Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Picanto: Pikantní facelift se představil v Koreji

Kia odhalila na domácím korejském trhu facelift modelu Picanto, který se zde prodává pod názvem Morning. Omlazení designu přiostří vzhled a má pomoci tomuto modelu při dalším působení v segmentu miniaut.
Zpět na článek
17. 6. 2009 09:29
17. 6. 2009 09:58
18. 6. 2009 07:33
17. 6. 2009 10:04
17. 6. 2009 12:32
17. 6. 2009 19:47
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 6. 2009 22:04
18. 6. 2009 06:58
18. 6. 2009 07:36
18. 6. 2009 09:32
18. 6. 2009 08:41
18. 6. 2009 09:16
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 09:56
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 09:58
18. 6. 2009 10:30
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 09:40
18. 6. 2009 09:57
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 10:00
18. 6. 2009 10:31
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 11:21
18. 6. 2009 11:55
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 12:03
18. 6. 2009 12:11
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 12:19
18. 6. 2009 12:28
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 12:31
18. 6. 2009 12:41
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 12:57
Avatar - T613
17. 6. 2009 09:29
Nepřítel
Tak zde je přirozený nepřítel všech Lišek! Stejná kvalita, stejná exkluzivita, stejná image. Jen ten design je povedenější :yes: Skvělé Picanto :yes:
Rozbalit vlákno
3
17. 6. 2009 09:58
Re: Nepřítel
S tou kvalitou se ti určitě někdo vysměje, ale podle mě máš pravdu :yes: Měl sem možnost v Pikantéri první generace sedět a interiér mě přišel hodně útulný a auto ve mě zanechalo dobrý dojem. Samozřejmě od takového auta nemůžeme čekat měkčene plasty atd... Za ty prachy je to dobrej kauf :yes:
18. 6. 2009 07:33
Re: Nepřítel
Picanto se stále vyrábí v první generaci, tohle je již v pořadí druhý facelift....
Avatar - marek.g
17. 6. 2009 10:04
Re: Nepřítel
ale mistr elegance je mistr elegance :-!
Avatar - prekladys
17. 6. 2009 11:19
jako šafránu
je čtyřválcových miniaut délky cca 3,6m. vždyť i nová generace medvídka dostane dvouválec. to bude pak duo i10/picanto rollsem/bentleyem v této třídě - zvláště pak s čtyřválcovou dvanáctistovkou 2xOHC. jo, časy se mění a lišky odcházejí ;-)
Rozbalit vlákno
0
17. 6. 2009 12:14
Odkaz na picanto+babes
Dávám sem odkaz na korejskou prezentaci - pokud někoho Picanto zajímá hlouběji, všimněte si, že obsahuje 2 různá řešení s odchylkami spojleru, mlhovek a pár dalších věcí. Za sebe tentokrát přiznám bez mučení, že Picanto se mi naposled exteriérem celkem zamlouvalo ve své první verzi, první a tento druhý facelift na mě působí jako sbírka otazníků. [odkaz]
Rozbalit vlákno
4
17. 6. 2009 12:37
Re: Odkaz na picanto+babes
Já bych nebyl tak kritický, picanto je stále svěží malý vozík, má ve své třídě své kouzlo, a speciálně za sebe píši, že je mi sympatický jeho název i tvar zadního bočního okna. Na tvém odkazu je parádní dvoubarevný kokpit, no to je trefa.
17. 6. 2009 16:46
Re: Odkaz na picanto+babes
Budu o tom příležitostně přemýšlet, jestli je to břevno u mě v oku nebo i Picanta v lampě ;-) jo, kokův pit dvou barev je pěkný, hrdě načichlý oficiálním extravagantem Soulem. Uznávám, že dělat mikroauta je designérský očistec - když to nemá být igráček ani kabelička, je to úkol na krvavé nehty.
18. 6. 2009 07:35
Re: Odkaz na picanto+babes
Ale ty korejský slečny se celkem povedly... :-)
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 09:29
Re: Odkaz na picanto+babes
Nevypadá zle, stejně jako zle nevypadají ty holky. Za peníze které za tohle autíčko chtějí je to velice zajímavá nabídka. Oproti Lišce nebe a dudy... ;-)
17. 6. 2009 12:32
PICANTNÍ MODERNA
Jo, i v tomto segmentu se hraje na přitažlivost. Kiu nutno pochválit za to, že tlačí na pilu. Co je však zejména u těchto aut rozhodující, to je vnitřní prostor, například Fox, VW Fox je uvnitř vpředu širší o 10 cm. Pokud víš, co znamená v autě centimetr na šířku, pak už asi také chápeš jaký je rozdíl mezi zaoceánským parníkem a hausbotem na slapské přehradě...

