Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz CLA vyzrazen i jako model 1:18

Zatímco první fotografie ukázaly podobu auta s bodykitem od AMG, zmenšený model naznačuje podobu běžných verzí CLA.
Zpět na článek
29. 12. 2012 03:41
Avatar - jozephko
28. 12. 2012 09:54
Uniká mi logika označenia
Ako dospel mercedes k označeniu CLA? Je to "C leicht A" - teda odľahčené Céčko skombinované s Áčkom? Podobne ako SLK - sport, leicht, kurz - bez K je to "len" SL, teda sport, leicht, ale vôbec nie kurz.
Myslím, že Mercedes v tom má poriadny hokej.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - PERNO
28. 12. 2012 10:23
Re: Uniká mi logika označenia
Asi všetky modely čo maju niečo spoločne s kupe začínajú písmenami CL (CL500, CLS, teraz CLA) a tak neako asi >:D
Avatar - 3_diamanty
28. 12. 2012 11:01
Re: Uniká mi logika označenia
CL uz skonci s bude S coupe a CLS a CLA su stvordveraky teda nie uplne prave kupatka.... ale asi mas pravdu .... to C bude mat nieco spolocne so slovom coupe
Avatar - 3_diamanty
28. 12. 2012 10:55
Re: Uniká mi logika označenia
ano mercedes v tom zacina mat uz poriadny hokej a ja ako fanda medaku pomaly tiez uz zacinam v tom mat riadny chaos... neviem co tymito oznaceniami medak sleduje ale prijal by som nejake jednotne oznacenia ... clovek sa v tych medakoch uz nevyzna vobec: A, B, C ( C coupe ) E ( E coupe ) S G GL GLK, ML, SL, SLK, CL, CLS ( CLS shootingbrake ), SLR, teraz CLA a boh vie co este pride...

este treba povedat ze nazov CL skonci a pride S coupe po vzore C coupe a E coupe......

bmw ale ide tou istou zahadnou a nepochopitelnou cestou kedze mame radu 1 vznikne rada 2 mame radu 3 od nej pride cupe s oznacenim rada 4 potom mamae radu 5 potom radu 6 potom su tu rozne gran copue, 5GT od rady 5 a pod a bohvie coho sa este dozijeme.... chaos maju aj v BMW uz ... mozno este vacsi.... som zvedavy kam to az zajde ;-)
Avatar - EauRouge
28. 12. 2012 11:35
Re: Uniká mi logika označenia
Označování modelů u BMW mi nepřijde jako takovej zmatek. S roustoucím číslem roste velikost, nebo spíš "exkluzivita" modelu. Například je jasný že 5er je větší než 1er a 3er, ale 6er rozhodně větší není, za to o trochu exkluzivnější. A GT, Grancoupe apod. jsou jen karosářský varianty jednotlivých řad. Je toho hodně, ale logicky člověk přijde na to, kde v portfoliu daný model leží. O to větší zmatek je v označování motorů.
Avatar - 3_diamanty
28. 12. 2012 11:57
Re: Uniká mi logika označenia
M3 uz nebude ale bude rada 4.... to je trosku divne nie? podla mna chaos

medak sa uz aspon v tomto poucil a miesto niekdajsieho CLK-acka ma uz E coupe a tak podobne aj C coupe a miesto CL prisde S coupe ziadne CL uz nebude ..... jasne logicke prehladne parada medak palec hore za toto...

ale coupe od BMW 3 sa ma volat BMW 4? chaos nie? zmizne legendarne oznacenie M3? to ma byt akoze kupatko od trojky mat nazov M4? podla mna chaos...

v oznacovani motorov je bmw uplne mimo uz 30 rokov - nemci si to radi komplikuju
Avatar - sargis
28. 12. 2012 12:07
Re: Uniká mi logika označenia
Hlavne ked uz oznacenie u BMW nehovori nic o motore, 328 uz nie je trojkova rada s 2,8 sestvalcom...inak, v clanku su uvedene tie motory ako "patnactistovky"...bud zabudam cesky alebo stracam prehlad, ale nie su to nahodou stvorvalce 1,8 naladene na rozne vykony? :-O
28. 12. 2012 17:29
Re: Uniká mi logika označenia
Ale i takove perly, jako 114i a 118i majici 1.6ku se najdou.
Avatar - EauRouge
30. 12. 2012 00:31
Re: Uniká mi logika označenia
Je to vlastně jen o tom, že vyšší číslo je vyšší výkon. Třeba jednička má prakticky jen dvě velikosti motorů 1,6 a 2,0(pokud nepočítám M135i), ale asi tisíc výkonových variant a proto tenhle zmatek - např. 114i, 116i a 118i jsou 1,6 a 116d, 120d, 125d a 120i jsou dvoulitry. Svým způsobem to dává smysl, ale když to člověk potká tak z tohm čísla nic nezjistí.
Avatar - EauRouge
30. 12. 2012 00:24
Re: Uniká mi logika označenia
V případě řady 4 je to stejně jako s řadou 6. 6er vychází z řady 5, která nabízí jen sedan a kombi. Od nich odvozené kupé/kabrio/grancoupé, které jsou karosářsky exkluzivnější, si vyžadují vyšší místo v hierarchii značky. Tedy 3er tvoří karosářský základ a 4er je něco navíc. Řada 4 nebude jen kupé, ale i grancoupé tudíž to bude naprosto paralelní systém jako u řad 5 a 6 a 1 a 2.
A M3 nezmizí - bude to prostě jen M4 se čtyřma dveřma.
Je to prostě tak jak jsem psal prve - čím vyšší forma tím vyšší číslo.
28. 12. 2012 18:47
Re: Uniká mi logika označenia
Pripomina mi to "chaos" v oznacovani mobilov Nokia.
Apropo, zadne svetla im robila jedna nemenovana azijska firma z krajiny rozdelenej na sever a juh
Avatar - vabis
29. 12. 2012 03:41
hezké
pěkné by to bylo :-)
Rozbalit vlákno
0