Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Auto zvýšila výrobu Fabií na 1200 denně

Škoda Auto zvýšila výrobní kapacitu modelu Škoda Fabia z 1000 na 1200 vozu denně. Flexibilně tak reaguje především na zvýšenou poptávku po malých vozech v souvislosti se zavedením takzvaného šrotovneho v některých zemích Evropské unie.
Zpět na článek
28. 5. 2009 16:56
neregistrovaný "VarioCam"
28. 5. 2009 17:25
neregistrovaný "pepah"
28. 5. 2009 18:04
neregistrovaný "Krevety"
28. 5. 2009 15:55
Čeká nás průšvih jak mraky
Šrotovné oddálilo to co přijde. Ti co chtěli koupit levný vůz koupili nebo koupí. Co se stane za 6 měsíců? Přijde katastrofa. Kdo bude kupovat, kde bude potávka? Obavy mám a nepřeju Škodě nic špatného, ale drama nás ještě čeká.
Rozbalit vlákno
18
28. 5. 2009 16:15
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Asi máš pravdu, protože tohle je přesně to, co si populisté ve vládách nepřipouštějí.

A je tady ještě jeden problém - co bude s těmi vyřazenými auty, když stávající vrakoviště neberou ani teď. Další šrotovné = tentokrát pro firmy likvidující vraky? Prostě nikdo nechce připustit, že výrobců je moc, trh je pře- nrbo nasycen a bez krachu některých firem a omezení (ve vzahu ke vstupům, koupěschopnosti obyvatelstva a dalším faktorům) vyrobených jednotek k ozdravění nedojde. I když je český trh atypický, přece jenom je ze statistik zřejmé, kde jsou jeho meze. Netýká se to jenom škodovky, ale nepřekvapilo by mně, kdyby klekl někdo z franko-italské oblasti a nakonec třeba i ten Opel. A modely, ať už jsou to více než vydařené Citroeny z poslední doby, vzmáhající se fiat, nebo podařené Oply to nemusí zachránit. A platí to i pro volvo, saab a vlastně každého s výjimkou prémiovek. Volná ruka trhu je jeden nesmysl, ale podobná regulace formou neomezených dotací druhý.

Stačí se podívat, kolik se třeba položilo výrobců elektroniky a přitom to celkem nikdo nekomentoval. Před rokem či dvěma zmizela z trhu značka Thompson (Thomson?). A předtím v prodejnách elektra tvořily její výrobky čtvrtinu pětinu nabízeného zboží. S auty to bude stejné - jenže to bude stát všechny mraky zbytečně vyhozených peněz, které by bylo třeba rozumnější investovat třeba do té infrastruktury - silnic, dálnic atd....
28. 5. 2009 16:44
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
vysvetluj to tem duchodcum co maj oranzovej satecek kolem krku a chytaj statecne vajicka >:-[]
neregistrovaný "VarioCam"
28. 5. 2009 16:56
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Těm nejde vysvětlovat nic, prostě musí jít víc normálních lidí k volbám
Avatar - Johnny_P
28. 5. 2009 16:59
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
pokud těch normálních půjde víc tak ti oranžoví vyhrají :yes:
Avatar - marek.g
28. 5. 2009 17:09
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
8-s
Avatar - twistedTSD
28. 5. 2009 17:32
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
myslim ze zacinate mluvit trochu od tematu
28. 5. 2009 17:36
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Všem politikům jde o zvolení = nebudou dělat nepopulární kroky který by byly potřeba, ale budou prodlužovat agonii dokud to půjde aby se udrželi nahoře co nejdýl. Tohle platí pro ODS, ČSSD i všechny vedoucí strany v cizině. ;-\
28. 5. 2009 20:46
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
koalice s ODS delala ale prave ty nepopularni kroky
Avatar - chlapecx
29. 5. 2009 00:26
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
ano, ale místo aby ty dluhy, který tu byly po jejich bývalých vládách a který socani pěkně ještě prohloubili,(a oni tky nic neušetřili) tak místo, aby ty dluhy nechali pánové zaplatit všechny, bez rozdílu, tak to hodili na ty nízkopříjmový dole a těm nahoře s vyššíma příjmama, aby náhodou neštěkali, že je někdo okrádá (veřejnej rozhlas, dobý silnice, školu v obci a veřejný osvětlení v noci ve městě budou chtít všichni) a těm nahoře o hodně dost přilepšili, tak nevim co todle je za reformy a nepopulární opatření...

