Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová platforma Volkswagen MQB je prý jen velký mediální humbuk

Analytici tvrdí, že „zázračná“ platforma MQB, určená pro drtivou většinu produktů koncernu Volkswagen, nezajistí proklamované snížení výrobních nákladů o pětinu.
Zpět na článek
25. 4. 2013 15:01
25. 4. 2013 15:16
25. 4. 2013 18:15
29. 4. 2013 13:21
25. 4. 2013 21:47
25. 4. 2013 23:08
25. 4. 2013 23:16
26. 4. 2013 08:42
26. 4. 2013 09:27
25. 4. 2013 23:35
26. 4. 2013 08:43
25. 4. 2013 23:49
26. 4. 2013 08:09
26. 4. 2013 08:46
26. 4. 2013 14:06
26. 4. 2013 09:25
25. 4. 2013 19:39
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 16:41
25. 4. 2013 17:59
25. 4. 2013 18:15
25. 4. 2013 19:18
25. 4. 2013 21:20
26. 4. 2013 08:06
26. 4. 2013 08:07
25. 4. 2013 19:34
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 19:27
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 22:10
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 19:42
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 20:58
25. 4. 2013 23:41
25. 4. 2013 23:56
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 4. 2013 18:55
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 4. 2013 00:19
26. 4. 2013 08:11
26. 4. 2013 08:59
25. 4. 2013 14:52
MQB Racionalizace vyroby automobilu.
No co no, Volkswagen auta VYRABI, kdezto jini auta TVORI. Vyrobit a prodat co nejvice aut s co nejmensimi naklady. Chtel bych byt akcionarem VAG, ale ne tak moc kupujicim jejich aut.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Righ
25. 4. 2013 15:08
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
JJ, takova Toyota nebo GM svoje auta TVORI doslova s umeleckym zaujetim, srdcarskym entuziasmem, neochvejnou laskou atd. atp., a vubec jim nejde o to "prodat co nejvic aut s co nejmensimi naklady". >:D
25. 4. 2013 15:13
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
Přesně tak! Třeba takovej FIAT jde kvůli zákazníkům do ztráty, aby auta mohl dělat s láskou a TVOŘIT je! >:D
25. 4. 2013 16:00
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
Naprosta pravda - proto bych, jak rikam, chtel byt (radsi) akcionarem VAG (nez akcionarem Fiatu).

Ja myslel, ze tady je diskuse automobilovych entuziastu - spotrebitelu, lec chyba lavky - nejvzrusujicejsi zazitek je tady, zda se, poridit si auto, jez ma uplne stejnou techniku a cudliky jako dalsich 80% aut na ulici pred barakem (pro mene chapave: vozy koncernu VAG, koncernu Toyota a v USA koncernu GM). >:D
Avatar - Righ
25. 4. 2013 16:05
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
Ok, tak nadhod jmeno nejakyho konkurenta VW, kterej podle tebe auta TVORI a kterymu nejde o to "vyrobit a prodat co nejvice aut s co nejmensimi naklady". Samozrejme nesmis zapomenout prihodit nejaky verohodny vysvetleni, proc se tak domnivas.
26. 4. 2013 06:30
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
To je právě ten problém. Někteří lidé nechtějí nebo nejsou schopni pochopit, že automobilky jsou taky "jen" společnosti jejichž účelem je zisk.
Toyobaru? Skvělý auto navržený s láskou japonskýho petrolheada, ale zcela určitě taky masivní lákadlo na ostatní modely dotčených výrobců.
Onomu ideálu v současnosti asi nejblíže je Pagani, ten je ale zase nedostupný mnoha lidem jinak považovaným za bohaté.
26. 4. 2013 14:59
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
Takze potreti a pak snad uz dost: kdybych podnikal nebo investoval v automobilovem prumyslu, tak chci co nejvetsi racionalizaci vyroby, prodeje, financnich sluzeb atd. "mych" automobilu. Chtel bych videt stamiliony modelu "me znacky" jezdit po celem svete od Severniho polu k Antarktide.
Kdybych podnikal v pekarstvi, investoval bych do modernich chlebopecicich technologii, abych svymi chleby zaplavil cely trh. Ze jsou to sracky, ktere se nedaji jist, by me nezajimalo.
Predpokladal jsem, ze opravdovy automobilovy nadsenec bude tleskat originalite a vyjimecnosti a ne "sekani automobilu jak bata cvicky". I ten chleba lze upect kvalitni - ale to Babis nedokaze. Stejne jako velke koncerny (abych nekrivdil pouze VAG a Toyote, tak i treba PSA atd.) nedokazou tvorit auta - pouze replikovat nekolik technologii na desitky svym zpusobem stejnych modelu.
>:D
25. 4. 2013 18:04
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
Vybral bych si lepší argument. Řada srdcařských záležitostí stojí na dílech běžných aut. Vyrobit to auto kompletně samostatně by stálo spoustu peněz. Takže se zaměřili na to, na čem opravdu záleželo. Nemluvě o dnešní době automobilové elektroniky, kdy máš pár velkých hráčů. Z mého pohledu je tohle zametání si bordelu na dvoře. Pokud jde o "čudlíky" a podobné věci, u některých to nevadí, u jiných to nejlepší není.
26. 4. 2013 08:21
Re: MQB Racionalizace vyroby automobilu.
A co má být tak vyjímečného (kam bych měl směřovat automobilový entuziazmus) na produktech VW (obecně) ? Jedná se o masovou značku produkující "spotřební zboží". Nic vyjímečného.
25. 4. 2013 15:01
Úspora
Opravdu bude úspora 7,6 mio a ne 7,6 mld? 7,6 mio úspor na 4 mio aut dělá cca 2 eura na jedno auto, to teda není buhví co :-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Righ
25. 4. 2013 15:16
Re: Úspora
Je to samozrejme tak, jak rikas - uspora do roku 2016 by podle MS mela byt 10 miliard dolaru (viz [odkaz] ) a do roku 2019 dokonce 19 miliard dolaru ( viz [odkaz] ). Jinak tenhle clanek p. Fokta akorat prezvejkava zpravu, ktera probehla vsema automobilovejma serverama vcetne autoblogu asi pred dvema tydny a ktera je obsahem prvniho z tech linku, na nez odkazuju. Jde pritom o nazor pouze jednoho chlapika od Bernsteinu, jak bylo taky v titulcich vzdy uvedeno, teda s vyjimkou ACZ, ktery hned hovori o analyticich v mnoznem cisle. :-)

Zajimavej clanek o MQB vysel treba na Reuters - [odkaz] .
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
25. 4. 2013 15:37
Re: Úspora
Ano, kolega Fokt se nám o pár nul "seknul"...
25. 4. 2013 18:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
25. 4. 2013 15:12
tu je povedane jasne a vsetko
VW sice bude využívat jednu klíčovou platformu, ta bude ale sama o sobě dost drahá, právě proto, že bude muset splňovat, popřípadě se přizpůsobovat poněkud odlišným požadavkům, daných právě tím, že bude určena pro auta od Pola po Sharan
Rozbalit vlákno
36
Avatar - Righ
25. 4. 2013 15:22
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Tak kdyz to pise p. Fokt na ACZ a topr na diskuzi, tak je jasny, ze modularni platformy jsou totalne odepsany. Jeste zbyva zavolat vsem ostatnim automobilkam mimo VW, od Fiatu pres PSA po GM, ze jestli se chtej dozit pristiho desetileti, at ten frenetickej vyvoj modularnich platforem nechaj, pac podle Maxe z Bernsteinu se to nevyplati.
25. 4. 2013 15:34
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Vsetci vieme, ze od toppera sa tazko dostane objektivneho hodnotenia nejakej spravy, ale rovnake pocity vyvolava aj opacny nazor GTIho, Na auto.cz teda ziadne novoty.

