Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes SL 63 AMG – Silniční raketa

AMG je synonymem pro výkon. Z roadsteru SL vytvořili závodní inženýři dobře ovladatelný projektil.
Zpět na článek
19. 7. 2013 23:01
Re: Video = tragédie
:-) A jak by podle vás měl ten test vypadat.....
Avatar - Hammunasakra
18. 7. 2013 10:32
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Jasně Californie je sice dražší ale výborná konkurence :yes:
18. 7. 2013 08:47
Re: Testerova trefa
Příplatek za Californii je asi 20 tisíc € (základ proti základu). To není zase tak hrozné.
18. 7. 2013 08:37
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Vážně? Co takhle Ferrari, nebo Aston Martin? Osobně mezi velkými roadstery preferuji právě SL, ale to je dané preferencemi - mám u nich rád relativní pohodlí. Vzhled mě sice neodradí, ale radost mi rozhodně také nedělá.
18. 7. 2013 08:30
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Samozřejmě, že R8 má boční airbagy. Nejsme v roce 1990. Přijdeš o ně, když si objednáš skořepiny.
17. 7. 2013 12:06
Re: Kdo je ta testérka na úvodní fotce?:D
Snad to neni ta, co ji nahaneji exekutori >:D Radeji ta, co beha, ale je fakt, ze mozna beha dobre proto, ze ji nahaneji exekutori >:D
Avatar - Hammunasakra
17. 7. 2013 10:32
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
>:D Jel si vůbec někdy v nějakym? >:-[]
Že je zrovna ty nemáš rád je naprosto nepodstatný. Nic víc a exkluzivnějšího neexistuje a klidně spekuluj že bys kdybys takbys. Jiný auto si za podobný peníze klidně koupit můžeš, s tím lépe na sebe jen prozrazuješ že ani vzdáleně netušíš vo co go a proč je SL tak uznávaný a samozřejmě i drahý >:D
Avatar - flyboyeda
17. 7. 2013 10:26
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Nemám rád kabriolety,kabriolety jsou na nic,SL je předraženej krám,za 4.7 mega rozhodně nestojí a já bych peníze investoval rozhodně jinam a lépe
Avatar - Hammunasakra
17. 7. 2013 09:36
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Na názor máš sice právo, ale zatažení R8 do diskuze vo SL je kravina. To že se je dál a dál snažíš srovnávat je blbost, a jak srovnáváš hlavně jejich kufry je už úplně mimo >:-[]
Gallardo R8 je dost zastaralej model a tomu odpovídá jeho výbava (fakt nemá eště ani boční airbagy, něco jako inteligentní ostřik stěr), tady je SL vo světelný roky napřed. Když ale zůstanu u soupeřů R8, tak ho porážela už minulá generace 911, kterou bych ve třídě preferoval já a McLaren a 458 jsou prostě lepší, naprosto mimo možnosti současnýho přestrárlýho Gallarda.
Jedinou vopravdovou konkurencí SL byl pokud si vzpomínám ten Lexus, kterej byl sice docela hezkej ale na SL neměl a japonci to v další generaci radši vzdali.
Tvý "jezdit se staženou střechou je taky vopruz" bych navrhnul na Zlatej ventilek, to se hned tak nevidí >:D >:-[]
Avatar - flyboyeda
16. 7. 2013 23:53
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Máš právo na názor

R8 nějak dramaticky nezaostává za MP 4 12C a za 458 tak moc ne,jsou rychlejší to je jasný,ale R8 je na naše cesty až moc dobrá

Mě SL nějak nenadchlo je GT s nadupaným motorem,ale na můj vkus je moc předražený
kufr je zoufale malý,což bývá přednost GTéček a jezdit s staženou střechou je taky voprus,lidi co jezdí se staženou střechou budou mít zdravotní potíže,takže to není žádná výhra

R8 je jiná typová kategorie,ale stejná cenová kategorie a do 4,7 mega se vleze a kdybych se měl rozhodovat jestli si koupit R8,nebo SL,rozhodně bych se rozhodl pro R8 a lidi co říkají že R8 je pro holky,tak v tom nikdy nejeli,navíc R8 má větší kufr jak SL a na kterékoli okresce, okruhu a úseku kde jsou zatáčky i to nejnabušenější SL roztrhá R8 na kusy
Avatar - Hammunasakra
16. 7. 2013 21:56
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Blbosti tu vod začátku meleš ty. Gallardo neni pro SL žádnej soupeř. Seš v úplně jiný kategorii! Konkurentem snad byl Lexus SC. Audi ani BMW žádnýho přímýho konkurenta SL nedělaj, SL je liga sama pro sebe :yes:
Mně přijde R8 jako holčičí verze Gallarda. Když už pro chlapa tak jako auto pro metrosexuály. Lepší než R8 byla už minulá 911, jasně lepší volba. A to nemluvim o vopravdovejch sportech jako je McLaren nebo 458 Italia. Navíc je na R8 už dost znát věk, s novinkama jako je SL se nemůže srovnávat ani bezpečností (myslim že nemá ani boční airbagy, nebo už jo?) ani asistenčníma systémama.
Máš tam eště nějakej blbej fór vo práškách, nebo uznáš že s tim trogloditem a bláznem si napsal totální blbost. U nezkušenýho neznalýho jako seš asi ty je šance že dospěje a přestane bejt zamilovanej do hezký hračky R8 a posune se dál. Šance že majitel SL 63 nebo 65 AMG svůj vůz prodává a mění ho na R8 je >:-[]
Avatar - flyboyeda
16. 7. 2013 20:32
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Co to meleš? jsi na práškách?,jestli ne tak bys je měl začít brát
Avatar - Hammunasakra
16. 7. 2013 20:17
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Řek tady snad ňákej prďola že sem blázen a troglodit?! >:-[]
Avatar - flyboyeda
16. 7. 2013 19:53
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Vím že SL je GT a R8 supersport,to pro mě není žádná novinka,špatně jsi to pochopil,proč kupovat předražené GT v podobě SL,Když za tu stejnou cenu seženeš supersport R8

