Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v lednu 2013: Nejprodávanější minivozy

Minivozům sice vládne bezkonkurenčně Citigo, ale daří se také dvojčeti od Volkswagenu. Panda se naopak ocitla mimo stupně vítězů.
Zpět na článek
7. 2. 2013 17:35
Avatar - KANKUNEN
7. 2. 2013 11:25
Mountfield výsledky nedodal?
;-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Aladeen
7. 2. 2013 12:16
Re: Mountfield výsledky nedodal?
>:D :yes: Veď tu máš Citigo >:-[]
7. 2. 2013 12:23
Re: Mountfield výsledky nedodal?
Ti prodávají ceedy....
Avatar - 3_diamanty
7. 2. 2013 12:01
tak to som prekvapeny
ze oproti minulorocnemu januaru sa v tomto roku prepadol trh miniat v januari o 20% hlavne ked si zoberieme fakt ze na trhu je nove citigo... , panda... up..... cakal som lepsi rozbeh ;-\

tato kategoria sa stava cim dalej slabsou a slabsou... ale je to aj o cene.... dnesne male auta su len o trosku drahsie ako miniauta ale ponukaju ovela viac priestoru , vacsi kufor bezpecnost a pod..... zrejme maly cenovy rozdiel ( medzi polo a UP-om alebo pandou a puntom a pod ) ludi odradza ist do miniaut.... trojdveraky navyse su uz uplne bez sance co potvrdilo poslednym miestom twingo ;-\

Nuz vyzera to tak ze mozno ani nie rapid bude taky prepadak ako som cakal ale citigo... ( mam na mysli cesky trh ) samozrejme citigo je v zapadnej eu napr holandsku alebo dansku uspesne....
Rozbalit vlákno
24
Avatar - Aladeen
7. 2. 2013 12:21
Re: tak to som prekvapeny
Miniauta sú pre tých ktorí majú veľa peňazí a kupujú si ich ako 2 do rodiny , pre manželku na nákupy , alebo videl som ako otec kúpil synovi aby mohol dochádzať niekam do školy ..
Je nezmysel si kupovať ako hlavné rodinné auto Citigo ,alebo Pandu a v dnešnej dobe bude čoraz menej ľudí ktorí budú kupovať 2 auto do rodiny kvôli finančnej situácii , takže trh bude padať ;-\
7. 2. 2013 22:05
Re: tak to som prekvapeny
no nezlob se na me, ale mam doma ctyri auta a nikdy by me nenapadlo koupit takovejhle xindl
Avatar - Aladeen
7. 2. 2013 22:16
Re: tak to som prekvapeny
Je to vec vkusu , ani ja by som si nekúpil nákupnú tašku , len som písal pre koho tie auta určené sú ;-)
7. 2. 2013 12:21
Re: tak to som prekvapeny
Tak jsem si říkal, z tohohle Topper žádná negativa pro škodovku či koncern a pozitiva pro H-K nevykřeše. A ejhle, vidím, že jsem ho hrubě, ale skutečně hrubě podcenil. Z prvních dvou míst je najednou propadák. Tak za tohle by se nemusel stydět ani ministr propagandy Goebbels.
7. 2. 2013 12:36
Re: tak to som prekvapeny
Je to hlupák, který neví... :-!
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2013 14:57
Re: tak to som prekvapeny
Ať koukám, jak koukám, nevidím v Topperově příspěvku nic z toho, jak jsi pojal ty ten svůj. Topper pouze zhodnotil upadající trh miniaut i navzdory všem novinkám loňska a jeho nástin příčin. O korejcích tam neměl ani slovo. Tak proč se hloupě navážíš?
Nejsi to náhodou ty, kdo studoval u Goebbelse? Nebo jsi jen tupý, zaslepený škodovák?
Avatar - 3_diamanty
7. 2. 2013 15:00
Re: tak to som prekvapeny
nic si z toho nerob ....

mnohym to robi dobre rypat do mna... nezmyselne, zbytocne, mimo temu.... zvykol som si :yes:

vid prispevok jossalita .. dalsi pripad ktory ma ciel len jediny... rypat do mna... a ako vidime zase nic k veci nenapisal

v pohode kasli na nich ... nemusis ma obhajovat.... :yes:

na niektorych uz nereagujem... je to tak lepsie...
7. 2. 2013 15:12
Re: tak to som prekvapeny
Tedy k věci, ty místní hlupáku:

"Nuz vyzera to tak ze mozno ani nie rapid bude taky prepadak ako som cakal ale citigo... "

Citigo, se svými prodanými 143 kusy naprosto neochvějnou jedničkou svého segmentu s 37%. Nikdy jednička v segmentu v ČR neprodávala tolik malých vozů, jako nyní. Ani v silných letech, kdy tu kralovala Panda, ta měla měsíčně nejakých cca +/- 130 kusů.

