Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto roku 2013: Jak hlasovali redaktoři Auto.cz?

Vítěze ankety Auto roku 2013 už známe, je jím Volkswagen Golf. V redakci Auto.cz jsme se ale na jeho vítězství jednomyslně neshodli, naopak si každý redaktor vybral svého favorita.
Zpět na článek
15. 1. 2013 23:48
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 1. 2013 23:49
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 1. 2013 16:24
16. 1. 2013 10:49
15. 1. 2013 18:59
neregistrovaný "Tomáš Kovařík (Auto.cz)"
15. 1. 2013 23:51
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 1. 2013 23:07
16. 1. 2013 13:34
16. 1. 2013 14:12
15. 1. 2013 23:25
16. 1. 2013 12:47
15. 1. 2013 19:54
15. 1. 2013 20:07
15. 1. 2013 22:51
16. 1. 2013 07:26
15. 1. 2013 14:11
zajímavé hodnocení
Z mého pohledu bych to hodnotil takto:

1.-3. místo Golf, Aáčko, GT
4. Mazda
5. BMW
6. Ford

Ale rozhodně je třeba říct, že to ta porota měla letos hodně těžké.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Choochoo
15. 1. 2013 14:15
Auto Tip - Kovařík
Pro mě absolutně největší hvězda letošního roku. Známé domácí prostředí, kvalitní materiály a precizní zpracování, jako bonus skvělá ovladatelnost, jízdní chování a pečlivé utlumení podvozku i kabiny. Zaváděcí cena hatchbacku v poměru k výbavě je neodolatelná, kombi se napřesrok stane rodinnou volbou.

Pokud si vzpominam, tak se pri uvedeni G7 objevovaly prispevky o vetsim mnozstvi tvrdych plastu, vetsim hluku od kol, horsi prevodovce. U jizdniho chovani si nejsem take jist v porovnani s G6. Rekl bych, ze autor mluvi o GT86 a CX5 a drzel se hesla C je spravne >:D

CX5 je jednoznacne Autem roku :yes:
2. GT86
.
.
.
Rozbalit vlákno
0
15. 1. 2013 14:15
Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
,,Vadí především stísněný interiér, malý zavazadelník a cílení na specifickou klientelu."

To je myšleno vážně? Musím Vám pane Kovaříku poděkovat, protože takhle jsem se už dlouho nezasmál.

Já vím, on je ten kufr u tohohle auta strašně důležitý. Nejvíc se GT86 použije při odvozu nábytku z IKEI že, pane Kovaříku. ;-)
Fakt dobrý
>:-[] >:D >:D
Rozbalit vlákno
24
15. 1. 2013 14:29
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
[odkaz] V. Kritéria volby
15. 1. 2013 14:38
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Dovolím si Kritéria volby sem přepsat:
,,Při posuzování jednotlivých kandidátů se hodnotí především tato hlediska: celková konstrukce a design, komfort, bezpečnost, hospodárnost, ovladatelnost, jízdní vlastnosti a chování na vozovce, výkon, funkčnost, plnění ekologických norem, cena, přičemž jedním z kritérií umožňující porovnání vozidel nejrůznějších tříd a kategorií je value for money - hodnota získaná za vynaložené peníze."

Pokud dobře vidím, tak o kufru zde není ani zmínka a pokud narážíš na funkčnost, tak ta se musí přece vztahovat na účel a zaměření automobilu. Chtít po GT86 kufr jak v octávce je přece nesmysl.
15. 1. 2013 14:52
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Neobhajuji konkrétní vysvětlení, nicméně z hlediska kritérií téhle ankety je GT86 exot. Sebelepší exot je pořád exot. To auto mám rád, ale tohle prostě není ta správná anketa. Proto třeba moc nesouhlasím s hodnocením Aleše Jungmanna. Ta kritéria tam nejsou pro parádu. Přijde mi to, jako bys za nejlepší jídlo vybral zákusek, protože máš prostě zákusky rád. Dělá tě to špatným porotcem.

Výsledek GT86 pro mne byl příjemným překvapením, ale zároveň ho vnímám v rozporu s tím, o čem tahle anketa má být. Dá se říct, že tím sama sebe popírá. Pořád lepší než SLS dva roky zpět.
15. 1. 2013 15:30
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Já GT86 jako exota této ankety nevnímám, protože dle mého názoru se všechny kritéria dají na Toyotu vztáhnout zcela bez problémů.

Jediný problém, na který ty asi upozorňuješ, jestli ti rozumím, je ta funkčnost.

