Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: 10 nejděsivějších silnic podle Jalopniku

Mezi nejděsivější silnice patří podle amerického serveru průsmyk v Itálii nebo bulvár v New Yorku.
Zpět na článek
30. 11. 2012 11:35
30. 11. 2012 12:14
30. 11. 2012 17:38
30. 11. 2012 21:14
1. 12. 2012 21:06
1. 12. 2012 23:09
30. 11. 2012 13:35
30. 11. 2012 20:44
2. 12. 2012 09:26
30. 11. 2012 15:50
30. 11. 2012 22:04
30. 11. 2012 23:34
1. 12. 2012 17:44
Avatar - Snooob
30. 11. 2012 10:16
A z bližších lokalít...
... jednoznačne cesta na Biokovo - Sv. Jure, 1764m (Chorvátsko).
Vrelo odorúčam! :yes: :-)
Rozbalit vlákno
14
30. 11. 2012 10:18
Re: A z bližších lokalít...
Tam jsme v protisměru potkali Iveco...takže couvání dobrejch 400 metrů v půjčeném autě, fakt fajn 8-s
Ale rozhodně souhlas, nahoře jsou krásná panoramata.
Avatar - Snooob
30. 11. 2012 10:22
Re: A z bližších lokalít...
:yes:
Tak tak, o adrenalín je postarané! Moja drahá mala posledné stúpanie tričko cez tvár. :-)
30. 11. 2012 10:26
Re: A z bližších lokalít...
>:D :yes:
Tady to samý: "Zastav prosimtě, to dojdeme pěšky"... :-)
30. 11. 2012 10:39
Re: A z bližších lokalít...
Byl jsem před cca 8 lety. Za mě jedna z nejúžasnějších cest, stejně jako Stelvio nebo nejvýše položená silnice v Evropě - francouzská Came de la Benette. :yes:

Pravdou jest, že cestou na Sv.Juru jsem zjistil až po několika kilometrech, že je tam dvousměrný provoz. Vzhledem k proporcích silnice by mě to v životě nenapadlo :-)
30. 11. 2012 10:47
Re: A z bližších lokalít...
Byl jsem jako male decko a pamatuju si akorat ze nam decka to prislo super, zatimco mamky presvedcoval, ze to za to nestoji at se vratime.... ale nakonec jsme dojeli
30. 11. 2012 10:58
Re: A z bližších lokalít...
Poř. Silnice Důvod děsivosti
1. Drietoma-Banovce nad Bebravou scasti panelova betonka, deravy povrch, uzka cesta, prepadnute okraje, pretazena doprava
Avatar - matii
30. 11. 2012 11:47
Re: A z bližších lokalít...
Krátká odbočka z Grossglockner Hochalpenstrasse na Edelweissspitze taky stojí za to, zvlášť v letních měsících, když je tam větší provoz.
30. 11. 2012 13:55
Re: A z bližších lokalít...
Díky, teď jsem si to "projel" skrz StreetView je to dobrá úletovka :-)
Avatar - Snooob
30. 11. 2012 14:10
Re: A z bližších lokalít...
Hej, na SW je to pekne spracované! Ale na živo je to väčšie "maso" ;-)
Kto ide autom na Makarskú ten by to nemal vynechať. :yes:
30. 11. 2012 14:45
Re: A z bližších lokalít...
Naživo je to samozřejmě úplně o ničem jiném, ale googlemaps se tam dostanou mnohem dříve než já fyzicky :-)
30. 11. 2012 14:17
Re: A z bližších lokalít...
Jo, taky jsem tam byl. Jenom bych řekl že nepatří do tohoto seznamu. Ta silnice je krásná s nádhernými výhledy. To že by byla nějak děsivá nebo nebezpečná bych neřekl, protože tam všichni jedou skoro krokem ;-)
Avatar - vijo
3. 12. 2012 10:25
Re: A z bližších lokalít...
bol som tam minulý rok na východ slnka... skoro ráno tam nebolo žiadne auto, tak som si poslednú sériu zákrut dával dokonca skrz ručnú, inak to ale nie je cesta na radosť z jazdy, skôr však na radosť z krajiny :-)
30. 11. 2012 17:30
Re: A z bližších lokalít...
Sv. Jure je fakt zazitok. Bol som tam a dokonca som na vrchole, pri vysielacoch, stretol Skodu Forman. Klobuk dole! Potom tam bol aj moj svagor. Skvely sofer, ale az tam zistil, ze ma lahsiu formu akropofobie/batofobie. A tak mu cely trip nakoniec trval 6 hodin!!!
1. 12. 2012 09:52
Re: A z bližších lokalít...
Taky jsem byl. Ale misto auta jsem si pujcil skutr, poslednich 200 metru skutr jel na plno - krokem. >:D
30. 11. 2012 11:35
Silnice v Číně?
To je čo za kravinu? Boli ste tam niekto? Ja áno! Jediné čo nie je z odstavca hlúposť je, že tam jazdia tisíce áut. To je pravda. Ale práve kvôli tomu sú tam ľudia zvyknutí na úplne inú premávku ako u nás. Bol som v Pekingu necelý mesiac a jedno viem isto. Keby tam hodili šoféra - úžasného Pepíka zo zapadnutej slovenskej alebo českej dedinky "hornej dolnej", kde je intenzita premávky "dve škodovky za minútu", tak samozrejme, že musí mať smrť v očiach a nebude vedieť ani kde je spätné zrkadlo. V tomto prípade to bude pre neho top desivá skúsenosť. Ale tí ľudia tam na to sú zvyknutí a v tak hustej a obrovskej premávke sú zvyknutí existovať, pohybovať sa a orientovať sa v nej. A je jasné, že budú vznikať nehody. Tie vznikajú všade a samozrejme na miestach, kde je väčší - oveľa väčší počet automobilov, je teda logicky aj riziko nehôd úmerne väčšie. Nie je to o tom, že by Číňania boli zlý šoféri, ale je to o množstve. Na Slovensku alebo v Čechách napadne milimeter snehu a Bratislava zažíva kolaps dopravy. Nedaj boh aby vypadli v špičke semafory.

