Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Osmiletá Ruska řídí Audi, její rodiče to natáčí

Mnozí rodiče učí své malé děti řídit auto ještě před tím, než získají řidičský průkaz. Rodiče z přiloženého videa za volant posadili svoji osmiletou dceru.
Zpět na článek
28. 2. 2013 10:38
28. 2. 2013 10:42
28. 2. 2013 10:57
28. 2. 2013 11:05
28. 2. 2013 11:43
28. 2. 2013 22:17
1. 3. 2013 22:29
1. 3. 2013 09:04
1. 3. 2013 22:25
28. 2. 2013 10:58
28. 2. 2013 16:16
28. 2. 2013 23:20
28. 2. 2013 11:00
28. 2. 2013 11:53
28. 2. 2013 20:54
28. 2. 2013 14:53
28. 2. 2013 15:39
28. 2. 2013 18:07
28. 2. 2013 18:10
28. 2. 2013 18:39
28. 2. 2013 18:42
28. 2. 2013 18:45
28. 2. 2013 19:07
28. 2. 2013 18:44
28. 2. 2013 19:06
28. 2. 2013 20:45
28. 2. 2013 19:01
28. 2. 2013 18:48
28. 2. 2013 19:34
28. 2. 2013 10:38
8 let
No pamatuju jak mě táta nechával řídit jako malýho caparta. Mohlo mi být tak 5 ale měl mě u toho sedět na klíně a jezdili jsme po cestě kde nejezdí auta tam a zpátky a víceméně rovně. Tohle mi přijde jako krajně nezodpovědný. Hlavně, že to holka někam neposlala. :no:
Rozbalit vlákno
9
Avatar - sargis
28. 2. 2013 10:42
Re: 8 let
No tam mali viac stastia ako rozumu ;-) Ale zasa, co sa v mladosti naucis...inak rovnako, tiez som jazdil ako maly, ked som nedosiahol na pedale, sedel som otcovi na stehnach a na MB 125L brazdil polne cesty...do mesta asi eee ;-\
Avatar - LEGOPARK
28. 2. 2013 10:57
Re: 8 let
MB 125L je co? Mercedes-Benz?
28. 2. 2013 11:43
Re: 8 let
Nápodobně. Na pedály jsem ani nedosáhl, tak jsem jen kroutil volantem. :-) Strašně mě to bavilo. Sice jsem i vyjížděl, parkoval a jezdil zatáčky (to na tom bylo zábavné, držet volant ani tak ne), ale táta jel krokem, abych to zvládl ukroutit (případně mi i trochu pomohl). A samozřejmě žádný provoz.
28. 2. 2013 22:17
Re: 8 let
ja som ako 8 rocny jazdil v3sku, len som mal problem radit s medziplynom, neskapalo mi to tak 1 z troch zaradeni :-)
Mimochodom, bol to pre mna taky zazitok, ze ani mojim deckam nenecham tomuto ujst. Samozrejme nebudem ich ucit jazdit v plnej premavke a na snehu....
Avatar - Chuck Norris
1. 3. 2013 08:53
Re: 8 let
v 8letech na V3S jo? a největší problém jsi měl s meziplynem jo? No a s avii už jsi trajdal v pěti ne?
1. 3. 2013 22:29
Re: 8 let
Ok mozno som to blbo vyjadril, nepredstavuj si to ze som siel ako tamala navideu, bolo to na poli, polna cesta okolo stoziaru. A 1tka a 2jka.
Ale zapisalo sa mi to do pamate az dodnes
1. 3. 2013 09:04
Re: 8 let
a volant si utáhnul v pohodě?
1. 3. 2013 22:25
Re: 8 let
No bolo to na poli okolo stoziaru, stryko pracoval v elektrovode a stavali stoziare. ...a bolo to kdesi pri frenstat po radhostem. Chodili tam na tyzdnovky.
Na ten volant si nepamatam, co si ale pamatam bolo, ze ma vtedy dievca ktore bolo s nami cca mojho veku porazilo v pocte uspesnych preradeni.
