Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Designový trojboj: Subaru XV vs. Škoda Octavia Scout vs. Volvo V40 Cross Country

Předmětem srovnání je trojice dynamicky vyhlížejících, ale z hlediska filozofie designu a podstaty karoserie zcela odlišných automobilů.
Zpět na článek
24. 9. 2012 09:31
24. 9. 2012 13:22
24. 9. 2012 16:15
24. 9. 2012 21:17
Avatar - Katikakus
24. 9. 2012 09:31
Nefer souboj
Tohle je od redakce vuci Octavii opravdu nefer. Priste prosim vyberte protivniky, proti kterym ma alespon nejakou sanci, treba: [odkaz]

Jinak samozrejme jednoznacne Volvo... :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - twistedTSD
24. 9. 2012 13:43
Re: Nefer souboj
Zvláštní názor...
Avatar - kari.laz
24. 9. 2012 09:33
Každý má něco
Subaru XV se mi od začátku moc nezamlouvalo a hlavně zadní část je u auta dost divná.
[odkaz]
Celkově už jsem si na něj trochu zvykl. Takže zvenku ho řadím z tohoto duelu na třetí místo.
V interieru už je to o něco lepší.
Octavia má pořád ještě co předvést, ale původ v roce 2004 je už na ní dost znát. Oproti XV působí usedleji. V interieru je to klasická Škodovka. Vše dělané nenásilně, co nejjednodušeji. Pro někoho nuda, pro někoho plus. V interieru s ní nemám problém, exterier už dohání zub času.
Volvo V40 bude u většiny lidí jasný vítěz. Mě se nový styl Volva moc nezamlouvá. Přijde mi to zbytečně překombinované, obzvláště zadní část. Krásné Volvo je XC70, V70, XC90, S80. Z uvedené trojice působí nejmoderněji. I přes výtky k překombinování ho řadím na první místo. V Interieru mi moc nesedí divné orámování Display a hlavně digitální ukazatel. Těm jsem na chuť stále ještě nepřišel.

Pokud by jsem to hodnotil známkou 1-5, tak.

XV: Exterier 3, Interier 2-
Scout: Exterier 2-, Interier 2
V40: Exterier 2-, Interier 2+

Pořadí:
1. V40
2. Scout
3. XV
Rozbalit vlákno
8
24. 9. 2012 09:38
Re: Každý má něco
Čověče, koukáme se na to úplně....jinak :-) pro mě je pořadí obrácené, V40 se mi sice líbí, ale v této xc verzi moc ne.
Avatar - kari.laz
24. 9. 2012 09:42
Re: Každý má něco
Naživo jsem to ještě neviděl, tak doufám, že to bude o něco lepší.
24. 9. 2012 17:38
Re: Každý má něco
a jak na to tedy koukáš? Já asi takhle:

1. OII Scout
2. XV
3. V40 Cross - je horší než standard :no:
24. 9. 2012 19:54
Re: Každý má něco
1.XV
2.Scout
3.V40 XC

V40 se mi hodně líbí bez těch rádoby terénních cinkrlátek
24. 9. 2012 20:48
Re: Každý má něco
No, já té V40 nějak na chuť nepřišel ;-)
25. 9. 2012 07:06
Re: Každý má něco
Já čověče aji docela jo. Na plochu počítače to teda není, ale kouká se mi na ní fakt dobře :-)
Avatar - 3_diamanty
24. 9. 2012 14:18
Re: Každý má něco
nazivo vyzera XV perfektne vazne :yes:

z tejto trojice je jasnym vitazom... volvo je najviac vycencane a aj ked mam volvo rad subaru je jasny vitaz :yes:
Avatar - pumpkin
24. 9. 2012 21:05
Re: Každý má něco
súhlas, XV-čko vyzerá naozaj dobre naživo. kvalitatívne je navyše úplne inde ako Impreza.
u mňa teda: 1. XV, 2. V40XC a 3. Octavia Scout
Avatar - PedroScuderati
24. 9. 2012 09:45
Volvo vs ?
Opravdu chcete srovnávat design Octavie a Volva?Ta Octavie je přeceňovaná v každém směru
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
24. 9. 2012 14:20
Re: Volvo vs ?
octavia vyzera stale dobre.... uvidime ci bude takto dobre vyzerat aj volvo o peknych par rokov neskor, mozno ano , kazdopadne octavia si zasluzi respekt..... tak dokonale strihnute auto europa este nemala a ani mat uz nebude :yes:
24. 9. 2012 13:22
Octavia?
Vcelku objektivně napsáno, leč test to fakt není a na ten se budu těšit. Jen drahá redakce....Octavia je trošku mimo, protože tady by byl na místě Yeti...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
24. 9. 2012 14:25
Re: Octavia?
tu skor slo o to ze XV je fakticky impreza so zvysenym podvozkom, zvysena XC40 je tiez zhodna s V40 a scout je tiez zvysena octavka kdez to yeti je samostatny model ktory nema ziadny podmodel... aj ked samozrejme k subaru XVecku skor pasuje yeti to je pravda kedze subaru je hatchback a aj terennymi schopnostami uz je plnokrvnym SUV........ da sa na to pozerat z viacerych uhlov a konkurenti sa najdu rozni.
Avatar - twistedTSD
24. 9. 2012 17:33
Re: Octavia?
No vidíš, že umíš napsat i něco smysluplného. :yes:
Avatar - PeterLuk
24. 9. 2012 14:44
Octavia sem nepatrí!
Ako sem môžete pchať Octu? Už ste s tým trápny!
Rozbalit vlákno
5
Avatar - 3_diamanty
24. 9. 2012 15:04
Re: Octavia sem nepatrí!
principialne sem octavia pasuje.... razvorovo aj rozmerovo su vsetky auta v nizsej strednej triede

