Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chevrolet Cruze se slabším turbodieselem 2.0 VCDi (92 kW) za 378.900,-Kč, příjde v létě

Na včerejší tiskové konferenci odhalil Chevrolet plány, jaké má s novým Cruzem na českém trhu a také zmínil cenovku slabšího turbodieselu.
Zpět na článek
26. 5. 2009 09:28
neregistrovaný "DAV1D"
28. 5. 2009 04:43
26. 5. 2009 10:50
26. 5. 2009 20:11
28. 5. 2009 14:13
29. 5. 2009 08:59
1. 6. 2009 11:02
2. 6. 2009 08:25
neregistrovaný "DAV1D"
26. 5. 2009 09:28
pěkné
Nevypadá špatně - kdo ho navrhoval?
Rozbalit vlákno
4
Avatar - DaewooMaster
26. 5. 2009 14:22
Re: pěkné
Korejci sami (šéfdesignérem byl Taewan Kim)...
Avatar - Falco
28. 5. 2009 04:43
Re: pěkné
Korejci sami!? [odkaz]

"Mnohonárodní tým designerů (designérské centrum v Koreji těsně spolupracovalo především s kolegy z Německa, USA a Austrálie) dostal jednoznačný úkol: Vyvinout zcela nový kompaktní sedan, který dodá značce Chevrolet novou vitalitu"

"Nový Chevrolet Cruze byl společně vyvíjen experty z GM vývojových center v Německu, USA, Austrálii a Koreji. „Při vývoji tuhého skeletu, zavěšení kol, bezpečnostních prvků nebo palubní elektroniky jsme mohli sdílet ty nejlepší praktiky specializovaných center koncernu GM z celého světa," říká Peter Mertens, výkonný ředitel GM pro kompaktní modely"
Avatar - DaewooMaster
28. 5. 2009 21:10
Re: pěkné
Jsem myslel, že jsme snad dospělí. 8-s Dnes neexistuje žádné auto, které by bylo do posledního šroubku vyrobené jednou firmou a v jednom státě. Takže ano, plno podružných detailů bylo samozřejmě navrženo specializovanými firmami a ten zbytek jsou jen PR kecy GM, které si samozřejmě rádo přihřeje polívčičku své divize, zvlášť když to chce a potřebuje prodávat celosvětově (zejména v uvedených státech) a taky když někteří "konzervativní" zákazníci a redaktoři některých periodik slyší lépe na Chevrolet a USA než na Daewoo a Korea, tak přeci nebudou nikde zdůrazňovat skutečný původ auta... ;-) BTW ještě Aveo 2008 má na výrobním štítku uvedeno, kde a kdo ho ve skutečnosti vyrábí, na výrobním štítku Cruze už nic takového není, i když se vyrábí tamtéž...

