Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Honda CR-V vs. Mazda CX-5 vs. Mitsubishi Outlander

Kompaktní SUV pro celý svět objevila Toyota, a tak nepřekvapí, že Japonci v tomto segmentu stále udávají tempo.
Zpět na článek
1. 4. 2013 21:44
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
1. 4. 2013 12:54
1. 4. 2013 14:00
3. 4. 2013 17:51
1. 4. 2013 14:54
1. 4. 2013 20:55
1. 4. 2013 23:54
2. 4. 2013 11:24
2. 4. 2013 15:13
2. 4. 2013 18:00
20. 6. 2013 00:40
20. 6. 2013 00:45
5. 9. 2013 13:54
Avatar - WinDiesel
1. 4. 2013 12:17
ETALONOVÝ APRÍL - ETALON VŠECH ETALONŮ
Ten etalon je tam tak nádherně vlepen, děkuji autorovi článku, toto byl nejlepší aprílový článek, řehtám se ještě teď >:D >:D >:D
Kdyby tam autor napsal o co všechno je Yeti - etalonu všech etalonů - horší, to by dalo hodně práce. Tak to udělal naopak a je rychle hotovo - a pobavil.
Tak ještě jednou srdečné gratulace.
Nakonec myslím že už někdo dokázal postavit Rapida jako etalon vůči střední třídě. Tak proč ne Yeti - navíc když to pobaví.
Quo Vadis, Svět Motorů? Pod zdatným vedením německých magažerů prostřednictvím (dobře?) zaplacené práce českých rádobyredaktorů - stává se SM humoristickým týdeníkem. :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
3
1. 4. 2013 14:06
Re: ETALONOVÝ APRÍL - ETALON VŠECH ETALONŮ
Tak ten "etalon" som fakt nepochopil, a povazujem to za aprilovy for. Etalon ma byt 81kW, bez palubneho pocitaca, na 16" plechacoch, a vzadu so svihadlami? A ja som si naivne myslel, ze mame rok 2013...

A ta cena, tak to je fakt husty for, ze "o xx% horsi". Dovybavte ten vas "etalon" na rovnaku uroven, dajte mu podobnu motorizaciu, a potom uvidime ako bude vyzerat to cenove porovnanie. Verzia so 103kW dieselom 4x4 zacina na 600 tisic (v akcii), a to tam este stale na zadnych dverach strasia svihadla...
Avatar - WinDiesel
1. 4. 2013 18:14
Re: ETALONOVÝ APRÍL - ETALON VŠECH ETALONŮ
Jestli to byl apríl, tak velmi velmi rafinovaný ..... >:D
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
1. 4. 2013 21:44
Re: ETALONOVÝ APRÍL - ETALON VŠECH ETALONŮ
No, nebyt Aprila, tak bude titulok "Skoro Tiguani"...
Avatar - Delfin2
1. 4. 2013 12:54
CX-5 vitaz
Mazda sa mi velmi paci,podla mna najkrajsie SUV na trhu :yes:
Rozbalit vlákno
6
1. 4. 2013 13:05
Re: CX-5 vitaz
máme stejný názor - a krásně se v něm sedí a jezdí :-)
1. 4. 2013 14:00
Re: CX-5 vitaz
Už je doma :-) A je dokonalá. Chybičky jsem musel hledat dlouho. Jezdí v ní manželka...
Avatar - WinDiesel
1. 4. 2013 18:13
Re: CX-5 vitaz
A půjčí nebo nepůjčí??? :-)
Avatar - WinDiesel
1. 4. 2013 18:16
Re: CX-5 vitaz
Najel jsem v ní 500 km ve 110 kW verzi. Ta jela tak dobře, že 127 kW musí být raketa. :yes:
Avatar - Delfin2
1. 4. 2013 23:23
Re: CX-5 vitaz
Zdravim ta,aky mas motor?
Avatar - TeeJay
3. 4. 2013 17:51
Re: CX-5 vitaz
Docela mě to překvapilo, CR-V vypadá jako větší auto než CX-5 a podle naměřených údajů je naopak větší Mazda, sice o chloupek, ale takřka v každém ohledu, tedy až na kufr.

