Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Nissan Almera se bude vyrábět ve Francii

Nissan se chystá k návratu do nižší střední třídy, nástupce někdejšího modelu Almera se bude vyrábět v některé z francouzských továren Renaultu.
Zpět na článek
25. 1. 2013 16:33
25. 1. 2013 19:40
26. 1. 2013 09:12
26. 1. 2013 09:20
26. 1. 2013 10:54
26. 1. 2013 13:58
26. 1. 2013 16:12
26. 1. 2013 19:39
26. 1. 2013 17:33
Avatar - pumpkin
25. 1. 2013 16:33
Silná Almera
Nikedy je asi dobré si dať na pár rokov pauzu a potom vzkriesiť populárny model. Som zvedavý ako to dopadne a či sa Nissan vráti aj menu Almera. Šanca na úspech v tomto prípade je. :yes:

Inak je to len môj pocit, že onedlho nám z Európy odíde pár japonských značiek? Mitsubishi a Honda začínajú byť na odstrel...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 09:33
Re: Silná Almera
ve všem souhlasím
Avatar - Starfighter
25. 1. 2013 17:12
Almera vs neoficiální skica Fabie 3
Je to neuvěřitelné, ale pojetí masky, její prolnutí do světlometů a vůbec čelní pohled se dost podobá představám o F3 uveřejněných v AutoDesign&Styling :-)

[odkaz]
Rozbalit vlákno
6
25. 1. 2013 17:31
Re: Almera vs neoficiální skica Fabie 3
Pan Kabaň se rád inspiruje. U Octy si půjčil zadní dveře od Rapide a teď to třeba zkusí s maskou od Nissanu. Tím splní svůj úkol trochu změnit aktuální design VW. Nebylo by dobré jen přebírat design VW a lepit na něj slepice. Nějaká ta maska a dveře Škodovku dostatečně od VW odliší.
Avatar - Starfighter
25. 1. 2013 17:40
Re: Almera vs neoficiální skica Fabie 3
Jenom připomínám, že je to skica od designérů/ grafiků časopisu AD&S, která nemá se Škodovskou nebo Kabaňem nic společného.
25. 1. 2013 20:04
Re: Almera vs neoficiální skica Fabie 3
To, co je na fotke v tomto clanku je concept Nissan Invitation predstaveny minuleho roku v Zeneve ako predpoved novej generacie Nissanu Note. Ten sa podla vsetkeho predstavi na tohtorocnom autosalone v Zeneve.
Od momentu, kedy Nissan ohlasil navrat k hatchbackom (co sa odohralo po predstaveni Invitation) tak sa vsetky automobilove redakcie rady posluhuju obrazkami a skicami vychadzajucimi prave z concept-u Invitation.
Mimochodom, niekto s Nissana sa uz vyjadril, ze novy hatchback s najvacsiou pravdepodobnostou neponesie viac meno Almera (nechce sa mi teraz hladat link). Taktiez, od asi polovice minuleho roka Nissan predava sedan v Rusku, ktory nesie meno Almera, bol tu aj clanok o tom na auto.cz. Samozrejme, nema to nic spolocne s novym planovanym hatchbackom. :-)
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 09:14
Re: Almera vs neoficiální skica Fabie 3
přesně,od listopadu se prodává v japonsku a od února v usa.do evropy asi v létě
Avatar - WinDiesel
25. 1. 2013 21:16
Re: Almera vs neoficiální skica Fabie 3
Slepice na odlišení stačí ........ :-)
Avatar - Aladeen
25. 1. 2013 18:58
Re: Almera vs neoficiální skica Fabie 3
Ja tam vidím len čmáranicu ... Vôbec to nie je štúdia škodovky , je to len návrh ..Hatchbacky sa teraz aj tak všetky navzájom nejak podobajú ... ;-)
Avatar - 3_diamanty
25. 1. 2013 19:40
a je to tu
ked koncila stara dobra almera s tou surfoidnou strechou [odkaz] tak som si vravel .. pane boze ... nejake SUV alebo crossover nemoze klasicky hatch predsa nahradit... sme v europe... nizsia stredan trieda je tu najpredavanejsi segment... a nissan ho opusta? Ano kaskaj nahradil almery dokonale ale dnes uz SUVecka typu kaskaja maju viaceri vyrobcovia ( takmer vsetci ) ale nissan hatchback nema.... vravel som si boze dufam ze sa raz nissan s hatchbackom vrati a ze sa vrati aj meno almera... a je to tu mam radost... :yes: stare dobre nissany sa vracaju :yes: .... mnohi iste vedia ze almera bola v casoch najvacsej slavy podobne ako dnes kaskaj najpredavanejsim japonskym autom v eu az za nou bol yaris a dalsi japonci... takze meno almera kedysi v eu nieco znamenalo... a som rad ze sa meno almera vracia.... vzdy sa mi pacili klasicke nissany ako almera primera maxima QX..... bohuzial nissan od nich po roku 2000 upustil a nahradil ich crossovermi ako murano kaskaj juke... je jasne ze ani kaskaj aj ked je megauspesny nemoze nahradit klasicky hatch... na druhej strane kaskaj ako crossover aelbo teda skor uz SUV je podstatne drahsi ako stoja bezne rodinne zakladne vybavene hatchbacky.... takze klasicky hatch ma urcite zmysel... je lacnejsi.... a pre bezne rodiny sikovnejsi a tak by bola skoda ak by to nissan ignoroval aj nadalej.... mam z navratu almery radost... aj z nissana :yes:
Rozbalit vlákno
0
25. 1. 2013 20:30
Akosi sa tu pozabudlo na Tiidu ...
... bol to vsak "nahradnik" z II. ligy!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
25. 1. 2013 20:48
Re: Akosi sa tu pozabudlo na Tiidu ...
tak tak.. tiida toho v eu vela nepredala... nieco podobne mala honda ktora tu zase ponukala podivny model honda city... tieto auta velky uspech v eu nemali
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2013 21:34
Re: Akosi sa tu pozabudlo na Tiidu ...
V Evropě se Tiida západně od ČR dokonce ani neprodávala, pokud vím.
26. 1. 2013 20:27
Re: Akosi sa tu pozabudlo na Tiidu ...
Prva Honda City pre EU bola naozaj ohyzdna. A bolo to este v ere blahobytu. Jedna pani "od vedla' si ju kupila za 500.000 Sk a na lizing!!! Brrrr!!!
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 09:13
Re: Akosi sa tu pozabudlo na Tiidu ...
no současná (2012-) by se možná i v evropě chytla.hlavně s touto motorizací [odkaz]
Avatar - WinDiesel
25. 1. 2013 21:20
Almera s palcem nahoru !
Měl jsem 3 a všechny byly super. Takže hodně nostalgie a palec nahoru. Věřím v úspěch.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 09:54
Re: Almera s palcem nahoru !
já měl 1.8 sport a byla v pohodě :-) hodně výbavy,slušné povození :-)
Avatar - WinDiesel
26. 1. 2013 12:56
Re: Almera s palcem nahoru !
Já měl jen 1,5 ale 2x hatch 1x sedan.
Na Almeru jsem přešel ze Š125 a byla to kulturní revoluce. >:D
Asi po 3 letech jsem šel do Octavie ale když se na firmě ukázala možnost vyměnit ji za Almeru, neváhal jsem ani chvilku.
Potom už jsem chtěl diesely a tam byly Nissany slabé.
Dnes mám pro sebe jiné auto, ale hádej co máme jako 2. vůz v rodině? Kaškaj. A opět 1,5 ale tentokrát v dieselu a bez jediné poruchy. Nissan je opět v poho.
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 09:12
ochutnávka
asi tak nějak možná asi ... :-) [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 09:20
jojo
vypadá to na pěknou ofenzívu od nissanu. note, almera, murano, x-trail, atd. takže to s tím prvenstvím alespoň v evropě myslí vážně...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
26. 1. 2013 10:54
Re: jojo
note nebude ziadny bestseller, x-trail a murano budu tiez kusovky....

almera mozno bude fajn ale na predbehnutie toyoty to nebude stacit ani nahodou :yes: dokonca to vyzera tak ze tento rok pojde v eu uz aj hyundai pred nissan takze tak ;-) :yes:
Avatar - pumpkin
26. 1. 2013 13:58
Re: jojo
X-trail a kusovka? Zas nepreháňaj. Tretia generácia už zrejme nezopakuje úspech tej prvej ale zas tak kriticky by som to nevidel...
Avatar - 3_diamanty
26. 1. 2013 16:12
Re: jojo
pojem "kusovka" som myslel tak trosku obrazne povedane .... ano urcite to bude uspesne auto ale nejaky bestseller to nebude.. tato kategoria aut predsa len nepredava tolko aut ako mensie osobaky....
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 19:39
Re: jojo
mno určitě nejde o český potažmo slovenský trh...
Avatar - Jaros71
26. 1. 2013 17:33
Nový Nissan
Tak vypadá zajímavě...jak se bude prodávat , uvidíme...
Tento segment je nabitý...
Peugeot ze zoufalství prodává 308 už za 230tis...v akci!
Víc věří novému "Kaškaji"... ;-)
Ale mít toto auto musejí , to je jasné. :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - pelikoš
26. 1. 2013 19:47
Re: Nový Nissan
těším se na novýho (mimo jiné) qashqaie