Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Francouzi prozkoumali nový Peugeot 308

Francouzská automobilka Peugeot v polovině května odhalila podobu svého nového modelu pro nižší střední třídu. Ten poprvé neponese nové označení, ale zůstane u jména svého předchůdce.
Zpět na článek
8. 6. 2013 10:49
8. 6. 2013 11:13
8. 6. 2013 11:25
8. 6. 2013 11:27
8. 6. 2013 13:10
8. 6. 2013 19:35
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
8. 6. 2013 19:50
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
8. 6. 2013 14:11
8. 6. 2013 19:37
8. 6. 2013 22:34
9. 6. 2013 08:32
9. 6. 2013 09:21
9. 6. 2013 10:30
9. 6. 2013 11:06
9. 6. 2013 12:41
9. 6. 2013 10:35
Avatar - Aladeen
8. 6. 2013 10:49
Krajšie
Z každého uhlu je to krajšie auto , nič prehnané , ale ani nič nudné , také akurát ..
Jediné čo sa mi trochu nepáči je umiestnenie budíkov , to mi nejako nepadlo do oka , pripadá mi to ako keby tam len niečo prilepili na palubovku ,ako keby to nebolo jej súčasťou ... inak interiér alá Leon sa celkom podaril , stačí len dúfať že sa 308 vyvíjala tam kde aj P301 a bude to tiež auto ktoré niečo vydrží a hlavne bude spoľahlivejšie ako predchodcovia..
Rozbalit vlákno
5
8. 6. 2013 11:13
Re: Krajšie
To umístění budíků bych nezatracoval . Tuhle mi přišla pozvánka na Dny Peugeot a vyrazil jsem tam právě s cílem vyzkoušet si 208ku právě proto že jsem byl na to umístění budíků zvědavý . Docela mě to příjemně překvapilo , budíky máte pěkně vysoko akorát nad volantem , nemusíte k nim tak sklánět zrak ( a to měřím 190 cm ). Jestli bude u 308ky v nabídce i HUD jako ve větší 508ce nebude vůbec co řešit . Jinak jsem rád že se Peugeot konečně našel v designu a skončila (snad ) doba obrovských tlam a podivných zádí ( SW verze ) . Za mě Bravo Peugeot :yes:
Avatar - Misanick
8. 6. 2013 11:25
Re: Krajšie
Naprostý souhlas. U většiny aut mám budíky schované mezi volantem a musím přeostřovat, u 208 mi jejich umístění taky docela sedlo. Sice jsem měl spodní stranu trošku zakrytou, ale u běžných aut mi i tak spodek budíků kryje střed volantu a horní část věnec. Jako závadné umístění budíků nad volant rozhodně neshledávám :yes: .
Avatar - Aladeen
8. 6. 2013 11:27
Re: Krajšie
takže budíky sú umiestnené v zornom poli , to nie je zlý nápad ... :yes:
Avatar - 3_diamanty
8. 6. 2013 12:07
Re: Krajšie
suhlasim... krasne auto..... peugeot sa konecne nasiel.... tie nechutne tlamy 207miciek a 407miciek ... ma hadam uz kazdy dost.... chcelo to konecne nejaky schopny dizajn.. ved taka 406tka je dodnes nadherna .... a aj 306tka.... som rad ze peugeot sa dizajnovo nasiel a zacina mat uz opat krasne auta... 508 je super aj 208 ... a tato 308 perfektne zapadne do noveho dizajnoveho smeru peugeotu.... a uz teraz sa tesim na 308 kombik ... bude to parada... peugeot mi konecne opat robi radost ako za starych cias 206tky 306tky 406tky :yes:
Avatar - Aladeen
8. 6. 2013 13:10
Re: Krajšie
presne ! Doteraz sa na 6-ky dobre pozerá ... :yes:
8. 6. 2013 12:21
POHÁDKA Z MECHU A PUCVOLE
Osobně přiznávám, že otřesnější šot nepamatuji, zde snad kraluje i pověstná Škoda Henlain... Proboha, co tam dělá ten trpaslík? No, tak to je rána. Za snímek roku pak lze jistě považovat to závěrečné jukání psa a toho Bullitta do kamery. Nakonec hele, když může Mercedes inspirovat novým designem mladší generace, proč by peugeot nemohl cílit rovnou na starodůchodce s třasořitným čoklem?

Opusťme tu filmařskou zoufalost a věnujme se autu. Chci věřit, že zadní boční dveře, jejich skla, zahajují novou peugeotovskou kompaktní éru. Bohužel se v komplexu celého auta nemohu zvenku chytit. Jakkoli je tu náklonnost ke golfu nezakrytě přiznávána, pro mne postrádá nová peugeotka lehkost, jiskru, jedinečný francouzský esprit. Věřím, že lepší barva, lepší čokl a lepší trpaslík udělají své.

No... Peugeot významně zklidnil linie. Copak na to asi budoucí kupci?
Rozbalit vlákno
27
Avatar - Aladeen
8. 6. 2013 13:18
Re: POHÁDKA Z MECHU A PUCVOLE
S inšpiráciou u Golfa súhlasím .. Mne zase Golf príde ťažkopádnejší ako 308 , ale to je už vecou vkusu , každému sa páči niečo iné ... U palubnej dosky (horná časť) sa mi zdá ako keby tiež sa inšpirovali u Španielov , ale ako celok si myslím že je to krok vpred oproti minulej generácii ... :yes: ;-)
8. 6. 2013 14:46
Re: POHÁDKA Z MECHU A PUCVOLE
Uvidíme časem jak jdou prodeje.
Avatar - Ronault.
8. 6. 2013 14:10
Re: POHÁDKA Z MECHU A PUCVOLE
GTI, proboha, zapni turbo mezi ušima a přečti si ten článek celý!!!

To není promo video Peugeotu! Tohle je video, které zhotovil časopis L Automobil z natáčení promo videa, proto tam pobíhá ten fotograf a kameraman atd. A ten strejda je evidentně novinář...
Takový nemysl bych čekal od většího prosťáčka než ty.

A ta inspirace Golfem... Ve videu ho srovnávají vlastnostmi s Golfem, protože chtě nechtě je Golf nejprodávanější ve třídě v EU... a opět je to z úst redakce a ne automobilky... 8-s
8. 6. 2013 14:45
Re: POHÁDKA Z MECHU A PUCVOLE
Tak nyní nevím zda chráníš třistosmičku, toho trpaslíka, čokla, nebo všechny... >:D Vím, že to není oficiál, chtěl jsem dokonce do příspěvku nahoře ještě napsat, že to AUTO.CZ umí o mnoho lépe. Nicméně, že je to video otřesné snad vnímáš i ty ;-)

Jinak ten časopis, tak ten se dal za totáče čas od času koupit v jednom obchodě v Praze. Měl jsem tři čísla a dokola jima listovával. Dnes mě vlastně trochu mrzí, že jsem je po revoluci dal do sběru :-)
8. 6. 2013 20:32
Re: POHÁDKA Z MECHU A PUCVOLE
Jen jestli ti to Ronault nemusel vysvetlit, abys byl v obraze >:-[]
S tim, ze to video je otresne docela souhlasim :-)
Avatar - Andromeda
8. 6. 2013 18:02
Re: POHÁDKA Z MECHU A PUCVOLE
Bylo by zajímavé, kdyby byly u diskutérů známé skutečně v reálu sedlané značky ... ;-) ... To by bylo překvapení ... ;-)
8. 6. 2013 18:20
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Tak dobrá , přijímám .
Moje auta která jsem měl a najel v nich tisíce a tisíce kilometrů . Postupně jak prošla mýma rukama : 1) Žiguli 1200 2) Škoda Favorit 2) Peugeot 405 3) Peugeot 406 4) Renault Laguna II
8. 6. 2013 20:36
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Za sebe muzu rict, ze jsem rad za to, ze jsem koupil minuly tyden jeste starou (soucasnou) 308 :yes:
Ale nevylucuju, ze nova 308 na tom muze byt lip, co se tyce vybavy atd. a treba si pak reknu, ze jsem mel pockat na tu novou :-) , ale vzhledove mi nevyhovuje a na obraceny otackomer bych si asi tezko zvykal. 8-s
9. 6. 2013 09:25
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Sice nechápu, proč by to mělo nějaký dopad na komentáře k autům, ale budiž:

1, Škoda Favorit 2, Škoda Octavia RS, 3, Volkswagen Golf GTI, 4, BMW 520D, 5, Audi R8

Vše koupené vždy nové. Nemám rád auta z bazaru.
Jinak 308 je pěkná a doplňuje tak modely v nižší střední. Jenom nechápu ergonomii volantu a budíků...
Avatar - Snooob
9. 6. 2013 10:05
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Tie budíky nechápe asi nikto - ani ten čo ich vymyslel!
Avatar - Andromeda
9. 6. 2013 16:41
Re: Máme to brát jako výzvu ???
;-) Ach pánové, jako křížový výslech nebylo myšleno -> moje těžká formulační chyba ... Vypadlo slůvko "někteří" ... Mea culpa ...
Avatar - pumpkin
8. 6. 2013 15:09
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Chcel by som vidieť takéto kvalitné video od redakcie Auto.cz ;-)
Samozrejme oficiálne reklamy od Peugeotu vyzerajú trochu inak. Napr. posledná na 308-ku [odkaz]

Magazín L´automobile sa možno inšpiroval spotom na servis Peugeot. Jednoducho obyčajní ľudia. [odkaz]
8. 6. 2013 17:55
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Ano, ta 308 je pěkná.
Avatar - pumpkin
8. 6. 2013 19:40
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Čo tam po peknej 308-ke, ale tá zmoknutá slečna... :-)
8. 6. 2013 19:50
Re: Máme to brát jako výzvu ???
:*) :-) ;-)
8. 6. 2013 16:40
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Video nic moc, ale to na Cannes ani aspirovat nechtělo.
Co se týká auta, tak tam bych byl spíš pro označení "pofrancouzštěný Golf", než "francouzský Golf". Ostatně ta kostrbatost toho výrazu trochu koresponduje s kostrbatostí vzhledu.
Nicméně Peugeot nepřestřelil proporce a neulétl v tvarech, to je rozhodně na palec. Ty nesmyslně posazené budíky odpískaj s faceliftem, to jsem v klidu (stejně jako Citroen ten - s prominutím - pitomý volant s pevným středem), a pak to bude tip-top francouzský kompakt.
Minimálně ve Francii Golfu jistě zatopí :-)
8. 6. 2013 17:56
Re: Máme to brát jako výzvu ???
:-) Dobrá trefa :yes: A vůbec jsi to celé auto dokonale vystihl. Jo jo, ty proporce...
8. 6. 2013 23:30
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Jen se musím - spolu s tebou - zeptat: Co na to budoucí kupci?
8. 6. 2013 22:18
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Marchiachi, je to dobra sprava pre Peugeot. Cize kvalita a technologicky pokrok OK a dizanj francuzky.
"pofrancouzštěný Golf" vlastne znamena Golf a la français. :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
8. 6. 2013 19:35
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Poté, co Peugeot představil tuto (už teď okoukanou a zevšednělou) hrůzu, Golf může setrvat v ledovém klidu.
8. 6. 2013 19:39
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Avantime, tys tedy ve svých posledních příspěvcích volako... přitvrdil :-) Fakt zírám, ty těm frantíkům neodpustíš ani chlup na kapotě... ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
8. 6. 2013 19:50
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Asi se shodneme na tom, že starší francouzské modely měly osobnost - plagiátorství se moc nenosilo, díky čemuž vznikala jedna legenda za druhou... dnešní Frantíci mě (až na výjimky) docela trápí... no nic, počkám na Alpine a pak to s nimi balím >:D

PS: anebo budu mentálně cestovat časem >:D
8. 6. 2013 20:04
Re: Máme to brát jako výzvu ???
>:D :yes:
9. 6. 2013 09:29
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Posledne Apline boli A110. Ostatne boli len maloseriove nafuknute ropuchy na kolesach.
8. 6. 2013 22:13
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Avantime, zaujimave, ze pouzivas nick tak nechutneho francuzskeho dizajnu.
Avatar - pumpkin
8. 6. 2013 23:10
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Svoj koment radšej rýchlo zmaž...
Avatar - Andromeda
9. 6. 2013 16:48
Re: Máme to brát jako výzvu ???
Hmmm, koukám, že ne všude byla v dětství k dispozici kvalitní strava ... NIc proti senu, ale časem se to projeví ...
Avatar - paolo90
8. 6. 2013 14:11
ofukovac
teda ty ofukovace se vyrabi v CR dokonce sem je drzel v ruce :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - PeterLuk
8. 6. 2013 19:37
Re: ofukovac
Podobne sa u vás (a v Maďarsku) robia sklá pre Volvo V40 a naopak na Slovensku zase prevodovky pre VW Group - v Martine - a prevodovky prw Ford/Mitsubishi - Gertrag, v Košiciach. Je zaujímavé aká je výroba súčiastok rozlezená po svete. Istý čas v PSA v Trnave nebvyrábali kvôli záplávám v Thajsku, kde sa vyrábajú niake súčiastky. ;-)
8. 6. 2013 22:34
Re: ofukovac
Ja sa pamatam, ked PSA Trnava tvrdil, ze nevyraba kvoli akymsi pevnostnym maticiam z Belgicka.
Za takyto stav by mali vyhodit polovicu menezmentu. Nikohoho vsak nevyhodili, lebo pravda bola taka, ze nemali odbyt a takto amatersky oblbovali svet.
Avatar - rohYpnol
8. 6. 2013 15:11
Francouzský full-house
Pro mě jeden z NEJzajímavějších modelů, které se chystají na trh. Peugeot 308 je geniálně provokativní. Není prvoplánovitě líbivý. Nijak neskrývá inspiraci Golfem. Dokonce některé linie a detaily jsou téměř by se chtělo říct jako "přes kopírák"...

Přesto v sobě má podle mě něco mnohem víc než Golf VII. Je zajímavý. Je provokující. Mění zavedené pořádky. Golf s francouzským šarmem. Výborné Peugeot :yes: Jsem zvědavý.
Rozbalit vlákno
4
8. 6. 2013 20:39
Re: Francouzský full-house
A to mi prave dost vadi, ale mozna lidem, kterym se libi Golf, tahle 308 ucaruje vic (nez ten Golf), kdo vi. :-)
8. 6. 2013 23:13
Re: Francouzský full-house
Golf má na sobě dohromady dva a půl linii,je lehký říct že jde přes kopírák.Kde přesně myslíš??
JInak,neco se mi líbí,neco ne.Předek málem prehnali zas s improvizací,doufám že těch 6 ostrých hran na kapotě snad už bude stačit.
Světlá u Peugeotech se mi nelíbí.Vidím že vám se líbí,a nechci vás dotknout,jen,mám takovej pocit když to přeženu že kdybych měl představovat příští generaci tak jak asi bude vypadat,jak okruh Spa anebo Magny-Cours?? Trošku moc těch krivek.
Jinak raději tenhle než Golf.Jsem myslel že Golf je jen facelift ale vraj uplně novej (vtip) No jo,nemci pomali jsou konzervatívnejší než angličané
Avatar - rohYpnol
9. 6. 2013 10:26
Re: Francouzský full-house
Prolis na okraji kapoty, jsoucí rovnoběžně se spárou s blatníkem - viz Golf. Zadní sklápění sedadel vč. páček pro sklopení (sedák pevný, vzniklý schod...), ukotvení zadních opěradel (v kufru v rozích opěradel takové plastové elka), celková koncepce vozidla (silný C-sloupek, proporce)...
9. 6. 2013 11:46
Re: Francouzský full-house
.Já pracuju v tomhle oboru,a zajímají mě autá. Hatchback má prostě silnej C sloupek....Kdyby šli cestou golfu,tak to celé zjednoduší,ale naopak je pravdou,oni čím dál tím víc komplikujou tvary.Kapota a kolem,neni žádná novinka od Peugeot (třeba 301) ,.... to samí se říkalo na C4,ale ...... Nemci vsadí na kvalitu.TAkže je zbytečné mít podobné tvary,naopak,Peugeot se snaží být jinej,jen až moc síl dotoho dávají(podle mě)
8. 6. 2013 22:49
Akesi nedokoncene promo ...
To zosivanie na zadnej casti prednych sedadiel je fakt dost masivne a sklopene zadne operadla mi kvalitou pripominaju Feliciu.
Zeby to bolo iba zlym nasvietenim a pouzitim nevhodneho spreja?! ;-\
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pekelná Micinka
8. 6. 2013 23:10
Visage
Video je prostě úplně normální, nechápu, čím komu může ležet v žaludku. Resp. ano, chápu, ale pak je problém spíš u diváka... No a 308 zhodnotím až po kontaktu naživo, zatím je to ani tak, ani tak. Trochu podobný problém, co má C5. Francouz na německý způsob.
Rozbalit vlákno
7
9. 6. 2013 08:32
Re: Visage
Stejné to bylo i s C4. Také se psalo o francouzském Golfu a místní znalci mu věštili velký úspěch. Realita je však taková, že prodejní úspěch se nedostavil a jen se ukázalo, že zákazníci o francouzské auto s německým stylem zájem nemají. Tento Peugeot podle mě dopadne podobně. Peugeot podle mě absolutně neví, jak v designu dál. Designu chybí nějaká nosná myšlenka a výsledkem je jen slepenec jednoduchého německého s nějakou to chromovanou lištou, vykrojeným světlem a podobnými nesmysly. Chybí tomu lehkost, celistvost a nějaké emoce. Tato designová bezmoc je nejvíce vidět na P2008. Ten chromovanej hrb se nedá nijak obhájit. Snad jen nutností šetřit. Šetřit se však dá i jinak, na hrb se vykašlat.
9. 6. 2013 09:21
Re: Visage
Presne tak. Teza "menej je viac" im nehovoti zrejme nic.
Avatar - rohYpnol
9. 6. 2013 10:30
Re: Visage
P2008 je vzhledem naprosto jedinečný model. Má jiskru, originalitu, není to přeplácaný kýč. OK, možná se ti nelíbí a neberu ti to.

Mě se ale design P2008 trefil do vkusu, nevím, co bych měl vytknout. Ten "hrb" je právě naprostá originalita, geniální odkaz na off-road. Navíc zvýšení střechy samozřejmě není samoúčelné, takže to není jen designérská kreace o ničem.
9. 6. 2013 11:06
Re: Visage
Tak se dívám, že jsi jim taky naletěl. To zvýšení je jen atrapa. Možná to je zajímavé na fotkách. Ale co se zákazníkem, který si to pak přijde koupit? Zůstane ti jen hromada chromu. Peugeot to s tím zdobením moc přehání a nedává ti možnost třeba ten chrom něčím nahradit.
[odkaz]
9. 6. 2013 12:41
Re: Visage
Me se 2008 taky libi, zrejme by mi na ni nektere veci vadily, ale pokud bych se mel rozhodovat mezi ni a novou 308, asi by vyhrala 2008.
9. 6. 2013 10:35
Re: Visage
presne tak: ,,absolutně neví, jak v designu dál,, .- Polovina těch ,,čár,, by stačila.Stačí se podívat i na generaci spět,anebo třeba na 301 [odkaz] kde jako levnej auto,..no ne že prehnaně moc krivek,ale uplně pokazenej předek..... Navíc takové komplikované tvary,raz-dva budou zastaralý,atd,atd.
Avatar - Pekelná Micinka
9. 6. 2013 16:38
Re: Visage
Já si hodnocení opravdu ponechám až naživo. 2008 jsem ještě ani neviděl. Mě se na 308 líbí některé detaily, ale otázka je, jak to vypadá ve skutečnosti, kdy se světlo chová jinak.
9. 6. 2013 10:20
Hned predstavili 2 chyby
Tlacitko Start treba drzat a navigacia reaguje opozdene na dotyk. Odflaknute calunenie zadnych operadiel neratm, je to predseriovy kus.
Rozbalit vlákno
0