a ještě pak rozšiřujou všude názory typu - my jsme skvělí a paroubek je nejhorěí sviňa, dyk je to hloupost, je stejnej jak topolánek, a na topola vejce nelítaj . proč asi? za ty prostředníčky, posílání novinářů "do *" by si je přece taky zasloužil ne?
Jooo to je tak, když pár mladejch dacanů,co nerozumí politice, nemaj v ní přehled, vůbec nevědí, jaký máme politický strany, ani nějaký základy toho, jak to u nás funguje a nebyli by schopný říct, jak ten novorozenec asi tak nadužívá tu lékařskou péči - nejsem proti regulačním poplatkům, ale bůh chraň před návratem tohoto.
takže jako fakt radši socany, než znova tyto hochy, co s nikým nechtěli diskutovat, jednat, a jen si ve všem chtěli prosazovat svoje zájmy... a tvrdili, my to víme nejlíp a uděláme to nejlíp... jo hoši, to už nám tvrdili bolšani a jak to pak dopadlo... přitom to je slabina naší politický scény - každej, kdo tam přijde, všecko chce dělat úplně jinak než ti před nima, ti byli a jsou tupci a jen my co tu teďka jsme, tak víme, jak nejlíp to udělat!:-)
29. 5. 2009 10:41
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Sice to sem asi nepatří, ale tvoje politická propaganda jasně ukazuje, co jsi zač.
a) je lež že odešlá vládní koalice zvýšila dluhy a už vůbec není pravda, že jak píšeš, míto aby to nechali zaplatit všechny, tak to nechali zaplatit ty s nejnižšíma příjmama a těm nahoře přilepšilď - typická socdem lež a demagogie. Daně byly sníženy všem, podávám za tetu přiznání s příjmu za pronájem a letos poprvé ze sumy pod 100 tis. neplatila ŽÁDNOU DAŇ. Samozřejmě, tvoje závist vůči těm, co si vydělají nad 20, 30 čistého je pochopitelná, jenom jsi zapomněl, že při i při rovné dani platí ti výše příjmoví nekolikanásobek toho, co ti s platy do dvaceti tisíc. Závistivcům to ale nestačí - inu národní vlastnost č.1.

b) Argument o ODS, která s nikým nediskutuje je další socdem blábol, jenom slepej, hluchej anebo totální lhář může tvrdit, že Paroubek a spol. jsou ochotní s někým diskutovat. Jejich fašistické vystupování (hvězda č.2 Rath) vyprovokovala ony (jak ty píšeš dacany) k tomu co dělají. Pročpak nehážou vejce na zelený nebo na lidovce? Proč dokonce nikdo takhle nenapadá komunisty? Ty ukazuješ, jak politice na rozdíl vod těch mladejch dacanů rozumíš, když tady podle starnického linie socdem jenom tupě opakuješ bláboly. Kateřina Jacques se ztrapnila u Krause, ale alepsoň to přizná a dokonce překlopí do předvolebního spotu. Tohle vystoupení ji taky stálo první místo na kandidátce zelených. Kdyby tam byl na jejím místě Paroubek nebo Rath, začali by řvát, že Krause z televize vyženou, nebo by dokonce tvrdili, že nikdy nic takového neřekli. Jenom totální tupec tohle nevidí.

