Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Volkswagen Sharan - Druhá generace příjde po 15 letech (nové foto)

První Sharan možná nepatří k nadprůměrně spolehlivým autům své kategorie, ale přes všechny potíže vydrží ve výrobě úctyhodných 15 let. Jeho nástupce se oficiálně představí příští rok v Ženevě. Teď jsou zde první snímky z testů během vývoje.
Zpět na článek
1. 7. 2009 13:46
15. 7. 2009 14:40
3. 7. 2009 13:46
Avatar - PlumJelinek
1. 7. 2009 11:24
2. generace?
Opravdu se bude jednat teprve o druhou generaci? Já měl za to, že druhá se vyrábí teď.... První generace přece byla taková ta hodně kulatá s oválnýma předníma světlama a hodně zakulacenou palubkou a druhá generace by měla být ta, co je teď.....
Rozbalit vlákno
20
1. 7. 2009 11:57
Re: 2. generace?
Nemôže byť každý facelift novou generáciou....a u VW si dávajú na čas....Ford pochopil už dávno, že voz je zastaralý a potrebuje vymeniť a vyriešil to promptne - nový Galaxy a S-Max už nejakú dobu brázdia cesty...
Avatar - pumpkin
1. 7. 2009 12:22
Re: 2. generace?
Nový Galaxy sa snáď predáva asi ako Phaeton.. Väčšina si radšej kúpi S-Max. Starý Sharan bol super auto, uvidíme ako bude na tom ten nový a či sa bude tiež tak dobre predávať. Najviac ma zaujali odsúvacie dvere :yes:
1. 7. 2009 12:43
Re: 2. generace?
Tiež vidím častejšie S-Max ako Galaxy, technicky by to ale mali byť vpodstate totožné autá, ak sa nemýlim. Zdá sa mi, o.i. Ford nasadil cenovú latku dosť vysoko, navyše štýl Galaxy mnohým nevonia, S-Max je podstatne šmrncovnejší.

Starý Sharan nebol zlý, len už je pekný rad rokov prekonaný. Odsuvné dvere akosi na MPV patria, mne sa to riešenie páči viac ako krídlo aj vzadu. Hlavne keď vozíš deti, tak máš na parkoviskách menej starostí s priestorom.
Zvedavý som na dizajn prednej časti, videl som nejaké obrázky v Autobilde, a vyzerali hrozne. Dúfam, že realita bude trochu iná.
Avatar - iudex
1. 7. 2009 14:24
Re: 2. generace?
To je dané tým, ze S-Max je i podstatne lepsí: pri rovnakej, resp. obdobnej technike ponúka ovela viac stýlu, dynamickejsí dizajn, lepsie jazdné vlastnosti (je chápaný ako sportové MPV), a to pri iba minimálnom ústupe v priestorovej ponuke oproti Galaxy. A pokial sa nemýlim, je to tiez auto roka (2007?2008?)
Avatar - kolmar
1. 7. 2009 16:07
Re: 2. generace?
myslim, ze tu mate odpoved pani:

[odkaz]

rozdielov je dost, sirsi, vyssi, priestrannejsi, komfortnejsi, vecsi kufor a hlavne drahsi - to ho asi zabija...
2. 7. 2009 06:35
Re: 2. generace?
sirsi nie je.... ;-)
Avatar - kolmar
1. 7. 2009 16:05
Re: 2. generace?
nechce sa mi to hladat na nete a na auto.cz som to na rychlo nenasiel. Maju tie auta rozlicnu alebo rovnaku sirku?? mne sa vzdy ten druhy zda byt sirsi!!
Avatar - sybokcz
1. 7. 2009 17:45
Re: 2. generace?
Oba dva jsou stejne siroke (stejna platforma), subjektivni rozdil v sirce je dan pouze pomerem vyska/sirka, kde u S-Maxu je vyska cca o 10 cm nizsi nez u Galaxy. A trochu tomu dodava i jiny naraznik (predni).
2. 7. 2009 06:36
Re: 2. generace?
vyskovy rozdiel je iba 65 mm
Avatar - sybokcz
2. 7. 2009 10:14
Re: 2. generace?
Ok, whatever. Cos nepochopil na "cca"?
2. 7. 2009 12:52
Re: 2. generace?
rozdiel 35 mm je tretinový , a to sa mi do formulácie "cca" už nejak nevošlo...na autách je už poznať aj podstatne menší výškový rozdiel ;-)
Avatar - euro89
1. 7. 2009 12:03
Re: 2. generace?
pokud bereš facelift jako novou generaci, tak ano... v tom případě se prodává už 4. generace koktávky >:D >:D
Avatar - DBS
1. 7. 2009 13:46
Re: 2. generace?
V tom případě v mám v těch nových generacích a faceliftů u VW pořádnej zmatek :-)
15. 7. 2009 14:40
Re: 2. generace?
právěže u VW je to velice user friendly - můžeš si vybrat, jestli novou káru označíš jako F/L, nebo poloviční novou generaci >:-[]
Avatar - PlumJelinek
1. 7. 2009 14:09
Re: 2. generace?
Samozřejmě že mezi faceliftem a novou generací beru rozdíly.... Ale u toho Sharana by mě vůbec nenapadlo, že šlo o facelift, páč to auto vypadá úpln, ale fakt úplně jinak - zvenku i zevnitř.... v tom případě se jednalo tedy o nejrazantnější facelift co jsem snad viděl.... (takový rozdíl podlě mě není ani mezi Golfem V a VI a to se to nazývá novou generací)
Avatar - iudex
1. 7. 2009 14:21
Re: 2. generace?
Vyzerá znacne zmenený, ale gro tejto zmeny je predná cast a vnútri palubovka, co je najviac na ociach. Ostatná technika sa fakticky nezmenila (nové motory sa dávajú i priebezne). Ja pod faceliftom chápem (v súlade s povodným významom slova) zmenu najma viditelných castí vozidla, t.j. najme predného nárazníka, masky, svetlometov, nejakej tej krivky na kapote a prípadne novsie/lepsie plasty v interiéri ci usporiadanie budíkov, a to vsetko bez závaznejsích zásahov do technického základu vozidla, t.j. podvozkovej casti, zavesenia kolies, skeletu karosérie a pod. Trochu zjednodusenou radou je porovnat si rázvor osí kolies, príp. rozchod kolies; ak sa nezmenil, vzásade ide o facelift (s výnimkami potvrdzujúcimi pravidlo, napr. F II).
Avatar - kolmar
1. 7. 2009 15:55
Re: 2. generace?
ja taktiez zijem v tom, ze toto:

[odkaz]

a toto neni ta ista generacia, ved to nebo a dudy

[odkaz]

napr. aj tento model mal facelift, menili sa detajly interieru a napr. zadne svetla za tieto "gulickove"

[odkaz]

Inac znamy posledne 2 roky uz iba o tomto spieval, cize konecne mynuly tyzden na drazbe v belgicku je kupeny a caka ma test. jazda... dufam, ze to auto bude ok a bude mu jazdit bez problemov (ma probl. v rodine dost). Vrasky na cele mi robi len 1.9 TDI, na riadenie prednej napravy kaslem - to sa da spravit raz-dva... Snazil som sa ho varovat od tychto motorov, ale nechcel nic len sharan a sharan...
Avatar - PlumJelinek
1. 7. 2009 16:01
Re: 2. generace?
Přesně takovýto názor jsem si myslel taky, co se týče těch generací/faceliftů....
Avatar - skejpa
1. 7. 2009 14:49
Re: 2. generace?
klid, mozna to byl facelift ale kazdopadne to vypadalo jako novej model ;)