Takže, začni konečně používat to kulatý, co nosíš na krku, protože to zatím vypadá, že to tam máš na okrasu a taky kvůli tomu, aby ti do něho nechcalo.
:-! :no:
7. 2. 2013 16:48
Re: tak to som prekvapeny
Já že se hloupě navážím? To sis chlapče špatně přečetl Topperův příspěvek, však už to jossalito níže přesně napsal. Všichni známe Toppera a jeho intimní vztah k H-K. Narážel jsem na to, že kde už nebylo jak a kde se do škodovky a koncernu vůbec navézt, tak se prostě něco vymyslí. A napsat, že je Citigo propadák, to už je fakt na makovici. Vždy´t se svým koncernovým bratrem okupuje půl segmentu. A že jsou čísla nominálně slabá je tím, že je u nás slabý prostě celý tento segment.
A jestli si myslíš, že je můj příspěvek přehnaný, přečti si jeho příspěvky [odkaz] , pěkná onanie. Myslím, že se ještě hodně krotím.
7. 2. 2013 16:55
Re: tak to som prekvapeny
Ale Topper NIKDY neuraza a v tomto by si ho mnohi z diskutujucich mohli zobrat za vzor. Kazdy ma nejaku filozofiu, kazdy svoj styl ale on neuraza!

K Citigo: Je ich v CR a na SK vidiet??? Ja som od zaciatku ich vyroby videl v Rakusku presne: 0 ks. Ja si naozaj nespominam, ze by som aspon jedno Citigo videl a to sa po autach kukam. Takch VW UP som videl uz aspon 30. Nemyslim si, ze na ostatnych mimo-ceskych trhoch to bude s Citigo lepsie.
7. 2. 2013 17:04
Re: tak to som prekvapeny
Jo, takže topper vlastně neuráží, ale to, že píše jeden canc a nesmysl za druhým a ještě v takovém enormním počtu, tak to je naprosto v pořádku.

Řeknu ti jedno, akorát tu snižuje odbornou úroveň diskuze do roviny nesmyslů a kravin.