konkurent V40tky je octavia a tak konkurent XC40tky by nemohla byt octavia scout? obe auta su len zdvihnute a mierne dizajnovo upravene inak su to klasicke auta nizsej strednej triedy....

to skor XV mi tu nepasuje..... to je uz skor cistokrvne SUV aj ked tiez vychadza z imprezy....
Avatar - kari.laz
24. 9. 2012 15:05
Re: Octavia sem nepatrí!
Jaký je rozdíl mezi Subaru XV a Octavií Scout?
XV je zvedlá Impreza a Scout je oplastovaná lehce přizvedlá Octavia kombi.
Obojí nižší střední třída.
Avatar - PeterLuk
24. 9. 2012 15:09
Re: Octavia sem nepatrí!
Octavia je kombi, navyše je dizajnom o 10 rokov pozadu.
Avatar - kari.laz
24. 9. 2012 15:35
Re: Octavia sem nepatrí!
Zub času na ní vidět je, ale pořád ještě to není tak hrozné. XV je nové a mě se stejně nijak zvlášť nelíbí.
24. 9. 2012 19:57
Re: Octavia sem nepatrí!
Myslim, ze sem patri daleko vic, nez do tohoto clanku: [odkaz]
Avatar - Merrill
24. 9. 2012 15:19
škodovka už potřebuje novou generaci jako sůl..
rozvor a šířka octávky je ve srovnání s ostatními dost tragická, i nejmenší volvo je na tom lépe.. rozvor ochcávky 2578mm je na úrovni třídy malých aut, šířka 1769 nejmíň v kategorii.. skoda is simply clever >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - eliot
24. 9. 2012 16:15
Pořadí
Exterier:
1. Volvo V40 - celkově se mi líbí nejvíc,jen má trochu divnější zadek.
2.Subaru XV
3.Škoda Octavia Scout

Interier:
1.Volvo V40
2.Škoda Octavia Scout
3.Subaru XV
Rozbalit vlákno
0
Avatar - pumpkin
24. 9. 2012 20:37
porovnávanie neporovnateľného
Nehnevaj sa Jakub, ale prečo tam musí byť tá Octavia?
Je to klasické staršie kombi vo verzii 4x4. Z pohľadu ceny to môže byť zaujímavé porovnanie, ale čo sa týka dizajnu, tak je úplne inde. Tým pádom sa to prakticky ani porovnať nedá a inak fajn článku uniká podstata.
Miesto Octavie mohla byť Škoda Yeti, prípadne aj Tiguan... jednoducho crossovery s kompaktnou karosériou.
Rozbalit vlákno
0
24. 9. 2012 21:17
Problém subaru
... je ten, že na živo vypadá mnohem lépe než na fotkách. Vždy když subaru něco ukáže tak tady lidi brečí jak je to hnusné. Třeba onehdá u nového legacy. Černá barva, pěkná padnoucí kola a maska z GT a je to nádhera. To samé u XV - na živo je mnohem hezčí. Proto doporučuju všem kdo chtějí hodnotit první navštívit autosalon.

P.S. : Opravdu musí být v každém duelu něco od VW ?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Magnetofon
24. 9. 2012 21:24
Nekala konkurencia
Subaru je nekaly Japonsky import. Subaru je vyrobene v Japonsku a za smiesne 10% clo dovezene do EU...sa tvaria, ze tu pomaly vyrabaju...nech si to nechaju. Ale vzdy lepsie nez Volvo...

Volvo vlastni Cinska kopirovacia automobilka Geely, ktora nonstop nelegalne kopiruje europske/korejske/japonske automobilky, kopiruje vsetky ich technologie..takze Geely zoberie len zisky a EU/JP/KR automobilky davaju miliardy do vyskumu a idu kvoli Cinskemu kopirovaniu do krachu. A drzost tisic rocia, ze Geely sa snazi tieto kopie predavat po svete a aj v Europe!

Takze jediny vitaz je "Made in Czech - EU" Skoda Scout.
Rozbalit vlákno
0