Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak obce zpomalují řidiče: Radarové semafory a jiná překvapení

S přístrojem na přesné měření rychlosti se Svět motorů vydal zjistit, zda „radarové“ semafory zbrzdí jen ty, kteří nedodržují maximální rychlost.
Zpět na článek
7. 11. 2012 18:36
7. 11. 2012 21:10
11. 11. 2012 22:59
8. 11. 2012 14:49
11. 11. 2012 22:56
11. 11. 2012 22:53
8. 11. 2012 10:06
8. 11. 2012 14:51
9. 11. 2012 00:41
8. 11. 2012 11:14
8. 11. 2012 14:54
8. 11. 2012 18:02
Avatar - beibej
7. 11. 2012 18:36
debilita
rozhodujících nezná hranic, hlavně když je takový semafor zapnutý i v 1 hodinu v noci. Další blbost je ubírání pruhů, kde byly dva se udělá jeden a cyklostezka, možná se vejde pruh pro podélné parkování. To jsme ušetřili peněž při budování cyklostezky. Kolaře naženem přímo pod auto. Ale co sednout si půjde řidič, ne úředník.
Rozbalit vlákno
2
7. 11. 2012 21:10
Re: debilita
a nejlepší je, když ta cyklostezka začíná a končí 50 m před/za křižovatkou >:D >:D >:D .
Jinak naprostej souhlas.
Avatar - Bud
11. 11. 2012 22:59
Re: debilita
No ty "cykloztezky", to je hloupost. Někdo sebere peníze za vytvoření takových stezek a pak to dopadne takhle, místo aby jim udělali nějakou novou, uberou to vozidlům. Pak se města chlubí, kolik Km. stezek vytvořili...
Avatar - Katikakus
7. 11. 2012 21:54
Dolni Brezany
Semafor v Dolnich Brezanech paradoxne zpusobil, ze ridici tudy jezdi rychleji. Pokud totiz auto jede cca 70km/h, nestaci oranzova skocit na cervenou takze v pohode projede. Je to podobne ucinne jako padesatka na Strakonicke v Lahovicich kvuli snizení hluku. Auta sice jezdi pomaleji, ale troubí, zejmena v noci.
Rozbalit vlákno
4
Re: Dolni Brezany
Výsledkem je, že lidé si už odvykli jezdit normálně a obvykle se vlečou, jakoby řídili parník. O to víc nebezpečnější jsou pro všechny na silnici agresivní řidiči v černých Audinách A6 a A8, kteří ví, že je na ně policie krátká.

Jinak když může u nás mít řidičský průkaz Mr.Janoušek, který svou agresivní jízdou v těžké opilosti úmyslně způsobil těžké zranění jiné řidičce a policisté mu museli jen zasalutovat, tak noční troubení na Strakonické je jen kosmetická vada. :*)
Avatar - RWD
8. 11. 2012 14:49
Re: Dolni Brezany
A přesně tohle je důvod proč je tento systém úplně k *. Když někdo jede 40 a druhý vedle něj 70 tak mu spustí červenou a přitom sám to projede. Typický pojeb na ty slušné.
Navíc celkově tento systém je kravina, protože pak člověk nikdy neví jak ty semafory vlastně fungují a jede to pokaždé jinak. Rozhodně si nedělám iluze že díky tomu !!! --> VŠICHNI
Avatar - Katikakus
8. 11. 2012 14:57
Re: Dolni Brezany
Presne tak, dokud jsem tamtudy jezdil 50, vzdycky me to zastavilo, parkrat i kvuli rychlejsimu protijedoucimu vozu. Odkdy jezdim sedmdesat, stal jsem tam mozna jednou. Mistni si hodne "pomohli"...
Avatar - Bud
11. 11. 2012 22:56
Re: Dolni Brezany
To jo, to si pomohli....
Avatar - FiLan
7. 11. 2012 23:06
prospěšné či ne?
Asi ne úplně všude tohle funguje, někde jsou tyto věci vymyšleny přímo nesmyslně. Pokud jsou ale umístěny správně, rozhodně to není špatná věc.

