Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tip pro lyžaře: V Rakousku natankujete levněji než u nás

Chystáte se na lyže do Rakouska? Tak to zapomeňte na natankování až po víčko před hranicemi, u našich jižních sousedů dost možná načerpáte benzin a zejména naftu laciněji.
Zpět na článek
11. 2. 2013 12:30
11. 2. 2013 14:04
11. 2. 2013 16:37
11. 2. 2013 12:02
kde tankovat...
Porovnavacich serverov tam maju viacero, mne pripada ze najlepsie informacie su na oeamtc.at/sprit
Inak neviem ako su ceny v CR, ale uz peknych par rokov su ceny v AT nizsie, nez v SK...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - jenik1
11. 2. 2013 12:30
Nesmysl
Když pojedete do Rakouska přes Dolní Dvořiště, tak tam dnes 11.2.2013 stojí benzín u Tank Ono na hranicích 34,50 a nafta 33,90. Nikde v Rakousku levnější nenajdete.
Rozbalit vlákno
0
11. 2. 2013 12:47
Opravdu levněji??
Ne, že bych byl nějakým přítelem cpaní peněz do chřtánu českého eráru, ale je potřeba si uvědomit, že z plné nádrže jde třeba tisícovka do státní kasy. A když se natankuje v Rakousku, tak samozřejmě do té rakouské. Takže ušetříme pár korun, ale třeba na úkor jedné nezalátané díry na silnici.
Rozbalit vlákno
7
11. 2. 2013 13:19
Re: Opravdu levněji??
Skôr by som povedal: ušetríte pár korún a politici majú menej na rozkrádanie.
Na Slovensku výber daní (napriek ich bezbrehému zvyšovaniu a najvyšším cenám PHM široko ďaleko) klesá -kde asi urobili súdruhovia chybu? Ja tankujem na Morave už len preto, že nemám inú možnosť ako ukázať štátnym pijaviciam, že takto to donekonečna jednoducho nejde.
11. 2. 2013 15:22
Re: Opravdu levněji??
Moj clovek :-)

Ja tiez dlhe roky tankujem v rakusku. Jednak preto ze je to lacnejsie, ale hlavne kvoli tomu, ze sa nenecham zdierat nasou vladou a pumparmi.

Aby som ucinil svojej rebelii zadost tak si moze niekto zhora spocitat o kolko prislo SR na daniach iba za moj benzin. Najazdil som za necele 4 roky na aktualnom aute vyse 120t km, pri spotrebe cca 8 l/100. Rocne nenanatankujem na SVK viac ako 100 litrov benzinu. Vzdy zoberiem iba tolko aby som dosiel do AT. Ak sa dobre pamatam tak dan je zhruba polovica ceny benzinu, takze to bude pekna suma :-!

Este by som odporucil niekomu z ministerstva financii nech najdu brigadnika, ktoreho postavia na tyzden ci dva na pumpu do Wolfstahlu. A spocitaju si tam kolko penazi utecie do rakuskeho statneho rozpoctu. Teraz ked je vo Wolfstahli automaticka pumpa tak nieje problem nabrat benzin kedy to cloveku vyhovuje.
12. 2. 2013 01:51
Re: Opravdu levněji??
Ake karty berie ta pumpa? Lebo na JET v Heinburgu berie automat iba Maestro.
11. 2. 2013 16:37
Re: Opravdu levněji??
Naopak, možnost máš.

Za prvé můžeš k volbám (o vlivu toho bohužel nemusíme polemizovat).
Hlavně ale můžeš ony pijavice neustále otravovat a kontrolovat, hlídat a případně oficialně napadat místní vyhlášky ohledně nesmyslných poplatků a deformací krajiny, chodit na demonstrace, podporvoat lidi, který to dělají. Jasně, staneš se v ten moment pošukem s nálepkou aktivisty, ale pak máš v mých očích právo na tento příspěvek.
Sám se chovat čestně a neúčastnit se rozkrádání. Tzn. přijmout postih bez remcání a pokusu se z toho nějak vykecat.

Otázka je, jestli se aktivně na politické kultuře svého okolí podílíš, nebo ne.

