Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën DS3 Cabrio odhalen se všemi detaily (foto, video)

Citroën oficiálně představuje DS3 Cabrio a v případě jeho plátěné střechy je všechno přesně tak, jak naznačovaly neoficiální informace.
Zpět na článek
31. 8. 2012 09:42
31. 8. 2012 09:48
31. 8. 2012 10:21
31. 8. 2012 11:17
31. 8. 2012 11:41
31. 8. 2012 11:34
31. 8. 2012 11:43
31. 8. 2012 13:46
1. 9. 2012 15:44
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 09:42
Konečne DéS
Krása. Veľmi pekné auto. Navyše, ak je pravda to, čo Citroen tvrdí. tak je aj prevratné. Tá modrá strecha vyzerá dobre, rovnako modré čalúnenie a prístrojová doska, biela strecha však nebude?
Rozbalit vlákno
22
31. 8. 2012 09:48
Re: Konečne DéS
je to fakt pekne auticko, osobne mi designove vadi jen ten "hrb" za klikou dveri, to si mohli odpustit, ale asi tam je nejaka vyztuha proti prevraceni tak to treba lepe neslo. Dokonce se mi libi i ty funky zadni lampy a to jsem zastancem konzervativniho designu.
Co vnimam jako nejvetsi problem jsou rozbredle jizdni vlastnosti C3jky, kde s jejich genialnim elektroposilovacem nikdy nevite, jak moc to bude nedotacive. Auto se shrnovaci strechou muze svadet ke sportovnejsi jizde a na to stavajici C3jka nema vhodny podvozek - muj nazor.
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 09:55
Re: Konečne DéS
To je pravda. Mňa osobne však tešia údaje o batožinovom priestore a systéme strechy. Pretože staré DS-ky boly prevratnými autami a tie nové sú síce pekné (aspoň pre mňa), lenže využívajú techniku a dokonca aj interiéry (DS3 a DS4) z klasických CItroenov. A DS3 Cabrio by mohla byť zmena, údaje o streche vyzerajú dobre a prevratne. Som naň zvedavý.
Avatar - 3_diamanty
31. 8. 2012 10:05
Re: Konečne DéS
auticko je to dizajnovo pekne.... ale cez to zadne okienko vodic pri cuvani neuvidi nic.... a ci je krajsie ako kupe? to by sme mohli polemizovat.... praktickejsie ale urcite nie je..... ten system stahovania strechy to bude sakra citlivy system a v zime dostanu panty zabrat ked bude mrznut... ak sa tam nieco porucha ... tak dakujem pekne, inak klasicke kabrio vyzera inak.... toto je skor klasicky trojdverak s odsuvatelnou strechou.... , pod pojmom kabriolet si predstavujem otvorene auto bez zadnych stlpikov karoserie ako aj stresnych oblukov.... urobit len odsuvatelnu strechu a nazvat to kabriom je silne kafeeee

otazne je kto si taketo auta bude kupovat..... ked chcem stylove imidzove auto tak mam na vyber znacku MINI alebo si kupim alfu romeo MiTo pripadne audi A1 , citroen mi pride trosku out..... a trosku vycencany.... ale inak pekne auto ved nakoniec preco nie , kazdy si dnes moze kupti co sa mu paci :yes:
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 10:14
Re: Konečne DéS
Že je nepraktický? Veď je to "kabriolet"! O tom že je auto nepraktické píš pod článkom o DS4, podobne nič neuvidíš ani pri Smarte či Fiate 500C. 8-s Kabriolet ani praktický byť nemá! A náhodou, objem batožinového priestoru je dostačujúci, je som čakal menší... Mne osobne sa páči aj samotná strecha s oblúkmi. Ja by som na ňom jazdil s otvorenou strechou, ale so zadným sklom.
Avatar - 3_diamanty
31. 8. 2012 10:18
Re: Konečne DéS
o kufri sa nebavime... ten v kabriu nikto neriesi.... ;-)

neprakticke to bude hlavne v zime.... tie tesnenia a udrzba okolo strechy... clovek ktory nebyva v subtropoch dostane zabrat rovnako ako auto.....

inak ja si pod pojmom kabrio predstavujem nieco taketo:
[odkaz]
ze je ten MINI krajsi? ano je ja viem

DS3 kabrio je v podstate kupatko s odsuvatelnou vrchnou castou strechy.... auto s pevnymi zadnymi stlpikmi ako aj stresnymi oblukmi nepovazujem za skutocny kabriolet
31. 8. 2012 10:21
Re: Konečne DéS
jestli jsem pochopil ty obrazky, tak se ztazenou strechou je zadni sklo zakryte nahrnutou latkou... ne ?
[odkaz]
i kdyz u videa to vypada ze ne...

