Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Laguna zdražil o 60 tisíc, připravte si nejméně 519.900 Kč

Francouzská automobilka své vozy dosud především zlevňovala. Nyní však nastala fáze zdražování.
Zpět na článek
30. 3. 2013 23:31
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Alespoň má vkus a je to pěkný kousek
Avatar - Ronault.
28. 3. 2013 11:05
Re: A co když ....
Pokud mu nevadí koroze v polovici doby konkurence... každé má své pro a proti.
Avatar - Ronault.
28. 3. 2013 11:03
Re: Jedna z nejlepších nabídek
U Brna je opravdu obrovské vrakoviště, dvojkových Lagun tam mají pernamentně tak 8-12 kusů, i pár trojkových, není tam případně problém sehnat cokoliv.

A motrio díly jsou opravdu levné... teď jsem dokonce kupoval silentbloky originál, které byly levnější než druhovýroba a to byla inovovaná verze s delší výdrží. Problém sehnat není téměř cokoliv, takové ty mýty, že je servis dražší, je zde ukotvet z dob komunistů, realita je jinde.
28. 3. 2013 09:55
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Mě taky pobaví, když někdo napíše, že Škodovka má levnější servis...:-D Ale oni to vědí, vždyť jsou tam asi dost často, tak maj asi věrnostní slevy.
Ale teď vážně. Servis není u Renaultu drahej,a čím starší auto,tím levnější servis. Hlavně Renault Minute je bezproblémovej. Ale já to mám malinko zkreslen, protože mám známý... Náhradní díly z druhý ruky není žádnej problém, stačí trochu hledat. Ale je pravda, že na vrakovišti Škoda-VW v Praze - Vršovicích to funguje tak, že dnes nemáme, ale přijďte za dva dny, něco bude... A ejhle,fakt jo. Přesně podle objednávky. Takhle kolega opravil "lehkej ťukec" na Passatovi z Německa. Jak to jen ty mafiáni dělaj??? >:D
28. 3. 2013 09:47
Re: pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
Já se v ní něco najel. Měl jsem benzínový GT. Jízda dokonalá, 4control je naprosto špičkovej. Já mám 178 cm, ale neměli v tom problém ani lidi, co maj 195 cm. Ono záleží na stylu posazu. Ale hádat se nechci.
Avatar - Ronault.
28. 3. 2013 09:26
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Bože, to je hromada nesmyslů. První modely Laguny měly problémy, ale ne neřešitelné, spíše dětské nemoci, které se po faceliftu zdárně zvládaly... ale třeba na to nahlížet tak, že Lagunám se tehdy kazily věci, které konkurence ve výbavě neměla... majitelé základních modelů problémy neměli...

Laguna III od počátku bezproblémové auto.