To by som si pozrel, čo by slovenský alebo český šofér predviedol pri takejto podobnej premávke: [odkaz]
- ak by neutekal z auta rýchlosťou svetla, tak by sedel za volantom jak priklincovaný, trenky-škvrna a ako poznám našu typickú náturu, tak by bol nervózny a pichoval a vrieskal by na každého okolo. Hanba...

Ktorí inteligenti robia tieto "štúdie"... :no:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
30. 11. 2012 13:34
Re: Silnice v Číně?
musim len suhlasit ... skvele napisane :yes: :yes: :yes:
30. 11. 2012 18:57
Re: Silnice v Číně?
[odkaz]

Tu som bol mesiac ale za volant som sa neodvážil. Cesta 2km veľa ráz trvala 40 min.
30. 11. 2012 20:39
Re: Silnice v Číně?
Před pár dny tady psal na diskuzi někdo, že v Číně strávil nějaký ten čas taky a k čínským řidičům se vyjadřoval úplně stejně, takže to asi pravda bude......
1. 12. 2012 11:58
Re: Silnice v Číně?
Zrejme myslíš mňa. Takže pár postrehov aj do tejto diskusie.
Zažiť Peking a myslieť si, že som zažil Čínu je veľký omyl. To je ako keby som jazdil po Moskve a tvrdil som, že viem ako sa jazdí na juhu Portugalska.

