Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Praha zdražuje odtah na 1900 Kč, je to správné?

Odtažení auta vás v Praze nyní bude stát o šest stovek více, než doposud a podraží i jeho pobyt na odstavném parkovišti.
Zpět na článek
13. 2. 2013 16:18
13. 2. 2013 16:27
14. 2. 2013 08:42
13. 2. 2013 20:23
14. 2. 2013 00:51
14. 2. 2013 12:27
13. 2. 2013 21:02
13. 2. 2013 21:45
14. 2. 2013 14:40
14. 2. 2013 18:04
14. 2. 2013 22:00
13. 2. 2013 16:18
...
Zas*at Prahu zonama a pak zvysit poplatky za odtah? Nekde tam bude spojitost. Moment, zanesu si to do vyvojoveho diagramu, vyjadrim se pred veceri.
Rozbalit vlákno
0
13. 2. 2013 16:27
Řešení
Já bych zakázal v Praze parkovat všude a to by radní vydělali.***!!!!!!!!!!Vyházet je z oken. :-! :-!
Rozbalit vlákno
1
14. 2. 2013 08:42
Re: Řešení
Jasně, povolit parkovat všude a žádné odtahy..to by vypadalo.
Avatar - superkutil
13. 2. 2013 16:36
Je to mafie, jedou v tom radní s podnikatelema.
Tohle jsou jen drobnosti, okrádají daňové poplatníky ve velkém. třeba OpenCard, nebo různé nesmyslné projekty z peněz EU. Nebo třeba výstavba nových radnic. třeba Praha 10 si chce postavit novou radnici za 1 miliardu korun!!!!!
Rozbalit vlákno
0
13. 2. 2013 19:42
Bydlím na Praze 3
Parkovací kartu mám přesto není mnohdy kde zaparkovat ;-\ odtahování vozidel v případě kdy "špatně" zaparkované auto přímo neohrožuej zdraví a životy, neomezuje ostatní lidi je pouhopouhý business. To že někdo stojí za modrou čarou bez karty je bráno jako přestupek hodný odtahu, to že někdo stojí v druhé řadě vedle modré čáry a blokuje výjezd je naprosto v pohodě. Ještě je vás městská schopna pokutovat za to že vyjíždíte po chodníku... :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - petrumr
13. 2. 2013 20:23
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - positivemind
14. 2. 2013 00:51
Re: ok
Hele, že ty jsi ten, co na Holešovicích práská u Dělnické?
14. 2. 2013 12:27
Re: ok
Pane petrumr,
snažně Vás prosím, pokud jste ochotný udělat něco pro lidstvo, už se nikde takto veřejně neexponujte a nepřispívejte. Z toho, co po Vás čtu, se (a nejspíš nejen) mně obrací hemisféry ve snaze spáchat sebevraždu. Děkuji.
13. 2. 2013 21:02
Bratislava
v Bratislave mame samotny odtah uz nejaky ten 'patek' za EUR 90 (~2 200 CZK) + pokuta. Rychlost, frekvencia a hlavne preciznost je fantasticka (robi to sukromna firma).
Rozbalit vlákno
0
13. 2. 2013 21:32
Odtahy a modré zóny
Odtahy jsou potřeba, pokud je to nezbytné a že řidičských prasat je, ale např.odtahy z modrých zón bez karty, když je ulice jinak poloprázdná to je trochu ujeté ne? A to i když jste třeba skutečné zásobování tak jdou někteří po vás. Jsou lidi a lidi. Když musíte splnit nějaké čárky, tak odtáhnete co jde abyste splnily a měli klid. Že by na odtazích někdo prodělával mi nepřijde moc pravdivé, Správa služeb je soukromá společnost, která odtahuje pro Městskou policii a také požaduje určitý denní počet úlovků aby se jim to vyplatilo. Proč magistrát nemá odtahovku vlastí, ale pronajímá si soukromou?? A dotuje ji? Že se psalo o zisku Správy služeb 100 mega za rok z odtahů, to je teda mediální lež? Tak kde je pravda, když na tento dotaz na tiskovce zástupci magistrátu neměli odpověď, proč pronájem a ne vlastní odtahovka a vybrané peníze nejdou zpět do kasy města ale soukromníkovi? To otvírá další známou otázku, co myslíte? Jen ať magistrát udělá modré zóny po celé Praze jak plánuje, každý budeme platit za kartu, ale přitom nezaparkujeme nikde jinde než před svým domem, kamkoliv jinam pak pojedeme MHD plné feťáků a bezdomovců (ONI ZDARMA, MI ZA PENÍZE) a návštěvy atd.? Smůla hold no. Ale zato bude vyřešena nadměrná hlučnost z dopravy >:D
Rozbalit vlákno
0
13. 2. 2013 21:45
Odtahy
Je fakt že tady v Praze jsou s těma odtahama tak důležitý že (na Praze 8) bez zón přijedou pro auto klidně i ve 3 ráno a ještě u toho maji puštěný oranžový majáky cca 30 min >:D rozkop bych jim *. Ale ten kdo je pojištěnej u resenipokut.cz tak by jim tam měl auto nechat stát cca tejden a pak si ho pěkně nechat ještě přivízt zpět >:D a pak to předat k řešení těm odborníkum.... když ho z toho vysekaji tak ta odtahovka musí bejt strašně nasranáááááá! Dobře jim tak >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Cuba66
14. 2. 2013 09:16
K modrým a jiným zónám
Osobně mě víc než cena za odtah maximálně štve, že já nemohu bez karty zaparkovat v modré zóně i když je volno. Ale pokud máte kartu, tak v klidu můžete obsadit i těch pár volných míst, určených pro nás bez karty a naprosto nic se vám nestane. Typický příklad je okolí vysílače na Žižkově. Vždycky když tam jezdím a vidím ty volná místa obsazená těmi s kartou, mám sto chutí jim vypustit gumy 8-s
P.S.: Odtahy se mě netýkají, protože dodržuju předpisy a raději jdu navíc půl km, než platit nějakou odtahovací mafii ;-)
Rozbalit vlákno
1
14. 2. 2013 13:04
Re: K modrým a jiným zónám
To bohužel není vina těch co kartou stojí na oranžové zoně. Ale těch co si tenhle systém vymysleli. Platiti ročně byť 700,- za to že přijedu k baráku a nemám kde zaparkovat není můj problém, bude li místo na oranžové zoně šup tam s autem ;-) Než si něco takového Praha začala vymýšlet měla nejdřív vše domyslet.....
14. 2. 2013 14:40
započatý odtah
zákon o obecní policii hovoří:
§ 17a, odst 4: (1) Strážník je oprávněn použít technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla, .......odst. d) je-li vozidlem proveden neoprávněný zábor veřejného prostranství a jeho řidič není na místě přítomen.

a
(5) Přiložení a odstranění technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla se provádí na náklady osoby, která vozidlo na místě ponechala, a nelze-li ji zjistit, na náklady provozovatele vozidla.

Takže: jestli řidič je na místě a přestupek vezme na sebe, pak zaplatí. Pokud nevezme a políší nedokážou na místě že s tím přijel, nechť odtah zaplatí ten, kdo si ho zavolal. Podezřelý řidič rozhodně ne a rozhodně ne na ulici.
Rozbalit vlákno
0
14. 2. 2013 18:04
Pravni uprava
Muze mi nekdo vysvetlit, na jakem zaklade ma majitel vozu platit 1.300 Kc, resp. nove 1.900 Kč? Co to je za platbu a z ceho ta povinnost vyplyva?
Rozbalit vlákno
0
14. 2. 2013 21:42
Nejen na modrých zónách...
Jednou, když jsem bydlel u Vítězňáku, jsem byl obětí zajímavé razie: večer jsem zaparkoval (o tři ulice dále, než jsem bydlel, pže jinde nebylo místo), takže všude ulice plné aut. Ráno kolem páté Správa a údržba výmolů všude rozmístila cedule zákazu zastavení s platností od dneška a odtáhli takto asi 200 aut najednou, včetně toho mého a taky kamarádova, který parkoval za rohem. Hájili se tím, že značky tam už týden byly, ale já vím své, že tam nebyly ani večer předtím - jinak by přece nebyly úplně plné ulice. A samotné jednání typu "vo tomdle pané já nic nevím, to tamten" a takto si váš přehazujou jak horkej brambor, nikdo za nic nemůže, klasika. Přitom zaplatit musíte, jinak vám auto nevydají, maximálně si můžete stěžovat dodatečně a prachy vymáhat zpětně (což se vám nikdy nepovede).
Takže ano, v Praze má odtahy v rukou mafie ruku v ruce s magistrátem a úřady městských částí, jde o velmi výnosný obchod a i když parkujete vždy v pořádku, stejně vás prostě někdy odtáhnou. Kdyby mi to někdo vyprávěl, neuvěřím.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
15. 2. 2013 07:41
Re: Nejen na modrých zónách...
Mafie se vzdycky strilela...
Avatar - beibej
14. 2. 2013 22:00
výpalný hadr
1900 to je síla. MAFIE !!!
Rozbalit vlákno
0