A este si pamatam ze s krcmach tam robili vajcove knedle a nevedel som sa toho dozrat, u nas na sk taketo jedlo ani nepoznaju
Avatar - KANKUNEN
28. 2. 2013 10:52
Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Pro rusáky je dobrá hra jedině ruská ruleta s plným bubínkem ostrých.
Rozbalit vlákno
17
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 11:03
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Ok, ***, kolik znáš rusů (osobně, ne z tv), kteří jsou takhle agresivní a nejblbější, jak o nich tvrdíš? Ne všechno, co mluví rusky, je z Ruska. Znáš státy bývalé ruské federace natolik, abys podle přízvuku odlišil Rusa a Čečence, případně Rumuna?

Za tohle bych ti rovnou jednu vpálil mezi oči. Mám mezi Rusy několik dobrých přátel a pokud někdo Rusky hovořící dělá problém, jsou to obvykle čečenci. Je mi z tebe na blití.

Problémem dnešního Ruska jako samotné země je absolutní kapitalismus, úplatky jedou jako kráva, sociální rozdíly mezi vrstvami jsou extrémně velké. To ale z Rusů nedělá špatný národ, všichni, které znám, jsou patrioti a to je dobře.
Avatar - Dinar
28. 2. 2013 11:18
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Já většinu národů býv. SSSR podle přízvuku poznám, mezi Rusy a Ukrajinci mám spoustu přátel, firmu mám v Rusku i na Ukrajině a se svou dvacetiletou zkušeností pohybu po rusky mluvících teritoriích klidně obecnou větu o agresivním a blbém národě na konto Rusů podepíšu, patriote. ;-)
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 12:19
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
No tak to ti gratuluju, alespoň máš nějaké osobní zkušenosti, ne teoretické. Ale nezapomeň, že vždycky je to o tom, kde (tedy v okolí jakých lidí) se člověk pohybuje ;-)

Nemám rád házení do jednoho pytle
Avatar - Dinar
28. 2. 2013 12:38
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Mám docela velký rozptyl, od Putinova poradce až po člověka, co žije v zemljance na Čukotce, mám rád ruštinu, klasické vzdělání lidí patřících k ruské inteligenci, některé ruské vlastnosti, ale i tak, o tom národu jako celku, klidně prohlásím, co už bylo řečeno, je to banda agresivních hlupců. ;-)
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 12:46
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Já mám okolo sebe podnikající (podnikají, nevybírají výpalné) rusy, 3 velké rodiny. Když je jich hromada pospolu, jsou hlasití, ale to každý, kdo chlastá. Neuvěřitelně drží pospolu, jejich smysl pro rodinu je až neuvěřitelný, to se mi na nich moc líbí.
Avatar - Dinar
28. 2. 2013 14:06
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
No, teď bych se tě mohl zeptat, jak to souvisí s ruským národem. Viděl jsi nějakou vesnici a její obyvatele v centrálním Rusku? Nemyslím někde u Irkutska, stačí pár set od Moskvy... banda opilých hovad, a občas nějaký jednooký králem. Obrazem českého národa taky není skupina Patočkových žáků. :-) ;-)
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 14:08
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
To jsem neviděl, ale jak jsem psal, sociální rozdíly vrstev jsou hodně hardcore. Tohle s tím souvisí, stejně jako máš na slovensku lunik 9.

Nejde to kategorizovat a proto bylo tohle vlákno mířeno hlavně na původní příspěvek ;-)
Avatar - Dinar
28. 2. 2013 14:17
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Bacha, aby ses nedotknul Slováků, Luník jsou morgoši, ruský venkov nemá cikánský problém, a ve smyslu naší diskuse ani přistěhovalecký obecně, tady jde o Rusy samotné, a tam, kde přistěhovalci hrají podstatnější roli (mimo velká města), tedy na východě, je to spíš k užitku, nebýt čínských imigrantů, byl by tam naprostý středověk.

Ale o.k., téma jsme vyčerpali, stačí. ;-)
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 15:36
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
:yes:
Avatar - Kuban
28. 2. 2013 15:45
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
víš dinare, to že se stavíš do role objektivního kritika mezinárodních profilů chování je věc jedna, ale stále ti scházi onen úhle nadhledu.. Chápu, že si život v kastách představit nedovedeš, tak veliké rozdíly v životní úrovni nenajdeš skoro nikde jinde na světě, už jen díky rozloze a okolním podmínkám, ve kterých lidé žijí (ano mnozí ve středověku), za to je to ale stále jeden z nenamyšlenějších národů, s pohostinností a příjemností na rozdávání, ale odtud potud.