Jinak sem celkem zvedavej cim me budou dalsich 15 let vozit taxiky :-) sharan a alhambra jsou velice popularni vozy taxikaru - aspon u nas na pardubicku :-)
Avatar - white label
1. 7. 2009 17:51
Re: 2. generace?
U nás spíš jedničkoví "Supi"... ;-)
Avatar - T613
1. 7. 2009 19:07
vycházející hvězda
Jestli je to první nebo 45generace je vcelku jedno, ale za ty posuvné dveře mají u mě hodně bodů nahoru :yes:
Rozbalit vlákno
16
Avatar - white label
1. 7. 2009 19:32
Re: vycházející hvězda
Ani nevím proč, ale zrovna ty mi jako typický potencionální kupec nového Sharanu nepřipadáš..., nebo se mýlím...? ;-)
Avatar - T613
1. 7. 2009 20:10
Re: vycházející hvězda
Co bude za pár let.. kdo ví. Nicméně mám synovce na vozíčku (spíše speciální kočárek; má 3 roky), takže moc dobře vím jaká je úleva pro všechny, když auto má posuvné dveře. Nástup je pohodlnější, méně únavný a stresující pro všechny zúčastněné.
Avatar - white label
1. 7. 2009 20:15
Re: vycházející hvězda
To je jasné, zvlášť při dnešní "normošířce" parkovacího míst... :-!
Avatar - T613
1. 7. 2009 20:20
Re: vycházející hvězda
No hlavně může k tomu kočáru přijít z čela a ne z boku :-)
2. 7. 2009 06:40
Re: vycházející hvězda
Škoda, že nevymysleli posuvne dvere na T613, to by bol svetovy unikat...:-)))
Mimochodom, ako sa Ti paci historia vyvoja aut na Slovensku?
Mimochodom, dufam, ze planujes prist do Nitry, k tej knizke vam s Ronaultom dlhujem este minimalne po flaske vina... ;-)
Avatar - T613
2. 7. 2009 06:41
Re: vycházející hvězda
Posuvné dveře může mít jakékoliv auto a legálně ;-)
Kdy je ta Nitra?
2. 7. 2009 06:48
Re: vycházející hvězda
2.10.-6.10.2009.
Avatar - T613
2. 7. 2009 07:31
Re: vycházející hvězda
to je dalekooo.. do té doby se můžeš ještě stát dvojnásobným otcem! >:D
2. 7. 2009 08:36
Re: vycházející hvězda
Brno som ako dlho plánoval, a pritom sa na to väčšina pozvaných nakoniec vysrala...
(plánuješ nejaké to otcovstvo? ja už mám tie svoje vybavené >:D )
Avatar - Pierro
2. 7. 2009 10:00
Re: vycházející hvězda
Plánuješ Nitru?? Celkom by som zašiel ale po zkúsenosti z Brna... No neviem... :-|
Avatar - T613
2. 7. 2009 10:32
Re: vycházející hvězda
že se někde camráš je tvoje smůla >:D
Avatar - Pierro
2. 7. 2009 11:09
Re: vycházející hvězda
yronyku.... 8-s ;-)
2. 7. 2009 12:55
Re: vycházející hvězda
no ale má pravdu...vieš jak sme sa dobre nadlábli? a to si zmeškal >:D
Avatar - kolmar
2. 7. 2009 23:50
Re: vycházející hvězda
napr. ja do Nitri chodim kazdy rok, a tak Vam poviem, jeden rok :yes: druhy zase bieda... no vzdy sa najde nejaka ta chutovka, potom druha, prip. tretia a povies si - oplatilo sa ;-)

Klaudius, bude aj tento rok taky coolovi veteran vojensky pavilon ako mynuleho roku? to by T613 asi priletel :-!
Avatar - Ronault.
2. 7. 2009 20:08
Re: vycházející hvězda
Říkáš flaška vína? Hmmmm.... tak to ta Nitra vypadá hned lákavěji.
3. 7. 2009 07:43
Re: vycházející hvězda
Radšej červené alebo biele? To vieš, knižky ste preplatili, a ja si nedovolím kvôli tomu stratiť dobré meno podniku. >:D
3. 7. 2009 13:46
Druha generace
Tohle by mela byt treti generace.
A pokud ne, tak stejne soudruzi udelali nekde chybu, protoze v tomhle clanku to maji jako druhou generaci a tady: [odkaz] to maji take jako druhou generaci >:D ;-)
Jinak velke plus jak uz tady bylo napsano jsou ty posuvna vrata ;-)
Rozbalit vlákno
0