Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Maserati Ghibli dostane tři různé třílitry (kompletní technická data)

Maserati se chystá k útoku na zákazníky BMW nebo Mercedesu. Hlavní zbraní bude nový sedan Ghibli – se čtyřkolkou nebo i dieselovým motorem.
Zpět na článek
9. 5. 2013 16:53
9. 5. 2013 19:08
9. 5. 2013 20:47
25. 5. 2013 16:09
Avatar - Hammunasakra
9. 5. 2013 16:48
Tak nevím..
..co si myslet o Audi A6 (nebo spíš 7), které si Maserati "podávat" NEchce? :-)
PS: Jinak znovuzrozené Ghibli mne TĚŠÍ a zatím i LÍBÍ :yes: ;-)
..byť bych dala přednost menší cupce ála staré časy :-)
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
9. 5. 2013 19:05
Re: Tak nevím..
tiez som toho nazoru ze stare trojdverove ghibli je proste to prave ghibli... ;-) .. toto nove ghibli je fakticky take quattroporte len s nazvom ghibli.....

musim sa priznat ze maserati ghibli sa mi paci .... samozrejme to chce benzin... a a jzakladny je uplne postacujuci az az :yes:
Avatar - romgator
9. 5. 2013 16:53
Ghibli
Je sice fajn, že také hledí na spotřebu, a to, že to bude auto s prvním dieselem, ale u aut, této třídy se tak nějak počítá, že náklady jsou vyšší. Maserati není auto na nákupy, ale auto na zážitek a reprezentaci. Můj názor.
Ale chápu je, Doba se změnila.
Jinak se mi fakt líbí. :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Hammunasakra
9. 5. 2013 17:15
Re: Ghibli
On 202 kW/600 Nm 3.O V6 až tak úplně JEN o spotřebě není.. ;-)
Avatar - 3_diamanty
9. 5. 2013 19:08
Re: Ghibli
bolo by zaujimave porovnat toto dieslove ghibli s rovnako vykonnym diselovym jaguarom XF ... obe su nadherne charizmaticke a velmi podobne auta.... z nemcov snad jedine CLS moze konkurovat timto krasavcom ale aj tak je CLS akosi menej charizmaticke a stylove ako ghibli ci jaguar XF...
Avatar - Hammunasakra
9. 5. 2013 21:28
Re: Ghibli
NEmyslím že tam budou nějaké velké ("zásadnější") rozdíly - otázka je jestli se V6 Bi-turbo v JAGUARu nedočká po vzoru svých bratránků s logem Range Rover navýšení výkonu na 215 kW :yes: ;-)
PS: S tím CLS souhlasím - jeho "vznešený" design je opravdu MIMOŘÁDNÝ :-)
Avatar - flyboyeda
9. 5. 2013 19:14
raději bych Audi A6
A6 je rychlejší a podle mě i kvalitněji vyrobená,já těm italům nevěřím
Rozbalit vlákno
35
9. 5. 2013 20:27
Re: raději bych Audi A6
V Audi se za tebou absolutně nikdo neotočí. Tohle je auto, které hraje na emoce. Není to nudný dálniční dostavník.
Avatar - flyboyeda
9. 5. 2013 21:37
Re: raději bych Audi A6
Jsem milionář nechci aby se zamnou lidi otáčeili chci klid a mír,chci nenápadnost , konzervatizmus,pohodlí a kvalitu,chci Audi
Avatar - Ja Prvni 123
9. 5. 2013 22:24
Re: raději bych Audi A6
za C- Mercedesem uz se dneska taky nikdo moc netoci... a sorry, ale je to uplne jina liga. Jestlis jses zvyklej na predokolky, zkousels Volvo? A nebo neveris ani svedske kvalite, kdyz uz jsi tady odepsal tu italskou i britskou. ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
9. 5. 2013 22:33
Re: raději bych Audi A6
jinak s Tebou v zasade souhlasim. Nejlepsi auto v tomhle smeru byl Rover 75. Dokonale premiovy, dokonale nenapadny... a dokonale bezbecny. Mel jsem v servise i auto, kteremuna dalnici utrhnul zadek kamion. On uz stal a rozjetej kamion ho vzal zhruba v miste zadniho znaku vyjel tesne za zadnim kolem... v tech mistech nebylo NIC. Dalo se tam projit... ale zadni dvere drzely v zamku a daly se normalne, klikou, otevrit... Dodnes nechapu, proc takova automobilka zkrachovala... :-(
Avatar - flyboyeda
9. 5. 2013 22:46
Re: raději bych Audi A6
Rover a saab měli problém s Image a image prodává,image roveru nevim nevim a saab je to samý
Avatar - Ja Prvni 123
9. 5. 2013 23:07
Re: raději bych Audi A6
no, to nevim... meli problem s image jen u roztleskavacu D3. ;-)
Avatar - white label
10. 5. 2013 01:00
Re: raději bych Audi A6
Že tys tenkrát taky měla Rover? Snad s tebou nedopadne podobně i Citroen, i když, nevím, nevím... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
10. 5. 2013 01:13
Re: raději bych Audi A6
Rover 75 V6 jsem neměla ale (docela) LÍBIL se mi - a je ŠKODA že (stejně jako SAAB) už není.. :-|
PS: Když "krachne" automobilka co vyrábí pár desítek tisíc vozů, je to RÁNA. Jak by to vypadalo při krachu PSA (3 miliony ročně) si popravdě NEumím úplně přesně představit - proto se říká "že to nejde" ;-)
Co JDE, je že příští Citroën C5 bude používat stejnou (podobnou) techniku podvozku jako SUPerb či Passat - a já si budu muset koupit JINÉ auto
10. 5. 2013 00:01
Re: raději bych Audi A6
Já jsem třeba nikdy nepochopil marketingovou strategii Saabu. Dobrý produkt, který neuměli prodat.
Avatar - white label
10. 5. 2013 00:56
Re: raději bych Audi A6
Problém s image měli především u potencionálních (ne)kupců...a to, že jim naopak ti "roztleskávači" chyběli, taky něco vypovídá. ;-)
Avatar - Hammunasakra
10. 5. 2013 01:19
Re: raději bych Audi A6
To vypovídá víceméně jen o tom že "nebyli in" ;-)
9. 5. 2013 23:59
Re: raději bych Audi A6
Karoserie kolem dveří byla vyztužená. Cílem bylo právě zabránit zablokování dveří v důsledku nehody.

Proč? Konec partnerství s Hondou (do měsíce od převzetí BMW Honda prodala svůj podíl a byl konec). Pod BMW udělali jediný model (právě 75) a už v době, kdy ho uvedli na trh, se mluvilo o tom, že značku prodají (což se podepsalo na prodejích). Dali tomu jen pár let, žádná trpělivost. Nakonec skupinu naporcovali, rozprodali a nechali si jen to, o co měli zájem. Říkalo se, že BMW Rover koupilo proto, že jim začal lézt do zelí. Sice ho sami nerozchodili a ztratili nemálo peněz, ale alespoň se zbavili potenciálně nebezpečného konkurenta. To je můj pohled; moc se o to nezajímám, takže může být dost nepřesný.
Avatar - Hammunasakra
10. 5. 2013 01:24
Re: raději bych Audi A6
K té poslední větě: PRÁVĚ PROTO (a to - víceméně - NEbyl vtip ;-)
Avatar - flyboyeda
9. 5. 2013 22:43
Re: raději bych Audi A6
Poslední Mercdesy se mi moc nelíbí ty nový světlometý Éčka to není můj styl,ve kvalitu Volva bych věřil,ale ten Dizajn mi nesedí na styl Audi to nemá,prostě Audi je moje oblíbená značka,proto to tu furt omýlám
Avatar - Ja Prvni 123
9. 5. 2013 23:05
Re: raději bych Audi A6
ale ja Ti ji prece nerozmlouvam! Branim se jen te "univerzalnosti". Tobe se Audi libi a vyhovuje Ti, tak sis ji koupil. Vsecno je tak, jak ma byt. Ale neznamena to, ze Audi je nejlepsi auto. Proste se TOBE nejvic libi. Ja z nej mam zase koprivku, ale neznamena to, ze je to spatny auto. Proste ho JA nemuzu a tak si ho jednoduse nekoupim. Nevim proc to tak je, ale u "koncernistu" se nejcasteji vyskytuje snaha zesmesnovat ty, co jezdi necim jinym. Popravde to asi neni Tvuj pripad... takze to dal neresme.
Avatar - white label
10. 5. 2013 00:53
Re: raději bych Audi A6
Já nevím, kde se v tolika lidech bere ta nepřekonatelná potřeba přísně škatulkovat auta primárně podle značek. Jsou povedené modely AUDI, BMW. MB.... a méně povedené modely AUDI, BMW, MB. Povedené modely mě osobně logicky zajímají podstatně víc, než ty méně povedené, ale že bych si řekl JEN auto téhle značky a žádnou jinou, nebo naopak, tuhle značku NIKDY, bez ohledu na konkrétní model//karoserii/motorizaci..., to mi hlava nebere... a zvlášť v rámci D3 mi to přijde úplně mimo.
Avatar - white label
10. 5. 2013 00:42
Re: raději bych Audi A6
"C- Mercedes" má být úplně jiná liga, než A6?
Kdo si kupuje u Audi A6tku (a výš), chce (v drtivé většině případů) quattro, nikoli předokolku. ;-)
Avatar - Hammunasakra
10. 5. 2013 01:20
Re: raději bych Audi A6
"DRTIVÝ" momentálně znamená (přesně) kolik %? :-)
PS: A kdyby k tomu (prosím ;-) ) mohla být i procenta jednotlivých motorizací = chtěla bych vědět kolik procent DRTIVÝ znamená u 2.0 Tdi :-)
Avatar - Ja Prvni 123
10. 5. 2013 09:07
Re: raději bych Audi A6
ale to cim jsem jezdil byla A6 v quatru...s sestivalcem 3.0 diesel... a bylo to zklamani! Predevcim to bylo strasne tvrdy = drncalo to. To pro me proste premie NENI.
Premie neni dotykovej display ve full HD rozliseni... premie pro me je auto, ktere me tak trochu hycka... je jedinecne pohodlne... a to nejen tlumenim nerovnosti, ale i jednoduchosti ovladani.
K pohodli patri i duvera, ze me to auto nikde nenecha... a ten trilitr umrel pri asi 120tis km... a tim to pro me skoncilo: sorry - koncern nema ani jedno skutecne premiove auto. Jenom me v tom utvrdil soucasny Passat 2.0 TDi s DSG prevodovkou... mam najeto prvnich par tisic kilometru, ale uz jsem byl 2x na zarucni oprave... z toho jednou me to normalne nechalo stat!
DSG neradilo... jako vubec - neutral... a stal jsem. Na uzke silnici, v zatackach... za sebou frontu aut, ktera me predjizdela opatrne a po jednom.... reknu Ti, ze to byl MIMORADNE neprijemny zazitek... a nechtel jsem slyset, co si ti lidi rikali! Oni nevedeli, ze to nejede... proste nejak "pip" zasatvil v zatacce se vsema blinkrama a telefonoval = byl to uplnej "pip"...
10. 5. 2013 09:52
Re: raději bych Audi A6
To by mě zajímalo, s čím jsi to jezdil (jak byla vybavená). Jako asi většina lidí jsem jezdil na 20" (na vzduchu, jak jinak) a komfort byl příjemným překvapením (vzhledem k rozměru ráfků). Na druhou stranu jsem s ní nejel po D1. Audi nemá dotykový display. V předchozí generaci mi 3,0 TDI vydržel mnohem déle (pravděpodobně ještě někde maká), říkat k tomu víc nemá smysl.
Avatar - Ja Prvni 123
10. 5. 2013 13:44
Re: raději bych Audi A6
komfort prekvapil, ale nejel jsi po d-1? Tak to bude mozna tim. ;-)
10. 5. 2013 14:51
Re: raději bych Audi A6
I když jsem v ČR, tak po D1 nejezdím. Tedy jezdím, ale jen po Mirošovice.
10. 5. 2013 10:27
Re: raději bych Audi A6
A co se třeba naučit jezdit? Jestli Audi v něčem vyniká, tak je to schopnost postavit auto, se kterým bude v klidu jezdit všechno od 18-ti letýho cápka po 90-ti letou babku. Mám obavu, že jsi jel v něčem hodně obstarožník a kdysi dost nabouraným.
Na klasickejch pružinách je 18" horší než u BMW5, ale se vzduchem přesně jak píše _MT_. Pohodlí a to větší než u předchozí A8 (i když jsem je nejel těsně po sobě a možná to mám zkreslený).
10. 5. 2013 09:55
Re: raději bych Audi A6
ČR 2012 - podíl pohonu všech kol na prodejích:
84% A6
96% A7
100% A8
Avatar - AUDIRS6
10. 5. 2013 11:41
Re: raději bych Audi A6
:yes:
tak toto by "Tetu" mohlo na dlho umlcat >:-[] >:-[] >:-[] :yes:
Avatar - Hammunasakra
10. 5. 2013 15:39
Re: raději bych Audi A6
(jen) Česká data jsou sice hodně "okrajová", nicméně DĚKUJI :-)
10. 5. 2013 16:33
Re: raději bych Audi A6
Ani nevím, jestli jsou data napříč Evropou dostupná. Jinak bych se podíval. Na statistiky ACEA nemám náladu. ;-)
Avatar - Hammunasakra
11. 5. 2013 00:49
Re: raději bych Audi A6
Takových "bubostí" se všude o autech píše - a takové "DŮLEŽITÉ" údaje aby člověk s lupou hledal... ;-)
10. 5. 2013 05:07
Re: raději bych Audi A6
Ještě, že jsi milionář >:-[] :yes:
10. 5. 2013 07:29
Re: raději bych Audi A6
Jestli jsi milionář, tak potom jdi do A6. Na Ghibli budeš muset být aspoň dvoumilionář :-!
I když já si myslím, že tvůj vrchol je upocený misionář.
10. 5. 2013 08:43
Re: raději bych Audi A6
...to ale musíš vykřikovat jinde a ne tady, nejlépe v prodejně audin - tam mají milionáře tvého ražení nejraděj ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
9. 5. 2013 20:32
Re: raději bych Audi A6
smankote uz s tou Audinou dejte pokoj... ;-)
Avatar - Hammunasakra
10. 5. 2013 02:14
Re: raději bych Audi A6
Alpina B5 (a 6) je rychlejší a podle mě i kvalitněji vyrobená (s lepšími motory i převodovkami), já těm INGOLSTADTským předokolkám nevěřím :-)
[odkaz]
10. 5. 2013 05:04
Re: RADĚJI BYCH NEMĚL BYCHAŘIT
Edo, vzhledem k tomu, že jsi jen bychař je to všem jaksi u zádele. Autům rozumíš jako vrátnej raketovýmu inženýrství, ale nacpeš se všude.
Avatar - Ja Prvni 123
9. 5. 2013 20:39
mimochodem:
nevite nekdo, co to slovo znamena? Ja tusim, ze je z japonstiny... ale ma "znalost japonstiny" na to nestaci. ;-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Ham.
9. 5. 2013 20:47
Re: mimochodem:
Musíš na to s Arabštinou, v Libyi je Ghibli pojmenování pro Sirocco, tedy větrů vanoucích ve středomoří. Sirocco, scirocco, jugo, sirocis, siroc, qibli, qibla, ghibli jsou všechno názvy středozemních států pro jedno a totéž, pro vítr vanoucí ze Sahary.
Avatar - Hammunasakra
9. 5. 2013 21:53
Re: mimochodem:
Ano, všude samý vítr - byť by v našich končinách vlastně VŮBEC NEměl vát, PASSAT tu potkáte "na každém rohu" :-)
Avatar - Ja Prvni 123
9. 5. 2013 22:26
Re: mimochodem:
tak proto tak huci! Az mi z neho zalehaji usi... to je ozvena toho vetru. Tak konecne jsem to pochopil. ;-)
10. 5. 2013 11:07
nepleťme sem AUDI A6 a BMW 5
Já osobně si třeba myslím, že to absolutně není konkurentem pro BMW řady 5...co je to tohle za blbost?...konkurencem je BMW Gran Coupé...to MB CLS to už ano...ale podle mého skromného názoru 22 letého synka si myslím, že konkurentem je Panamera...a ta má taky diesel...možná je toto ten hlavní konkurent....třeba i po stránce ceny :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - PedroScuderati
25. 5. 2013 16:09
AUDI?!
Audi bych vůbec nesrovnával se značkou jako je Maserati.Audi srovnávejte s Mercedesem a BMW,podle mě Audi jim nesahá ani po kotníky....
Rozbalit vlákno
0