S tou extra super univerzalnostou vsak moze mat pan Bernstein trosku pravdu. Holt to tak je, ze ked chce niekto nieco, aby to bolo extra univerzalne, tak bude len o to viac pripadov, kedy sa ta univerzalnost musi trosku prisposobovat vsetkym moznym alternativam. Ale problem univerzalnost vs. specializacia je dnes pomerne casty jav nie len u automobiliek, tak by som az tak netragedil.
Avatar - Righ
25. 4. 2013 15:48
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Pan Bernstein je uz nejakej ten patek po smrti, ale pan Warburton samozrejme castecne mit pravdu muze. Nikdo dneska nedokaze presne vycislit uspory, ktery muzou modularni platformy prinest a nektery dnesni odhady se klidne muzou ukazat jako nadsazeny. Modularita a univerzalnost platformy je v kombinaci s vysokymi objemy vyroby nicmene jedina dneska uznavana cesta, jak provozovat velkou automobilku. Proto se po ni taky vydali takrka vsichni vyznamny hraci, o zadnym "jen velkym medialnim humbuku" nemuze byt rec. Koneckoncu ziskovost VW vytvari docela lakavej priklad.
25. 4. 2013 15:59
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Pardon, to meno mi hrozne uslo >:D Samozrejme som myslel pana Warburtona. A vo vseobecnosti suhlasim, ze unifikacia skor nez specializacia, len niekto spravne poukazuje na to, ze to nemusi byt az take uzasne terno, ako VW (alebo ina velka automobilka vyuzivajuca zdielane platformy) tvrdi.
Avatar - Righ
25. 4. 2013 16:11
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Terno to predevsim nemusi byt pro zakazniky, prinejmensim v tom pripade, pokud se ta unifikace prezene a auta az prilis splynou v jedno po designovy, jizdni a/nebo motorarsky strance. Na rozdil od vseobecnyho mineni zde na diskuzi se ale domnivam, ze VW se do tohoto bodu alespon zatim nedostal a jeho nabidka zustava ve vsech zminovanych ohledech dostatecne siroka, aby si vybral temer kazdy bezny zakaznik a nemusel ve jmenu unifikace slevovat ze svych pozadavku. Pro vyrobce muze byt zase velmi problematicky, kdyz se na nekterym z tech unifikovanych dilu cokoliv podela - vzhledem k obrovsky seriovosti vyroby a umerne velkymu okruhu postizenych zakazniku se podobny prusvih napravuje velmi obtizne. To je treba pripad TSI motoru, ktery se davaj od Pola po A4 a ktery mely radu problemu, jejichz reseni VW absolutne nezvlad.
25. 4. 2013 18:40
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Dá se na to dívat i z druhé strany - díl budou vyvíjet jen jednou a mohou mu dopřát důkladnější testování a pořád ušetřit. Je to samozřejmě riziko, ale napříč obory je tohle považováno za správný přístup. U kritických komponent se spíš hledí na vývoj, tedy používají se velmi drahé metody kontroly výstupů.

Sice jsou jednotlivé motory hromadně nasazené, ale každý je jiný a byly vyvíjené zvlášť (výjimkou jsou EA888 1,8 a 2,0, které patří už k té modulární éře). A v A4 nenajdeš 1,2, ani 1,4, Audi používá své vlastní podladěné jednotky (dříve 2,0, dnes 1,8).
Avatar - Righ
25. 4. 2013 20:53
Re: tu je povedane jasne a vsetko
O různých řadách motorů TSI samozřejmě vím, akorát že ten "rozvodový" problém nepostihoval jen 1,2ky a 1,4ky, ale přinejmenším i 1,8ky, mimo jiné v A4kách (u dvoulitrů nevím, k tomu nemám dost informací ani osobní zkušenosti). Důkazem budiž rodinná A4ka s touto motorizací, který po 3 letech a 100 tisících kilometrech bez varování při ranním startu řetěz přeskočil, potkaly se ventily s písty a motor byl na odpis. Když jsem to pak se servismanama Audi řešil, zjistil jsem, že i tenhle motor tímto typem fatální poruchy trpí relativně často, a to ze stejných příčin jako 1,4ka a 1,2ka, akorát se to daří držet líp pod pokličkou. Důvod je zřejmý - větších motorů (1,8) se prodá mnohem míň než těch menších (1,2 a 1,4), což je daný jednak celkově nižším počtem prodaných vozů vyšších tříd a druhak podstatně větším podílem dieselů u těchto vozů.

Edit: Aby bylo jasno, o jakym motoru mluvim, tak o druhý generaci EA888. Jak na tom byla první generace nevim, protože ta se do B8ky vůbec nedávala. Třetí generace EA888 je podle všeho ok, ale tu má B8ka až od faceliftu (pokud se v něčem pletu, klidně mě oprav).
25. 4. 2013 21:41
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Vím o problémech 1,8, ale tvůj příspěvek vyzněl, jako kdyby šlo o jeden motor/ jednu konstrukci. Tak tomu není a proto jsem napsal, co jsem napsal. I kdyby to byl naprosto identický problém, tak to jen ukazuje, že oddělený vývoj nic negarantuje. Dochází ke sdílení know-how, máš stejné dodavatele a celá firma/ skupina bude nejspíš používat velmi podobný přístup.

Píšeš to dobře. Třetí generace přešla na zubový řetěz místo válečkového, pokud se nepletu. Tahle změna by se měla podílet na odstranění problémů s přeskoky, i když to není jediný (a asi ani hlavní) důvod změny.

U 1,8 je, zdá se, kritickým limitem zhruba sto tisíc km. Není od věci si nechat rozvody zkontrolovat.
Avatar - Righ
25. 4. 2013 23:02
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Jasně, napsal jsem to původně zjednodušujícím způsobem, jakoby byla jenom jedna rodina TSI a ony přitom byly respektive jsou hned čtyři (EA111, EA113, EA211, EA888). V praxi ale vývoj probíhá paralelně, jak sám píšeš, sdílí se řada postupů i komponent, zkrátka vnitrokoncernová unifikace jako vyšitá. Výsledkem pak je, že identická chyba se může projevit i u zdánlivě různých skupin, jako byly motory EA888 a EA111 (dvoulitru EA113 se, pokud vím, problémy s rozvody nedotkly a EA211 je fungl nová) a okruh postižených zákazníků je mnohem širší než v automobilovym pravěku, kdy měl v podstatě každý model vlastní motory.

Třetí generace EA888 by hlavně měla znamenat Valvelift i pro 1,8cku, což je jeden z důvodů tak "placatý" momentový křivky. Mimochodem třetí generace EA888 se týká právě jenom 1,8ky a dvoulitr je pořád v druhý generaci, ne? V těch motorech VW aby se čert vyznal. >:-[] Když jsme u těch motorů a unifikace, nechápu, proč VW současně dělá přeplňovanou 1.8cku jako třetí generaci EA888 (125kW) a současně jako novou EA211 (132kW). Netušíš, proč tomu tak je nebo jaký jsou mezi těma motorama relevantní rozdíly? Mě napadá akorát tak to, že v Ingolstadtu nechtěli z principu dávat do svých aut motor z Mladý Boleslavi (přitom ten "náš" má vyšší nominální výkon). >:-[]
25. 4. 2013 23:41
Re: tu je povedane jasne a vsetko
EA888 byl konstruovaný jako náhrada EA113. EA113 měla řemen, u EA888 přecházeli na řetěz, protože řemenu pro tyhle motory nevěřili (slušný paradox). Takže je možné, že si půjčili od kolegů nějaký návrh, nebo se nechali inspirovat, použili stejnou metodiku, která může být prapůvodce těhle problémů (třeba ve spojení s něčím dalším), podobným způsobem se škrtalo a optimalizovalo. Nevím, jestli bych tomu říkal unifikace. Vem si situaci, kdy jeden tým dělá dva motory postupně za sebou, i když budou různé (různé určení), celkem určitě ponesou společné znaky. To nesouvisí s nějakou cílenou unifikací, to je znak, trademark. Některé jsou dobré, ale stejně tak mohou být špatné. Záleží, jak moc do historie půjdeš. Sdílení motorů není zrovna nový koncept. Ono jde už o ten šílený objem nových automobilů.

V Q5 by měla být třetí generace dvoulitru. Má myslím 165 kW. Třetí generaci má také Golf GTI Mk7 a jeho "klony". A4 by i po faceliftu měla mít druhou. Šlo o mnohem víc, ve třetí generaci je pěkný seznam změn, ani blok není stejný. valvelift patří k modulům v rámci EA888, takže jde jen o změnu v nabídce/ politice.