S natazenou strechou to bude s vyhledem dozadu jak v normalni C3jce.

Chtelo by to videt nazivo...
Avatar - 3_diamanty
31. 8. 2012 10:24
Re: Konečne DéS
na videu to vyzera ze je to zadne okno ohybne ... asi to bude nejake plastove priehladne okienko, je to divne zobrazene tazko povedat
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 12:49
Re: Konečne DéS
Na tomto obrázku vidieť, že je okno možno z fólie (žeby?) a okolie je z plátna : [odkaz]
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 10:26
Re: Konečne DéS
Čo sa týka tej strechy, máš tri módy - môžeš si ju sklopiť do polky, po zadné sklo alebo so zadným sklom ako to má Fiat 500C.
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Tiež nechápem ako to urobili, vyzerá to však dobre.

Osobne ma ale sklamalo - to budú iba tri streechy? Monogram, čierna a fialová? Čo tak biela? Červená? Oranžová? Hnedá? Škoda. Tiež by som uvítal modrý a oranžový lak...
31. 8. 2012 11:17
Re: Konečne DéS
supr linky na fotky, uz je mi to celkem jasne.. takze vyhled dozadu good krom varianty uplne shrnuta strecha se sklopenym sklem.
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 11:21
Re: Konečne DéS
Mne sa páči ten mód, keď je to akokeby strešné okno, čiže strecha zhrnutá, zadné sklo nie.
31. 8. 2012 11:41
Re: Konečne DéS
jj, je to zajimave udelane.
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 10:24
Re: Konečne DéS
Tak napríklad Mini kabrio sa minepáči, skôr Mini roadster : [odkaz]
To je všal subjektívna vec a o to nejde. Čo sa týka tej zimy, tu máš pravdu. Čo som čítal dlhodobý test krásavca P508 v AMS, tak s ním vraj mali pri níznkych a vysokých teplotách problémy, to je škoda. A kedže je to koncernový príbuzný, môže to byť aj tu... Ináč, bolo by zaujímavé, ak by niaky motoristický magazín urobil dlhodobý test : ako sa žije s kabriom. Jazdili by s ním po celý rok ako s jediným autom (samozrejme si pod tým nepredstavujem vozenie vecí z Ikei a Hornbachu domov, ale proste jazdenie do obchodu, prípadné vozenie kamarátov, jazdu na dlhé vzdialenosti a jazdu v zime).
Avatar - 3_diamanty
31. 8. 2012 10:34
Re: Konečne DéS
ono roadster je dvojsedadlove auto a kabriolet ma vzdy nudzove sedacky vzadu ... to je zakladny rozdiel medzi nimi, navyse kabriolet ma vzdy sklapatelnu strechu.... roadster je otvorene auto bez strechy a bez moznosti natiahnutia strechy.... tak by to aspon malo byt ale dnes sa tym uz vyrobcovia neriadia a kabriom nazyvaju uz pomaly kupatka,,,, 4 dveraky ako CLS su zase kupatkami a pod... je to hore nohami...... no ale ok..

ja si neviem predstavit zeby som s tym citoroenom parkoval nieke u nas na sidlisku v zime je v noci minus 20 a rano 20 cm snehu na streche.... chudak auto 8-s , to by ten system stahovania strechy asi dlho nevydrzal, ale mozno niekde na riviere vo francuzsku kde je teplo to bude parada :yes:

ten dlhodoby test s kabriom je super napad,,,,, aj mna by to zaujimalo a mozno by sme sa uz konecne dozvedeli ze preco ludia s kabriami jazdia stale s natiahnytumi strechami a takmer vsetci aj v lete to ma zaujima..... lebo potom si mohli kupit rovno kupatka aj by usetrili a aj by nemali problemy s udrzbou strechy a pripadnou poruchou systemu.... navyse pri kupatku je aj karoseria tuhsia a jazdne vlastnosti byvaju istejsie.....
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 10:40
Re: Konečne DéS
Čo sa týka toho roadstra, práve ten od Mini má aj skláapteľnú strechu, ale ako si napísal, originál roadstre ju nemajú.

S tým Citroenom máš samozrejme pravdu, navyše by ti ho niekto pred bytovkou mohol ukradnúť, ten samozrejme treba garážovať.