Jen pro Tvou informaci - za dob samostatnosti DAEWA byly např. motory od Holdenu, zavěšení kol a převodovka od Lotusu, design od ItalDesignu, řízení od Porsche atd. atd. přesto se nikdy nikdo nepokoušel zpochybnit, že modely jako třeba Leganza nebo Nubira jsou čistokrevná korejská auta, i když toho měla paradoxně s Koreou mnohem méně společného než dnešní "Daewrolety". :-)
Avatar - white label
1. 6. 2009 21:21
Re: pěkné
My dospělí jsme a u sebe si raději odpověz sám...
;-)
Takový "Falcův" odkaz někdy dokáže člověka tak zaskočit, že začne zaměňovat i návrh auta s jeho výrobou... >:-[]
Avatar - adam007
26. 5. 2009 10:50
Dobrý, ale
Za tu cenu bych ho hned bral. Co mě překvapilo byl interiér a hlavně sedačky. Jestli jsou takové v základu, tak je to bezva. Mi osobně se v nich bezvadně sedělo, skvěle držely. Ale... Kolem zapalování na spodku volantu bylo málo (fakt málo) místa na pravé koleno. A to i po úpravě volantu a sedačky. Noha byla v nepřirozené poloze, a na delší cestu nevím nevím. Škoda.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - DaewooMaster
26. 5. 2009 14:23
Re: Dobrý, ale
S nohama jsem problém neměl, ale sedačky (ty kožené v nejvyšší výbavě) mi přišly poněkud úzké, ale možná je to v nižší střední standardem... ;-\
Avatar - adam007
26. 5. 2009 14:35
Re: Dobrý, ale
Tak já sem do nich zajel a málem mě nepustily - v dobrém slova smyslu. Fakt bezvadné.
S těma nohama teda nevím
26. 5. 2009 20:11
Re: Dobrý, ale
Na moje tělo sou jak dělaný;) Jinak nevim jak je to v popiscích, ale já ve výbavě ls s dieselem viděl ovládání na volantu..tady je psáno až jako lt
Avatar - Pierro
27. 5. 2009 09:28
ševrolet z koreje
Tak asi budu jeden z mála, kterej říká, že tohle auto moc krásy nepobralo. Ostatně jako většina novodobých ševroletů z Koreje. Zajímavá je však ta cena a vcelku i slušný motor. Tedy komu tenhle korejsko-americký koktejl chutná, pak není co řešit. Zajímavá value for money. Jaký má sedačky netušim, ani nakolik se mi vejde kolínko pod volant...
Rozbalit vlákno
14
Avatar - DaewooMaster
27. 5. 2009 13:23
Re: ševrolet z koreje
I menšina má právo na život a názor, takže nezoufej, třeba až budeš starší, Tvá míra vkusu vs nevkusu se lépe vybalancuje. ;-)

Když takhle občas záhlednu pod bez debat pěkným autem takovýto názor, vždy mě zamrzí, že dotyčný rovnou nenapíše, co v dané třídě/kategorii považuje za pěkné on, abych hned věděl, jestli to je jenom ojedinělý úlet nebo trvalé poškození vkusu... ;-) BTW co na tom design má být podle Tebe amerického, zvlášť když s jeho designem žádný američan nemá nic společného? :-O Možná sis nevšiml, ale poslední dobou veškerý korejský design získal na dravosti oproti takové té bezpohlavnosti (případně decentnosti) let minulých, zářným příkladem je třeba budoucí Matiz (mimochodem - na něm také není nic amerického, vyjma loga a značky pro prodej v Evropě a Americe)...
Avatar - woody-alien
27. 5. 2009 22:04
Re: ševrolet z koreje
Tady si dovolím nesouhlasit. Cruze se mi líbí a nejzajímavější na jeho vzhledu popatřuju právě jakési zhranatění ála Amerika oproti té beztvaré rozplizlosti Lacetti. Dokonce jsem při uvedení studie myslel, že design má na svědomí nějakej amík. Spletl jsem se ale to nic nemění na faktu, že Cruze je hodně sympatický a nezaměnitelný auto. Za to má ode mě palec nahoru a sympatie. :yes:
Avatar - Falco
28. 5. 2009 04:54
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Jeho design má vyjadřovat harmonické sloučení východu a západu. [odkaz]
Avatar - DaewooMaster
28. 5. 2009 21:28
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Možná máš jen problém s tím, že zmiňované Lacetti a všechno starší je dílem uhlazených Italů, kdežto to, co Ti přijde americké, už si konečně dělají Korejci sami, proto má Cruze styling hodně podobný Epice, novému Aveu nebo novému Matizu/Sparku. V Koreji se jmenuje Cruze dál Lacetti a Lacetti v Evropě má 2 zcela odlišné looky - sedan/kombi - neboli Nubira III, ta je hranatá až až, myslím - versus hatchback, obě na svou dobu pěkná auta, ale není fér je po 5 a více letech srovnávat s novým Lacetti...

Navíc jsem neměl na mysli jenom Daewoo, ale stejně jsou na tom s designem dnes podle mě i Hyundai nebo KIA. Třeba takový Equus je oproti minulé generaci nebe a dudy.... :-!
Avatar - woody-alien
28. 5. 2009 22:19
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Tak já žádnej problém nemám, zkrátka Cruze se mi líbí a být úplnej neználek, tak rozhodně nepoznám, že pochází z Koreje.