Ta 132 kW je také EA888. EA211 jsou tří- a čtyřválce do 1,6 litru. Pro příčnou zástavbu je prostě jinak naladěný (očividně je určený pro lehčí auta a jiné převodovky). Původně jsem myslel, že nemá valvelift, ale zdá se, že ho má. Bylo by to kuriózní, protože EA211 valvelift má (do nějaké míry - tříválec snad jen na sacích). Pokud tam rozdíly jsou (kromě toho, že jeden je pro podélnou a druhý pro příčnou zástavbu, což řeší modularita EA888), tak na úrovni dílů (tedy optimalizace).
Avatar - Righ
26. 4. 2013 00:33
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Že byl EA888 vyvíjen jakožto nástupce přeplňovaného EA113 vím, akorát už jsem zapomněl, že EA113 měl na rozdíl od EA888 řemen, což vysvětluje, proč neměl problémy s přeskakováním řetězu. :-) Fakt, že se EA888 vzdal řemene ve prospěch řetězu v zájmu vyšší výdrže je fakt paradox jak sviňa, naštěstí VW si svou chybu relativně brzo uvědomil a začal uměle prodlužovat život starýho EA113 v podobě nejvýkonnější koncernový dvoulitrový motorizace. To byl třeba případ šestkovýho Golfu R. A propó nemá EA113 dodneška TTS a Scirocco R?

Že je třetí generace EA888 i ve dvoulitru jsem nějak nepostřehl, díky za info. Co se týče těch změn, který přišly s třetí generací, tak to docela dobře popisuje tenhle článek (anglicky) - [odkaz] . Ten Valvelift je btw jenom na výfukových ventilech, což bude teda patrně platit i pro ten 1,8TSI 132kW, pokud je to, jak řikáš, taky EA888, akorát naladěnej na trochu jinej výkon než u Audi (+7kW). To je pro mě mimochodem nová informace, koncern u týhle verze 1,8cky (132kW) důsledně hovoří o rodině EA211, což mě mátlo a měl jsem zato, že je to jinej motor než EA888 125kW. Jak jsem ale psal dřív, vyrábět dva různý přeplňovaný zážehový motory o takřka stejnym výkonu by nedávalo smysl.

Celkově má ve značení motorů VW každopádně děsnej čurbes, zajímalo by mě, kolik lidí - i z řad fandů třeba tady na fóru - má skutečně perfektní přehled, jakej motor VW do kterýho auta dává a jaký jsou mezi nima rozdíly. Samozřejmě můžeš říct, že zákazníkům je to jedno a že ty zajímaj jenom tabulkový hodnoty výkonu a maximálně ještě dynamiky. Proti tomu lze argumentovat třeba s poukazem na Mazdu, která dokázala novou generaci motorů pod chytlavym a snadno zapamatovatelným názvem Skyactiv marketingově výborně využít a zákazníkům vsugerovat, že právě tohle je ta technologie, která udává tón. Přitom třeba ta třetí generace EA888 je technicky naprosto špičkovej motor, kterej podle mýho názoru strčí zážehový motory Mazdy suverénně do kapsy, ale zákazník ani neví, že ho má, a VW ho nijak marketingově netlačí, protože v tý změti kódových označení, různých verzí, generací atd. se žádnej laik nikdy nemůže zorientovat.
Avatar - AUDIRS6
26. 4. 2013 00:42
Re: tu je povedane jasne a vsetko
principialne vzate - velky suhlas s vacsinou co pises ;-)
...az na 1 detail - ten 1,8 - sa uz asi 2 roky predava v A4 ako: 125 kW (170 PS) bei 3800-6200 min -1, 320/1400-3700 Nm bei min -1, s Valveliftom na vsetkych ventiloch ;-)
Avatar - Righ
26. 4. 2013 00:49
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Ta třetí generace 1,8ky (EA888) už je stará 2 roky? To pochybuju, tenhle motor (125kW/320Nm) přišel až s faceliftem A4ky a A5ky, což je loňská záležitost. A že je Valvelift jenom na výfukových ventilech jsem vyčetl třeba zde - [odkaz] , anebo v tom článku, na kterej odkazuju výše. Nejsem si teda ani trochu jistej, že je Valvelift u tohohle motoru na všech ventilech...
26. 4. 2013 00:58
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Představena byla na jaře 2011, facelift A5 byl na podzim 2011, dodávky zákazníkům snad od prosince (z hlavy, na přesné měsíce bych se musel podívat, ale tím jarem si jist jsem, bylo to na nějaké motorářské konferenci).
Avatar - Righ
26. 4. 2013 01:11
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Máš pravdu, A5ka dostala facelift ještě před A4kou, podle který jsem to bral já a o který taky hovořil AUDIRS6. Ta A4ka každopádně přišla přinejmenším na českej trh fakt až vloni.
26. 4. 2013 09:53
Re: tu je povedane jasne a vsetko
To ano, byla pár měsíců po A5. "Představena" jsem myslel "1,8". Ne "A4", pro ujasnění. :-)
26. 4. 2013 00:49
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Ano, dodnes tam je. Použili ho, protože pro tuhle aplikaci nebyl EA888 vyvíjený. Nebyl dostatečně potentní, byl spíš laděný na spotřebu, emise a přívětivost. Starší bylo snazší vyladit. Až třetí generace nahradí tohoto "dědečka".

Tenhle článek znám. Nikde jsem si nevšiml, že by o 1,8 říkali, že je EA211. EA211 je pevně spjatá s MQB, nicméně u 1,8 se vždy uvádělo, že jde o EA888. Plus je tu ten limit 1,6 litru, který vždy uváděli. Potvrdit by ti to mohl poměr vrtání/ zdvih, popřípadě rozteč válců, které mají všechny EA211 stejné (ale nevím, jestli náhodou stejné nepoužívají i EA888 :-) ). Odůvodnění dvou verzí jsem nepostřehl. Ale od pohledu je jasné, že jde o naladění na suché DSG. Výkon můžeš brát jako kompenzaci za ztrátu točivého momentu, ale spíš jde o to, aby lépe vyplnil díru mezi 1,4 103 kW a dvoulitrem 162 kW. A naladění 125 kW verze odpovídá určení pro těžší auto.