Takže, nikdy jsem nevolil ODS a k volbám jsem v poslední době nechodil, ale po příspěvcích tohoto typu a už i tady a na základě těch oranžovejch a šedejch billboardů letos půjdu a to hned příští týden. A budu volit právě to ODS, i když mi nijak moc neseděj - protože demagogický oranžový fašisty tady nechci. Tady a ani nikde jinde.
30. 5. 2009 17:18
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Já zase demagogii a populismus vidím u ODS. Strana jež chce shodit Lisabonskou smlouvu si zároveň troufne stěžovat na ostudu, kterou vyvolal pád vlády v Evropě. Prostě spoléhají na tupost lidí a jejich neschopnost čerpat informace i z jiných než českých médií. V každém případě jim tu jejich evropskou propagandu lidi docela žerou.
29. 5. 2009 12:41
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
ano ano, "my bohati" vlastne platime diky ODS mensi dane >:-[] , sakra ze sem si toho nevsiml 8-s, naopak diky vstricnejsim krokum a zjednoduseni systemu mam ted vetsi obrat, vetsi zisk a za lonskej rok sem odvedl na danich cca 3x tolik co pred 2 lety, a to nepocitam socko a zdravotko co se kazdej rok zvisuje, sakra jeste ze jsem ten zlej podnikatel co obcany CR okrada tim ze plati dane >:D
28. 5. 2009 17:31
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
zeby snad v CR bylo as tolik duchodcu? pravda u tech je to nenormalno normalni 8-s
28. 5. 2009 20:40
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Populismus je naopak odmítání šrotovného. On i ten tvůj příspěvek je doceůa populimus plný závěrů českého všeználka.
Avatar - chlapecx
29. 5. 2009 00:15
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Eště že už je Thomson fuč, to byly S*H*I*T*Y:-) >:D
28. 5. 2009 20:43
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Přinejhorším za 6 měsíců přijde to co by bylo jinak už teď. Alespoň nějaký pokus a čekání , zda se trh nevzchopí. Pořád lepší než sedět na zadku a vymýšlet moudra, Na to jsou specialisti v Rusku.
28. 5. 2009 23:25
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Stejné jako teď ne...tyhle řešení jsou prostě na úkor budoucnosti...ať chceme nebo ne. Teď něco zlepší, doufaje, že v budoucnu bude lépe nebo, což zní logičtěji, že v budoucnu bude u moci někdo jiný.
Ovšem, neviděl bych to na katastrofické scénáře...úbytek bude dle mého značný, ale nečekám, že by kvůli tomu někdo zkrachoval.
Jen mě překvapuje, kolik na tom vydělala škodovka...proč ne všichni v dané třídě cca stejnou měrou. V tohle ohledu asi svým můžeme být rádi za německé šrotovné. To si myslím jí, ale bez okolků přiznávám, že jsem jsem danou problematiku nikterak hlouběji nezkoumal, ani příliš nestudoval tabulky.
29. 5. 2009 06:28
Re: Čeká nás průšvih jak mraky
Stejný jako teď, jen o několik miliard dražší :*)
neregistrovaný "pepah"
28. 5. 2009 17:25
Šrotovné
Pro Škodu má šrotovné jeden neodiskutovatelný přínos. A je to i důvod proč se automobilky na šrotovném finančně podílí. Pokud si v Německu a i u nás koupí malou Fabii člověk, který nikdy Škodovkou nejezdil a jediný důvod je šrotovné, pak automobilka předpokládá že takový člověk už zůstane značce věrný (zde si Škoda hodně věří) a nepůjde do showroomu za tři roky pro Fabii, ale Octavii nebo Superba po odeznění krize. A tam jsou zisky už někde jinde.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Krevety"
28. 5. 2009 18:04
Re: Šrotovné
Spis bych to nevidel tak, ze za tri, ale tak za 10 mozna 15 let ;-)
29. 5. 2009 01:04
ŠVORCÁK NA DRUHOU
Neumím si vůbec představit, co to může být za lidi, čekat s nataženou pravicí (spíše levicí, co?) na almužnu od socanů aby si mohli koupit auto. Buďto na auto mám, pak si ho koupím, nebo nemám, a nekoupím si nic. Samozřejmě je ještě jedna, velmi některými politiky protěžovaná cesta, a to je - žebrák z vládního rozhodnutí. Jo, nech si na daních vytahat napřed peníze ze své kapsy a pak se postav do fronty na šrotšlichtu.

Oranžovou vestu od kámoše z technickejch, na tričku nápis - za injekce neplatím - v zadní kapse u kalhot odrbanej manifest a v náručí obrezlej srp a kladivo. Že se tím kladivem mlátí po vlastní hlavě, mu nevysvětlí nikdo. Hlavně, mámo, že bude ten šroťák, koupíme si pikanta a budem zase vysmátý... Hergot mámo, kdy začínaj ty vekávéčka, člověk aby si tu kultůru čaroval sám. Jo, a mámo, zejtra kup vejce, prej nebudou...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Falco
29. 5. 2009 06:50
Re: ŠVORCÁK NA DRUHOU
A doufám, že vajíčka ještě dlouho nebudou. Poslední dny ukazují, že zde stále žijí lidé, kterým není naše krásná zemička lhostejná!
29. 5. 2009 08:37
Re: ŠVORCÁK NA DRUHOU
Bohužel Falco z toho mám dosti rozporuplné pocity. Kdyby to bylo tak, že někdo vyjadřuje svůj nesouhlasný politický názor tímto způsobem, tak s tím problém nemám. Tady mi to ale přijde, že "nudící se" náctiletí návštěvníci facebooku se prostě "připojili" k původní politické myšlence a udělali z toho akci "ve 2 se sejdem a uděláme nějakej bordel".
A jsem si skoro jist, že kdyby byla tato akce pořádána proti jiné straně, tak se zase najde dostatek "inteligentů", kteří si prostě bez vlastního politického názoru přijdou "jen hodit".
S tímto principem opravdu nemohu souhlasit.
Avatar - Katikakus
29. 5. 2009 21:24
Re: ŠVORCÁK NA DRUHOU
Tady mas u mne :yes:
Pod tohle se klidne podepisu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku