Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW CrossBlue Coupe: Sportovní Touareg se začíná rýsovat

Volkswagen láká na svůj nový koncept, který se představí o víkendu na autosalonu v Šanghaji.
Zpět na článek
18. 4. 2013 17:24
19. 4. 2013 01:12
19. 4. 2013 09:59
19. 4. 2013 14:13
19. 4. 2013 19:19
20. 4. 2013 19:22
28. 4. 2013 11:03
Avatar - WalterWhite
18. 4. 2013 17:24
Scirocco
Pred pár minútami spočinul na parkovisku môj zrak na Scirocco...keby ste povedali že toto bude jeho nástupca uveril by som.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - AUDIRS6
18. 4. 2013 21:07
MQB a 6 valec...
tato kombinacia mi dost dobre neide do hlavy 8-s - nie ze by sa technicky nedal ulozit motor V6 - priecne, ale koncern tvrdi, ze - a to od doby golfaV aj plati, ze klasicke V-motory sa im tam proste nejako nezmestia - aj ked vieme, ze inym automobilkam to uspesne ide...
pre vela modelov je to skoda: Passat, Superb - minimalne tam si viem predstait ako jedny z top motorizacii V6 a teda aj V6 TDi, ktore by boli vytanym zlatym klincom ponuky - napriklad proti takemu Citroenu C5 >:-[]
Pre tych ktori citaju povrchne : zdoraznujem V6 - teda nie VR6 - ( Passat R32,36, Sup 3,6) tieto maju z hladiska optima V6 daleko k dokonalosti - vid priklad z minulosti Golf VR6 2,8 - 192 PS- a Audi A6 V6-2,8 192 PS - v tej audine sa ten klasicky V-motor spraval samatovo jemne, plynule, s lepsou spotrebou, - hold - koncepcia :-!
preto by pre mnohych bolo fakt potesitelne, keby sa im zrazu do tej MQB platformy podarilo tu V6 napchat ;-)
...aj ked prave ten 1 parameter, jtory je vraj na MQB konstantny, je vzdialenost uchytenia volantu od osi prednej napravy...takze neviem z kade sa im tam podarilo vycarovat priestor pre polovicu valcov 8-s
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Ham.
18. 4. 2013 22:14
Re: MQB a 6 valec...
Myslím, že ty informace redakce jsou lehce zmatečné. Pokud je tento koncept skutečně sportovní Touareg jak se píše v nadpise (tedy něco jako X6) a rozměry tomu skutečně odpovídají, tak podle mě bude naprosto s jistotou na platformě pro podélnou zástavbu a nikoliv na MQB. No a tam pak může být cokoliv od šestiválce až třeba po dvanáctiválec. Možná si někdo popletl písmenka při překladu.

On v tom je zmatek asi hlavně kvůli podobným názvům
CrossBlue by mělo být sedmimístné SUV na bázi MQB, něco jako prodloužený Tiguan, tedy se čtyřválci, haldexem etc.

CrossBlue Coupé je něco o třídu nebo dvě většího (i když jen čtyřmístného) na stejné platformě jako nová generace Touaregu

Ani jedno ani druhé není schválené do výroby takže jsou to všechno zatím jen spekulace.
Avatar - AUDIRS6
18. 4. 2013 22:22
Re: MQB a 6 valec...
ved to je to - pletenie si pismenok 8-s - tu pre mnohych velmi bezna prax :-!
pri tom - MLB EVO - na ktorej stoji aj novy Touareg, vobec nie je zly zaklad.
Jasne ze pozdlazna zastavba umoznuje / v extreme povedane / pouzit hocico od R4 1,8 TFSI az po 6,3 W12 ;-) - no a ked tieto 2 extremy vynechame tak mame k dispozicii este stale slusnu ponuku motorov, z ktorych si cca 60 % z nich pod kapotou podobneho auta viem dost dobre predstavit ;-)
Avatar - Ham.
18. 4. 2013 23:18
Re: MQB a 6 valec...
Tak dá se předpokládat, že pod kapotou Touaregu coupe alias CrossBlueCoupe budou stejné motorizace jako v novém Touaregu, takže nejspíš V6/V8 nafta, V6 benzín a V6 benzín hybrid.
Avatar - AUDIRS6
18. 4. 2013 23:38
Re: MQB a 6 valec...
len mi to pride trochu blbe voci Audi - ak to tak fakt casovo vyjde - ze zanedlho po debute novej Q7 pride nieco - co bude asi rovnako "lahke" s cca rovnakymi motormi, akurat "sportovejsie" a hlavne asi o dost lacnejsie - tak to znova nebude mat Q7 lahkee :-!
nehovoriac o tom, ze by bolo dobre vypustit do obehu aspon Q6, uz ked nie Q8u...
Avatar - Ham.
19. 4. 2013 12:10
Re: MQB a 6 valec...
Audi chystá jak Q6 tak Q8 takže asi s Touareg coupé mít velký problém nebude.
[odkaz]
19. 4. 2013 09:10
Re: MQB a 6 valec...
Touareg stojí na PL71, stejně jako Cayenne a Q7. Nová Q7 bude stát na MLB evo, překopávali kvůli tomu závod na Slovensku.
19. 4. 2013 09:09
Re: MQB a 6 valec...
Otázka šestiválce na MQB je důležitá pro Passat a VR6 na MQB zastavět lze. Nicméně v době, kdy jsem se o to zajímal, ještě nebyli rozhodnutí, jaký šestiválec budou montovat, jestli náhodou nepostaví úplně nový. Jinak někdo označuje VR6 i jako V6. A ta konstanta jsou myslím pedály od osy nápravy (což samozřejmě omezuje i umístění volantu).

Ale jinak souhlasím s Ham., pokud je to velikosti Touaregu, bude to mít platformu MLB (evo).
Avatar - del42sa
19. 4. 2013 12:07
Re: MQB a 6 valec...
As for the V6 engine strategy, our take is that Volkswagen is still exploring different potential solutions. We have confirmed that the existing VR6 engine can fit in MQB. However, we had discussions with Dr. Hackenburg (VW Board Member responsible for development) at the Detroit Auto Show and he offered some insight into where they are headed with a V6 strategy. He mentioned that most of the competitors in the market are moving towards forced induction (super or turbocharging) in their V6 engines. Volkswagen has been exploring this (rumors we’ve heard include a 2.8l VR6 Turbo) and the group obviously includes the 3.0l supercharged V6 used by Audi in longitudinal applications. However Dr. Hackenburg also mentioned that they are looking at using the 2.5l inline-5 turbo *instead* of a six-cylinder. This would offer all the power of a V6 and more (280hp to 350hp) but with better fuel economy. Volkswagen is also under pressure to try and localize production as much as possible here in North America (to save costs) and with the existing normally-aspirated 2.5 inline-5 being produced in Mexico, that line could be converted over to produce the turbocharged version. At the point this was written, a final decision has not been made yet.

Finally, there will be hybrid and full-electric engine options for MQB as well. We’ll see the first Hybrid utilizing the 1.4lTSI in the current Jetta later this year. Overall MQB has been designed to accept a wide variety of engine options to meet the demands of all the different models and markets. The engines themselves have adopted a modular strategy to further reduce costs and simplify production.

[odkaz]
Avatar - Bubáq
19. 4. 2013 01:12
Mudrcové...
zde naleznete již nyní více info: [odkaz]
Tímhle konceptem si u mě folksvagen hodně šplhnul... vypadá naprosto dokonale. Je mi lítio GTI-čka, který se dnes rozplýval na GLA-čkem... Tenhle folksík je prostě a jednoduše lepší... ufffff, WdS se tentokrát předvedl v nejlepší možné formě! Nádherný koncept.... :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WalterWhite
19. 4. 2013 08:25
Re: Mudrcové...
Internety píšu že to má byť Tiguan 2015 :-)
Tu je dizajnový súboj MB vs VW [odkaz]
19. 4. 2013 09:59
Re: Mudrcové...
Zezadu (až na ten chromovaný difuzor) a zboku (možná bych se obešel bez toho klesajícího prolisu) se mi víc líbí GLA. Nicméně C sloupek a koncept pátých dveří GLA v mých očích říkají Audi. A ten dolní prolis je také známý, i když si teď nevybavuji, kdo (všechno) ho používá.
Avatar - PeterLuk
19. 4. 2013 13:16
Wow, very nice!
Wow, vyzerá to parádne! Príjemné prekvapenie od VW, už nech to vyrábajú (v Blave, samozrejme! :yes: :yes:

Ináč páčia sa mi nové interiéry VW, zvlášť budíky a volanty. :-!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - flyboyeda
19. 4. 2013 14:13
Líbí se mi
:-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - AUDIRS6
19. 4. 2013 19:19
Turbo VR6 !!!
tak, a z tohoto som ostal so sankou na zemi !!!

na autoforume.cz, treba zadat nasledovne:
/tmp
/magazin
/vu
/VW_CrossBlue_Coupe_nove__oficialni_18… />
neide mi vlozit odkaz - vraj je to spam... ;-\

su to forky v galerii ku konceptu - a tam je fotka motora a jeho ulozenia...

tak sa mi to podarilo este zohnat tu:

[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - del42sa
20. 4. 2013 12:58
Re: Turbo VR6 !!!
Takže přece jenom MQB + VR6 :-!
Avatar - Jaros71
20. 4. 2013 19:22
VW...paráda!!
Tak to je parádní nový design SUV od VW..!! :yes: :yes: :yes: :yes:
Už aby se to prodávalo v Evropě!
Vč. podobného nového Tiguanu !!! ;-)
Tento styl je SUPER.
Dávám :yes: !!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - davy
28. 4. 2013 11:03
libi
Koncept s TDI/ hybrid a spotrebou 1,9 l se mi libi. I ty 3 l s benzinem jsou zajimave. Tak kdypak realne bude?
Rozbalit vlákno
0