Sám se v tom moc nevyznám. Je v tom pěkný bordel. :-) Otázka je, jak je ten marketing účinný na běžné lidi mimo nadšence do aut. Nejsem zrovna dvakrát nadšený, když si marketing bere do huby technologie. To je pak mýtů a pitomostí.
Avatar - Righ
26. 4. 2013 01:09
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Že jsou všechny koncernových 1,8 dneska EA888, už je mi jasný, i to, že rozdíl v naladění vyplývá z využití jiných převodovek. To, že jsem původně považoval 1,8 pro auta na MQB za řadu EA211, vyplývalo asi z faktu, že jsem viděl x článků, kde byly všechny nový benzinový motory pro tuhle rodinu aut řazený do EA211, 1,8 nevyjímaje. A taky to píšou na wikipedii, i když ta v tomhle oboru neni právě nejspolehlivějším zdrojem informací (ostatně jako v žádnym jinym oboru :-) ) - viz [odkaz] .
Avatar - AUDIRS6
26. 4. 2013 01:15
Re: tu je povedane jasne a vsetko
no tak tu na Wiki fakt kasli ;-)
ano je to EA 888, a ano valvelift je na vsetky ventily ;-)
ten clanok na ktory bol tvoj odkaz je sice dobry - ale asi len ako preklad, a tam sa asi sekli - v tom preklade...-suplovat wastegate valveliftom - no dajme tomu ze sa to daa....ale na strane sania ten valvelift supluje defakto skrtiacu klapku, a tu pouziva hlavne ako primarnu "viriacu klapku" v sacom potrubi pri nizkych otackach, inac je otvorena - snaha o minimalizaciu strat uz aj tu ;-)
Avatar - Righ
26. 4. 2013 01:32
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Ok, Valvelift je tedy u EA888 vždy na všech ventilech. Tím jsem si definitivně ujasnil všechny informace o tomhle motoru a můžu jít s klidnym svědomím spát. >:D
Avatar - Hammunasakra
26. 4. 2013 01:42
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Viz já 01:33 :-)
26. 4. 2013 00:53
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Mimochodem, ten motor pro S3/ TTS/ R vyšel na světlo světa ještě dříve než EA888 (asi o rok oproti dvoulitru první generace). ;-) Jen ho minula výměna právě pro nevhodnost nové jednotky pro tuto aplikaci. Navíc byl zásadně překopaný, na tom motoru nebylo snad nic z původního, jiný je i blok, a pouze okrajový.
Avatar - Righ
26. 4. 2013 01:12
Re: tu je povedane jasne a vsetko
No vida, jakej má tuhej kořínek. :-)
Avatar - Hammunasakra
26. 4. 2013 01:33
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Milý Righ(u) a MT! (a trochu AUDiRS6 ;-)
Děkuji :-)
Zatím žádný (profi) novinář (mi) NE"osvětlil" ten "chaos" ohledně 4válců 1.8 (a 2.0) VW-Audi tak jako VAŠE DISKUZE :yes: ;-)
Pěkný den (a dobrou noc :-)
27. 4. 2013 14:03
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Mimochodem, včera jsem koukal na německý konfigurátor a A4 i A5 už mají nový dvoulitr. :-)
Avatar - AUDIRS6
25. 4. 2013 23:44
Re: tu je povedane jasne a vsetko
myslim, ze si dost znaly problematiky... - ak nie, tak pardon, ale urcite tusis, ze vobec nieje problem vytlacit z 1,8cky aj o dost vacsi vykon, aktualne sa spekuluje - vytlacit z nej az 250 PS - a pouzit ju v severnej amerike ako nahradu za R5 2,5...ked sa da z 2,0 dostat 300PS...tak sa to asi da ;-) , problem by som videl skor v tom, ze tento motor pre priecnu zastavbu chcu pouzivat a pouzivaju s DSG-ckom, 7´, ktore je stavane na max. 250 Nm. v EA888 - v Audi-pozdlzne- v A4ke ma ten motor s Valveliftom 320 Nm, ale prevodovky su tam ine - na to dimenzovane.
Principialne by nebol problem supnut tam DSG z GTI a spol., ktore by ten moment zvladli, alebo manual - skor mi to pride ze koli "papierovej spotrebe" a "papierovym emisiam" ho skrtia na tych 250 Nm, k tomu "ekonimickejsia" 7´ prevodovka...a "papierove zazraky s fleetovou spotrebou su na svete.- ak rozumies, co chcem povedat. - a neverim tomu, ze by "valveliftovu hlavu" z motora pre pozdlzne ulozenie bolo problem hodit na motor pre priecnu zastavbu...take bachorky nech mi tu nikdo netara ;-)
25. 4. 2013 23:57
Re: tu je povedane jasne a vsetko
S quattrem dávají mokrou dvouspojku. Zajímavé je, že dříve u quattra uváděli 280 Nm a teď jen 250 Nm, stejně jako u suché dvouspojky a manuálu.
Avatar - AUDIRS6
26. 4. 2013 00:07
Re: tu je povedane jasne a vsetko
kolego nepleties sa trosku? ...tych 280 Nm bolo pri 2,0 TFSI - priskrtenej na 170 Ps v A6 pred...x rokmi...A4 1,8 TFSI to je 320 Nm, ak je to niekde napisane inac, daj vediet - myslime dufam obaja 170 Ps verziu v A4. ;-)
26. 4. 2013 01:02
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Nepletu, při uvedení A3 1,8 TFSI quattro bylo udáváno 280 Nm (v německém konfigurátoru). A jako jediná A3 v nabídce (uvažuji jen benzíny) měla 6 stupňové DSG, což dává smysl, protože suchá sedmička je do 250. Dnes jsem na to koukal a píší 250 Nm a pořád mokrou šestku. Něco podobného jsem myslím viděl u Yettiho (FWD s 250 a AWD s 280 Nm).
Avatar - AUDIRS6
26. 4. 2013 01:09
Re: tu je povedane jasne a vsetko
aaaaach jaaj :-) - a ja som duufal ze, ze priorita je objasnenie tych 320 Nm...
no pre A3 je to jasnee - tak ako pises ;-)
26. 4. 2013 10:07
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Měl jsem to upřesnit. Bral jsem to tak, že vysvětluješ, proč má "jen" 250. Tak jsem chtěl dodat, že s quattrem má jinou převodovku. Plus tu podivnost s točivým momentem - dříve 280 a najednou jen 250.
Avatar - Hammunasakra
26. 4. 2013 01:43
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Viz já 01.33 :-)
Avatar - Righ
26. 4. 2013 01:00
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Jasně, rozumím, čili 1,8čka třeba v A4 se 125kW a 1,8čka u aut na platformě MQB se 132kW je v zásadě stejný motor, a to EA888 třetí generace, přičemž hlavní rozdíl spočívá v krouťáku - 125kW verze má 320Nm, zatímco 132kW 250Nm. A důvodem této odlišnosti je využití různých převodovek. Správně? :-) Teď už si zbývá jenom ujasnit, jestli má 125kW i 132kW Valvelift a na jakých ventilech. :-)
25. 4. 2013 18:33
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Hlavním problémem jsou tu náklady na vývoj takové skládačky. Jak rychle zastará, jak bude náročné ji udržovat. Nelze pochybovat o tom, že jednotlivé modely z toho budou těžit.
25. 4. 2013 17:45
Re: tu je povedane jasne a vsetko
EBID margin není u VW kdovíjak slavná. Jiní mají podstatně větší. Koncernu VW vylepšuje čísla Audi, protože u dražších aut se jaksi krize moc neoprojevila.
Avatar - Stejsn
25. 4. 2013 20:59
Re: tu je povedane jasne a vsetko
Proto je mám oba na blacklistu a mám klid :-)
25. 4. 2013 15:14
ANALYTICKÁ DISKUSE
Tyhle analytické starosti bych chtěl jednou možná i mít. No, naštěstí vatu, děngy, love, škváru, chechtáky nesčítá ve Wolfsburgu Max Wartburg ale někdo úplně jiný.

V kontextu mainstreamových (vím, supermainstrem) výrobců je Volkswagen doslovný klenot.

Jak si stojí Polo mezi subkompakty, to jistě víš. A jak si stojí nové Clio, no to ti poměrně přehledně vysvětlil vedle pan Janda. Co koupit? Jedině POLO.

O modelu GOLF snad není nutno napsat ani slovo, stačí vědomí sedmé generace - nejlepší kompaktní mainstream sluneční soustavy. A to je pravda. Co koupit? Výhradně GOLF.

PASSAT? Ukaž mi hezčí střední kombi, ukaž mi, kdo ti dá bohatší, širší nabídku. Nikdo. V mainstreamu nikdo. Image, styl, to vše ve třídě určuje Apoštol. Co koupit? Ještě i dnes odpoledne stále platí - PASSAT nebo PASSAT, nebo... PASSAT. Uznávám ovšem, dilema tu je. SUPERB, Superb v kombi, u něho lze dokonce definovat třídní status takto - nejkrásnější střední mainstreamové kombi planety. Zkus mi to vyvrátit.
Rozbalit vlákno
54
Avatar - deolator
25. 4. 2013 15:21
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Teď už nezbývá, než aby ses pomalu začal vwydávat do dalších galaxií... 8-s
25. 4. 2013 17:24
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Na plaftorme MQB pochopiteľne .... >:D
25. 4. 2013 17:53
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Neboj se toho, najdi v sobě upřímnost a odvahu a zadej se, napiš to co si chceš myslet, že třeba lepší než GOLF je... mégan... >:D Můžem to zde potom podrobně rozebrat.
Avatar - Ondore
25. 4. 2013 20:52
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
"Můžem to zde potom podrobně rozebrat." - to by ma fakt zaujímalo! Dávno som Ťa nečítal, nebodaj si medzičasom postúpil a namiesto všeobecných kecov typu "supermainstream", "klenot", "bravwo diamantový kovwboj" a pod. si začal písať viac do hĺbky? Neverííííím ;-)
25. 4. 2013 21:07
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Velká, opravdu velká pochvala, našprtáno máš výborně. Závěrem sis to sice trochu tou hloubkou pokazil, neboť zde ve veřejně známe roličce jakéhosi arbitra průměrnosti a povrchnosti by sis do těch hloubek neměl slepě naskakovat. Hrozí ti totiž garážová... potopa ;-)
Avatar - Ondore
25. 4. 2013 22:26
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
O mňa sa neboj, garáž mám v poriadku ;-) A ako som čítal nižšie, tak u Teba tiež žiadna zmena, osobné útoky a prázdne kecy, moja obava že by si začal písal k veci sa ukázala zbytočná, som fakt rád, že je všetko pri starom a vynechávaním diskusie som o nič neprišiel ;-)
25. 4. 2013 23:04
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Nejde o garáž, Ondore, jde o hlavu... >:D
Avatar - Ondore
25. 4. 2013 23:14
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Tvoja radosť z toho, že máš konečne papiere na hlavu je oprávnená, všetci sme vedeli, že sa dočkáš >:D
26. 4. 2013 08:38
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Kličkuješ jak zajíc před golfem >:D
Avatar - Ondore
26. 4. 2013 10:47
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Len používam Tvoju rétoriku, s normálnymi diskutérmi sa bavím slušne >:D

