Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Couvací kamery v USA povinné až od roku 2015

Spojené státy posouvají platnost nařízení o povinném zavedení couvacích kamer do výbavy osobních aut o rok na 2015.
Zpět na článek
5. 7. 2013 20:16
7. 7. 2013 19:34
5. 7. 2013 15:48
Skrátka a dobre...
...svet je plný kreténov. A tí čo nie sú kr€téni, tak sú kr€téni, že to tým kreténom žerú, zohnú chrbát a podriadia sa každému kreténskemu nápadu tých kreténov... :-!

P.S.: Zaujímavé, že slovo "kr€tén" je tu vyhviezdičkované ako nadávka, ale len v základnom tvare, vyskloňuj to, a razom je z hviezdičky spisovné slovo... :-D Kreténske pravidlo, že?
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Hittman
5. 7. 2013 17:54
Re: Skrátka a dobre...
Kde jsou ty doby, kdy auta bývala auta a řidič byl řidič. Dnes dělají auto pro bezmozky a neřidiče a pak to tak na těch cestách i vypadá. Nic proti pokroku, ještě že jsou sem tam i auta pro normální řidiče. Dříve se dělala autoškola na autech bez senzorů a podobných věcí a člověk měl vycvičený smysl a věděl, kde mu auto končí a začíná. Dnes stačí předmět, který senzor nezachytí a spoléhající řidič ihned bourá >:-[]
5. 7. 2013 18:08
Re: Skrátka a dobre...
Na druhou stranu - u domu často parkuji podélně ve velkém městě. A ty k*k*ty, kteří místo čidel či kamer používají na férovku v zadu kouli, bych přerazil - a že jich je. Moje přední SPZ vypadá po třech letech jak kdyby do ní někdo bušil hodinu kladivem. Kdyby nebyla přišroubovaná, možná už ji nemám.