Jsem asi divný, protože se mi víc líbí CR-V a dokonce oceňuji více i "svojskost" Outlanderu, CX-5 na mě působí takovým divným dojmem, že neví, jestli chce být SUV nebo hatchback, teď se tomu říká crossover a v tomto případě to nějak nezafungovalo.
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2013 14:08
vyborny test vybornych SUVeciek
pochvala redakcii :yes: nadherny test... taketo vzajomne porovnavacie testy dvoch troch alebo aj viacerych aut jednoducho milujem ako aj galerie fotiek kde su fotene v priamom suboji zoci-voci, parada ;-) :yes:

suhlasim s vitazom testu mazdou CX5 - uznavam kvality mazdy aj ked moj vitaz to nie je ....mne sa viac pozdava outlander a aj CRV je tiez super ale jeho svetla vyska je na urovni sandera a to sa mi nepaci ale auto ako take je super a honda sa mi pozdava....

takze moj vitaz? jednoznacne outlander: ma najvacsi a solidny razvor naprav ... polohovatelna zadna lavica umoznuje perfektne podla potreby zvacsovat a zmensovat kufor ktory je takto najflexibilnejsi spomedzi tejto trojice...., ocenujem najkomfortnejsi podvozok z tejto trojice... sportovost patri do kupatok.. tu ma mazda CX5 tymto neohuri... , dalsia silna zbran su terenne schopnosti... z tejto trojice outlander v terene iste zvladne najviac.... sprevodovanie motoru to naznacuje.... a maximalka? Sice viac menej nepodstatny udaj ale outlander je este aj najrychlejsi, a pri pohlade na interier nie je o com... elegancia outlandera zvnutra je jednoducho dokonala :yes:

outlander za mna :yes:

gratulacia mazde :yes: :yes: :yes: [odkaz] :yes:
Rozbalit vlákno
4
1. 4. 2013 19:28
Re: vyborny test vybornych SUVeciek
Mazda rázvor 2700 mm!! admin treba opraviť ;-) ;-) mám ju doma,je to pohoda....najazdené 7800 km aj v extréme v Alpách, treba vyskúšať....ináč test výborný až na ten rázvor pri CX-5 takže nie! 2640 mm ale 2700 !! mm. :-) :-)
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2013 19:40
Re: vyborny test vybornych SUVeciek
ano mas pravdu :yes:

CX5 ma razvor tiez 2700mm ako outlander.. tu je to tiez napisane [odkaz]

nuz clovek aby furt preveroval tie udaje ;-\ .. akosi uz tradicne na auto cz su v clanku vzdy nejake chyby pokial ide o rozmery vykony a pod.... ;-\

gratulujem k spickovemu autu :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: ;-)
1. 4. 2013 19:48
Re: vyborny test vybornych SUVeciek
Outlander ma rázvor 2670 mm !!! ;-) ;-) takže autor si nedal ani toľko práce aby nazrel na stránky automobiliek :no: :no:
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2013 19:59
Re: vyborny test vybornych SUVeciek
pravdu mas... takze outlander ma tiez chybny udaj v clanku... dost zavazne chyby... clovek potom z toho clanku vychadza a pise blbosti 8-s

malokedy sa skutocne najde test bez nejakeho chybneho ciselneho udaju..... skoda ;-\
1. 4. 2013 14:54
4x4?
Já bych teda u testu takovejch SUV ocenil, kdyby aspoň padla zmínka o tom, jak maj řešenej rozvod 4x4. Jakej středovej diferák/spojka, jak je to se svorností na nápravách atd. Kdybych si takovýhle auto kupoval, tak tyhle parametry by pro mě byly jedny z nejdůležitějších...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Lucaslegend
1. 4. 2013 20:55
Re: 4x4?
tak nanestastie dost ludom staci vediet ze to ma 4x4 a staci ze im predajca povie ze t je super system pohon a uz si myslia ake dobre auto maju a potom sa cuduju ako to jazdi ci skor nejazdi :-)
1. 4. 2013 23:54
Re: 4x4?
Je to přesně tak. Akorát s tím divením se to tak úplně nebude, většina lidí to 4x4 ani nepotřebuje, případně jen hodně vyjímečně. Ti, co to opravdu potřebují, si zjistí, co je tam za systém. Třeba u nás jezdí vcelku hodně Vitar, Jimny, dokonce Nivy. Tam nejde o komfort, ale o to, dostat se do cíle a nezapadnout. Já si pořídil Forestra v manuálu a jsem naprosto spokojen...
2. 4. 2013 11:24
Re: 4x4?
asi tak, ja som tiez kupil kedysi rav4 a potom to prekvapenie, ze nielen tato ravka, ale aj vsetky podobne auticka, vdaka vyssej hmotnosti a pripajatelnemu pohonu, maju kopec neduhov a nepomahaju tam kde by kazdy cakal
odvtedy co som si o tom nieco precital, ma vzdy pobavia ludkovia co vychvaluju tu ktoru znacku ake ma fasa 4x4 a pritom je to to iste co ma aj konkurencia v danej triede
a o tej madze by som si rad precital, ako riesi pohon 4x4, hlavne na ceste, snehu/klzkom povrchu za jazdy - napr. 80-130 kmh, ci caka na preklz, ci tam je haldex, alebo kupili nieco od toyoty ci hondy a pod.
ak niekto cita nejaky test (porovnanie s inymi 4x4 autami) nech da link
Avatar - Lucaslegend
2. 4. 2013 15:13
Re: 4x4?
tak ono aj zalezi aky na co ten 4x4 system potrebujes,lebo ziaden dokonaly univerzalny nie je ....... pokial vyslovene do hor do tazkeho terenu tak to nieco co bude mat predny zamykatelny diferencial, medzinapravovy zamykatelny diferencial a zadny zamykatelny diferencial, redukcnu prevodovku a vysoky podvozok a vhdne pneu............ak niekto preferuje SUV a chce nieco viac ako obycajne SUV a nechce to do terenu, popripade obcas do lahkeho terenu ale skor na normalne asfaltove cesty a chce viac bezpecnu a popripade trocha aj sportovu jazdu po okreskach, tak nejaku permanentnu 4X4 s inteligentnym prerozdelovanim krutaku medzi predkom a zadkom, ale stale zaberaju obe napravy, len sa meni pomer a aktivnym zadnym diferencialom ktory dokaze prerozdelovat krutak plynulo aj medzi pravym a lavym zadnym kolesom....napr zo suviek infiniti FX, acura MDX, Mitsubishi Outlander GT, bmw X6,X5M.....honda nic take uz nema....mala to iba v sedane v legende.......samozrejme ze ani aktivny diferencial neurobi zo SUV formulu a tiez platia prenho fyzikalne zakony ale posunie ich o nieco dalej :-)
Avatar - Jaros71
2. 4. 2013 18:00
SUV
Pěkný test.
Vítěz je jasný a ne o chloupek..MAZDA!!!
CX5 má nejlepší motor i jízdní vlastnosti , tak co tam řeší za blbiny..
Honda to dohání snížením podvozku na 165??
To už není SUV!!
Ale kombík s plasty.. :no:
Outlander se mi nelíbí ale do terénu asi bude OK.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - PeterLuk
3. 4. 2013 22:43
Moja voľba...
...jasne CX5. Všetky testované autá vyzerajú dobre - Outlander je pekný, ale možno až príliš stroho vyzerajúci, zvlášť vpredu. Bral by som ho ako rodinné auto (ale asi by som dal prednosť Freemontu).
CRV - vyzerá dobre, ale podľa mňa trochu nevyvážene.
CX5 - jasná voľba, kvalitný interiér, v triede podľa mňa najvyváženšie auto (a to sa mi páči aj Tiguan), pekný dizajn vnútri aj vonku, sympatická technika...