Mimochodom, do tejto diskusie som vliezol, pretože som bol zvedavý, čo oceňujú ľudia na MQB, ja mám pár súkromných bodíkov k dobru tejto platformy, hľadal som ďalšie. To Tvoje "Můžem to podrobně rozebrat" ma na chvíľu dostalo a v očakávaní zmeny som naozaj chcel veriť, že niekde tu napíšeš niečo konkrétne. Nedočkal som sa, zrejme by fakt pomohlo, keby si mal odjazdených aspoň pár tisíc km na autách, ktoré tu blahorečíš...
26. 4. 2013 12:26
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Technicky anafalbet ti sotva poskytne nejake vecne informacie :-)
Ale ak cakas prazdne plky a kvicanie blahom nad modlou, si na spravnej adrese :-)
Avatar - Ondore
26. 4. 2013 10:48
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
"zajíc před golfem" - myslíš Rabbit? Ten moc úspešný nebol ;-)
Avatar - Righ
25. 4. 2013 15:57
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
[odkaz]
25. 4. 2013 16:35
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
hezké :-)
25. 4. 2013 18:01
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Trefné, za všechno mohou ti "nahoře"... i za toho golfa ;-)
Avatar - Righ
25. 4. 2013 20:42
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Ehm, politický obsah té písně je jaksi druhořadý a kvůli tomu jsem to sem samozřejmě nedával. Mně šlo o zřejmou souvislost mezi jejím názvem a obsahem tvých příspěvků. Ale budiž, příště budu podobný náražky opatřovat vysvětlujícím komentářem.
25. 4. 2013 21:10
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Narážky ti moc nejdou, to chce styl a eleganci. Zůstaň zatím u prostých pravd, teprve až se v nich najdeš, přilož pod diskusní kotel. Jinak, pokud nesouhlasíš s objektivním konstatováním, že Golf je nejlepší mainstreamový kompakt planety, bude namísto video-diskotéky přínosnější, když tu nejen mně seznámíš s tím... lepším.
Avatar - Righ
25. 4. 2013 21:17
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Je mi líto, GTI, ale já tuhle hru hrát nehodlám. ;-)
25. 4. 2013 21:22
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Ty sis jí začal... ;-)
Avatar - volvo s60
25. 4. 2013 16:03
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Kolega má pravdu! Opravdu jsi už dozrál jsi etalonem dokonalosti! Úplný Děd Vševěd!
25. 4. 2013 17:55
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Na mně se nezlob, já zde tu pravdu jenom píšu. Kdybys měl snad náhodou třeba taky nějaký samostatný názor na to, jaký kompakt je lepší než GOLF, tak to sem napiš, proberem to, vševěde :*) >:D
Avatar - volvo s60
25. 4. 2013 18:03
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Proč myslíš že máš pravdu zrovna Ty?! Buď skromější a napiš že to co píšeš je pouze Tvůj osobní názor! To bych bral!!! >:D :yes:
25. 4. 2013 20:26
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Jak, že mám pravdu zrovna já? Když to zde napíšeš ty, budeš psát tu pravdu zase ty. Zde přece nejde o to, co si o tom myslím, nýbrž o objektivní skutečnost.

Připadáš mi,jako by ses podivoval nad tím, kdybych tu například napsal - dnes svítilo slunce. A ty bys odpověděl - a proč si myslíš, že máš pravdu... :-)

P.S. Osobní názory můžeme koncentrovat například do diskuse, jaká se tobě líbí barva na Golfu a jaká kolegovi, a proč. Ale diskutovat o tom, jestli je lepší mégan nebo Golf, to zapotřebí přece nemáme. A jestli zde tu pravdu zopakuji či připomenu občas i já? No občas já, občas třeba ty či některý z našich kolegů.
26. 4. 2013 00:21
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Bravurny verbalny kabaretny vykon, ale miesto zbytocneho dierovania klavesnice stacilo napisat, ze 'pravdu' mas len ty.
Totiz iba 'pravdu', kedze tvojim egom prezentovany sebaklam ma od objektivity na dlhe mile daleko >:D
Avatar - volvo s60
26. 4. 2013 07:22
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Dík za názor! Souhlas!!! >:D :yes:
Avatar - volvo s60
26. 4. 2013 08:09
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Pravda a názor jsou dva rozdílné pojmy nebo dojmy! Jinak s tebou souhlasím, pokud nebude pršet, tak nezmoknem! >:D :yes:
26. 4. 2013 08:40
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
No právě o tom píši, pravdu známe všichni, tu zde čas od času někdo pouze připomene (Golf je nejlepší kompaktní mainstream) názor je třeba to, že se někomu Golf líbí nejvíc ve verzi getei.
25. 4. 2013 23:57
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Pises len a len 'pravdu' svojej dezolatnej plagatovwej garaze a potom to aj tak zufalo vyzera, pucifus pravwdoklamny... :-!
Avatar - 3_diamanty
25. 4. 2013 16:06
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
krajsie kombi od passatu? ziadny problem

vsetky v triede su krajsie od passata :yes:

od volva cez insigniu 508micku az po D3 a aj stare exeo vyzera lepsie
25. 4. 2013 17:56
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Udělej si doma tabulku a do ní vepiš všechny střední mainstreamy, ať tu nejsi za toho posledního.
25. 4. 2013 16:54
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
To jsou ódy jak báseň na T34 v Tankovém praporu :-) GTI je nejspíš zhrzený novinář Rudého Práva nebo guru nějakého fanatického bratrstva, jinak si tu jeho rétoriku nedovedu vysvětlit.
25. 4. 2013 17:28
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Je to velký žertéř a filuta a trickster, bohužel poněkud monotématický. >:D >:D >:D >:D
25. 4. 2013 17:58
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Hugo, zkus tedy svojí rétoriku, ale předem tě upozorňuji, že sloganu BRAVO MÉGAN tu nevěří ani uklízečka >:D
26. 4. 2013 08:17
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Jak se můžeš sám přesvědčit, ty tvoje chvalozpěvy na Golf a spol ti tady taky nikdo nežere (možná právě jen ta uklízečka).

Megane je zřejmě zdrojem tvojí frustrace, protože Golf VII s motory do 90kW je technicky přesně na stejné úrovni jako Megan, Astra a jim podobné. Až se silnějšími motory a multilinkem vzadu se stává technicky konkurencí pro Focus, Ceed, i30, atd.

Design je subjektivní záležitost - naživo na mě působí Golf VII jako asi tak 10 let staré auto ... je to šedá myš - nikoho neurazí, málokoho nadchne. Golf je prostě normální průměrné auto - spotřební zboží, prostředek pro dopravu z bodu A do bodu B (to neznamená že je to špatně).

Škodovka poslední dobou vyrábí po stránce designu samé paskvily, technologicky jí VW
směřuje tak, aby neohrozila Golf => o nějakých perlách se nedá vůbec mluvit.

Každý ať si koupí co se mu líbí o o čem je přesvědčen že pro něj má nejlepší poměr cena/výkon - pro tebe je to možná Passat, pro jiného třeba Mazda 6 nebo 508, atd. Pro jednoho je důležitý design, pro jiného technika, pro někoho cena. Kdyby všichni lidi kupovali jen VW tak by byl svět dost nudný a sterilní.
Avatar - kosmonaut
25. 4. 2013 18:00
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Klenoty, planety, sluneční soustavy... nebál bych se to rozšířit na galaxie, vesmír, paralelní vesmír, nadvesmír.
Jde tu přeci o Volkswagen, nedělej tedy zbabělé ústupky v jeho kvalifikaci a pusť ze sebe konečně všechno. Je možné, že pod hodnotou jediné pravdy pravdoucí auto.cz na čas zkolabuje a Wolfsburgská linka pojede pár minut na 400%. Přesto, svojí známou levačkou, bujaře do toho!
25. 4. 2013 18:18
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Je dobře, že takto silně vnímáte význam Volkswagenu i u vás na vsi, to se cení. Pokud pak bys i ty snad v sobě našel nějaké ty drbky od vás z náměstí, které auto, že je dnes lepší, než GOLF, sem s nimi, rád se poučím z dálav garážových mlhovin...
25. 4. 2013 23:31
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Pokud se budu presne drzet toho, co jsi v tvem prispevku napsal, tedy ktere auto je dnes lepsi nez GOLF, tak ma odpoved muze znit a ted pozor abys nespadl ze zidle ;-) ... temer kazde, jedno vic uveze, jine je levnejsi, dalsi zase uspornejsi a jine zase muze byt mene poruchove >:D Vse zalezi na uhlu pohledu a kazdy clovek ma sve kriteria ;-)
25. 4. 2013 21:02
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Byl poměrně dlouho klid, ale teď asi už opět došly prášky.

