Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mini Clubvan: Nejstylovější dodávka na světě

Mini konečně vstupuje i do kategorie lehkých užitkových automobilů s modelem Clubvan, odvozeným od „kombíku“, od něhož se liší jen jediným písmenem.
Zpět na článek
3. 4. 2013 11:19
3. 4. 2013 13:38
3. 4. 2013 14:34
3. 4. 2013 14:45
3. 4. 2013 16:25
3. 4. 2013 17:14
3. 4. 2013 11:58
3. 4. 2013 12:31
3. 4. 2013 14:47
3. 4. 2013 16:45
3. 4. 2013 16:51
Avatar - 3_diamanty
3. 4. 2013 11:19
ze dodavka
:-) .. to uz v matize ked clovek sklopi zadne sedacky tak prenesie vacsi naklad ;-)

otrasne vyzera inak tento mini..
Rozbalit vlákno
7
Avatar - peter_ko
3. 4. 2013 11:58
Re: ze dodavka
Lenže v matize nemáš na podlahe a bokoch taký pekný koberec. Ale na rozvoz pizze to stačí >:D
3. 4. 2013 13:38
Re: ze dodavka
Tohle je jasný příklad, že nechápeš určení toho auta. Jasně že velký kombík, nebo MPV má kufr o něco menší a odvezeš 5 lidí. Ale tohle je stylová dodávka na převážení věcí po městě, věřím tomu, že na západě se prodávat bude. Prostě pokud máš kavárnu/ malou pekárnu/ květinářství, doplň si co chceš třeba v Londýně, Římě a podobných městech a takové auto si můžeš dovolit, proč si ho nekoupit. Zrovna z takového důvodu se prodávají i normální MINI a 500-ky. Jasně, v Matizu, Riu, Fábii je místa víc, ale proč si je kupovat když ty auta se porovnávat vůbec nedají, resp. si nekonkurují. Tím vůbec Rio nebo Fábii shazovat nechci, ale platí to i obráceně.Kdo uvažuje o těhle, vůbec nemyslí na MINI a 500. A těžko si to koupí někdo jako malou dodávku na stavbu, nebo na otlučení, prostě je to stylové auto do města.
3. 4. 2013 14:34
Re: ze dodavka
Může fungovat na rozvoz, ale i pro malovýrobu je pro závoz surovin příliš malý. A květinářství je dobrý fór. Určitě se najde uplatnění pro malou stylovou dodávku, ale podle mne střílíš vedle. Vždy mne zajímalo, jaký by byl klasický Mini jen se dvěma sedadly a tedy prostornějším zavazadelníkem. Tahle verze se mi tolik nelíbí.
3. 4. 2013 14:45
Re: ze dodavka
Pro květinářství je možná mimo u nás, ale na Velikonce jsem byl v Zurichu u příbuzných a měli objednanou nějakou dekoraci na svátky a přivezli jim to právě v klasickém MINI. Tak proto mě napadlo i to květinářství.Přesně, rozvoz kde potřebuješ malé auto, něco jako PPL expres nebo jak se to jmenuje, ti mají myslím Peugeot Partner. Ale pro někoho kdo si rád připlatí a chce stylové auto. Pro instalatéra, nebo elektrikáře který s tím bude jezdit na stavbu škoda.
Avatar - EauRouge
3. 4. 2013 15:49
Re: ze dodavka
Souhlas. A určitě se najde víc profesí co to využijí(obchod s vínem a dobrotami?). Napadá mně ale další věc. Jelikož jsem měl obě moderní generace mini, tak vím, že budí celkem pozornost. Tudíž, když na něj dáte reklamu, tak určitě zaujme víc lidí než na obouchaném Caddy. Nehledě, že to bude asi nejzábavnější způsob zásobování ve známém vesmíru. Představte si, co to budě dělat s tím lehkým zadkem. Nedivil bych se kdyby se pan majitel květinářství čas od času ujal rozvozu. ;-)
3. 4. 2013 16:25
Re: ze dodavka
Vypadá to líp než obouchané caddy a taky než když to vyložíš z matize jak píše kolega nahoře. Navíc pokud někdo podniká v malém a rozváží jen po okolí, Tranzit nebo Transporter je zbytečně velký a pokud stačí malé auto tak proč ne.
3. 4. 2013 17:14
Re: ze dodavka
To je ale rozvoz. Dodávky květinářství bývají chlazené, co jsem viděl. Navíc nejde o zrovna nejskladnější zboží, takže bývají potřeba velké. Firmy jako PPL vždy upřednostní prostornější prcky. Ale v rozvozu určitě najde uplatnění. Řemeslníky a spol. bych nevyřazoval - pokud jim bude stačit prostorností (což je asi hlavní faktor), ne všichni se pohybují na stavbách. Kdybych měl ještě původní živnost, tak bych o něčem v podobném stylu uvažoval. Nejsem na kombíky a dodávky také nejsou nic pro mne.

Tahle verze ztratila jeden z prvků, které mám na Mini rád - tmavý pás s prosklením kolem dokola. A nikdy jsem se nezamiloval do těch dělených dveří spolujezdce Clubmanu.
3. 4. 2013 11:58
Orloj
Mohli by uz konecne vyhodit ten orloj, co je uprostred palubky.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - peter_ko
3. 4. 2013 12:31
Re: Orloj
na orloj nešahaj, to je nejaká tradícia či čo... 8-s
Avatar - TeeJay
3. 4. 2013 16:45
Re: Orloj
Orloj je v pořádu. Co v pořádku není, je jeho plasťákové čípácké provedení. 8-s :no:
Avatar - qwert88
3. 4. 2013 16:51
mini dodávka
stačilo by kdyby byl v černé barvě a vypadá jako pohřebák,tedy pro urny,průměrně vzrostlý neboštík s rakví se tam nemůže nacpat >:-[] >:-[] >:-[]
Rozbalit vlákno
1
4. 4. 2013 00:42
Re: mini dodávka
Jj, černej - pohřebák a když je nebožtík malý dítě, tak se tam vejde krásně. I s rakvičkou. :-! A bílej by byl dobrej zase jako stylovka pro dealování koksu. :-)