Čo sa týka toho testu, dík za pochvalu treba, napísať pánovi Vaverkovi a kolegom, alebo do Auto Motor a Šport-u...
31. 8. 2012 11:34
Re: Konečne DéS
hm, tak tema kabrio pred panelakem muzu klidne objasnit, neb parkuju v centru okresniho mesta s .. roadsterem ..s platenou strechou.

Platena strecha potrebuje nutne pristresek, venku stat dlouhodobe nejde. Nejvetsi problem jsou ptaci hovinka, do mycky s tim nemuzes a caste rucni myti, kartacovani a impregnace jsou pracne a navic to strese myslim ani neprospiva. Co se tyce ochrany proti vandalismu, mam web kameru s on line streamovanim a zaznamem a alarm s GPSkou.
Kdyby mi nekdo riznul strechu, tak mi to bude asi houby platne, ale nastesti to jeste nikoho nenapadlo. Klep, klep.
V zime mam nasazeny hardtop, takze paradoxne v zime zadny problem neni, akorat ho nasadit a sundat.
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 11:39
Re: Konečne DéS
Čo máš za auto?
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 11:51
Re: Konečne DéS
Boxster, fíí...

Z ktorého roku, ktorú generáciu? A nezabudni napísať recenziu na MACZ. Všetci čo majú dobré autá tam nenapíšu. Preto je tam len jeden Citroen DS, len jedna Alfa Giulietta...
31. 8. 2012 18:00
Re: Konečne DéS
Ahoj, to ti milerád vypracuju. Jezdím s dvousedadlovým roadsterem v kuse teď už celý rok a asi měsíc skoro každý den :-) Tak přes víkend si můžu sednout a napsat takovou recenzi ;-)
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 18:13
Re: Konečne DéS
Dobre, dík. Bolo by ti zaujímavé. ;-)
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 12:46
Re: Konečne DéS
Teraz som si pozeral to tvoje MINI a :
Za klasického Coopera S mi vyšla cenovka 31 400 eur!
Za Countrymana S mi potom vyšlo 33 000 eur.
Môžem zato čiastočne aj ja, obe autá dostali automatickú klímu, navigáciu, Countryman parkovacie senzory... Obom autám som dal pekné disky, lak, interiér... A tu je rozdiel prémiových automobiliek (Mini, Audi, BMW...) od neprémiových (Citroen). V prémiových nemáš v základe nič, za všetko si musíš draho priplácať. Môžeš sa oboriť, že som si vyberal zbytočne luxusné prvky výbavy, lenže keď si kupujem luxusné auto tak chcem aj niaku tú výbavu... Takže radšej zostanem pri svojom Citróne, veď aj servis majú lacnejší.
Avatar - wladyk
31. 8. 2012 13:46
Cabrio ???
Tohle už tu bylo v šedesátých letech (Fiat 500) a nazývat auto s dírou ve střeše kabriolet je víc než odvážné tvrzení. :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - PeterLuk
31. 8. 2012 13:52
Re: Cabrio ???
Hollande má DS5 cabrio >:D >:-[]
1. 9. 2012 19:37
Re: Cabrio ???
Přesně, tohle prostě je jen auto se stahovací střechou, podobně jako mám na Seicentu. Nic světoborného. Když mít kabriolet, tak skutečný.
Btw. celá řada Citroen DS se snaží si hrát na stylovky, ale není na nich vůbec nic zajímavého. Je to takový dnešní standardní vzhled, vybočuje trochu jen svislým denním svícením, ale to je trochu málo. Nenavazuje a neevokuje žádné auto z minulosti, není rozhodně nezaměnitelný. Se stylovkami jako je třeba 500, Beetle, Mini se nemůže vůbec srovnávat. Měli zkusit vyrobit třeba něco jako toto: [odkaz]
A měli by maržovou stylovku možná žádanější než je nový Brouk.
1. 9. 2012 15:44
Super práce...
... tak tahle verze mi přijde daleko víc smysluplnější naže původní HB. DS3 je super mini, ale stahovací střechou, navíc nekonvenční, vypadá skvěle a jsem rád, že se Citroen k tomuto kroku odhodlal :yes:

Je jasné, že prodeje tohle autíčko trhat nebude, nicméně se těším až ho potkám. Je to předně to co bych si dokázal představit jako auto pro radost. Dokonce si ho dokážu i představit i se základní 1.4VTi >:D ;-)

Citroen zas jednou dokázal svou kreativitu, bravo :yes:
Rozbalit vlákno
0