Zase ty duševní zvratky bez jakéhokoliv reálného základu. Pominu design, který je diskutabilní a zcela subjektivní veličina. Těžko lze ale přehlédnout postoje nadkocernu ke zcela zjevným technickým faux pas.

Miliónkrát omílané potíže s rozvodovými řetězy už snad rozvádět nebudu. Další perla jsou třeba protáčející se pohony olejových čerpadel u "apoštola" a všech motorizací dle [odkaz] , které patří k jedněm z nejoblíbenějších.

Jistě, řekneš, že ve sto až sto padesáti tisícících km už má být apoštol dávno sešrotován, ale stejně by nadkoncern, v dnešní době, neměl na milé zákazníky, kteří mu zaplatili třeba osmikilo, vystrkovat, a to třeba i v záruce, bezostyšně p.r.d.e.l. .

Příště si můžeme povyprávět o benzínech 2.5 V6, kterým díky přechodu na "long life" oleje a díky stávajícímu, výkonem nevyhovujícímu oil.čerpadlu, vykonstruovali a vyprojektovali a vyrobili tak malé průměry mazacích kanálků do hlav, že pokud je motor provozován déle a trvale v nižších otáčkách (město, klidná jízda a pod.) dojde k totálnímu v.y.s.r.á.n.í. celého "vršku". Ušetřili.

Mám tě rád, ale jen když bereš prášky. :-)
25. 4. 2013 21:16
Re: ANALYTICKÁ DISKUSE
Sprostý umíš být dokonale, a takové holt tvoje příspěvky už jsou - nízké, sprosté, dětsky sebestředně naivní a hlavně, hlavně neživé. Prášky neprášky, tobě pomůže jen lobotomie. Nebo solidní porce až sebemrskačské upřímnosti, prvotně samozřejmě neveřejná. K tomu ovšem musíš diskusně doklopítat.

Nějak jsem v těch tvých přisprostle lopotných větičkách nezaregistroval čekanou informaci o lepším modelu, než je GOLF :-)
25. 4. 2013 23:05
Re: Nová třída A
Trénuj kvalitativní třídy. MB-A je prémiový kompakt, GOLF je kompakt mainstreamu.
29. 4. 2013 13:21
Re: Giulietta
[odkaz]
Také prémiový kompakt? :-!
25. 4. 2013 21:47
Re: Giulietta
Pokud jde o Golfa, tak ten je, i mezigeneračně, vždy v pořádku. Edit - v případě, že má namontovaný správný motor.

Doklopítat ??? 8-s Oprav si, prosím, pravopis ze základní školy a pak se teprve můžeš pohoršovat nad mými, třeba i přisprostlými, výrazy. >:D >:D >:D
25. 4. 2013 23:08
Re: Giulietta
Tam někde bych tě tu viděl, skákat rozjančeně kolegům na záda za to, že jim ujel prst... >:D

Jinak samozřejmě cením, žes tu veřejně poklekl před Golfem, přeci jenom se ti do hlavy i nějaká ta pravda vtlouct dá 8-s >:-[]
25. 4. 2013 23:16
Re: Giulietta
Ujel prst ???

To je neznalost vyjmenovaných slov po P a ne ujetí prstu. Každý ví, že "ý" a "í" nejsou na klávesnici vedle sebe. Tak si to ty "hrdino" alespoň přiznej.

Usmívající se smajlík >:D není, v tomto případě, na místě. Maximálně se směje tobě.
26. 4. 2013 08:42
Re: Giulietta
Asi máš nějakou podivnou klávesnici, ano, já to tak mám - ýáí- >:D Trochu se ještě více zasnaž, myslím jako třeba že bys napsal něco jako - ine, neumíš vyjmenovaná slova... >:D
26. 4. 2013 09:27
Re: Giulietta
Nerozmazávej si tady už druhý den úporně ten svůj úlet, čím víc se snažíš, tím hůř.
25. 4. 2013 23:35
Re: Giulietta
Vyváží ti Golfové v motorizacích, které zrovna nemají potíže, ty ostatní problémové modely VW resp. koncernu, ke kterým se matka staví jako k parchantům, jak jsem například popsal v 21:02 ?

Zvlášť když jiní výrobci vyhlašují svolávací akce i kvůli daleko méně závažnějším možným vadám ?
25. 4. 2013 23:49
Re: Giulietta
Superb?
[odkaz]

;-\
Avatar - Ji/Ri
26. 4. 2013 08:09
Re: Giulietta
...vždycky si říkám, kdy už konečně přestaneš dělat kolotočáře. V okolí tě mají všichni plnou zádel, tak internet je jediný prostor, kde tě holt musí být sneseno. ZPITUJ svědomí občas - A TO ZEJMÉNA PO DISKUZNÍM VÝPRASKU OD TOPPERa. Kam chceš ještě klesnout? To ti opravdu nevadí, že jsi vlastně diskuzní groteska? Tím přece ubíráš na vážnosti i těm svým glosám, které mají šťávu a říz...... Klidně mě označ za alkoholika, feťáka, zkrachovalého filatelistu.... jen mě to prostě mrzí... . Ale jinak je mi to jedno, jen tu zasí.ráš diskuze zbytečnými flejmy a kluci, co napíšou něco k věci tu raděj nechodí anebo se to v tom marastu ztrácí. :-!
26. 4. 2013 08:46
Re: Giulietta
Myslím, že termín - snaživý diskusní vometáček - tak nějak tvé nitro vyjádří nejvěrněji. Příště zkus argumentovat proti centrálnímu tématu příspěvku, kterým je produkce Volkswagen, na tvoje mindráky tu není jistě nikdo zvědavý.
26. 4. 2013 14:06
Re: Giulietta
A já bych ještě - na základě jiných příspěvků dodal - zakomplexovanej chachar.......
Avatar - dal
26. 4. 2013 09:25
Re: Giulietta
Když už jsi nakousl p.Jandu tak tady máš jeho názor po srovnání i30, Golfu a Octavie.

"Pokud bych se ale na auta měl podívat čistě mým pohledem, volil bych nejspíše i30, protože jsem si v ní ze všech tří aut připadal nejméně jako idiot. Auto mě nechalo řídit a to je pro mě vrcholně důležitá vlastnost. Ne tak, abych pominul všechny ostatní, ale už jsem řekl v úvodu, že v tomto srovnání jde o tři výborná auta, a tak si můžete dovolit jít za jednotlivou předností - ve zbylých aspektech o mnoho nepřijdete. Dobře se mi jezdilo i s Octavií, proto je v mých očích druhá, Golf bych navzdory jeho úctyhodným kvalitám v jiných ohledem pro jeho svéhlavost řadil v mém soukromém žebříčku na místo třetí."

Je to sice pohled jen jednoho testéra ale ten dokazuje, že pohled na to co je nejlepší je různý dle priorit
25. 4. 2013 16:32
TDI, TSI, DSG, MQB, SYNCRO, HTP, GTI ...
Ano VW dokaze svojim PR a marketingom nahucat do hlavy, ze oni su tvorcami...pomenuju a prezentuju...
Ludia potom trepu nezmysle, ako: "v tom baaave mas tdickovy motor?" 8-s
Asi nieco podobne, ako na kazde SUV vozidlo pomenovanie džíp >:-[]
Rozbalit vlákno
4
Avatar - VWrofl
25. 4. 2013 18:49
Re: TDI, TSI, DSG, MQB, SYNCRO, HTP, GTI ...
Všechno bude stejné, všechno bude stejně na h.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 19:39
Re: TDI, TSI, DSG, MQB, SYNCRO, HTP, GTI ...
GTI myslis Golf alebo miestneho klauna?
Avatar - Stejsn
25. 4. 2013 21:01
Re: TDI, TSI, DSG, MQB, SYNCRO, HTP, GTI ...
V BMW náhodou byly motory TDI, teda aspoň podle značení. V 80. letech ;-)
Avatar - Jaros71
25. 4. 2013 23:38
Re: TDI, TSI, DSG, MQB, SYNCRO, HTP, GTI ...
:yes: :yes:
Bravo Jeep...
25. 4. 2013 16:41
VOLKSWAGEN
Asi bych raději věřil tomu, že soudruzi od VW si to umí přece jen lépe spočítat, nežli analytici, kteří se do útrob společnosti těžko dostanou.

