne tiež :-)
26. 7. 2012 08:03
Re: nizky podiel 4x4 u sportage a ix35
nepotrebujem vozit tri detske sedacky, ani pol domu a mam mpv. To co si napisal je mimo, ale faktom je, ze kazdy si moze vybrat co chce
25. 7. 2012 13:50
je mozne uvadet tabulky pouze soukromych prodeju?
Bez zkreslení fleetovymi prodeji...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
26. 7. 2012 09:56
Re: je mozne uvadet tabulky pouze soukromych prodeju?
Pochybuji, že takové prodeje budou vůbec oficiálně zveřejněny. To si jednotliví výrobci a dodavatelé úzkostlivě tají.
25. 7. 2012 17:03
fiat freemont
A hele! A kolkí nad ním lámali palicu! A? Lepšie predaje ako VW Sharan aj v podiely na 4x4! :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - autista
25. 7. 2012 18:50
Re: fiat freemont
Ano, to je fajn, ale nejprve si musí redakce upravit tabulky. Mají nasekané chyby a srovnání 1-6/2012, kdy to srovnají podle posledního měsíce a ne celkem mě vadí. Mají to tak většinou. :-!
Avatar - JDM
26. 7. 2012 16:00
Kde se stala chyba?
Škoda YETI
852ks se 4x4
2271celkem
37,52% čtyřkolek
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Lucaslegend
27. 7. 2012 00:37
ake 4x4 ? :)
mali by to oznacenie zrusit pri vecsine aut a oznacovat to 4x2+2..... >:D

len permanentne stvorkolky by sa mali oznacovat 4x4 , aby vtom ludia nemali gulas ze za co si vlastne priplacaju.... 8-s a aby vedeli co mozu od toho ocakavat...
Rozbalit vlákno
0