Takže v tomto případě by kamera mohla pomoci.
Avatar - petrumr
5. 7. 2013 20:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hittman
5. 7. 2013 21:04
Re: Skrátka a dobre...
Pětková řada rv 2004 a mám dojem (bourala moja) nějaká tyčka na značku či co
Avatar - petrumr
6. 7. 2013 09:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - T613
5. 7. 2013 19:59
Re: Skrátka a dobre...
jaký byl výhled z aut kdysi a teď?
jinak můj dědek podobně nadával, když se stala pravá zrcátka povinností :-! >:D
Avatar - PeterLuk
6. 7. 2013 10:00
Re: Skrátka a dobre...
S tým výhľadom máš pravdu. Teraz máme požičanú Kiu Rio a ešte predtým než som si do nej sadol som hovoril, že by som si do malého auta senzory nekupoval (až do kompaktu), že parkovanie s ním musí zvládnuť každý, ale potom som svoj názor zmenil. Ten výhľad, zvlášť dozadu nič moc...
7. 7. 2013 21:53
Re: Skrátka a dobre...
Správne - a je to na hlavu. Tak namiesto väčších okien pridáme kameru. Potom pridáme ešte jednu na strechu a potom pre istotu aj dopredu, čo keď si pred auto niekto ľahne, že? A určite sa zíde aj kamera na pravú stranu vozidla, pre istotu dve a jedna aj vľavo, lebo dolu pod svoje okno predsa vodič nevidí...
Neliečime chorobu - liečime príznaky. Ako dnešní lekári. Bolí noha? Tak dáme tabletky, masť, a keď bude treba, pridáme ešte obstreky. Naoko pomôže, ale v reáli prd pomôže, naopak, "pomôže" tej nohe k ešte skoršiemu a bolestivejšiemu koncu. Pritom by stačilo zahodiť vyšmatlané topánky a kúpiť nové.
Na blbosť v automobilizme sa ordinuje elektronika. Zakrátko bude môcť za volant tanku bez okien s 500-koňovým trojvalcom sadnúť hocijaký kr€tén.Čo na tom, že na ceste bude plno oblúd s kreténmi za volantom? Určite to však bude bezpečné... 8-s
Avatar - Hammunasakra
6. 7. 2013 12:52
Re: Skrátka a dobre...
* je spíš ten kdo nechce couvací kameru
Avatar - petrumr
5. 7. 2013 20:16
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barrichello
7. 7. 2013 19:34
Re: blbci
100x lepší než senzory je kamera. Dal sem si jí už do 300C, v Jaguaru jí mam taky. A nemůžu si vynachválit.
5. 7. 2013 23:02
Povinná auta pro mentálně postižené!
Povinná auta pro mentálně postižené! Co to má být?To už se počítá s tím že co řidič to dement nebo co? Když to člověk chce na větší auto proč ne, nechápu proč to bude muset mít člověk i na malym třímetrovým autě. Na jednu stranu pro většinu amíků, který už se bez automatu nehnou je to další usnadnění.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - HitmanPB
5. 7. 2013 23:17
Re: Povinná auta pro mentálně postižené!
Nechcem sa dotknúť tvojho vodičského majstrovstva, ale garantujem ti, že pokiaľ budeš cúvať zadom na octavii s ktorou si jazdil a fabii s ktorou si nejazdil, tak s fabiou zastavíš o pol metra skôr, lebo si budeš myslieť, že už narazíš. Na to sú cúvacie kamery...
Nechápem, prečo sa brániš tomu, že sa ti bude lepšie a ľahšie parkovať :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 7. 2013 13:01
Re: Povinná auta pro mentálně postižené!
Pro každýho kdo nemá přídavný voči na zadnim nárazníku je to usnadnění! >:-[]
Avatar - HitmanPB
5. 7. 2013 23:05
Kamery nie su všemocné, ale jednoznačne pomáhajú
Včera som mal takú úsmevnú príhodu. Parkoval som a strážil som si v späťáku pravú stranu auta a ťukol som A6 za sebou... Kameru som odignoroval, lebo som sa venoval pravej strane auta :-) Samozrejme, že nebola žiadna škoda, ale z toho vyplýva, že ani kamery a akustická signalizácia nie su všemocné. Ale je to jednoznačne príspevok k bezpečnosti, lebo raz ma cúvacia kamera zachránila od pádu do potoka, resp to, že zachytila stromček ktorý bol pred zrázom...
Rozbalit vlákno
1
6. 7. 2013 09:25
Re: Kamery nie su všemocné, ale jednoznačne pomáhajú
ja som si auto tiez vyberal aj na zaklade toho, ci ma cuvaciu kameru alebo nie (senzory mi nie su dost dobre :-) ). A pritom som s autom bez kamery/senzorov problem s cuvanim nemal.
Bol som ale svedkom toho, ako typek cuval z dvora na Felde/Favorite a po chodniku slo na bicykli dievcatko. Nevidel ju a sepalil ju, dokonca z mojho miesta vodica to vyzeralo na celkom vazne zranenie (zdalo sa mi, ze jej presiel aj cez nohy). Nastastie sa nic vazneho nestalo okrem par skrabancov a bicykla na padrt. Chlapik bol ale totalne v soku a myslim, ze by dal aj celu mesacnu vyplatu za cuvaciu kameru.
6. 7. 2013 08:58
V USA jazdia vacsinou SUV a tie urcite potrebuju kameru
Ja som za, pomoze to bezpecnosti(ochrane deti a mozno usetri nejake auta pri parkovani)Ked si predestavim, ake auta jazdia v amerike SUV a este vacsie SUV, kde dozadu vidno velky nic. Tak by som to nechal na 2014. Auta, ktere by som vynechal su cabriolety, s nimi sa parkuje perfektne :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - white label
6. 7. 2013 12:02
Re: V USA jazdia vacsinou SUV a tie urcite potrebuju kameru
Když je zima, nebo prší/sněží, tak se s cabriem určitě neparkuje líp, než s vozem s pevnou střechou. ;-)