Už nevím, kde jsem to jel, ale jel jsem po dálnici/rychlostce, která tak nějak plynule přešla v obyčejnou silnici a zhruba o pár stovek metrů dál byla nějaká obec. Při plynulé změně dálnice v obyčejnou silnici nebrali řidiči tento fakt na svědomí (mluvím hlavně o rychlosti), takže nebýt radaru, který ukazuje řidičovu rychlost a semaforů, které tyto "hříšníky" zastavují, asi by v oné obci bylo docela nebezpečné přecházet ulici. I v naší vesnici se často řítila auta skoro sedmdesátkou (a to nejsme žádná tranzitní vesnice přímo u dálničního sjezdu) a nedávno tu udělali u školy semafory, které staví řidiče jedoucí nad 50 km/h (osobně vyzkoušené).

Na druhou stranu se určitě najdou místa, kde jsou tyto praktiky pouze buzerací řidičů a zbytečnou brzdou provozu, která dopravní situaci ještě více komplikuje.

Tyto zpomalovací opatření mi nevadí, ale jak říkám - vocamcaď pocamcaď. Když je to na správném místě, správně nastavené a když to pomáhá dopravě, bezpečnosti (u školy, ...), tak proč by ne.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - FISHkaa
8. 11. 2012 10:01
Re: prospěšné či ne?
auta se "řítíla" skoro 70km/h - opravdu strašidelnáááá rychlost. Co teprve mimo vesnice, kde je smrtících 90km/h - tam už přejít nejde vůbec co? >:-[]
8. 11. 2012 10:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Slavek-TDM
8. 11. 2012 13:15
Re: prospěšné či ne?
Musis brat rychlost v kontextu mistnich podminek, o kterych ale v tomto pripade nic nevis. 70kmh v zastavene oblasti muze byt velmi nebezpecny a naopak, ve vesnici s domy 200m od sebe a nulovym pohybem chodcu naprosto v pohode.
Avatar - FiLan
8. 11. 2012 21:54
Re: prospěšné či ne?
Přesně tak.

Pro FISHkaa: 70 km/h není vůbec vysoká rychlost, pokud jedeš mezi vesnicemi, ale v obci, kde je rychlost upravena na čtyřicítku, je to překročení rychlosti pomalu dvojnásobné. A to snad málo? Když se před školou, ze které vybíhají malé děti, valí náklaďák rychlostí 70 km/h, nemá šanci zabrzdit před případnými dětmi, které vletí do silnice bez rozhlédnutí (byť jsou na přechodu) nebo které neodhadnou dostatečně rychlost blížícího se auta..

70 km/h v obci je překročení rychlosti, navíc v obci přecházejí chodci. 90 km/h mimo obce není překročení rychlosti, navíc tam chodci většinou nepřecházejí. A proto, že mezi poli chodci nechodí, může tam být vyšší rychlost. No a překračování rychlosti mimo obec je už trochu jiná pohádka, jelikož tam už se s chodci nepotkáš, takže nějaký ten kilometr za hodinu navíc se již snese, ale třeba 140 km/h na okresce už taky není zrovna správné...
8. 11. 2012 13:20
Re: prospěšné či ne?
Tak v té vesnici zkus žít. Tak tam denně přecházej. Tak tam posílej do školy své děti...

70 km/h je 19,4 m/s. To je skoro 60 metrů za 3 vteřiny! Stále se ti to v obci zdá málo?

Nevadí mi svižnější jízda. Sám si rád občas rád střihnu nějakou pěknou okresku a stovka mimo obec mi přijde v pořádku. Ale 70 v obci p*asárna. Jedna z největších, jaké se může řidič dopustit.

Ps.: Do toho samozřejmně nelze započítávet zlepšováky jako je ten nad Barrandovským mostem směrem do centra - 70 končí o křižovatku dříve než v minulosti (nesmyslně), na tom novém úseku je úsekový radar a fotí. A fotí. To je p*asárna také, ale nikoli řidičská.
8. 11. 2012 14:48
Re: prospěšné či ne?
:yes:
8. 11. 2012 14:48
Re: prospěšné či ne?
Nebuď trapný.
8. 11. 2012 12:52
Re: prospěšné či ne?
Velmi rozumný názor :yes:
8. 11. 2012 08:03
A vitězem se stává
zhovadělost ve Vestci před Safinou, kde semafor hází červenou do obou směrů, tedy pokud v jednom směru jede auto rychleji, semafor zastaví i protisměr. Pak ať se orgány nediví, že se řidiči brání (osoba blízká atd...).
Rozbalit vlákno
1
8. 11. 2012 08:39
Re: A vitězem se stává
To není zhovadilost, to je první fáze experimentu. Další fází bude červená na všech semaforech (samozřejmě ze všech směrů) v okruhu 5 až 15 km ;-)
8. 11. 2012 09:24
Radary s kamerou
Jak je to vlastne s temi blikajicimi radary s rychlosti co je na nich nahore "jako" nakontovana kamera? predpokladam, ze je to jen strasidlo, bez pravni vymahatelnosti..... Ale je to uz v kazdy druhy vesnici...
Rozbalit vlákno
3
8. 11. 2012 10:00
Re: Radary s kamerou
Asi takhle: radarová deska stojí něco mezi 35-100k Kč. samozřejmě je většina těch nejlevnějších (proto taky ukazují uplný nesmysly >:D ).
Kamera, která je schopna rozpoznat SPZ jedoucího vozidla i v noci stojí odhadem včetně příslušenství někde mezi 50-100k Kč. A je dost velká (není to jen kamera, ale i přisvětlení a tak).
Takže to bude asi tak: v 99% případů tam je pouze pouzdro na kameru v ceně max. 1k Kč. Zbytek tam bude mít nějakou kameru za pár šupů, ze které možná půjde poznat že tam projelo osobní auto a né parník >:-[]
Avatar - Katikakus
8. 11. 2012 10:24
Re: Radary s kamerou
Nektere z nich (treba v okoli Kunratic a Libuse) jsou tam kvuli zachrannym slozkam - mluvim o male kamere namontovane nahore vedle samotneho semaforu. Kamera dokaze rozeznat blikajici majak a v danem smeru naskoci zelena. Kdyz se na takovou kameru spravne zablika dalkovymi svetly, naskoci zelena.
Avatar - Bud
11. 11. 2012 22:53
Re: Radary s kamerou
Tak to musím zkusit, doufám,že nedostanu pokutu za osvětlování řidičů >:D
8. 11. 2012 10:06
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
2
9. 11. 2012 00:41
Re: vidim,
>:-[] Asi tak... A keď to tu človek číta, tie "názory", tak si skontroluje, či náhodou nie je na stránke www.vymytemozgy.cz >:-[] . Čisté stádo. Diskutovať o takýchto zhovadilostiach ako elektronika, ktorá má určovať správanie človeka a mudrovať, ako to ešte pomaly "vylepšiť", to je zlý sen... Takémuto stádečku je vlastne radosť vládnuť >:-[] . Nikto si tu nepoloží ani jednu elementárnu otázku, hodí sa im kostička a už sa "diskutuje"... A potom si niektorí dajú do nicku, že "stop bulvárnemu odpadu..." a podobne >:D a nevidia si ani kúsok od nosa... Táto doména si vychovala celkom pekné opičky >:D . Gratulujem.
Avatar - Stejsn
8. 11. 2012 10:38
V Chrášťanech u Prahy
(před Rudnou) skáče červená pokud se auto přibližuje více než čtyřicetikilometrovou rychlostí. V obou směrech :no:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Katikakus
8. 11. 2012 12:41
Re: V Chrášťanech u Prahy
Projed je sedmdesatkou. Bude to stejny system jako v D.Brezanech... ;-)
Avatar - Bud
11. 11. 2012 22:49
Re: V Chrášťanech u Prahy
A tak to funguje? Neskočí červená?
Avatar - FiLan
8. 11. 2012 22:07
Re: V Chrášťanech u Prahy
Mně přijde, že ten semafor staví pouze ve směru na Rudnou, Ve směru do Prahy mě snad ještě nezastavil. Nějaká záhada. :-) Ale spíš si jen zpětně neuvědomuji, že by mi tam ta červená vletěla směrem do Prahy, protože mě vždycky zastaví závory a pak pro samý vztek pak zapomenu jiné věci, které mě naštvaly. >:D
8. 11. 2012 10:38
Nejraději mám semafory, které jsou zapnuty celou noc
a vypínají se např. v pátek pozdě odpoledne nebo ráno, když všichni spěchají do práce >:-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 1975ak
8. 11. 2012 11:14
semafory
Tak to je pěkné, misto aby křižovatky byly průjezdné plynule, auta nemusel zastavovat a znovu se rozjíždět / největší spotřeba- více emisí/ , tak se zbytečně zastavují. A pak slavná EU honí emise na StartStop a filtrech částic. ;-\
Rozbalit vlákno
1
8. 11. 2012 14:54
Re: semafory
Článek ale vůbec není o semaforech řídících provoz na křižovatkách.
Avatar - Slavek-TDM
8. 11. 2012 13:18
Ostruvky pro chodce
Toto reseni s rozdelenim silnice na dve pulky a celkovym zuzenim komunikace mi pripada jako rozumny. Cim je silnice sirsi, tim svadi k rychlejsi jizde. Pak to skro nuti ridice k ruznym prasarnickam typu "vejdu se mezi kozy"...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Stejsn
9. 11. 2012 08:44
Re: Ostruvky pro chodce
Jo, to mi taky neva.
8. 11. 2012 18:02
Horoměřice
Nejvíc mě s*re buzer semafor v Horoměřicích ve směru od letiště. Typická ukázka úřední buzerace. Z kopečka dolů je tam namontována 40, ale nahoru můžete jet 50. Jaký tam má ta čtyřicítka smysl teda? Ještě nikdy jsem tam na červenou nezastavil. Dříve jsem i troubil, ale už mě to přestalo bavit... :-)
Rozbalit vlákno
0
8. 11. 2012 19:09
Se zpomalováním
Nemám problém co mně, ale vytáčí neustále se množící světelné křižovatky a uzavírání pruhů. Jako je tomu na ulici Vinohradská za Želivárnou kde se po rekonstrukci kolejí ubral jeden jízdní pruh a vyrostly dvoje nové semafory. Proč? Snaha města znepříjemnit dopravu řidičům? Postupně ucpat město ještě víc než je teď?
Rozbalit vlákno
0
11. 11. 2012 21:44
Zpomalovací semafor Havlíčkův Brod
Pravidelně projíždím Havlíčkovým Brodem. Na začátku obce na komunikaci směrem od Kolína je zpomalovací semafor, ovšem kdykoli mě tam předjel vůz který jel u radaru mnohem rychleji než je tam povolená 50km/h, tak sice v tu ránu o 100m dál blikla červená, ovšem tam zastavilo jedno, max dvě vozidla, pak se za pár vteřin rozsvítila znovu zelená a než tam rychle jedoucí vůz dojel, vozidla která byla semaforem zastavena se již plynule rozjela na předpisovou rychlost a rychle jedoucího řidiče to nikterak nikdy neomezí 8-s 8-s
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Bud
11. 11. 2012 22:46
Re: Zpomalovací semafor Havlíčkův Brod
tak vidíš, jak to je dobré a hlavně užitečné :-)