Naopak stávající Lacetti (konkrétně kombi) se mi nelíbí ať ho navrhovali Italové nebo ne. Toť vše. ;-)
Avatar - DaewooMaster
29. 5. 2009 00:16
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
No a já se Ti akorát pokoušel vysvětlit, že srovnáváš nesrovnatelné, i když to má stejné logo. Navíc je zbytečné dnes hodnotit design 7 let starého auta...
Avatar - Pierro
28. 5. 2009 10:01
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Takže abychom si to ujasnili - nejsem si zcela jistý, že bych měl přináležet k nějaké menšině, nicméně počty prodaných Cruze zatím nenapovídají tomu, že by se mělo celoevropsky jednat o nějaký zázrak a prodejní trhák. Uvidíme jak ukáže čas. Můj věk neřeš stejně jako míru vkusu a nevkusu. Mě se to auto nelíbí a přesto bych si nedovolil tvrdit o tobě, že nemáš vkus jen proto, že tobě do oka padlo. Takže se trochu zklidni a svá hodnotící kritéria si nech pro kamarády z daewoo klubu... ;-)
Pokud se ptáš, co v této kategorii považuji za hezčí anebo designově zajímavější auto, pak ti odpovím jednoduše - téměř jakýkoliv sedan v této kategorii... :-! A věř mi že nejde o nijaké poškození vkusu ani úlet. Když budu srovnávat tři korejské konkurenty nejen po stránce designu, ševrolet (resp. ex-daewoo) mi přijde jednoznačně jako nejslabší hráč na trhu. A věř, že ve svém názoru nejsem sám. Nebýt Matize, tak se ševrolet v prodejích nijak výrazněji neprosazuje... Jeho nová verze však vypadá tak jak vypadá... oproti hravosti a roztomilosti stávajícího modelu, dostal tvář větších sourozenců, která tomuto autíčku však bohužel spíše uškodí. Uvidíš sám. Zatím tedy hodně šťastných kilometrů a méně křečovitých mouder ty jeden Kime... ;-)
Avatar - DaewooMaster
29. 5. 2009 00:40
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Nemusíš se hned tak rozčilovat a brát se smrtelně vážně. Začni, tím, že si zjisti, co znamená smajlík ";-)", který jsem opakovaně použil, než zase začneš tasit zbraň... :-)

Ale zpět k Tvému provolání... Teď píšeš:

"nejsem si zcela jistý, že bych měl přináležet k nějaké menšině"

...ale zkus být pro změnu konzistentní ve svých proklamacích, ve svém předešlém příspěvku si hrdě vykřikoval "asi budu jeden z mála". :-!

"počty prodaných Cruze zatím nenapovídají tomu, že by se mělo celoevropsky jednat o nějaký zázrak a prodejní trhák"

...pán je zjevně vtipálek, auto je nabízeno (zpravidla na objednávku) sotva 4 týdny a on se diví, že v prodejích ještě nepředstihlo (u nás) Fabii! >:D

"Když budu srovnávat tři korejské konkurenty"

...ve skutečnosti a bez debat je neslabším hráčem z Koreje SsangYong, GMDAT je druhý a ano, Hyndai (do nějž patří mj. i KIA) je nejsilnější - tvrdil tu snad někdo opak, že ses k tomu tak upnul? :-O

Já jsem klidný, protože rozporovat v otázce vkusu někoho, co za vrchol krásy považuje např. Logana, opravdu nelze brát vážně... :no: Dík za potvrzení, že Tvůj vkus rozhodně nepatří k mainstreamu, čekal jsem to...

"Nebýt Matize, tak se ševrolet v prodejích nijak výrazněji neprosazuje"

...zkoušíš vařit z vody, např. Aveo se prodává nejlépe ze všech korejců v jeho třídě... Zmiňovaný Spark se prodává již několik let vůbec nejlépe z celé třídy, což je pro automobilku mnohem menší než Hyundai ostuda asi jen podle Tebe... Nikde netvrdím, že se mi nový Matiz líbí, opět si vymýšlíš, nicméně ten vzhled nového Matize vzešel z veřejného hlasování a na příspěvku woody-aliene vidíš, že někteří prostě na hranatých agresivních tvarech ujíždějí, takže Tvé proroctví nemusí vyjít...