Dosť možno by som ale dal prednosť v teréne schopnému Subaru Forester či Jeepu Cherokee.
Rozbalit vlákno
0
20. 6. 2013 00:40
vyhra cx5?
vazeni,beriem a obdivujem vsetky vydobytky techniky ktore su nepopieratelne,ale tak dokonale auto zo sedackami ktore vas tak tlacia do bedrovych klbov ze by ste ho nechceli mat ,tak to je ubohe, a pri momentalnej kondicii europanov si myslim ze to sedenie je dobre len pre ryzojedov...
Rozbalit vlákno
0
20. 6. 2013 00:45
sedacky
ak chcete vediet ako ma vyzerat pohodlne sedenie ,tak sadnite do noveho Santa Fe od Hyundaia tak to je teda nieco ,sedel som vo verzii premium-koza,stoji to za to,cawte
Rozbalit vlákno
0
Avatar - palix
5. 9. 2013 13:54
CX5
To, že je niekto pri sebe nie je vecou automobiliek. Väčšina populácie má cca normálnu veľkosť, tak prečo by malo byť auto konštruované pre jedincov s nadváhou? Isté je, že "silnejší" ľudia tak ako aj veľmi vysoký a malý majú problém nájsť si vhodné auto. Bežná veľkosť si nájde miesto v čomkoľvek. Zatiaľ som nikde nečítal o nedostatku miesta, alebo zlých sedadlách v CX-5. Skôr naopak - ako o veeeeľmi pohodlných.
U mňa je Mazda CX-5 jednoznačne víťaz...

Ešte pridám postreh. Bol som sa pozrieť na CX-5 v autosalóne. Predávajú aj Mitsubishi... Spýtal som sa predajcu a ten hneď - tu je Mitsubishi ASX a ten je o 1/3 lacnejší a za cenu základnej CX-5 -ky ho máte v diesly... Ja mu, že nechcem ASX a vôbec diesel. Tak sme sa porozprávali a s pocitom, že má provízie z Mitsubishi som odišiel. Potom som doma prečítal ešte aj nejaké testy o ASX... A čo som sa nedočítal... V podstate ASX je obyčajný priemer a nikde nevynikal. Zato CX-5 mala super hodnotení veľa.
Nechápem predajcu, ktorý ponúkne zákazníkovi lacnejšie auto. Veď som sa neprišiel informovať o ASX, ale o Mazde. ASX je síce lacnejšie, ale nie je také zaujímavé ako Mazda.
Rozbalit vlákno
0