Já osobně se snažím nekupovat nic z Číny kvůli Tibetu, takže pohled ekonomického vzdoru a bojkotu chápu.
Ale to, že naschvál nekoupim něco ze své krajiny mi přijde jako alibismus. Nebo snad myslíš, že česká politika je miň rokzradená, než ta slovenská? Přijde ti tedy lepší podporovat to český rozkrádání a tím pádem přesouvat zisk do Kalouskova/Nečasova kabinetu, který poslední dobou hází na lidi ještě větší sra*ky, než vy máte na Slovensku?
Mě totiž ne :-!
11. 2. 2013 19:33
Re: Opravdu levněji??
Na prvú časť reagovať radšej nebudem, čo sa týka druhej časti tak "u Vás" netankujem preto, že by som si myslel že máte v republike všetko v poriadku ale hlavne preto, že natankujem lacnejšie a ako bonus nenatankujem na Slovensku (keby som mal bližšie Rakúsko tak tankujem v Rakúsku a nie na Morave).
11. 2. 2013 18:59
Re: Opravdu levněji??
Ty si naivní, takhle by to fungovalo za ideálních podmínek, ale ty v Čechách nejsou.Já jsem naopak rád že můžu stát od té tisícovky odprostit, protože nebudou mít co mocipáni rozkrást v kalouskolandu kde vládne nečas.
12. 2. 2013 07:54
Re: Opravdu levněji??
Čili pokud budete mít tasemnici, přestanete úplně jíst a budete se radovat, že ona chcípne taky?
Já pokud můžu, tak samozřejmě taky nakoupím palivo tam, kde je levněji (pokud to není očividně na úkor kvality).
Ale ne proto, aby stát peníze nedostal, to je nesmysl. Když vyberou na daních míň, udělají akorát větší dluh. Ostatně co do státního dluhu - sice roste rychle, ale zatím v něm nejsme ani na evropském průměru. Takže žádný strach, že by náš stát banky vyhodnotily jako extrémně zadlužený...
Dělám to proto, aby se zamysleli a zlevnili na normální úroveň.
A co se Rakouska týká - myslím si, že je tam pořád stejný systém, jako cca před 10 lety, kdy se ceny lišily dle jednotlivých spolkových zemí - že třeba ta oblast od Mikulova k Vídni (tuším Dolní Rakousko) byla nejlevnější a Tyrolsko nejdražší. Čili někde v Rakousích ve srovnání s Českem ušetříte, jinde připlatíte, ale plusmínus vám to vyjde podobně jako u nás.
A pokud chcete někde v blízkém zahraničí trochu ušetřit za palivo, tankujte v Polsku. Rakousko je na tom cenově cca stejně jako u nás, zatímco Německo a Slovensko jsou dražší.
11. 2. 2013 13:02
Drobne upresneni
Jeste by chtelo dodat, ze ta levnejsi paliva dostanete jenom mimo dalnicni tahy, protoze v Rakousku je dost masivni rozdil v cenach na hlavnich tazich a mimo ne. Na dalnici bezne natankujete i draze nez v CR zatimco v nejakem okolnim mestecku usetrite tri, ctyri koruny na litr. Ty rozdily mezi pumpami v Rakousku jsou vyrazne vetsi nez u nas.
Rozbalit vlákno
1
11. 2. 2013 13:40
Re: Drobne upresneni
To je pravda. Cena na cerpackach popri dialnicnych tahoch a rychlostnych cestach je dost vysoka. Preto tam tankuje len ten, kto fakt musi. Ale casto staci zist z dialnice, zajst 2-3km do prvej vesnice, a tam je pumpa kde mas benzin/naftu o 10-15% lacnejsiu.
Avatar - MarTin1
11. 2. 2013 14:04
Doplnění
Momentálně jsem ve Val Gardeně a litr benzínu 1.8 Euro, nafta 1,75eur. V Innsbrucku jsem tankoval 100 OMV za 1.7 Euro, Super stál 1.58 a E10 1.53. Mimo dálnici jsem viděl i ceny kolem 1.4...
Rozbalit vlákno
1
11. 2. 2013 16:37
Re: Doplnění
1.4E = cca 36kc
tady koupis i pod 34
1.8E = cca 45kc
u nas nejdrazsi natural 100 38-42kc
Avatar - Lucaslegend
11. 2. 2013 19:17
lacnejsi benzin
To uz aj Svajciari maju lacnejsi benzin ako mi? To je uz do placu! Aj ja by som rad tankoval mimo Svk ale mam to daleko do Rakuska, chodim tam malokedy...
Rozbalit vlákno
0
11. 2. 2013 21:08
Aktuálne ceny v rakúsku
no na Slovensku je známe ze v Rakusku je to o dost lacnejsie...Inac existuje server ganemo.sk kde nájdete tiež niekoľko aktuálnych cien PHM (nielen v rakúsku)
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
12. 2. 2013 07:54
Ešte lacnejšie je v obci SAMNAUN
Pre lyžiarov ale aj letných dovolenkárov jazdiacich cez Alpy sa najviac oplatí tankovať vo švajčiarskej obci Samnaun pri rakúsko-švajčiarskych hraniciach. Jedná sa totiž o akési bezcolné pásmo, všetko je tam lacnejšie. V súčasnosti predpokladám cenu nafty okolo 1,2€, benzín je lacnejší, okolo 1,1€ za liter. A už nehovoriac o malebnej scenérii... ;-)
Rozbalit vlákno
1
12. 2. 2013 08:50
Re: Ešte lacnejšie je v obci SAMNAUN
Nie "akesi", ale naozaj ma status "duty-free" pasma. Suvisi to s tym, ze hoci je castou Svajciarska, kedysi davno sa tam dalo dostat cestou len z rakuskej strany. Preto bolo vynate zo svajciarskeho danoveho systemu, a to im uz zostalo, aj ked neskor postavili cestu ktora ich spaja so Svajciarskom...