Přeji tedy i Tobě "hodně šťastných kilometrů a méně křečovitých mouder"! ;-)
Avatar - Pierro
29. 5. 2009 08:55
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Takže ještě jednou chlapče. Rozhodně jsem neměl v úmyslu se začít hádat o designu té které korejské značky. Smrtelně neberu nic a je mi v celku jedno jestli Spark/Matiz anebo i ten Cruze se prodávají anebo ne. Tyhle auta jdou mimo můj zájem, ale není nezajímavé se podívat jak si stojí v prodejích v porovnání s konkurencí. Co se týče vzhledu nového Cruze, auto jsem již naživo viděl, dost mých známých také a nikdo se z něho na zadek neposadil. A hlavně, od nikoho jsem neslyšel zrovna oslavné ódy na to jak úžasně vypadá. V lepším případě byla reakce asi taková - no nevypadá zle ale jinak vlastně nic zvláštního. Možná mám však nesprávné známé... ;-)
Jinak z vody nevařím, podívej se na evropské prodeje ševroletu. Je to tak jak to je - tedy žádná sláva. A vyzdvihovat Aveo?? Promiň, tohle auto by bylo to poslední, které bych si za ty peníze v téhle třídě koupil. Mrkni na nezávislé testy, odhoď daewoo klapky a pochopíš o čem mluvím. Než Aveo, tak snad raději i to Picanto anebo Fábii HTP. Spark je samozřejmě prodejním úspěchem (nejen tady v Evropě) ale vytahovat Aveo?? To si nechej opět do vašeho daewoo klubu, s tím na mě prosím nechoď.
Jinak si stran Matize/Sparku nic nevymýšlím, stačí se zeptat holek/žen, které tvořily a tvoří značnou část klientely co se jim líbí víc, jestli okatý "matýzek", sympatický "žabák" Spark anebo nehezký pokus o "dospělé" auto v rámci designu "chevroletu". Kapiš?? ;-)
Avatar - DaewooMaster
29. 5. 2009 20:50
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Víš, děvče, že ani já? ;-\ Proč básníš o nějakém sedání na zadek? :-O Kde to kdo napsal?! Cruze je globální model, tudíž se musí líbit jak Číňanům, tak Evropanům nebo Američanům, což zákonitě znamená, že ani jedné skupině se proto nemůže líbit "maximálně". Jinak možná jsi jen nedoslýchavý, pokud jsi doopravdy žádné oslavné ódy na Cruzeho neslyšel... ;-) A i když se vehementně snažíš, těžko ovlivníš fakt, že Cruze JE pro Daewoo přelomovým modelem a to ne zrovna tím, že by v nějakém parametru extrémně vyčníval...

Jinak fakt nevím, jaké máš známé, ale např. malá skupinka metrosexuálů zatížená předsudky nebude asi vhodným statistickým vzorkem. ;-)

Těmi "nezávislými testy" Avea myslíš předpokládám nějaké ty testy 7 let starého sedanu, který má s Aveem 2008 společný akorát název, vychozí platformu a některé prvky v interiéru? :-O Opět jsi tvrdě "zabodoval"... :no:

Naprostou většinu aut kupují muži, že Tvým spolužačkám učaroval původní Matiz, přece neznamená, že automobilka bude dělat i dnes 12 let staré auto beze změny. To by ji neprošlo nejen kvůli např. přísnějším bezpečnostním předpisům, ale z prostého faktu, že dnes už kulaťoučké roztomiloučké tvary zas tak nefrčí, čehož sis snad všiml i u ostatních značek aut, tedy pokud vedle té nedoslýchavosti nejsi i slepý... Navíc já nikdy nikde netvrdil, že původní Matiz není roztomilejší než jeho poslední facelift. Kapiš?? Před časem tu někteří řvali, že prý jednotlivé korejské značky nemají sjednocující look svých modelů aut. Teď zase řvou jiní, když se o to po vzoru Evropy snaží. Nikdy se nezavděčíš všem, tak buď aspoň trochu soudný... :-!
Avatar - Pierro
1. 6. 2009 10:54
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
hele ty seš asi hodně chytlavej typ co?? Docela ses tu rozohnil jak koukám... Takže dej se trochu dohromady, kde se fasujou mokrý hadry snad už víš, a až se uklidníš, zkus to ještě jednou a můžem si pokecat o autech a třeba i o Daewoo. Moje metroseksuální kamarády a kamarádky neřeš, myslím, že o tvá moudra a přelomové názory stát nebudou. Obvykle si dokáží utvořit své názory a vybírají dle svého vkusu - viz. můj příspěvek výše. Do jaké míry se globální model Cruze chytí u zákazníků?? To nech na nich. A je v celku jedno, jestli to bude v USA, Evropě, Rusku anebo v Číně. Osobně sázím na největší úspěch právě v Číně, ale uvidíme. Ovlivňovat se nic nesnažím, jen jsem ti napsal svůj názor, pubescentní pokusy o rádoby asertivní odpovědi si nech pro hošany od vás z (daewoo)klubu stejně jako moudra o značce Daewoo či dnes Chevrolet. Nastuduj si evropské prodeje a pak něco piš. Takže ještě jednou - chce to více klidu chlapče, nikdo ti na kuří oko přece nešlape... ;-)
Avatar - DaewooMaster
1. 6. 2009 20:50
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Proč mě obviňuješ z nečeho, čeho jsi sám zářným příkladem? :*) Já tě jen nesměle popíchl, že když je podle Tebe Cruze nejšerednějším sedanem ze všech, že zřejmě s tvým vkusem nebude něco v pořádku. No a teď se podívej, jak ses kvůli tomu rozštěkal díky chybějící sebereflexi? :-! Docela mě překvapuje, jak ses zamiloval do "(daewoo)klubu". Já o něm nenapsal doteď ani slovo, ale ty tu o něm náruživě básníš prakticky v každém svém příspěvku. Zřejmě ti asi už nestačí kroužek tvých metrosexuálních kamarádů, tak hledáš další oběti svych choutek. Přeji dobrý lov! >:-[]

