Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Honda Civic 1,6 i-DTEC je o 35.000 Kč levnější než 2,2 i-DTEC

Honda spustila prodej Civicu modelového roku 2013, který přináší jednu podstatnou novinku: turbodiesel 1,6 i-DTEC.
Zpět na článek
1. 3. 2013 20:57
1. 3. 2013 21:15
1. 3. 2013 21:20
1. 3. 2013 21:23
2. 3. 2013 06:57
1. 3. 2013 22:01
1. 3. 2013 16:42
Záchrana pro civic
1.6 i-dtec snad zvýší prodejnost 9G. 1,4 je na civic slabý, 1,8 je už od středních otáček nepříjemně hlučný a 2,2 je drahý, tak to snad 1,6 zachrání :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - jozephko
1. 3. 2013 17:52
Auto dobré tak pre E.T.-ho
Kto si také UFO kúpi? Nejaký Extra Terrestrian alebo nanajvýš Man In Black >:D .
Rozbalit vlákno
14
1. 3. 2013 19:21
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
9g se mi nelíbí a už vůbec ne s 1,6 naftou, 8g se mi líbí o trochu víc >:D
Avatar - JuckiCZ
1. 3. 2013 20:08
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Proč myslíš? Mě se moc líbí!
Nauč se vnímat okolí a povznést se nad svůj omezný názor. ;-)
Design je čistě subjektivní záležitost, tak aspoň uveď, co se Ti na něm nelíbí z technického hlediska? Velký objem kufru? Nebo snad nízký koeficient čelního odporu vzduchu? To by mě opravdu zajímalo...
1. 3. 2013 20:39
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Zadní světla hlavně, maska.. prostě mi nesedí, z čeho jsi usoudil že je omezený můj názor. V reálu jsem si auto dlouze prohlížel když jsem čekal na garančku u svého sívoše 8g. Tachnika, jen že nejsem zastánce nafty, to snad můžu být... :-)
1. 3. 2013 20:49
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
ono cely tento civik nesedi, 8g ufa, co mas vlastne ty je krasne auto, aj dizajnovo je velmi podarene, originalne, ale toto nove cudo, to je len akysi nepodareny facelift, aj zpredu to vyzera akosi divne a zozadu uz uplne. :no:
1. 3. 2013 20:58
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
To samé jsem četl i u hodně lidí z hondaclubu. Bohužel s tebou i s nimi musím souhlasit. Říkal jsme si že to v reálu bude lepší, ale po skoro hodinovém zkoumání jsem zjistil že po stránce designu nikoliv, ani na živo. Při zkušební jízdě se ale ukázalo, že má oproti 8g znatelně lépe vyladěný podvozek, pohodlnější, méně hlučný.
Avatar - escorpion
2. 3. 2013 00:31
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Súhlasím, vidím to takisto.
Avatar - twistedTSD
3. 3. 2013 14:12
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Nesouhlasím. :-)
Avatar - JuckiCZ
1. 3. 2013 22:42
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Omezený názor to pro mě je proto, protože se hned navážíš do lidí, kterým se to může líbit, že jsou divní, nenormální...
8G byl designová revoluce, 9G je evoluce z hlediska praktičnosti, aerodynamiky, jízdních vlastností... V 8G se vyřádili jak to šlo a tady se museli už držet v rámci mantinelů, proto to nepůsobí tak vyváženě a taky to tak vyvážené není, ale vidívám ji často naživo a moooc se mi líbí! ;-)
2. 3. 2013 00:53
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Do nikoho se nenavážím, jen jsem napsal do diskuze svůj názor na design 9G - "9g se mi nelíbí " je můj subjektivní názor, nikoliv útok na někoho... Jedná se o příspěvek do diskuze o vzhledu auta, nic víc v tom nehledej. :-|
2. 3. 2013 01:08
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
A ještě proč ku*va si myslíš o někom kdo si koupil 8g, že by označoval lidi, kteří si koupí 9g za jak ty říkáš ty "divní", "nenormální". Proč tedy když nedávno naproti mě jel 9g jsem ho slušně pozdravil a on mi slušně po honďácku odpověděl. Tvůj útok na mě je zbytečný.
Avatar - JuckiCZ
2. 3. 2013 09:39
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
"Kto si také UFO kúpi? Nejaký Extra Terrestrian alebo nanajvýš Man In Black"
Z tohoto mi vyznělo, že si to koupí jedině někdo nenormální, nebo divný, docela se mě to dotklo...
Nebo je snad E.T., či MIB někdo normální? Příště zkus napsat jen to, že se Ti to nelíbí, než hned přirovnávat jeho kupce k mimozemšťanům ;-).
Avatar - jozephko
2. 3. 2013 11:54
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Ale veď to bola pochvala. Men in Black predsa vedia o tom, o čom ostatní ani netušia. >:D . A tak je to aj s tým Civicom. Bežný človek v Civic-u vidí "len" auto, ale len jeho majiteľ vie, že to je nie len auto.
A odkedy sú Men in Black nenormálni? Nenormálni sú skôr tí ľudia okolo nich, ktorí nič netušia.
Avatar - .andrej.
2. 3. 2013 21:13
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Ale ved JuckiCZ reaguje na josephka, cela vasa diskuzia vznikla omylom a je nezmyselna, precitajte si kto na koho reaguje este raz radsej, tie vlakna su tu na nieco :-)
2. 3. 2013 07:11
Re: Auto dobré tak pre E.T.-ho
Dizanjn je naozaj vec osobneho vkusu. Bohuzial, do dizajnu keca v automobilkach velmi vela ludi. Dizajner spravidla navrhne auto podla uz zadanych kriterii a konceptu. Potom vsak nastupi Top management a zacne robit retuse!
Pripomina mi to stary geg, ked chlapikovi sili sako na mieru. Tolko to upravovali, naberali a uberali, ze ked isiel po ulici, tak ludia hovorili: "Pozri na toho hrbateho chudaka z akeho fasa materialu ma sako."
Je to ako v politike, ked politicky nominanti v parlamente kecaju do vsetkeho. Staci si spomenut na tvorbu noveho dopravneho zakona.
Avatar - 3_diamanty
1. 3. 2013 20:10
ten cenovy rozdiel nie je velky
pozeram napr na mazdu 3 a v pripade mazdy 3 je rozdiel medzi 1,6 dieslom a 2,2 dieslom .. 1500 eur... co je 45 litrov...

v tomto pripade by sa mozno uz oplatilo ist do silnejsieho diesla v honde... 35 litrov je pri cene takehoto auta vlastne uplne zanedbatelna suma.....
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Plautus
2. 3. 2013 06:21
Re: ten cenovy rozdiel nie je velky
Vymením u teba eurá za české koruny. Ak mi za 1500 EUR dáš 45tis CZK., tak sa dohodneme i na oveľa väčšej transakcii >:-[]
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2013 08:52
Re: ten cenovy rozdiel nie je velky
u vas je povedzme rozdiel medzi 1,6 dieslom a 2,2 dieslom 35 litrov... u nas mozno 45 litrov ( 1500 eur ) ked si vezmem vase lepsie platy a vyssiu kupnu silu tak je tych 35 litrov pre vas smiesna suma...
Avatar - Nyphon
1. 3. 2013 20:57
Design
Civic 9g je naprosto skvělé auto. Ano, jeho design je odvážný a každému možná nesedne, ale alespoň nezapadá do davu, a to se cení. Navíc, při jízdě je v kabině naprosté ticho (nová Octavia se může stydět), řazení a řizení je přesné, podvozek drží a tlumí velkou část nerovností na silnici a má dost velký kufr.
A podle Autocaru je 1,6 i-DTEC velmi slušný motor [odkaz] .
K 1,8 i-VTEC, ano je trochu hlučnější, ale zase má docela hezký zvuk [odkaz] .
Rozbalit vlákno
6
Avatar - the_punisher
1. 3. 2013 21:12
Re: Design
JJ souhlasím s tebou. Přesto jsem věřil, že cena bude ještě tak to 15 nebo 20 tis. za motor 1.6 lepší... No co, je to Honda, takže cenová politika mě nepřekvapuje, i když zrovna u Civicu 9G to není nejhorší!
1. 3. 2013 21:15
Re: Design
Chce to vychytat nějakou akci, nebo koupit skladovku. K tomu jak vypadá.. každému se líbí něco jiného...
1. 3. 2013 21:20
Re: Design
Zaplať pán bůh HONDA jen trochu poupravila přední nárazník a už je z toho nevzhledného auta se starým hrozným nárazníkem řádný dravec. :-) Nejhorší snad byla kombinace hondy, která měla přes celou příd propojená světla to byla konečná.
Chválím jen tak dál. :-)
1. 3. 2013 21:23
Re: Design
Akvárko je super >:D
2. 3. 2013 06:57
Re: Design
Spredu to vyzeralo, ako keby tam bol medzi svetlami nalepeny alobal alebo igelit. A zadne svetla, ked svietia v noci, tak maju vizual ako tuctove auto.
Klasicky Japonec furt nevie najst dizajnovy charakter. Raz sa to zadari, potom zase fiasko, a tak dookola ...
Najhorsie to vsak je s tou 1,4. Ide to ako lenochod a opecie ju pomaly kazda lowendova Fabia.
1. 3. 2013 22:01
Re: Design
Extravagantní není špatný, ale ufonek se mi líbil víc.
1. 3. 2013 22:28
Fajn, teď ještě udělat stravitelný design a pořádné benzinov
Ten nový menší turbodiesel vypadá moc slibně a jistě vítaný je u nového Civicu i pokrok v jízdním komfortu. Bohužel to není moc platné, když pro většinu Evropanů (včetně mě) je toto auto po designové stránce zcela nepřijatelné. Minulá generace i při vší své "ufonovitosti" podle mého názoru vypadala lépe, ale jak mi zde jistě někdy hned předhodí, jen to jen "subjektivní názor", s čímž samozřejmě souhlasím. Neméně nestravitelné je pro mě ovšem i pracoviště řidiče, resp. přístrojová deska s kombinací digitálního a analogového ukazatele atd. A právě tyto podivnosti bohužel většinu Evropanů odradí o novém civicu byť jen uvažovat, což je škoda, protože po technické stránce to jistě není špatné auto.
Jo a je tu ještě jeden problém - i větší z nabízených benzinových motorů, osmnáctistovka, naprosto ztratila "šťávu" a působí málo dynamickým dojmem. Hondisté mi teď jistě vyčiní, že za to motoráři jejich značky nemohou, že to způsobili stupidní evropské emisní předpisy. Na to jim ale lze odpovědět jen tolik, že třeba u Mazdy zvládli emise, příznivou spotřebu i jízdní temperament svých nových motorů Skyactive sloučit v jeden perfektní celek. Honda ale podle mého názoru u svých benzinových motorů hodně zaspala dobu ;-\
Rozbalit vlákno
2
2. 3. 2013 01:20
Re: Fajn, teď ještě udělat stravitelný design a pořádné benz
:yes:
Avatar - Choochoo
3. 3. 2013 20:05
Re: Fajn, teď ještě udělat stravitelný design a pořádné benz
Ten digi display je vyborny, staci zkusit. Osobne si dnes nedokazu predstavit cumet na budiky rychlomeru nekde ve volantu ;-)
Jo a motory to si trochu mimo, pac kdyby Honda zaspala tak ji nestacilo 1,8 vyrabet 8 a vice let. 1,8 byla spicka od roku 2005, kdy Mazda doted chrapala nehorazne dlouhou dobu. Mazda nasadila Atkinsona v M6 po cca 7 letech oproti 1,8 v Civicu, coz je aut. generace. Je treba porovnavat motory podobneho stari, tedy 1,8 co prijde asi pristi rok , letos to uz asi nebude ;-) Co nabizi Mazda 3 dnes? ;-)
3. 3. 2013 15:47
Nejlepší v kompaktní třídě
1.6 d-tec
Rozbalit vlákno
0