Nemíním je obhajovat, protože prostě statisticky tvé tvrzení opravdu platí, prostě máš svůj nějaký obrázek, ten ti nikdo nebere.

To třeba náš národ, se může v mnohém pěkně stydět, o němcích se raději nebavím a můžu pokračovat... :-)

inteligence národa není vše, k čemu je mi chytrý národ plný zlodějů, * lakomců a sobců???.... to je prostě druhá stránka věci... Mi češi, si o korupčnosti a podobném stylu jednání, nemáme s rusy co závidět a možná bys mohl navštěvovat nějaké ty české hospody či kluby, ta kontroverze je zde taky.
Avatar - Dinar
1. 3. 2013 09:19
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Střílíš zcela mimo terč, vytýkáš mi něco, co sis do mých vyjádření sám vkládáš.
1. do role objektivního hodnotitele se zcela jistě nestavím, o objektivitě nepadlo z mé strany ani slovo, jde ryze o můj názor, můj pohled, proč je jaký je uvádím... čistě osobní zkušenost.
2. inteligence národa není vše... a říkám snad něco jiného? viz. má věta, že Čechy jako národ také necharektirizuje skupinka Patočkových žáků.
atd.

O tom, jaký je ten který národ v globální éře, kde se rozdíly mezi metropolemi stírají, jak co do životní úrovně, tak do způsobu života, je nejlépe poznat na venkově, a tím nemyslím jen vesnice. Způsob života ruského národa je postaven na hodnotách a principech velmi odlišných od těch našich, společnost funguje řízena z centra, vše se odehrává pádem shora dolů. Korupce není přívažkem systému, je to systém samotný. Můžem se bavit o tom, jestli jsou Němci parchanti a Češi tupí buřtožrouti a pivaři, ale způsob života a organizace společnosti je prakticky totožná, při hodnocení Rusů se dostáváš k do zcela jiné roviny problému, to že hlavní dojem z nich je, banda opileckých hovad, je důsledkem zcela jiných společenských mechanismů než jaké fungují v jakémkoliv jiném evropském národě.
Avatar - baca42
28. 2. 2013 17:24
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
čto ty gavaríš ?
Avatar - Snooob
28. 2. 2013 11:26
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Ale, ale! kde je tvoje pozitívne myslenie?
Aštar Šeran (láskuchtivý narcis a milovník chlpatých ohanbí) sa musí za tvoje správanie hanbiť...
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 12:08
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
No tak pardon, blbej den, no. Je čas jít spát >:D
Avatar - KANKUNEN
28. 2. 2013 11:32
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Musíš se naučit rozlišovat, neříkám každý rus, ale národ. V tlupě jsou jak zvěř a na lanovce se jednotlivci chovají jako lidi.
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 12:37
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
Pak se omlouvám za neadekvátní reakci
Avatar - Aladeen
28. 2. 2013 14:57
Re: Nejblbější a nejagresivnější národ na světě
No jasné , a Najlepší je západ ....
Takých Západofilov milujem ;-\ :no:
28. 2. 2013 10:58
Proc ne?
Nemyslim si, ze by na tom bylo neco zasadne spatne...aut tam jezdilo minimum a rizeni vozu, hlavne v automatu, je naprosto primitivni zalezitost, kterou, pokud nemusi resit dopravni situaci, dite zvladne s prehledem.... Jen mam pocit, ze nemela zapnuty pas a to je chyba, hlavne s prihlednutim k faktu, ze pred sebou mela nabitej airbag.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - gld
28. 2. 2013 16:16
Re: Proc ne?
Čo sa zamladi naučíš..keď môžu byť 14-15 roční majstri autokrosu tak prečo by 8 ročné dievča nezvládlo jazdu po rovnej ceste s automatom. Základy šoférovania osobného auta sa dajú podobne dobre naučiť v 10. alebo 20, 30 rokoch..
28. 2. 2013 23:20
Re: Proc ne?
Přesně tak. To že to nedovoluje zákon, je jedna věc, to jak je to ve skutečnosti s nebezpečnosti, je věc druhá.....
Avatar - Chuck Norris
1. 3. 2013 08:58
Re: Proc ne?
k pásu a bagu- jelikož seděla tak blízko volantu byl by ji pás na ochranu před bagem úplně k ničemu... s největší pravděpodobností by měla po nárazu hodně popálený obličej, ruce a to i s pásy...
Avatar - vabis
28. 2. 2013 11:00
já poprvé v 15
Na youtube jsou i její vrstevníci poměrně hezky řídící kamion, řadí půlky, spojka čistě atd :yes: ... To já poprvé mohl až od 15-ti, tatínek seděl vedle mě a Lada 1200 kroužila v (polo)opuštěném průmyslovém areálu mezi halama. Vzpomínám si jak dneska. Tady to má s automatem, tak to zas taková hrůza není. Byť něco jiného je hezky popojet, vs psychická vyspělost do reálného provozu.
Rozbalit vlákno
3
28. 2. 2013 15:55
Re: já poprvé v 15
Já od 12 používal jako standartní dopravní prostředek pionýra. Dnes se divím, že mě táta nechal. V 15 jsem si hned udělal papíry na 50ku a pořídil Jawu 250, takže jsem zase do 17 jezdil na černo. Od tý doby už legálně. Ale tehdy nebyl takovej provoz a nedělali se kolem toho takový komedie. Dneska si to nedovedu představit. Navíc jsem měl vítr z policajtů, takže jsem jezdil maximálně způsobně, aby neměli důvod mě kdyžtak stavět. Naštěstí nestavěli. ;-)
Avatar - positivemind
28. 2. 2013 19:38
Re: já poprvé v 15
Na fichtlu startovalo hodně lidí, já měl jako prvního Mustanga a dodnes jezdí :yes:
1. 3. 2013 09:02
Re: já poprvé v 15
Já měl normálního (tuším, že to byl typ 21) s plechama, pak jsem ho prodal a pořídil Mustanga. Nechápu kdo tomu stroji s nulovým výkonem dal takovýho honosný název. Většina kopců byla na 1. maximálně 2. stupeň. Neustále se to přehřívalo. No hrůzna, ale jezdilo to pořád. Kvalty tam sice moc nedržely, ale motor byl nezničitelnej. :yes:
28. 2. 2013 11:53
Není divné
že v zapalování není klíč?? Teda pokud blbě nevidím...
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Thomas89
28. 2. 2013 12:08
Re: Není divné
můžeš mít bezklíčové startování...
28. 2. 2013 12:24
Re: Není divné
No jo, ale to by v tom místě kde je podle mě vidět štěrbina na klíč bylo startovací tlačítko.
28. 2. 2013 12:50
Re: Není divné
Je to jasný ... holčina to ukradla a nakopla přes dráty >:D
28. 2. 2013 15:25
Re: Není divné
Nikoliv, Audiny A6 maji startovaci tlacitko na stredovem tunelu a ta dira na klic je tam vzdy.
28. 2. 2013 12:55
Kdyby byli běžné kamery jak jsem byl malý
Asi by moji rodiče byli kamenováni na sociálních sítích a nebo šli rovnou sedět. Od 10 síti let jsme běžně po dědině lítali na fichtlech, babetách a starých javách, ze kterých jsem nedal ani nohy na zem aniž bych stál na špičkách. Otec mě učil jak si fichtla udržovat a učil mě i jezdit. Potom asi ve 12 letech jsme vzali vyřazenou 105 ku po dědovi jednoho kluka a uřízli jí střechu flexou a měli kabriolet. Místo značek byla velká lebka a nápis ,,kiler,, s jedním l :-) A žijeme všichni a všichni na to vzpomínáme. Já bych to prostě nehrotil. Jen otec je blb,,ec, že to natáčí a dává na internet ...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ozzman
28. 2. 2013 15:25
Re: Kdyby byli běžné kamery jak jsem byl malý
Taky sme takhle lítali ve starym moskviči >:D Kmarád mi ukazoval jaký je zažít autonehodu a bourali sme do stromů a česali tím jablka:D >:D jenže v rychlosti do 20km/h >:D
28. 2. 2013 15:58
Re: Kdyby byli běžné kamery jak jsem byl malý
my zase dělali na poli s trabantama autošťouch. Pak jsme taky s Š105 zkoušeli skok do dálky až jsme utrhli vzadu celou nápravu i s motorem. Na tyhle kraviny se pěkně vzpomíná. Naštěstí jsme všichni svoje mládí přežili tak chvála bohu >:D
Avatar - Ozzman
28. 2. 2013 16:05
Re: Kdyby byli běžné kamery jak jsem byl malý
>:D >:D Jojo... tady ti stejní kluci pak jezdili Trabantem cabrio a převrátili ho:D Tam už sem ale naštěstí nebyl.. >:D
Avatar - Wolfsteen
28. 2. 2013 14:48
Majitelé Audin
Je vidět, že majitelé Audin jsou vypatlaní nejen u nás... :no:
Rozbalit vlákno
2
1. 3. 2013 07:57
Re: Majitelé Audin
Aaaa, velmi inteligentni nazor. Byt jako Ty, zacnu Ti nadavat do vypatlanych *. Takhle Ti jen reknu, ze Tvuj nazor je velmi primitivni. Blbci ridi Audi, BMW, MB, nebo treba Renault. Ja nejvic takovych naopak vidim v BMW nebo naopak Fabia / Octavia, nicmene to neznamena, ze prece BMW je spatne auto, protoze v nem jezdi dle Tveho vypatlanci...to je myslenka... Boze, jak vubec nekdo takhle muze uvazovat??
Mel by jsi zmenit sve negativni uvazovani a premyslet pozitivne, s laskou k okoli....jinak si nekoupis ani ten svuj vysneny Focus ;-)
Avatar - Aladeen
28. 2. 2013 14:53
Redaktorka
Ale jej to ide , to bude určite Budúca šéfredaktorka auto.cz ... >:D
Toto sa ale deje aj inde , nie len v Rusku , akurát že Rusi nemajú problém to zverejniť ...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - JDM
28. 2. 2013 15:39
Hehe
dieselovou audi s automate a spoustou elektronickejch trpaslíků zvládne řídit i malá holka >:D >:-[] Easy >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - petrumr
28. 2. 2013 18:07
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Ozzman
28. 2. 2013 18:42
Re: nušto
Ta se občas nedopatřením stává z lodi :-)
Avatar - petrumr
28. 2. 2013 18:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
28. 2. 2013 19:07
Re: nušto
Mě se to taky povedlo.... s kánoí :-) v Centru Prahy v prosinci:D
Avatar - petrumr
28. 2. 2013 18:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
28. 2. 2013 19:06
Re: nušto
Tak zkus něco většího >:D
Avatar - petrumr
28. 2. 2013 20:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Plautus
28. 2. 2013 19:01
Re: nušto
>:D
To si petrumr podá až teraz, po skúsenostiach s haťapkou >:-[]
Nič v zlom ;-)
28. 2. 2013 18:48
děvčátko
to má jako supr švandu a tatínek má zřejmě vodkou naředěné mozkové synapse.... Jasně - také jsem zažil jak ve Škodě 100 mne táta vozil na klíně(nechte toho prasáci), já nedosáhl na pedály a točil jsem tím kusem nebezpečného ostrého plastu - ale bylo to na spojovačkách u Státního statku - kus pěkných asfaltek bez provozem dosáhl tak si pamatuji jako dnes na palubce samolepku "Nezapomeň zhasnout" - což byla oficiálně ptákovina k vypínačům do baráků, ale táta tvrdil, že to je příkaz pro spolujezdce v případě nárazu............
Nikdy bych ale takhle nenechal za "ostrého provozu" řídit svoje dítě...... Je to výraz neskutečné tuposti, kombinované s ruskou náturou - "my můžem, my na to máme".
Takhle si pamatuji, jak byla nějaká letecká katastrofa, kdy tatík půjčil synáčkovi letadlo v Rusku...... no a bylo vymalováno.... To jsou prostě oni...
V roce 1989 jsem takhle, vylézajíc z JaKu 42 čuměl na chlapa rvoucího tam ventil s hadicí na dočerpávání paliva ze starého Zilu s nápisem Ogněopasno - s machorkou v hubě - a zhasnutá fakt nebyla.... Trošku zrychlil můj odchod od stroje na Doněckém letišti...... Ano - zvláště prostí a chudí lidé jsou tam občas velmi zdvořilí a srdeční...ale čím víc "money" tím víc idiot..... Víc zlata, mramoru, značkových kravin, aby ostatní viděli....... Nu vot ládno.......
Rozbalit vlákno
3
28. 2. 2013 19:34
Re: děvčátko
Dobře vystihnuté. Ruští zbohatlíci mají zvláštní náturu je to pravda...
1. 3. 2013 03:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 3. 2013 08:53
Re: děvčátko
:-) to spíš jaksi charakterizuje jejich přístup - než,že by to explodovalo. Také doufám, že od roku 1989 se toho tam dost změnilo(dost taky ne). Například jsem tam tendy viděl poprvé telefonovat chlapa ze stromu..... Asi takhle - v Kremlu najednou přistoupil místní voják ke stromu - otevřel v jeho kmeni vrátka - žádná krabička na stromu - normálně na férovku otevřel "strom" - vyndal z něho sluchátko a začal něco švitořit:-). Také jsem poprvé - a snad naposled - zažil v letadle "místa k stání". To když jsme nastoupili, tak se do JaKu rvali další..... dospělí si posedali - kidoši si sedli na podlahu - dostali za jeden rubl do ruky Nu pogodi zajac a mastili až do přistání:-))
Dobrý zážitek byl - průvodkyně v hotelu - Prosím po jedné hodině nechoďte tím podchodem pod dálnicí tak do tří hodin směrem do města.... To bylo jako "jděte to tam volové omrknout" - Ušli jsme v tom podchodě cca pět metrů..... víc ne.....pak jsme se otočili a zdrhli.... stál tam cca dvoj až trojstup poměrně divokých sovětů, kteří, což jsme se dozvěděli až pak - stáli poslušně frontu k obchodu s chlastem, který stál na ulici za podchodem.....Podle výrazu v jejich obličejích zřejmě měli dojem, že jim chceme nějakou flašku vzít.....Kapitolkou samou pro sebe byli sovětské cesty apod:-))
Avatar - ludeco
1. 3. 2013 09:52
Ono když dva dělají totéž...
...nemusí to být totéž. Jedna věc je když dítě pod dozorem jede po polňačce (taky jsem tak jel), nebo když dospělý učí dospělého základy (třeba rozjezdy) někde na opuštěném parkovišti. Druhá věc je, když někdo to samé dělá v provozu, to už je dost riskantní a sám bych se bál, stačí aby před auto vběhlo dítě nebo se nezkušený člověk za volantem něčeho lekl. Třetí věc je, že po vesnicích se běžně prohánění haranti auty, což mě tedy osobně jednou vyděsilo, když jsem čekal na autobus a na zastávku přijela Škoda Vanplus, ze které vyskočili dva kluci ve věku cca 10 let, tak malí, že ani jeden z auta nemohl pořádně vidět, natož pořádně šlapat na pedály. O agresivitě a způsobu jízdy ani nemluvím, samozřejmě bylo vidět, že nejsou na řízení zralí ani fyzicky, ani psychicky (brždění smykem, nečekané otáčení auta uprostřed rušné křižovatky, kličkování mezi auty, jízda přes trávník u rodinného domku vedle zastávky...). Já ale hlavně nechápu, jak může někdo zlehčovat to, že člověk co autem nejezdí a nemá ani autoškolu, by mohl být nebezepečný. Vždyť takový člověk (dítě) nemá prakticky žádně zkušenosti a myslím že nemůže být ani dostatečně odolný při řešení stresových situací, což ostatně není podstatná část lidí co jezdí denně... pořád se více přikláním k teorii Jeremyho Clarksona, že auta by neměli řídit lidé, které to nebaví, nebo jim to nejde, protože kdo je špatným kuchařem, taky nevaří... ;-\
Rozbalit vlákno
0