Podle mého názoru, není funkčností jen velikost kufru (což si asi myslí pan Tomáš Kovařík), ale i např. ovládání klimatizace, umístění ovládacích prvků apod. Dále si myslím, že velikost kufru se nedá porovnávat mezi kategoriemi, ale jen v rámci jedné kategorie, nemůže se přeci porovnávat kufr malého auta s vyšší střední apod.
Proto se mi jako narážka na velikost kufru zdá přinejmenším jako úsměvná.

P.S. I zákusek může být skvělý hlavní chod (já například rád palačinky) ;-) :-)
15. 1. 2013 16:01
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Pro porovnání mezi kategoriemi slouží hodně cena.

Ovládání klimatizace je asi zbytečná atomizace. Spíš jde o přístup do kufru, sklápění sedadel a podobné věci. U každého auta budou relevantní jiné vlastnosti. Třeba malý kufr může být problém u MPV. A také byl. Stejně tak u kombi může být problém s úzkým vstupním otvorem, vysokou nakládací hranou, schodem.

Pro tyhle ankety je ideál relativně levné, pohodlné, prostorné, univerzální, slušně postavené a jezdící auto. Golf je tady naprosto doma. A jeho hlavními soupeři jsou auta jako Focus, Mégane, Astra. Zbytek v porovnání s nimi se většinou nechytá. Tohle je dnes zhruba sweet spot trhu. GT86 je auto příliš úzce profilované. A cenovku má sice na svoji třídu pěknou, ale v širším obraze nijak zvlášť atraktivní není.

PS: A myslíš si snad, že palačinky mají dobré nutriční vlastnosti? Také mi chutnají, ale dobrý kandidát na hlavní chod to není.
15. 1. 2013 16:22
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Tak tu klimatizaci jsem dal jen jako příklad. Myslel jsem taky to sklápění sedadel ... máš pravdu napsal jsem to blbě ;-\

Je jasné, že se auta z různých kategorií budou vždy špatně porovnávat. A je jasné, že GT86 je taková raritka, ale stejně si myslím, že do kritérií se úspěšně vlezlo.

P.S. nutriční hodnoty já neřeším. Já mám dobrý spalování tuků ;-) >:D
15. 1. 2013 16:27
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Také mám dobrý metabolismus. Přesto z cukru bílkoviny neuděláš. Tělo potřebuje to svoje. A vysoký podíl sacharidů ve stravě dnešních lidí může stát za rozmachem civilizačních chorob, jak se jim pěkně říká. Lépe řečeno, podílet se na tom.
15. 1. 2013 17:16
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
:yes: :-)
15. 1. 2013 16:05
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Jinak podobné ankety moc nesleduji, protože nebývají tolik zajímavé. Ti největší soupeři většinou přichází na trh každý jiný rok. Takže z toho bývá mezitřídní guláš.
15. 1. 2013 16:23
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
To souhlasím
15. 1. 2013 21:12
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
:yes: letošní anketa budiž zářným důkazem.
Avatar - white label
15. 1. 2013 21:00
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
:yes: :yes:
15. 1. 2013 14:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 1. 2013 15:56
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Podla tohoto tvrdenia by sa mal dat vysetrit aj majitel Octavie RS? >:-[]
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 1. 2013 23:48
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Sorry, ale Octavia vRS je trikrat prefiltrovana kava, lodny kufor velmi zle zamaskovamy.... za maketu sportoveho auta.
15. 1. 2013 16:00
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Tomu sa odoborne hovori syndrom oktávie (jej kufru)... ;-)
15. 1. 2013 21:13
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
jako ok, ale schválně, až si to gétéčko koupíš a mladou vezmeš na nákup, co pak? zatlačíš slzu a příště vytáhneš z garáže SUV...
15. 1. 2013 23:12
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Tak sem by se nějaký šatičky a botičky určitě vešly
[odkaz]

Jo a mezi náma, toto auto asi nevymýšleli na nákupy ;-)
16. 1. 2013 12:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mrakoplas
15. 1. 2013 22:41
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
Proč? Rád bych zábavné auto s dobrými jízdními vlastnostmi, ale potřebuji velký kufr a proto si Toyotu GT86 nekoupím. Co se ti na tom zdá divného?
15. 1. 2013 22:53
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
no mě nic, ale některým tady to připadá přinejmenším společensky nepřijatelné...
Avatar - Mrakoplas
15. 1. 2013 23:09
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
To bylo na Gilgita. :-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 1. 2013 23:49
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
A ja chcem zelezne drievko z umelej hmoty.
Avatar - PeterLuk
15. 1. 2013 14:39
Re: Toyota GT86 a pan Tomáš Kovařík
>:D >:-[]
Avatar - PeterLuk
15. 1. 2013 14:37
Pán Jungman, súhlasím s vami.
:yes: :yes:
Rozbalit vlákno
6
15. 1. 2013 14:40
Re: Pán Jungman, súhlasím s vami.
Nápodobně také tak :yes: :yes: :yes:

snad jen bych prohodil BMW řady 3 s Mercedesem, ale to už je jen mojí zaujatostí k Mercedesu oproti BMW ;-)
15. 1. 2013 15:28
Re: Pán Jungman, súhlasím s vami.
:yes:
Avatar - Ronault.
15. 1. 2013 16:37
Re: Pán Jungman, súhlasím s vami.
Musím souhlasit, poslední dobou mám nejlepší pocit z Aleše Jungmanna, i nyní :yes:
Avatar - Katikakus
15. 1. 2013 18:21
Re: Pán Jungman, súhlasím s vami.
Souhlas :yes:
Avatar - Emel
16. 1. 2013 10:34
Re: Pán Jungman, súhlasím s vami.
Ano, to bych v klidu podepsal.
16. 1. 2013 10:40
Re: Pán Jungman, súhlasím s vami.
Taky souhlasím, bodování i jeho zdůvodnění mi dává smysl.
15. 1. 2013 16:24
ACH TA UROVEN
Neni divu, ze uroven nekterych automobilovych periodik je az mrazive nizka. Tomas Kovarik je vybornym prikladem, jak toto odvetvi novinariny nedelat.
Rozbalit vlákno
4
15. 1. 2013 18:03
Re: ACH TA UROVEN
Nepřeháníte to trochu? vždyť hlasuje jako člověk a ne jako osoba za celý národ. Těžko se do toho nepromítnou osobní pocity, ne?
Avatar - white label
15. 1. 2013 21:07
Re: ACH TA UROVEN
Mrazivě nízká je především úroveň tvého "myšlení"... a tohle je pouze jeden z mnoha důkazů .
15. 1. 2013 21:10
Re: ACH TA UROVEN
marianku, u mě jsi demagog největší!
16. 1. 2013 10:49
Re: ACH TA UROVEN
Nepřehnal jste to trochu s hodnocením periodik a novinářů? Tomáše znám dlouhá léta, patří k oporám Auto Tipu a s jeho hodnocením souhlasím, mám z něho dobrý pocit.
neregistrovaný "Tomáš Kovařík (Auto.cz)"
15. 1. 2013 18:59
Anketa 2013
Dobrý den, dovolte mi reagovat souhrně, nikoli na jednotlivá invektiva. Jedním z hodnotích kritérií ankety, a nikoli nevýznamným, je parametr Value for money (nečesky Hodnota za peníze), neboli poměr užitné hodnoty vozu za vynaložené finance. Jinými slovy: co za svoje peníze dostanu za kus auta. V případě GT86 jde o skvělý sporťák, který nabídne parádní svezení a užiju s ním spoustu zábavy, ale když měřím dva metry, tak se do toho holt skoro neposkládám, vidět z toho taky moc není a je to maxi pro dva (vzadu fakt nouzovka). O kufru a Ikee to rozhodně není, nejsem padlý na hlavu, tohle auto má úplně jinou cílovku. Mimochodem, pokud chcete, sežente si Auto Tip č. 8/12 a nalistujte strany 16-17, v článku Zážitkomat tam jasně popisuju svoje pocity z tohoto vozu. Jsou veskrze pozitivní!
Nicméně pravidla ankety jsou neúprosná. Když vedle GT86 postavíte například golf, těžko vám japonec za třičtvrtě milionu v každodenním provozu nabídne více. Pro mě byl volkswagen z letošní šestice prostě to nejvíc, to co bych chěl aby stálo v mojí osobní garáži, aby z toho rodina měla užitek. Nikomu z vás neberu jeho názor, vy prosím respektujte ten můj. Byl jsem jenom jedna entina hlasujících kolegů-novinářů, kdyby si většina myslela něco jiného, gofl by to nevyhrál. Ostatně, podívejte se sami na to, jak vy, návštěvníci auto. cz, hodnotíte golf. V anketě pod článkem by aktuálně 38 % z vás volilo golf. Takže milí jendasové, gilgiti a někteří další - většina z nás holt má jiný názor než vy.
A pokud jde o tipy Aleše a Lukáše - je přece dobře, že každý máme svůj pohled na věc, kdyby ne, něco by bylo špatně. Aleš z pozice Autofunu vyzdvihnul toyotu (je to přece jeho práce), já v době ankety hlasoval za Auto Tip...
Rozbalit vlákno
10
15. 1. 2013 22:48
Re: Anketa 2013
Lépe jste to už napsat nemohl! :yes:
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 1. 2013 23:51
Re: Anketa 2013
Ale mohol :-)
Avatar - Mrakoplas
15. 1. 2013 22:58
Re: Anketa 2013
V poslední době bych moc nevěřil, že to napíšu pod příspěvek redaktora tohoto webu, ale souhlasím s vámi. :yes:
15. 1. 2013 23:07
Re: Anketa 2013
Nikdo Vám váš názor nebere. Ale Vaše vysvětlení, proč jste hlasoval tak jak jste hlasoval, je dle mého názoru u GT86 hlavně co se velikosti kufru týče nesmyslné. Co se týče Value for money tak o tom jste se ve svém původním vysvětlení vůbec slůvkem nezmínil, a teď, jestli správně chápu, je uvádíte jako zásadní věc? A ani s tím nesouhlasím neboť cena u GT86 je dle mě velmi dobrá.

Když tak pečlivě dodržujete kritéria, tak mi určitě objasníte jak mohl minulý rok vyhrát Range Rover Evoque před Focusem - narážím tak na výše uvedené kritérium Value for money, nebo proč bylo Citygo na třetím místě.
Pokud bych to řekl vašimi slovy: Když vedle Range Rover Evoque postavíte například Focus, těžko vám angličan za minimálně 900 000 v každodenním provozu nabídne více.
Mně osobně se Evoque taky líbí a asi bych pro něj hlasoval, ale podle kritérií by to hlasování neprošlo.

Já neříkám, že je Golf špatné auto, ale podle mě není takový aby byl vyhlášen jako nejlepší auto roku - a to je zase můj názor

Co se týče ankety, ta je zavádějící, já například ani nevědě, že nějaká je.
Avatar - Emel
16. 1. 2013 13:34
Re: Anketa 2013
Nu, i novinář je jen člověk, ve kterém se perou osobní preference s nějakou snahou o objektivitu dle zadaných měřítek... někdo prostě podlehne a zvolí GT-86 srdcem, někdo se svědomitě přizpůsobí zadání a po objektivní úvaze mu vypadne Golf.
16. 1. 2013 14:12
Re: Anketa 2013
Co dodat, souhlasím s Tebou. :-)
16. 1. 2013 07:28
Re: Anketa 2013
Poměr ceny a hodnoty je u GT-86 právě vynikající. To ovšem zahrnuje úvahu, že hodnota není jedině vnitřní prostor či univerzálnost, jak to bylo vyloženo v příspěvku. Pro zájemce o víkendový sportovní vůz představuje prostor minimální hodnotu a naopak pro rodinu zajímající se o MPV má mizivou hodnotu točivost motoru či přilnavost v zatáčkách. Spíš bych se zabýval tím, zda je dané auto ve své třídě nejlepší a případně o kolik, co do ní přineslo nového, jaký význam měl jeho příchod do světa automobilů atp.

Na druhou stranu je asi férové dodat, že obecně na evropském trhu není GT-86 nijak extra levná, přeci jen nízké dovozní kvóty to dovolují zvýšit.
16. 1. 2013 12:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - wladyk
15. 1. 2013 19:54
blbost
To je zase kravina. "Malý zavazadelník" Tyhle kecy mám nejraději. Tak si kup dodávku a nepindej blbosti. Každý ví do čeho jde a no co auto chce, když si ho kupuje. Jak to tak pozoruji tak by všichni chtěli auťák jako Ferrari, ale aby se do toho vešel nábytek z celého baráku.
Rozbalit vlákno
3
15. 1. 2013 20:07
Re: blbost
Řek svůj názor, řek. Přečti si to, co napsal nad tebou a pak kritizuj...
Avatar - Mrakoplas
15. 1. 2013 22:51
Re: blbost
...a za cenu Dacie. :-) To by přece bylo ideální auto roku. ;-)
16. 1. 2013 07:26
Re: blbost
Tak třeba já se při výběru vozu těmito anketami moc neřídím. Přece jenom při koupi auta tolik nekoukám např. na to, aby šlo o typ, navržený v roce nákupu.
Vím, jak velké auto potřebuju, kolik za to můžu dát, jaký motor se mi do toho hodí a zohledním jistě i jízdní vlastnosti a vybavení, případně i tu velikost kufru a další věci - třeba jestli se barva líbí manželce... :-!