Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Sázka na Skyactiv vyšla, Mazda je po pěti letech zase v zisku

Analytici očekávají, že japonský výrobce bude v zisku i v následujících letech.
Zpět na článek
9. 4. 2013 10:33
9. 4. 2013 10:35
9. 4. 2013 12:10
9. 4. 2013 14:43
9. 4. 2013 17:56
9. 4. 2013 19:24
10. 4. 2013 07:36
10. 4. 2013 09:53
10. 4. 2013 09:48
9. 4. 2013 10:53
10. 4. 2013 07:37
10. 4. 2013 17:47
9. 4. 2013 12:34
9. 4. 2013 16:49
10. 4. 2013 21:07
Avatar - jozephko
9. 4. 2013 10:11
Mazda by si mala v Európe postaviť vlastný závod
Kooperácia s Fordom pri výrobe Mazdy 121 (čo bola prezlečená Fiesta) v Španielsku nedopadla ktovie ako slávne. Preto by si mala v Európe postaviť vlastný závod - najlepšie v Čechách alebo na Slovensku :-).
Len potom by videla, ako sa peniažky kotúľajú do firemnej kapsy. Asi budem musieť tomu šéfovi Mazdy napísať a pár vecí mu vysvetliť >:-[] .
Rozbalit vlákno
2
9. 4. 2013 13:11
Re: Mazda by si mala v Európe postaviť vlastný závod
No ked si pozries ten ich stary zavod, co este vcera vyrabal parne rikse, tak by novy zavod potrebovali aj v Japonsku ;-)
Avatar - PeterLuk
9. 4. 2013 13:14
Re: Mazda by si mala v Európe postaviť vlastný závod
Vidíš a ja keď som bol na autosalóne a predajca mi pripomenul kde sa CX5 vyrába...
V tom vidím takú exkluzivitu.
9. 4. 2013 10:26
...a bude (dufam) lepsie!
Chce to dokoncit obnovu modelov, a cim skor. Trojka a patka uz dost dlho "presluhuju", a ten ich "zvlneny" dizajn nebol prijaty s velkym nadsenim...
Rozbalit vlákno
0
9. 4. 2013 10:33
Mazda 6
Je pravda, že mají po letech opravdu pěkné modely. Momentálně mám v užším výběru novou Mazdu 6.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - nielblack
9. 4. 2013 12:10
Re: Mazda 6
Já o nové Mazdě 6 uvažuji taky, moc se mi líbí a to po všech stránkách.
9. 4. 2013 14:43
Re: Mazda 6
Jo pěkné modely mají a zřejmě technicky na špici, ale vlez do Mazdy 6 je děsný, to soudruzi v Japonsku nezvládli, dost otravné pro vyšší postavy a to měřím jen 184. Na auto té velikosti ...
Avatar - anti99
9. 4. 2013 17:56
Re: Mazda 6
mal som rovnaky zazitok v novej 6-ke, do tej starej sa stale zmestim v poho >:-[] , alebo to uz mam naucene >:D
9. 4. 2013 19:24
Re: Mazda 6
Musim bohuzel potvrdit, v brne jsem do toho lezl, a zevnitr docela zklamani. Jednak pusobi jako docela male auto, vzadu moc mista neni, v kombinaci s dost zatmavenymi skly byla vzadu doslova tma jako v ... ale hlavne co nechapu, jsou ty dve roletky v kufru. Jsme tam s tim s kolegou z prace maturovali, az se nas zenska dosla zeptat, ze ktere jsme automobilky:D Daji se skovat do dna kufru (odhodit dve plastovy prepazky, dat tam dve plata a zavrit), ale stejne - proboha proc dve?
Zvenku super, zevnitr nevim.. asi by to chtelo delsi seznameni pripadne projet, tak by byl snad dojem podstatne lepsi...
Avatar - WinDiesel
10. 4. 2013 07:36
Re: Mazda 6
V tom případě se nabízí CX-5. Mají to dobře promyšlené.
10. 4. 2013 09:53
Re: Mazda 6
Mně se tam leze super a to lidi výšky pod 185 musím vzhledem ke své postavě považovat spíše za prcky :-) .
10. 4. 2013 09:48
Re: Mazda 6
Super volba :yes: Rozhodně doporučuji. Naprosto si neumím představit si momenátně koupit jiné auto než některou z variant nové šestky :-) .
Avatar - Jaros71
9. 4. 2013 10:53
CX5
Nová Mazda CX5 je pěkné SUV.. :yes: :yes:
Motor je skvělý..hodláme o ní uvažovat!!
Jen nemožnost dodatečné konfigurace a doplnkové výbavy japonce limituje proti evropské konkurenci.. :-!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
10. 4. 2013 07:37
Re: CX5
Seděl jsem v tom a nic mi nechybělo, bylo tam vše co tam mělo být. Za možnost konfigurace si ŘÁDNĚ v Evropě připlatíš...........
Avatar - Jaros71
10. 4. 2013 17:47
Re: CX5
Chybí mi možnost připlatit šíbr např.už od druhé řady..
Nepotřebuju si kvůli tomu kupovat za skoro mega kožený sedadla a jiný kraviny.. :no: :no:
Nebo kvůli mlhovkám jít o řadu výš?? :-!
9. 4. 2013 12:34
super ale
vsetko je to pekne ale. Napr preci 2.5l je len v top vybave a s automatom ?
Preco 165k prevedenie je bud s automatom, alebo zase len v top vybave s manualom. Nemci, poliaci a urcite aj dalsi maju ponuku pestrejsiu.
Inak co do skyactive manii je u mna zaujimavy len ten bezin. Ten je skutocne dobry prejavom a dokonca aj spotrebou. Diesel podla toho co clovek cita na forach je maximalne lepsi priemer. DPF, spotreba. Napr porovnanie ADAC cx-5 benzin:
[odkaz]

a diesel: [odkaz]

ale pozitivne na tom diesly je, ze je celkom tocivy a zaujimavy tah ma aj pri 5000ot
Rozbalit vlákno
1
Avatar - WinDiesel
10. 4. 2013 07:43
Re: super ale
Zapomínáš na to, že se diesel objede bez dodatečné úpravy spalin a přitom plní Euro 6, 2 roky před konkurencí.
Tehnicky vzato, něco málo paliva se spotřebuje na to, aby se zajistily emise na úrovni Euro 6, je to tedy taková pididaň - ale i s ní dosahuje Mazda minimálně průměrných výsledků, což je úspěch.
A pokud američní novináři po testu silnější verze dieselu prohlásili že by tuto variantu brali raději než 2,5 benzín, co dodat. Snad jen to, že Mazda 6 byla v dieselu uvedena na trh v USA a uvidíme co řeknou, jak se rozhodnou zákazníci, až budou mít na výběr. Do této doby na výběr neměli.
V Japonsku byli vsšichni perplex že se CX-5 z 80% prodává v dieselu ........... To nečekal nikdo, v zemi hybridům a benzínu zaslíbené .......
Avatar - 3_diamanty
9. 4. 2013 13:56
chce to nezaspat na vavrinoch
CX5 a mazda 6 to maju dobre nasliapnute ..... ale na druhej strane treba vziat v uvahu neustaly pokles predaja mazdy 3 , mazdy 2 a mazdy 5 v eu...... drzim mazde palce.... ako niekto spominal vyssie.... treba mazde v eu zavod jednoznacne.... pokial tu zavod mat nebude tak to bude v eu nadalej predajna mizeria... mazda 6 jej v eu velke predaje nezrobi a CX5 je nedostatkovy tovar... takze tie predaje budu tiez slabsie ako by boli keby sa vyrabala v europskom zavode.... skoda.... ja verim ze mazda by v buducnosti mohla byt na urovni nissanu napr... ale chce to nejaky vyrobny zavod kde by sa napr vyrabala nova CX5ka a buduca nova 3ka lebo 2ka.....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ghostyx
9. 4. 2013 16:48
A to je dobře...
Jen škoda, že nepokračovali ve vývoji CX-7, to je dost nepochopitelná chyba z mého pohledu... :-( Ten auťák nemuseli designově prakticky nijak měnit, stačilo možná upravit zadní světla dle dnešní módy, nepatrně přidat výbavu, trošku zmodernizovat interiér, snížit váhu a přidat skyactiv techniku a mohli to bouchat vesele dál a jistě by se to dobře prodávalo... Auťák to je i po letech nádherný a bezkonkurenční. Škoda Mazdo tak ukvapeného rozhodnutí. :-O CX-7 fan forever. :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - anti99
9. 4. 2013 18:00
Re: A to je dobře...
no jo, cx-7 je skoro tak velka ako cx-5 a v US je stale cx-9 ako top suv od mazdy 8-s
Avatar - Ghostyx
9. 4. 2013 18:35
Re: A to je dobře...
No jen "skoro"! Rozhodně CX-7 je větší, jak na šířku, tak na délku, zase ale je o něco nižší, takže proto možná CX-5 působí dojmem "rovnocenného" auťáku, ale tím není... Chápu ale, že pro někoho je argumentem kufr, který má CX-5 o chlup větší, ale jen o chlup... ;-) Pro mě je ale design CX-7 lépe zvládnutý jak z venku, tak hlavně uvnitř s tou zvažující se střední částí palubovky a vysokým středovým tunelem ala Cayenne... :yes: CX-9 je exot a velká kráva, mezi kterou a CX-5 teď po vypadnutí CX-7 zeje velká díra... Bohužel pro Mazdu tohle nebyl dobrej tah! :no: CX-7 měla zůstat a měla zluxusnět svojí výbavou a profilovat se jako luxusní SAC/SAV, kam i koncepcí patřila a nikoliv mezi designově "příliš obyčejné" SUV za které se považuje koncepce CX-5, která jí jakoby nahrdila... 8-s To vnímám, jako chybu Mazdy, která jaksi nepochopila, že mezi crossovery měla CX-7 své zasloužené místo... :yes:
Avatar - WinDiesel
10. 4. 2013 07:45
Re: A to je dobře...
Chtělo by to tady mít spíše ofiko CX-9 .......... ale bez dieselu to nemá smysl, to Mazda ví, takže smůla. Nicméně, při současném megaúspěchu SKY-D není nic nemožné (neříkám, že je SKY-G špatný, je jen výrazně slabší než diesel...)
Avatar - romgator
9. 4. 2013 16:49
Mazda jede
hlavně nesmí usnout na vavřínech. Mazda je fakt super značka. Když jsem poprvé slyšel o skyactive, moc jsem tomu nevěřil. Ale jsem rád, že jsem se spletl. Na novou trojku jsem opravdu zvědavý. Protože mám v plánu během příštího roku kupovat auto a trojka je jeden z favoritů. A jestli příjde na podzim i na náš trh, bude to fajn.
Rozbalit vlákno
1
9. 4. 2013 21:55
Re: Mazda jede
Je super, že se konečně trošku daří :-) jen tak dál :-) každé nové auto se mi líbí víc a víc - trojka podle mě bude moc pěkná - už se těším až jí uvidím naživo a svezu se :-)
Avatar - anti99
9. 4. 2013 18:04
mazda chysta coupe od 6-ky
uz sa neviem dockat na nove coupe, ak bude mat tak podareny dizajn ako to mazda nahodila s cx-5 a novou 6-kou.... :yes: :yes: :yes:
pozitivne financne spravy by ich plany mohli zrealnit.... zoom zoom >:-[]
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ghostyx
9. 4. 2013 18:54
Re: mazda chysta coupe od 6-ky
Obávám se, že podle nejnovějších informací to nemá být coupé, ale nějaký crossover, tak uvidíme, jak to dopadne... Každopádně 6 v MPS bude dělo. :yes:
Avatar - anti99
9. 4. 2013 21:30
Re: mazda chysta coupe od 6-ky
vyzera krasne aj ked je to iba foto-sopik,
[odkaz]
tak som bruzdal a ...

nic este nie je stratene cx-7 sa stale predava v cine >:D
[odkaz]

a mazda 2 sedan alias /jinxiang/
[odkaz]
Avatar - eXp10it
10. 4. 2013 21:07
A co koroze
Neví někdo jak je na tom teď mazda s korozí, vždycky jsem měl za to že ty auta vyjíždějí rezavé už ze závodu ale té nové 6 jde těžko odolat! Nějaká dvojka z roku 2008 [odkaz] [odkaz]
Rozbalit vlákno
0