PS: Citigo nevidíš především proto, že se donedávna na západních trzích ani nenabízelo. Začalo se až asi před půl rokem. Up je k dostání prakticky od začátku výroby. :-!
7. 2. 2013 17:21
Re: tak to som prekvapeny
Už mě to nebaví psát tak to okopčím... "A že jsou čísla nominálně slabá je tím, že je u nás slabý prostě celý tento segment. " Pokud se prodává v tomhle segmentu tak málo aut, těžko ho budeš potkávat každý den. Obvzlášť když jde o nové auto. No a v Rakousku budeš vidět častěji Up, to je snad logické. Já zase viděl Up jednou, Citigo každý den.
Co se týče urážení, ve svém příspěvku jsem ho neurazil, naopak pochválil, protože Goebbels byl ve svém oboru asi machr, když se dostal, tam kde byl. No a pokud zde vyjde článek o Kii nebo Hyundai tak je to tu jak na politickém školení mužstva. Kdo zažil, ví.
7. 2. 2013 18:53
Re: tak to som prekvapeny
Tak ak vidis Citigo naozaj kazdy den...a na to som sa predsa pytal, v poriadku, asi sa naozaj i predava. Na Slovensku moc nie som, ale ked uz som, tak precestujem za tyzden 2500 km (naposledy pred 3 tyzdnami) a tiez som za cely ten tyzden nevidel ani jedno Citigo...asi sa mi vyhybaju >:-[]
7. 2. 2013 19:56
Re: tak to som prekvapeny
Ani nevím, kolik se jich u vás prodává, co se týče údajů, začalo to nějak váznout. Viděl jsem data za celý rok ale údaje po měsících nejsou. [odkaz] Naposledy je tam podrobnější přehled za září a tam je Citigo první ze segmentu A, i když někde snad 34. To víš, u nás se to bere jako domácí auto, i když je doma spíše na Slovensku.
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2013 19:56
Re: tak to som prekvapeny
Jasně, takže podle dřívějších příspěvků automaticky odsuzuješ vše, co napíšeš. Jen jsi potvrdil můj názor.
7. 2. 2013 20:24
Re: tak to som prekvapeny
Ty už taky nevíš, jakou vetší blbost bys napsal Míšo... 8-s :no:
Avatar - 3_diamanty
7. 2. 2013 14:58
Re: tak to som prekvapeny
predaj citiga je na domace pomery vazne slaby...... pritom to auto ma aj 5D verziu a ponuka sirku v interieru vacsiu ako fabia..... skoda... som sklamany z predaja citiga
7. 2. 2013 15:14
Re: tak to som prekvapeny
Na místní poměry jsi mozkově slabý především ty sám. A ještě to tady tak nestoudně a mimózně plevelíš. :-! :no:
7. 2. 2013 15:22
Re: tak to som prekvapeny
Topper1982, Jak muzes rict, ze prodej Citiga je na domaci pomery vazne slaby??? 1 misto a trzni podil 37,4 % je malo??? Kdyz druhy v poradi, jeste k tomu koncernove dvojce ma 11 %? Trzni segment miniaut je u nas proste maly, s tim Skoda nic moc nenadela. Muze se jen snazit si z nej ukrojit co nejvetsi kus. A to se ji * dari...
7. 2. 2013 16:36
Re: tak to som prekvapeny
Tak to vystihlo vše....
7. 2. 2013 17:15
Re: tak to som prekvapeny
Picanto šlape :yes: :yes: :yes: Už se všichni třesou.
7. 2. 2013 17:23
Re: tak to som prekvapeny
Pozor, na tyhle texty má copyright někdo jiný, máš povolení?
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2013 19:57
Re: tak to som prekvapeny
Novinka, která ve druhém roce prodejů už začíná padat? Jo, to je i na domácí poměry hodně slabé, zejména u domácí značky.
Avatar - twistedTSD
7. 2. 2013 17:33
Re: tak to som prekvapeny
Co z toho zas děláš za vědu? Češi zkrátka požadují maximum plechu za minimum peněz, miniauta tohle nesplňují.
Avatar - qwert88
7. 2. 2013 15:15
nejlepší z miniaut určitě
"Cígo",Up,Twingo,Ford Ka,Fiat 500,který je nejhezčí a taky se určitě nejvíc líbí ženám >:D Třeba Panda byla dosti oblíbená,ale jak přišlo na trh "Cígo",tak prodeje zřejmě poklesly,přitom malé Fiaty jsou schopná auta...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
7. 2. 2013 17:35
Rencek
Twingo se moc nepředvedlo...Ale asi to bude počtem dveří a vysokou základní cenou.
Rozbalit vlákno
0
7. 2. 2013 18:29
Citigo je asi nejlepší miniauto, co jsem kdy viděl
1. Příjemné jízdní vlastnosti (vyzkoušeno)
2. Útulný interiér (vyzkoušeno)
3. Přiměřené ceny
4. Klidný design - normálně velké světlomety, žádná klesající linie oken => parádní výhled z vozu (např. v obludném Chevroletu Spark jsem se na zadních sedačkách cítil jako v ponorce.
5. Na miniauto obrovský kufr
... mohl bych pokračovat do nekonečna

Trojce Citigo, UP a MII přeju, ať dosáhnou alespoň podobných úspěchů jako kolínská trojčata Aygo, C1 a 107.
Docela mě mrzí neúspěch Fiátků, 500 i Panda jsou moc hezká autíčka, které bych na silnicích rád potkával častěji. ;-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - autista
7. 2. 2013 20:03
Re: Citigo je asi nejlepší miniauto, co jsem kdy viděl
Panda se vyprodává ještě Classic a proto nová nejde moc vidět :-(
Avatar - sendador
8. 2. 2013 06:58
Re: Citigo je asi nejlepší miniauto, co jsem kdy viděl
Az skonci Classic, tak bude muset jit Fiat s cenou nove Pandy dolu, jinak jich tady v CZ moc neproda.