Jinak k unifikaci, pokud se to spotřebiteli líbí, tak proč mu to nedopřát? VW tak namísto žvástů předkládá výsledek.
Rozbalit vlákno
8
25. 4. 2013 17:59
Re: VOLKSWAGEN
Jistě. Také všem ostatním konkurenčním automobilkám ani nic jiného nezbývá, než Volkswagen následovat.
25. 4. 2013 18:03
Re: VOLKSWAGEN
Ale nie vo všetkom.
25. 4. 2013 18:15
Re: VOLKSWAGEN
Píšeme tu o trendu unifikace platforem v širším rámci automobilky resp. koncernu. Je to logická cesta jak udržet (při nákladech na uzdě) široké modelové portfolio. Tohle snad nenapadá ani ten analytik shora.

Jinak jak jde čas krize, úspěchy a úspěšnost Volkswagenu (koncernu) nabývají na zřetelnosti o to více, o co častěji jsme konfrontováni s nezáviděníhodnou realitou evropské konkurence. A když do toho započítáme ten neustálý korejský tlak, jsou aktuální výsledky Volkswagenu, a to samozřejmě nejen ty ekonomické, na velký obdiv a velkou inspiraci pro budoucí kupce. Volkswagen umí.
Avatar - Yarex
25. 4. 2013 19:18
Re: VOLKSWAGEN
GTI > jsou aktuální výsledky Volkswagenu, a to samozřejmě nejen ty ekonomické, na >velký obdiv a velkou inspiraci pro budoucí kupce. Volkswagen umí.

Predajne vysledky rozhoduju o tom ake auto si vyberiem?
To ma byt akoze pre kupca inspiracia?
To asi len ty jediny a podobne zVWagoreni sa podla toho rozhoduju,

Jedine kvalita, spolahlivost a inovacia sa dnes vo svete presadi a momentalne v nej vedu japonske auta. VW su inovativne, ale uz nie take spolahlive a dobry value for money ako kedysi.

A coskoro pride tlak cinskych automobiliek. Potom som zvedavy ako budu koncernisti osekavat auta na kvalite aby si udrzalli rovnaku cenu s cinskymi ktore za nejaky cas budu na tej istej urovni ako korejske teraz.
25. 4. 2013 21:20
Re: VOLKSWAGEN
Ty jsi expert přes tlaky :-) Normálně upusť trochu páry. O těch japonských inovacích (nemyslím nyní na hybridária) bys tu třeba mohl i něco napsat. Bylo by to jistě výborné mezitéma pro toto vlákno.
Avatar - Yarex
26. 4. 2013 08:06
Re: VOLKSWAGEN
Neni problem - napriklad mazda v motoroch ktora dokaze vytvorit atmosfericky motor splnajuci euro 5 a 6 bez toho aby musela znizovat objem a montovat turbo. Mam pokracovat? Ukaz mi equivalent z vw group.
26. 4. 2013 00:25
Re: VOLKSWAGEN
Mas nejake indicie, kto by chcel cely Volkswagen kupit?
Avatar - Yarex
26. 4. 2013 08:07
Re: VOLKSWAGEN
To nie, ale v cina ma tolko prachov na investovanie od amikov ze nevie co s nimi. Skupuju vo svete vsetko co ma potencial a kde je technologia. (vid kupa volva a dalsich automobiliek).

Takze technologicky do 5 rokov bude na urovni zapadu. Bohuzial.
25. 4. 2013 18:41
Očekával jsem nějakou technickou argumentaci odborníků....
ne mediální vyjádření nějakého rešerše z banky. Ostatně, za rok se uvidí. Pokud zisk VW při zhruba stejném objemu výroby a přepočtu meziročních cen (to kdyby někde něco začali dávat zadarmo !!!, nebo zdražili, pokud už skončí finanční krize) výroby stoupne,nebo klesne, pak by to něco napovídalo. Tohle je jenom mlácení prázdné slámy na kterou fouká vítr od některé automobilové konkurence, která modulární platformu nemá, zatím.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 19:34
Re: Očekával jsem nějakou technickou argumentaci odborníků..
Medialny humbuk nie je okolo technickeho riesenia, ale o predpokladanych usporach.

A v tom pripade su analytici banky odbornici.
26. 4. 2013 14:12
Re: Očekával jsem nějakou technickou argumentaci odborníků..
To jsou, a obrovský.....stačí si vzpomenout, co vykládali před pěti šesti lety a co melou dneska. Nedávno jeden takový analytik tuším na ČT doporučoval lidem aby investovali do akcií nebo do zlata. Před šesti lety titíž analytici mleli, jak jsme pozadu za "západem", protože si málo půjčujeme.

Obzvlášť miluji analýzy a z nic vycházející předpovědi. Když to slyším, nebo si to přečtu, tak světe div se - vím, že to co analytik vykládá určitě, ale určitě nenastane. Dalších sto věcí možných je, ale to co analytik prohlásí, je právě to jedno, co se nestane. V tom je jediná jistota.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 19:27
VW a medialni humbuk...
What else is new....
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ja Prvni 123
25. 4. 2013 21:13
Re: VW a medialni humbuk...
no a jestli nezaplati ani v kvetnu, tak se dozvime, ze DSG se fakt kazi, ma nesmyslne drahou udrzbu a neda se s ni rozumne parkovat do rady vozidel... a hned po tom "praskne", ze ty TSI se ale FAKT nepovedly...
:-!
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 22:10
Re: VW a medialni humbuk...
>:D
Avatar - jozephko
25. 4. 2013 19:37
"Zbožňujem" takýchto nímandových "expertov"
A ešte viac sa mi pozastavuje rozum nad tým, že relatívne seriózne médium ako Auto.cz venuje takémuto nímandovi samostatný článok. Tupcov, ktorí dokážu spochybniť čokoľvek, je na svete veľká väčšina. Ľudí, ktorí dokážu niečo rozumné na svet priniesť, je však veľmi málo.
Je úplne irelevantné, či to prinesie, 10, 20 či 30 % úspor. Z dlhodobého hľadiska je dôležité len to, ŽE to prinesie úspory.
Najnákladnejšou položkou pri vývoji nového auta je vždy podvozok a jeho spojenie s motorom a prevodovkou. A spochybniť unifikáciu platforiem môže len tupec, ktorý sa chce za každú cenu zviditeľniť.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2013 19:42
Re: "Zbožňujem" takýchto nímandových "expertov"
Chapanie pisaneho textu ti velmi nejde.

Ze to uspory prinesie, nikto nespochybnuje. Mieru uspor ano.

A unifikaciu tiez nikto nespochybnil.

Ze auto.cz prezuva prezutu spravu je jedna vec, pochybujem, ze videli celu analyzu, ktora banka zasiela vyhradne platiacim klientom.
26. 4. 2013 14:17
Re: "Zbožňujem" takýchto nímandových "expertov"
Souhlas. Ale pícháš do vosího hnízda. Je tady "něco" špatného o VW AG a řada diskutujících má na konci dubna druhé vánoce.