Levnější servis Škodovky je nesmysl omýlaný jen škodováky.
Avatar - Ronault.
28. 3. 2013 09:24
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Když neíš, tak nepiš, nesmysly, že se nedá sehnat díl na Lagunu si nech do hospody... proboha... 8-s
Avatar - Iv8
28. 3. 2013 08:51
Re: pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
Jak jsi správně uvedl odkaz, je tam ta palubovka nad stř. konzolí se start.tlačítkem tak blbě vytvarovaná, že mi prostě ten výstupek překážel. Seděl jsi v ní nebo to posuzuješ podle obrázku. Nevím kolik měříš, se 170cm tam můj syn neměl problém, já ano. To je vše. Možné jsem "atyp".
Avatar - aproximus
27. 3. 2013 21:18
Re: A co když ....
ten kdo chce neoj-ebane auto bere japonce.
27. 3. 2013 21:05
Re: Jedna z nejlepších nabídek
A taky má v zádu kliku a kupodivu to nikomu nevadí ;-\
27. 3. 2013 20:46
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Passat sice nema spolehlivost, ale zase ma vyhodu, ze vetsinu potrebnych dilu lze s trochou sikovnost sehnat z ruznych alternativnich zdroju od sedivek az po uplnou cernotu, takze nasledne stejna zavada vyjde levneji nez u konkurence. Proste sousedstvi Nemecka a prodane pocty zjednodusuji servis.
27. 3. 2013 20:33
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Ty hlavně nejseš finanční nic - to je hned vidět na tý tvý bazarový popelnici 3L6..... >:D
Avatar - GM.rja
27. 3. 2013 17:56
Re: pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
Já o ní taky před dvěma lety uvažoval, atmo 2.0, ofiko E85 (dnes to již neuvádí, tak nevím) a to tehdy stála od 430 papírů. Za víc než půl melounu bych o ní ani neuvažoval, to by byla jistá Astra SDN 1.6T (125kW). Je to sice "nižší střední", rozměrově ale velmi blízko.
Podle mě to zdražení jednoznačně krok vedle :-(
27. 3. 2013 16:15
A co když ....
Tak ono každé nové auto co teď vyjede, je oškubané na kvalitě použitých matrošů....takže L3, je vlastně ještě stará dobrá "neo-jebaná" klasika, takže zvíšení ceny má logiku. >:D
27. 3. 2013 16:10
Re: pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
znám lidi, co jezděj s kolenama u brady >:D
27. 3. 2013 15:50
Re: LUXUS
Kdo se dívá na statistiky spolehlivosti, tak už moc dobře ví, že je dnes Renault jednou z nejspolehlivějších značek. není to jen TUV, ale i ADAC, DEKRA a další. Třeba moc nechápu, proč se zde na Auto.cz neobjeví statistiky z francouzských STK (fr. obdoba TUV), nebo další velká statistika spolehlivosti a spokojenosti zákazníků AutoPlus. I v těchto statistikách je Renault na čele.
Avatar - dal
27. 3. 2013 15:09
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Napsal jsem 2l v naftě a srovnej si i výbavu.
27. 3. 2013 14:57
Pochopili
Takže už i u Renaultů (po nedávných Pažoutech) pochopili, že když chtějí dlouhodobě vyrábět a prodávat auta, tak je dobré, aby na nich i něco vydělali?
27. 3. 2013 14:37
Re: LUXUS
Třeba já, kdybych měl o malinko větší balík peněz na nový auto. :-) S dvoulitrem dCi a 4controlem nemá cenově ani jízdně ve střední třídě konkurenci. Kdo se s 4controlem svezl, tak to uzná. A nebál bych se ani spolehlivosti. O tom tady kecaj blbosti jen fanoušci jedný německý značky, která jde se spolehlivostí rychle dolů. Stačí se podívat na tabulky... Uznám, že pověst je ***, ale je to minulost. Na druhou stranu nechápu zdražení, asi se poptám zasvěcených.
Avatar - bigsoul
27. 3. 2013 13:31
Re: LUXUS
Povedzme si na rovinu, kto by si kupoval renaul laguna >:D
27. 3. 2013 13:15
Re: pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
Tlačil tě výstupek pod startovacím tlačítkem??? [odkaz] Jak jsi to dokázal???
27. 3. 2013 13:01
Re: Jedna z nejlepších nabídek
ale benzín 103 kw, popř. nafta 77 kw je u Octavie o 100 000 levnější ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 3. 2013 13:01
Re: aktualna generacia laguny
skusme si tieto pocty porovnat s 508mickou alebo avensisom alebo i40tkou a zistime ze laguna je uplne na chvoste....

ved vo francuzsku ju poraza aj C5ka uz nejaky ten rok - co ja si v historii francuzskeho trhu nepamatam zeby laguna pola porazena citroenom,,,,
Avatar - Iv8
27. 3. 2013 12:36
Re: pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
Lagunu jsem si chtěl před čtyřmi lety koupit, ale mých 188cm se nemohlo pohodlně usadit tak, aby mi netlačil výstupek palubní desky pod start.tlačítkem do kolena.
Ani při všemožném seřizování sedadla a volantu jsem nenašel pohodlnou pozici. Moje
zkušenost tím ani nezačala. A to stála v základu pakatel.
Avatar - wladyk
27. 3. 2013 12:24
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Za Francouze přes půl mega? Ani omylem. Nejsem finanční hazardér.
27. 3. 2013 12:18
Re: Jedna z nejlepších nabídek
...tady ale nikdo nemluví o kvalitě zpracování nebo materiálech, ale o strohých linkách palubky u škodovky, což je samozřejmě subjektivní názor... :-!
27. 3. 2013 12:17
Re: aktualna generacia laguny
Prodeje v ks LIII. za období 1-12.:

2013 (1-2) - 29
2012 - 274
2011 - 488
2010 - 578
2009 - 292
2008 - 301
2007 - 253
27. 3. 2013 12:08
Re: Kriza a zdrazovanie
S těmi upadajícími prodeji v Evropě... To máš recht. na konkurenčním webu /autorevue/ byla tabulka prodejů za únor v Evropě. Padali všichni až na Dacii a Seat.. By mě zajímalo, kdy bude těm propadům konec. :no: :no:
27. 3. 2013 12:04
Re: pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
Pokud dobře vidím, tak za rok 2012 se prodalo 274 vozů a podle Dekra má Laguna III. lepší výsledky ve spolehlivosti než passat /passat cc. O bezpečnosti nemluvě..
Avatar - Ham.
27. 3. 2013 11:38
Re: fuuu
Kdyby ji naopak Renault o 60 tis. zlevnil tak se bude prodávat úplně stejně, tedy blbě. Takže si asi říkají, když prodávat deset aut měsíčně tak alespoň za cenu jako konkurence.
27. 3. 2013 11:28
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Jestli má naživo OIII horší, méně kvalitní interiér, než 6 let stará Laguna, tak má Škoda (minimálně uvnitř) velký problém, nebo naopak, interiér Laguny je tím pádem prémiový :-)
27. 3. 2013 11:24
Re: aktualna generacia laguny
No poslední rok dva je to bída, ale předtím se celkem slušně držela, myslím, že i v ČR v r. 2011 udělala prodejní rekord.
27. 3. 2013 11:23
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Bazarová cena není vševypovídající. Laguna 3 GT packet s podvozkem 4 Control celkem slušně rozdrtila veškerou japonskou konkurenci a to napříč Evropou (viz i velký německý test celé střední třídy, kde skončila Laguna tuším 4. z 12ti.) Jenže to bylo před těma 2ma lety, nyní (po zdražení) se opravdu jedná o sice vychytaný automobil, ale pouze pro fandy značky. Co se spolehlivosti týče, co by Passat 7G za takovou, jakou má Laguna, dal. ;-)
27. 3. 2013 10:54
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Nesmysl. Kupovat Lagunu III melo smysl tak pred dvema ci trema lety, kdy jeste Renault veril, ze agresivni cenovou nabidkou nahoni nejake prodeje a kdy ceny aut byly uplne nekde jinde. Pak to vzdal a doslo ke zdrazeni az o stopadesat tisic proti puvodnim cenam u nejvybavenejsich verzi. Ted uz je Laguna III uplne mimo misu, protoze konkurence naopak masivne zlevnovala a dnes za cenu Laguny III lze koupit podobne vybaveny Avensis, coz je auto dost nekde jinde a navic dobre prodejna ojetina. Kdyz vidim ty chudaky co se na inzertnich serverech snazi prodat sve tri roky stare LIII, alespon za 180.000CZK, ta fakt radeji toho Avensise, ktery se ve stejnem stari prodava za skoro dvojnasobek.
Avatar - tfu
27. 3. 2013 10:47
pro velky uspech prodanych 5vozu za rok :-)
pro velky uspech prodanych 5vozu za rok Renault zdrazi svuj bezchybny automobil :-)
27. 3. 2013 10:43
Kriza a zdrazovanie
aka zvlastna kombinacia. V EU sa predava coraz menej aut a ja mam pocit, ze kazdy by chcel zdraziet... V tomto kontexte musim povedat zlate stare srotovne, aj ked sme ho zaplatili vsetci, vyrazne zakyvalo cenami novych aut nadol aj dlho po skonceni jeho platnosti. Teraz napriek krize akoby chcel kazdy opat predavat za co najviac, ved ked uz predat malo, tak aspon s co najvacsim ziskom...:C
27. 3. 2013 10:19
Re: Jedna z nejlepších nabídek
jasny, že nezalezi na modelu... O2 i O3 me uvnitr prijdou neutulne a chladne, RVi je o neco privetivejsi... Mnohdy je lepsi koupě staršího a vychytaneho modelu, než záludné novinky, nicméně Laguna ať se líbí jak chce, mouchy vychytané nemá / viz. kamarád, co RVi prodává už 8 let, tak proto to vím / Je ale taky nutný říct, že spíš než na značce záleží na vyrobeném kusu. Sám jsem prodával 8 let auta v salonu s IVECO, FIAT a BMW a mnohdy byl Fiat mene poruchovy nez BMW... proste zalezi hlavne na daném kusu. Zpravidla auta, která se třeba dodáním s*ala už od začátku, pak byla servisem nedotčená... když šlo dodání hladce, bylo víc v serivsu než u majitele >:D
Avatar - 3_diamanty
27. 3. 2013 10:14
aktualna generacia laguny
je jednym z najvacsich renaultackych preslapov ... predaje su mizerne v celej europe uz od zaciatku uvedenia na trh ;-)

ja som tuto lagunu videl snad 10 krat... to uz porsche alebo hummer vidno castejsie na cestach
Avatar - Choochoo
27. 3. 2013 09:55
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Jde preci spis o to jestli je lepsi a ne novejsi, ne? Kdyz jsem v OIII sedel nebyl jsem si jist jestli pusobi lepe jak OII a rekl bych spise ze ne. OIII na me pusobila uvnitr jako vetsi Rapid ;-)
27. 3. 2013 09:54
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Přesně tak... Laguna je už výrazně zastaralá a prodejní šlágr to rozhodně není. Spíše bych řekl, že by před koncem stávajícího modelu měli zlevňit, aby vůbec dohanli ztrátová čísla, než zdražit něco, co se příliž velkému úspěchu netěší... /plně první laguny byly sice těžce poruchové, ale byl to ve své době takřka luxusní automobil a co vím, střední bohatší vrstva si jej kupovala ráda... Pak přišla novější rozkydlá Laguna a s ní kupa, obrovská kupa problémů a dětských vad... viz. poruchovost z ofiku testů apod. Nová to bohužel nezachránila, bo stín poruch je prostě pořád patrný... Škodovku sice dvakrát nemusím, bo ji tu má každey druhey, ale když už bych vyloženě musel do obdobného auta a měl na výběr RVi nebo Škodovku, už jen kvůli levnějšímu servisu do budoucna bych volil škodovku, byť je na to co je nehorázně předražená...
27. 3. 2013 09:44
Re: Jedna z nejlepších nabídek
Souhlasím téměř ve všem. Jen s tou Octavii opatrně - je to přeci jen o cca 6 let novější auto.
Avatar - dal
27. 3. 2013 09:36
Jedna z nejlepších nabídek
Vyzkoušené, kvalitní, pohodlné, dobře vybavené auto za dobrý peníz. Do 600 s 2l dieslem nemá chybu a určitě lepší volba než Octavia, která stojí stejně.
27. 3. 2013 09:23
LUXUS
Renault sa chce spolu s Peugeotom stat luxusnou znackou :-), a povedzme si narovinu kto by si kupoval lacne luxusne veci??? >:D
27. 3. 2013 09:05
fuuu
to sa im tu ale bude tazsie pradavat, aj ked verim, ze to navysenie premietnu do vyraznejsej zlavy.