Fox nelze přece srovnávat s Picantem, Fox je svými rozměry více subkompakt než mini. Co se týká Picanta, pak tam jde především o cenu, neb od klientely těchto aut nelze očekávat nějaké extra hýření. Ostatně... jedná se o jedno z nejlevnějších aut na trhu, což je jistě informace, která dokonale sociální status majitelů vymezuje. Ovšem, bolestné v Česku je to, že picant je zpravidla též jediným "rodinným" vozem méně majetných vrstev, picant tu roli druhého vozu v rodině neplní. Tu právě může ideálně plnit právě zmíněný Fox.
Rozbalit vlákno
7
17. 6. 2009 18:08
Re: PICANTNÍ MODERNA
picanto sa kupuje hlavne pre zeny alebo pre "ratolesti"..zvycajne ako 2 auto do rodiny alebo darcek k osemnastinam alebo k dokonceniu vysokej skoly :-) :yes: urcite jeden z lidrov v segmente vdaka cene..desingovo sa F/L celkom podaril a paci sa mi to viacej ako i10 :yes: inak info som cerpal od otca ktory kie predava :yes:
17. 6. 2009 22:05
Re: PICANTNÍ MODERNA
Čujo, hračkárna je něco jiného, než prodejna velkých aut. Umíš si představit co by asi tak mohl jezdit ten, kdo by jako druhé auto do rodiny pořídil picanta? ;-)
Avatar - T613
18. 6. 2009 06:58
Re: PICANTNÍ MODERNA
předváděčku Volvo dotaženou z Německa?
Avatar - marek.g
18. 6. 2009 07:37
Re: PICANTNÍ MODERNA
>:D >:-[] >:-[] :yes:
18. 6. 2009 08:29
Re: PICANTNÍ MODERNA
Nehovor mi, že je tu aj švorcák, čo si buduje image podobným primitívnym spôsobom....
Nie som žiadny zazobanec, ale auto vpodstate z druhej ruky, kvôli cene dotiahnuté spoza hraníc...
Nebudem sa hrať na puritána, ale čo je moc je moc.... :-O
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 09:30
Re: PICANTNÍ MODERNA
>:D >:D >:-[] :yes:
18. 6. 2009 06:46
Re: Ak máš rád svoju ženu a deti, nekupuj im miniauto.
Tri a pol metra dĺžky, krátke previsy, tenké dvere, 3 alebo 4 hviezdy v crash-teste. Najslabší člen stáda, ktorý logicky pri každej kolízii ťahá za kratší koniec. O stretnutí s ťažkoodencami hodne cez 2 tony, ktorých sa po mestách preháňa až nezdravo veľa, ani nehovorím. Milé, pekné, nie drahé, a poslúži. Ale to je tak všetko. Kľudný spánok by som s takýmto autom v rodine asi nemal. Za akceptovateľné minimum pre praktické auto beriem asi 4 metre dĺžky, čiže partiu GP, Clio alebo Corsa.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 6. 2009 19:47
Picanto...
Picanto platí za solidní minivůz... ale ten jeho vyjukanej výraz... no, uvidíme >:D Více mi sedne sourozenec i10...

Jasné je, že se mu estetická špička třídy vysměje (pochopitelně tím nemyslím žvást všech žvástů, "mistra elegance" 8-s )...
Rozbalit vlákno
27
17. 6. 2009 22:04
Re: Picanto...
Až už nebudeš vědět, ty žváste... >:D jak idesítka vypadá, bude tu stále... mistr elegance. Uvidíš, že jak půjdou roky, budeš se více a více divit tomu, jaké nesmysly jsi na auto.cz byl schopen psát, když ti bylo osmnáct... 8-s :-!

P.S. Soustřeďuj se na ten toužený řidičák Avantime, jeho získání je poměrně podstatná podmínka nepůsobit na serveru o autech jako krtek na fotbale...
18. 6. 2009 01:31
Re: Picanto...
Blbost, to by byly prázdné silnice. :-)
18. 6. 2009 06:33
Re: Picanto...
Poznám aj chlapa, čo už 18 rozhodne nemá, skôr je to už starý somár, ale hromady blbostí píše stále... :-!
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 09:32
Re: Picanto...
>:D >:-[] :yes: No asi tuším o kom je reč... >:-[]
Avatar - pelikoš
18. 6. 2009 09:47
Re: Picanto...
to ví každý ;-)
18. 6. 2009 08:31
Re: Picanto...
Čo sa nehodí "solídnemu" autu, može bodovať u mini podobnom hračke. Povedal by som, že tento výraz maličkým autám sedí. Byť malý, ale hrať sa na dospeláka, to je výsada jedine "majstra elegancie".... ;-)
Avatar - T613
18. 6. 2009 08:41
Re: Picanto...
přesně tak. Prcek má být hravý. :yes:
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 09:16
Re: Picanto...
Jistě, minivůz má být hravý (v tom je velká nevýhoda konzervy Foxu). Picanto po liftu to potvrzuje. Jistě bude hravé a rozpustilé, ale uvidíme, jak se bude líbit v reálu...
Avatar - pelikoš
18. 6. 2009 09:20
Re: Picanto...
mě přijdou ty světla až moc vykulený...je to jak l.bíla s neléčenou štítnou žlázou...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 09:56
Re: Picanto...
Mě se taky zdají vykulený. Sice hravé a drzé auto, ale tváří se, jako by se leklo při pohledu do zrcadla...
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 09:58
Re: Picanto...
neblbni, to tu mluvíš o Alfě Míťovi??? >:-[]
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 10:30
Re: Picanto...
Pokud má brejle s černými obroučky, možná >:-[]

Ale ne, to se rouhám. Míťa je dobrej :yes:
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 09:40
Re: Picanto...
Avantime a já věčím tomu že bude. Hlavně holkám. Podívej se jak má vypadat nástupce Sparka, podívej se na I10 a pak na Pikaču. Je z nich vlastně nejvíc roztomilé. Nebál bych se že nepůjde na odbyt. Liščí ocas k němu dostaneš jako bonus, aby bylo čím leštit kapotu. A od Horsta Fuxe pak ještě Platinum.
Tak až budeš brát kočárek té svojí tulce, nezapomeň se zeptat, kolik tyhle srandy stojí navíc aby ti zbylo na malinovku u vás v hospodě na vsi až pojedeš domů...
Ale jestli ti Pikoše bude prodávat pohledná slečna, možná to dostaneš i jako pozornost prodejce (prodejkyně.. >:D ) tak na to mysli.
Vím že se s tím srovnáš chlapče. Ale pamatuj, vyšmajdanejma prestyžema, kšiltovkou na stranu ani citrónovou šálou už dnes na děvčata od KIE ze salonu dojem neuděláš... >:D >:-[]
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 09:57
Re: Picanto...
Beru na vědomí >:D :yes:
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 10:00
Re: Picanto...
Já vždycky věděl že jsi bystrý a vnímavý chlapec. Budu tě nenápadně sledovat a držet palce. Uvidíš nakonec to dokážeš a do života, nejen řidičského vykročíš tou správnou nohou.... >:D >:-[] :yes:
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 10:31
Re: Picanto...
Čéče, nevím, co na to říct >:D
Připadám si jako pod kazatelnou... pokračuj.
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 11:21
Re: Picanto...
chlapče, chlapče, vidím že utíkáš před svými představami a mladickými názory... no chápu tě i já byl kdysi mladý a nevybouřený chlapec, toužící stát se tím vysněným drzkem kterého na zádech lechtá kostkované čalounění křesílek v aktuálním králi nižší střední na dvěstě koníkách. Víš o čem mluvím, Guru je jen jeden. Nemusí ti vytáhnout nudli z nosu, ani předvést jak fungujou P-Zera před Lídlem, ale ukáže ti jak a kam směřuje evropský supermainstreem. Takže kluku, prober se z letargie, přestaň snít své více či méně mokré sny, sundej Type-R na plagátě u postele a začni žít. Vím, není to dnes jednoduché. Ona by ti stará Blažková vysvětlila co dnes stojí nákup u vás na vsi v Penny. Život však není o kompromisech, dnes v ne zrovna jednoduché době musíš mít jasno, kam se zařadíš. Ty ještě svůj vůz evidentně nemáš, ale jistou představu určitě ano, stejně jako nějakou tu tisícovku v prasátku. Takže mám pro tebe jedno rozumné řešení na úvod tvé začátečnické praxe za volantem. Máš v podstatě dvě možnosti (to už tu ví i malá děcka) Jestli chceš mistra elegance - neváhej a upaluj s prosíkem do nejbližšího salonu VW a chtěj malého prince - Foxe. Jestli chlapče jsi měl problém s tím jak auto používat jestli nemáš řidičák a teď očekáváš očekávané, pak neváhej, půjč si od tchána kolo a zajeď do škodovky. Dostaneš tam etalon, jednu z ikon své třídy, báječnou Fábii. Myslím že dvanáctka na třech hrncích bude pro tebe to nejlepší na začátek. Aby ses vyjezdil, jestli mi chlapče rozumíš. Ono takových frajerů co si honili perko v dvoulitrových kadetech tu už bylo a jak někteří skončili... Takže začni studovat vyhlášky, učebnici autoškoly, makej na trenažeru a naslouchej svému učiteli (pokud to bude učitelka zaměř se raději na dění před volantem než za jejím výstřihem)...