Na jedné straně je možné s ohledem na včera (na iDnes respektive v pondělí) uvedenou ziskovost vlastního VW, které je na stejné úrovni jako Toyota a zdaleka nedosahuje úrovně koncernových premiantů Audi a Porsche, ale na druhou stranu je ais nejjasnější odpovědí fakt, že nové vozy od VW nejsou dražší, než jejich předchůdci....naopak, navázali s cenami na předchozí (i zarytými odpůrci uznávané za velmi rozumné.....).
Avatar - Ja Prvni 123
25. 4. 2013 20:58
Copak?!
ze by koncern prestal platit?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Well-being
25. 4. 2013 21:26
Nezávislí analytici
nevědí, kdežto někteří zde diskutující "odborníci" mají úplné jasno ... ;-)
Rozbalit vlákno
0
25. 4. 2013 22:04
Nechápu tedy
Proč se VW nezeptalo pana Maxe hned? Mohl jim to s počítat a nemuseli se v budoucnu zklamat >:D To jsou zase kecy nějakýho kravaťáka který ani neví kam se lije kapalina do ostřikovačů a bude do toho kafrat. VW nevyrábí auta 10 let aby si něco takového nedokázalo spočítat. Už vůbec nechápu proč by měla být platforma MQB výhodná do 1 milionu aut a nad milion už ne???
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pekelná Micinka
25. 4. 2013 23:05
Už dlouho nebyl
Všichni přece čekají na další článek o nové Octavii. >:-[] [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jaros71
25. 4. 2013 23:41
Kecy
Takové kecy o ničem...měla by snad být nějaká relevantní analýza?
Jinak je zbytečné se unavovat.. :-!
Myslím , že VW ví co dělá. ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
25. 4. 2013 23:56
"Milý" a "mírumilovný"...
Diskuse místy opouští téma článku. Tož, přidávám se... nejde však o nic nového:

[odkaz]

Existuje automobilka, která je obtěžkána těžším hříchem? :-)
Rozbalit vlákno
2
26. 4. 2013 14:21
Re: "Milý" a "mírumilovný"...
A co takhle Ballila od strýčka Mussoliniho? Zrovna ten FIAT si nemá s VW co vyčítat. A co ta kolaborace všech těch frantíků za WWII s Němci? To bylo co?
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 4. 2013 18:55
Re: "Milý" a "mírumilovný"...
Nic z toho neomlouvám. Chápu, že historii nezměníme, ale dědičný hřích je věčný...
26. 4. 2013 00:19
Konečná
Novinky na stejných základech. Škoda, že nepoužili platformy Trabantu pro A 8.
Rozbalit vlákno
0
26. 4. 2013 07:52
Super, lacnejsie auta
To je super, ze tolko usetria, budeme mat lacnejsie volkswageny, uz sa na to tesim... ;-) ;-) ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ji/Ri
26. 4. 2013 08:11
Jak jinak
pokud to jde, proč nedělat vše na jednom kopytu. Snad to pak nebude jako s UHO - univerzální hnědou omáčkou. Už ted se to někdy ekluje.
Rozbalit vlákno
0
26. 4. 2013 08:59
DISKUSNÍ HÁDIK
Kluci se diskusně vykrucují jako ten zdejší pověstný hádik. Jo jo, těžko se nepřiznává, že předmětnou platformou Volkswagen (opět) trefil desítku. Jistě, toto je cesta vpřed. A skutečnost, že modely Volkswagen zaujímají v centrálních třídách (subkompakt, kompakt, střední) čelní místo s tím vším jen dokonale koresponduje, resp. korespondovat bude.

Samozřejmě, že ani po mé velmi upřímné otázce, jestli tu náhodou nezná někdo lepší vůz, než Golf sem nepřilétla jediná odpověď. Tedy abych byl přesný, odpovědi přišly dvě - lepší je prý Mercedes-Benz A-Klasse (k tomu se snad ani veřejně nedá slušně vyjádřit) a pak přišla jedna filosofická, cituji: " (lepší než GOLF je) - temer kazde, jedno vic uveze, jine je levnejsi, dalsi zase uspornejsi a jine zase muze byt mene poruchove Vse zalezi na uhlu pohledu a kazdy clovek ma sve kriteria.

Velmi upřímné díky za snahu. Příznačně charakterizuje realitu - Je GOLF, je GOLF a je... GOLF. Nějak se s tím srovnej.
Rozbalit vlákno
12
26. 4. 2013 10:03
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
Golf je bezesporu dobre auto, ale urcite ne nejlepsi ;-) , presne v duchu meho predchoziho prispevku, je proste spousta aut, ktera jsou v necem lepsi nez Golf. Zkus mi to prosim vyvratit, tak abych tomu i ja uveril, ze se mylim :-)
26. 4. 2013 11:24
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
Není co vyvracet, Golf je realitou, ty argumentuješ teorií. Auto totiž nekupuješ jako jednotlivé komponenty, nýbrž jako celek. Ano, může být, že je auto, které má lepší motorek stěračů, ovšem tu s tím motorkem musíš (bohužel pořidit i ten zbytek. A tedy v komplexu, to co ti následně bude stát v garáži, to musíš také komplexně pojímat.
26. 4. 2013 11:39
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
A ja myslel, ze moturky steracu ma nejlepsi Golf >:D , teoreticky podle tebe je Golf nej, ale zkus s nim odvezt treba 10 tun nakladu, vjet do terenu nebo neco uplne jineho...jsou auta, ktera to nejen teoreticky umi ;-)
26. 4. 2013 11:48
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
Deset tun nákladu... :-) To jsme to dostali uplně někam jinam :-)
26. 4. 2013 12:08
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
Porad jsme u aut >:-[]
Avatar - Ji/Ri
26. 4. 2013 10:07
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
I topper ma obsahove vyšší hodnotu. I inescent. Noooo hochu daleko jsi to dotahl.... Nicméně lezení do pr.deli ti jde.....dokonale....bravo gti! ;-)
Avatar - Yarex
26. 4. 2013 10:43
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
Treba nova alfa giulietta:

[odkaz]

[odkaz]

Urcite by som ju radsej uprednostnil ako golf.
26. 4. 2013 11:33
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
Po mnohahodinovém vykrucování je tu konečně jeden (první) příspěvek k diskusi. Nechci nyní lít horkého oleje castrol do otevřených diskusních ran oponentů, avšak podívej se, jak na Golfa a jak na Giuliettu nahlíží v domovině Alfy Romeo. Mrkni na prodeje. Řekněme, že to by mohl být takový první diskusní nástřel.

Nemám nyní v hlavě přesně ceny, ale Giuliettu vnímám jako (subprémiovou) produkci, jejíž ambice snad jsou, či vždy byly trochu někde jinde, než jsou ambice Golfa. Neříkám, že argument alfou je ulétlý tak, jako horní argument mercedesem, ale přeci jen bych to viděl v této setříděné rovině.

No, zde ovšem tak jako tak univerzálnost golfu (4x4, kombi, cabrio třídvířko...) drtí Alfu skutečně levou zadní, když já dnes tak úplně přesně vlastně nevím, v čem by případná originalita Giulietty mohla univerzálnost Golfu trumfnout.

Ví to zde někdo?
26. 4. 2013 13:02
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
Ked tak velmi potrebujes nejake protiargumenty, tak vid v linku uvedenom o cosi nizsie, ako vyzera (okej, podla jedneho zdroja) predaj aut na svete za rok 2012.

Neriesi sa sice predaj C-segmentu, ako takeho, ale myslim, ze zoznam je dost relevantny na dostatocnu ilustraciu.

1. Ford Focus
2. Toyota Corolla (neviem, ci sa rata aj Auris)
3. Ford F-Series
4. Wuling Zhiguang (Cina)
5. Toyota Camry
6. Ford Fiesta
7. VW Golf
8. Chevolet Cruze
9. Honda Civic
10. Honda CR-V

Rozdiel VW Golf oproti prvym trom je od 100 do vyse 300 tisic predanych kusov. Celkovo, rozdiel medzi Focusom a Golfom je priepastnych 320 tisic predanych aut. Zavery nech si urobi kazdy sam.

zdroj: P.K. Folk, konkretne napriklad [odkaz]
Avatar - Well-being
26. 4. 2013 20:25
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
No, vtip je v tom, že Ford na každém vyrobeném autě v průměru prodělává, kdežto u VW je to naopak ;-)
[odkaz]
Avatar - Pekelná Micinka
27. 4. 2013 00:30
Re: DISKUSNÍ HÁDIK
V komplexu ano, ale podle mě je nejdůležitější bezporuchovst, bezpečnost, slušné jízdní vlastnosti, spotřeba, trvanlivost, ergonomie pro řidiče, a dále. Je otázkou, v čem z tohoto je Golf nejlepší. Třeba spotřeba je svázaná s výkonem, tedy s motorizací, ta zase se spolehlivostí. Lze říct, že s Golfem nejde udělat chybu, pokud člověk dobře zvolí motorizaci, a nemá smůlu na nějaký zmetečný kus (to se může stát u každé značky).