Jinak Chevrolet prodal loni v Evropě přes půl milionu aut, což myslím není na malou automobilku z Asie, pro kterou navíc není Evropa prioritním trhem, žádná ostuda. Jen pro ilustraci - takovová všemi milovaná Škodovka prodala loni po celém světě přesně 674 530 aut, což je stěží třetina toho, co prodalo po světě to tak špatné a metrosexuály nenáviděné Daewoo. :-! Tudíž se tu celkem marně snažíš vyléčit svou frustraci takovýmto způsobem... ;-)
Avatar - Pierro
2. 6. 2009 08:41
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Tak aby bylo jasno, já tě z ničeho neobviňuju, já jen píšu jak se tu prezentuješ. Toť zaprvé. Zadruhé, nevím čím jsem já příkladem, ale nikde jsem nepsal, že Cruze je nejšerednějším sedanem své třídy. On nijak šeredný není, jen říkám, že PRO MNE jaksi absolutně nezajímavý. Přestaň tedy řešit konečně můj vkus a soustřeď se na inteligentní argumentaci. Zkus napsat třeba pět bodů v čem ti přijde Cruze jako opravdu zajímavé a originální auto. Daewoo klub je tvá parketa, tam mne netahej a mé kamarády (ať už metroseksuální či jiné) si laskavě neber do úst. Jsou to lidé které neznáš a mezi slušnými lidmi se nenosí pomlouvat cizí, o kterých ani nic nevím. To jen pro pořádek. Žádné oběti nehledám, ani nic nelovím, nevím kde jsi tohle vzal a jestli jsi mimo, přeji pokud možno klidné vystřízlivění (upřímně). ;-)
Daewoo, ehm. tedy vlastně Chevrolet tu není nenáviděn, jestli ho nemusí metrošové - to se zeptej jich, když už o nich neustále píšeš, asi jich také pár znáš... ;-) Frustrovaný zatím doopravdy nejsem, jen ti odpovídám stylem na hrubý pytel - hrubá záplata. Škodovku do toho nemíchej, ta má dnes v Evropě už poněkud jiné postavení než Daewoolet... ;-)
Avatar - white label
1. 6. 2009 21:26
Re: Taewan Kim - mimo kulturu
Ty máš snad patent nejen na vkus, ale i na rozum...
Podle toho jak dokonale "vybalancovaný" vkus máš ty,
ti už musí být nejmíň 90 let... :*) >:D
28. 5. 2009 14:13
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Pierro
29. 5. 2009 08:59
Re: insignia
To by si hádam insigniu aj urazil. Zkús zrovnať toto auto s Astrou sedanom. Tam je konkurencia... ;-)
Avatar - DaewooMaster
29. 5. 2009 20:25
Re: insignia
Konkurence v rámci (ještě stále) jedné automobilky? :-O Ale jdi, ty brepto! >:D Chevrolet v Evropě neměl nikdy ani jeden model postaven jako konkurenci k nějakému modelu od Opelu, tedy ani Cruze. Ale to se teď po prodeji Opelu (doufám) změní...
Avatar - Pierro
1. 6. 2009 11:02
Re: insignia
Chevrolet opravdu neměl, to máš svatou pravdu, jelikož se tu v Evropě za posledních dvacet, třicet let prakticky ani neprodával. Zato Daewoo těch modelů mělo více. Zkus si zavzpomínat - Espero, Leganza, Evanda, Racer, Nexia... to nebyla levnější konkurence Oplu??? >:D Na to, že si říkáš DaewooMaster v tom máš trochu hokej hombre... >:D
Avatar - DaewooMaster
1. 6. 2009 20:29
Re: insignia
To byl hodně zoufalý pokus! >:D Co sem najednou cpeš 15-25 let staré modely Daewa? :-O Ale co Ti vlastně zbývá jiného, když jsi začal plácat, že Cruze je prý konkurentem Astry, že? :no: Navíc sám sis kupodivu všiml, že Daewoo/Chevrolet bylo/je cenově VŽDY postaveno úplně jinam právě proto, aby nekonkurovalo Opelu. Ale to je zjevně pro Tvůj narcistní mozek příliš vysoká matematika...
Avatar - Pierro
2. 6. 2009 08:25
Re: insignia
Je vidět že jsi velmi kousavý a tedy ti to povím ještě jednou a už poněkolikáté znovu - ano Cruze je konkurentem sedanů v nižší střední ať už Astry anebo třeba Focusu sedan, Jetty, Méganu sedan a jim podobných. To není zoufalý pokus o argumentaci, to je prostě fakt. S tím se smiř. Jak hodně je tohle auto postaveno úplně jinam nevím, mě to zas tak mimo nepřijde. Je to moderní asijský zástupce své třídy. Nic víc nic míň... Na to nepotřebuju narcistní mozek ani vyšší matematiku. 15 až 25 let staré modely jsem ti vypsal jen abys nezapomněl, že tyhle auta skutečně plnily roli levnějších variant značky Opel... ;-) A myslím že to tak i fungovalo. Jestli jsi jiného názoru, dej vědět. ;-)
Avatar - Peto02
2. 6. 2009 14:29
konkurent Octavie
Hmm, tak oproti Octavii je to dost dobre. Su to skoro porovnatelne auta, co sa tyka velkosti. Len Octavia je viac obycajnejsia s horsou vybavou a za viac penazi. Zakladna cena Cruz 1.6 113k 12,750€. Octavia 1.4MPI 80k 13,699€, ak by som dal porovnatelny motor tak 1.6MPI 102k 15,029€. A to nehovorim o tom ze Cruz 1.8 141k v najvyssej vybave stoji 16,150€. Za to si nekupis ani Octaviu s vybavou Ambiente, v podobnej vybave ako ten Cruze by Octavia 1.8 vysla skoro na 22tis €. Neuveritelne...
Rozbalit vlákno
0