Je potrebné si uvedomiť veľkosť Číny so všetkým, čo k tomu patrí. Regionálne rozdiely sú vo všetkom - životná úroveň, jedlo, kultúra (veľa etnických skupín) a napríklad aj automobilizmus - či už úroveň komunikácií,vozový park ale aj spomínaný spôsob jazdy.
Peking by som porovnal s bežným európskym veľkomestom, kde je veľa áut, jazdí sa trochu viac agresívnejšie (inak by sa človek naozaj z tej križovatky nepohol), ale nie je to nejak extra nebezpečné - napr. talianske, alebo španielske veľkomestá. Tiež je tam veľa policajtov a dokonca vojakov všade po meste, takže tam si toho človek moc nedovolí.
V článku sa spomínajú ale čínske cesty všeobecne. No a keď som sa dostal mimo čínskych veľkomiest (najmä na juhu), naozaj šlo život. Žltá dvojitá plná nič neznamenala, odstavný pruh bol súčasťou premávky ako každý iný - takže 6 áut naraz vedľa seba na 4 prúdovej ceste bol štandard. Pár krát som dokonca zažil, že sa obiehajúce autá míňali tak, že išli v protismernom pruhu.
Všade je veľa skútrov, cyklistov, chodcov - títo to ale majú ešte ťažšie pretože sú v automobilovej hierarchii úplne dole, sú všeobecne ignorovaní a ich smrteľné úrazy sa berú ako bežná súčasť premávky.
Tiež je pravda, že je tam veľký automobilový boom a vlastniť auto so silným benzínovým motorom je na prvom mieste v plnení si životných cieľov. Keď sa to spojí s neskúsenosťou vodičov, je na cestách naozaj dosť husto...
30. 11. 2012 12:14
D1
...opravdu jste se museli ptát? ;-)
Rozbalit vlákno
4
30. 11. 2012 17:38
Re: D1
Ta je v cajku, nic nebezpečného ;-) Jen by se hodila spíše víc do hodnocení tankodromů >:D
Avatar - guze
30. 11. 2012 21:14
Re: D1
Článek není o nejnebezpečnějších, ale o nejděsivějších a mezi ty D1 patří >:D
1. 12. 2012 21:06
Re: D1
jj, ale proč? Byla projektovaná na cyklické zbrušování a potom by vydržela bez problémů v krásně sjízdným stavu desítky let a to zcela bez hrbů. Nevymačkala by se těžkými kamiony jako ty dnešní nekvalitní předražené dálnice, kde stojí délkový metr milion korun.
Ale správa silnic a dálnic se na údržbu vykašlala (aby měli důvod pro celkovou rekonstrukci) a tak to dopadlo jak to dopadlo. Přitom zbroušení jednoho kilometru by stálo jen 60 tisíc, zatímco nová dálnice bude stát co kilometr miliardu. A za 2 měsíce po otevření v ní budou vyježděné koleje, propadne se, atd. Ok, ze 60 tisíc za zbroušení povrchu se špatně "odklání" do vlastní kapsy, zato z miliardy když se pár desítek milionů ztratí, kdo si toho všimne?
Avatar - guze
1. 12. 2012 23:09
Re: D1
Parádně napsáno, kéž by si tenhle text mohli přečíst lidé na novinkách :yes:
30. 11. 2012 13:35
Mauna Kea
pre mna najdrsnejsia cesta bola na vrochol Mauna Kea. Stupanie z 1000m na 4200m na 28km. cesta je extremne nebezpecna. Dalsie "chutovky" su napriklad cesta do Waimanu (Havaii) a Chowchilla Moutain rd. (Yosemite).. cesty v europe su relativne nuda, aj ked taky tunel na troli kopec v Norsku, pripadne cesta na Monte Altissimo (taliansko) mali tiez svoj adrenalinovy prvok :-)
Rozbalit vlákno
2
30. 11. 2012 20:44
Re: Mauna Kea
Máš-li na mysli silnici z Geirangeru do Trollstigenu, tak ta je nádherná, v autě byl boj o volant, kdo si ji vyjede ve směru od Alesundu.....jediný problém představují cyklisté a občas bus v zatáčce, ale za normálního počasí je to lehce předvídatelné.
2. 12. 2012 09:26
Re: Mauna Kea
cesta na Trollstiegen byla uzasna,100 konova Thalia to dala,ikdyz obcas se jelo i na jednicku v zatackach v plnym rejdu).......u toho vodopadu zhruba v puli kopce na plne zatazenou rucni brzdu jsem si nebyl jistej jestli se nerozjede),nechtel jsem vypinat motor....
30. 11. 2012 15:50
Stelvio
No stelvio je super, auto sotva dýchá, spojka smrdí a brzdy taky. Škoda, že se tam nejezdí v zimě... To by byl teprv rachot... >:-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pepa_007
30. 11. 2012 22:04
Stelvio
Italské Stelvio a jiné průsmyky jsme dali letos na jaře na motorce. Supr zážitek. DOPORUČUJI.
Rozbalit vlákno
2
30. 11. 2012 23:34
Re: Stelvio
my sme cez Stelvio prechadzali do Pisy 3 roky dozadu - zena si vymyslela, ze chce ist cez Alpy, v Top Gear relacii to chvalili, tak sme sli tade. Bola to parada. Aj dalsia dovolenka bude trasovana cez Alpy :-)
Avatar - baca42
1. 12. 2012 17:44
Re: Stelvio
Takhle jsem na Stelviu a okolí sjel zadní gumu. Levý zatáčky na dvojku, pravý na jedničku.[odkaz]
30. 11. 2012 22:14
Stelvio - nádhera
Stelvio jsem měl možnost jet z Prado nahoru autem i na kole (převýšení 1800m), je tam tuším 42 zatáček, je to úžasný zážitek. A když vám tak jako tehdy mně s kámošem vyjde počasí, tak to je doslova životní zážitek.
Rozbalit vlákno
0