Takže abych to zkrátil, než zajdeš pro své nové auto, zapoj i hlavu a nejen emoce, vyměň si pemprsku, zopakuj si pár německých slovíček a možná ti jako dárek dají i rádio a stromeček wunderbaum. Jo a pozor - fotky nahatejch holek si už musíš obstarat sám. Já jen abys nebyl překvapenej že ti nezbyde na orbitky cestou domu ze salonu.
Takže hodně štěstí při výběru a pamatuj, jsi než to, co tvé auto. Můžeš bý mistrem elegance, anebo Pika pika, jak se vlastně ten malý nezbeda jmenoval?? >:-[]
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 11:55
Re: Picanto...
Ano pane, budu se držet těchto zásad, aby ze mě jednou byl pořádnej řízek, kterej si to solí v mistrovi elegance. A když budu sakra velkej frajer, vyzkouším si to... jak se tomu říká?... jo, HáTéPÉČKO >:D
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 12:03
Re: Picanto...
ano tak je to správné. tak se mi to líbí. je vidět že na sobě už pracuješ hochu. jednou poznáš co je to kvalita nejen v designu, ale v celém pojetí automobilu. Jednou mi dáš za pravdu a budeš si spokojeně vrnět třeba v apoštolu anebo i v králi králů - ve Phaetonu. Tak neztrácej píli a snahu, buď silný a statečný a uvidíš plody tvé práce, studií a celkového zrání se ti vrátí. Vydrž chlapče, budu s tebou... ;-) >:D
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 12:11
Re: Picanto...
Zapoměl jsi na Šíro - to si mi, mladí cucáci, vylepujeme se spojlerama nad postel a sníme o tom, že to někdy vezmeme na místní diskošku.

Phaeton mladí cucáci považují za pekáč pro dříve narozené. Ale nebojte, vyrosteme z toho a půjdeme stát několikakilometrovou frontu k nejbližším prodejci... >:D
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 12:19
Re: Picanto...
Avantime hlavně klid. tyhle pokusy o laciný humor vyznívají spíše než pláče smutného klauna co by rád zmrzlinu ale jaksi si na ní zatím nevydělal a tak si líže šos. O mokrých hadrech a pemprskách ti psát již nebudu, bylo by to jako nošení dříví do lesa, který nekdo vykácel a neustále se tam vrací pro to své názorové polínko... ;-)
Takže pamatuj, Rocco je momentálně drzek jednoznačně určující trendy ve své třídě. Aktivní podvozek, DSG, parkovací kamery, špičkový interiér, fantastický motor, ideálně naladěný podvozek - to všechno jsou atributy, které ti nabídne jen jedna značka - VW. Das Auto. Jestli tohle stále nechápeš doporučuju pražské výstaviště a Kočkových autodrom. Tam možná pochopíš, že svět se pohnul dál než je stánek s cukrovou vatou... >:D Takže chlapče - snahu, píli, odvahu a zkušenosti. To jsou drobnosti které dělají z chlapce chlapa. To si pamatuj... ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 12:28
Re: Picanto...
Amen bratře... repete >:D
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 12:31
Re: Picanto...
děkuji synu, pán ti žehnej.... ;-) >:D
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2009 12:41
Re: Picanto...
Už se stalo >:D ;-)
Avatar - Pierro
18. 6. 2009 12:57
Re: Picanto...
Spletité jsou cesty páně milý synu. Modli se k apoštolům a dojdeš očisty. Bůh ti k tomu dopomáhej... ;-)
18. 6. 2009 08:41
Chyba marketingu
Tohle - [odkaz] - měli prodávat jako Kia Picanto Scout - za extra příplatek coby vrchol nabídky. Lidi by se po tom utloukli. Jen mít ten správný marketing. >:-[]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - pelikoš
18. 6. 2009 09:15
Re: Chyba marketingu
picanto scout >:-[] :yes: podobný nesmysl jsem už slyšel,fóbie scout :no:
18. 6. 2009 10:38
Původní design
byl asi nejlepší, hrany byly všude, i na předku. Teď z předku zmizely, zůstaly jen na bocích a vypadá to trochu divně. Za tu cenu je ovšem Picanto velice dobrá nabídka, jen by mě zajímalo jestli má pozink - vzhledem k tomu že některý Ceed'y už trochu rezaví, možná u Kie nebude pozink standardem.
Rozbalit vlákno
0