Jenom blázen a troglodit by dal přednost SL před R8
Avatar - H.Karlik
16. 7. 2013 19:48
Video = tragédie
Video je kamerou a volbou hudby naprostá tragédie!!! :no:
Ale hlavně, nemáte v redakci někoho, na koho by se dalo dívat a poslouchat?
16. 7. 2013 18:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
16. 7. 2013 17:43
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Novinář z Primy si vo SL 63 AMG nebo Californii může nechat leda tak zdát. Takže by neměl plácat kraviny a šířit poplašný zprávy vo servise každejch 5000 km >:D
Podle testů to vypadá že Ghibli se povedlo a Maserati má zdá se docela našlápnuto. Taky jim docela fandim
Avatar - CHerokee
16. 7. 2013 17:00
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Dělají luxusní auta - Bentley, Porsche, Maserati, Ferarri atp. No oni jich tu moc neprodali, ale pořád opravují. Navíc s Italy ani v rodině nemají dobré zkušenosti - Fiat, Alfa, Lancia to nejsou zrovna držáky. A když i v testu na primě by novinář raděj vzal SL 63 AMG než Californii, s kterou by prý co 5000 km byl v servise tak na tom asi něco bude.

Ale jinak se mi Maserati opravdu vždycky moc líbilo. Takové uhlazenější než Ferarri. Fandím jim!
Avatar - Ozzman
16. 7. 2013 15:56
Re: Kdo je ta testérka na úvodní fotce?:D
Pěkná >:D
16. 7. 2013 15:06
Re: Kdo je ta testérka na úvodní fotce?:D
Nová posila redakce, ale nikoliv naší, nýbrž spřáteleného Autotipu ;-)
Avatar - Ozzman
16. 7. 2013 15:00
Re: Kdo je ta testérka na úvodní fotce?:D
Hmm Renata... :D:D:D Já sem myslel, že tam zase Topper tahá něco co tam nepatří, tak sem to dál nečetl a on měl kupodivu pravdu :-)
Avatar - Johny.Rico
16. 7. 2013 13:47
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Myslel jsem tvoji recenzi, tvého auta s tvými pocity a la moje.auto.cz :-)
16. 7. 2013 13:37
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
ok... tady je ta recenze auta co provozuji... pokud budes mit nejakou otazku, klidne odpovim
[odkaz]
16. 7. 2013 13:32
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Nedela nahodou AR Cars koncernova auta? To jako by jsi tvrdil, ze kdyz vidis prodejce mercedesu a stoji tam auta, ze jsou v oprave....
Avatar - Hammunasakra
16. 7. 2013 13:27
Re: Kdo je ta testérka na úvodní fotce?:D
Žeby Renata co hned nahoře odpovídala? :-)
Avatar - CHerokee
16. 7. 2013 13:10
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Protože bydlím 500 m od prodejny, kde je prodávají a servisují (AR Cars) a mám občas pocit, že více stojí než jezdí... a i podle statistik Ferarri a Maserati nejsou spolehlivostí zrovna jedničky.
Avatar - CHerokee
16. 7. 2013 13:08
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Rozkaz Rico!
Avatar - Johny.Rico
16. 7. 2013 12:55
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Rozepiš se více, prosím, anebo nahoď recenzi. Byl by jsi zde exot :-)
16. 7. 2013 12:44
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Ahoj. Proc pises o necem o cem nemas paru. Provozuji Maserati GranCabrio a bez problemu....
Avatar - Ozzman
16. 7. 2013 12:40
Kdo je ta testérka na úvodní fotce?:D
Kdo je ta zrzka co to řídí?:D:D Že by nová posila redakce?:D
Avatar - happy_driver
16. 7. 2013 12:20
Re: Vykon
Jj, vykon.....to moze byt problem. Ked uz je ho pri nejakom naftaku s bielomodrou vrtulkou prilis, tak co potom tu.... >:-[]
Avatar - Johny.Rico
16. 7. 2013 10:04
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Prosim tě nevykej mi :-) už jsem si psali více krát, internet je anonymní vehicle, není důvod to tu dělat nějak formální :-)
Avatar - CHerokee
16. 7. 2013 09:41
Re: Vykon
Samozřejmě, že je. Ale jak těch 8 válců začne pracovat, jsou to varhany. A co teprve V12 v 65 AMG....
16. 7. 2013 09:36
Vykon
Nie je tento motor az zbytocne vykonny??

Predsalen to bezny vodic nepotrebuje.... >:-[]
16. 7. 2013 08:46
Re: Testerova trefa
ten design je opravdu mimo mísu. Nevím na kolikátý pohled se mi to auto zalíbí...snad to bude nadčasové a za 2 roky to bude pořád působit svěže.

Nicméně mi nedá napsat, že bych za tuhle cenu kupoval taky jinde. California by za 4 mega sice nebyla nová, ale počítám, že by mi udělala větší radost. A Granturismo s fantastickým zvukem a designem by stálo ještě o milión méně.
Avatar - CHerokee
16. 7. 2013 08:42
Re: Testerova trefa
AMG verze je docela šílená. Podvozek je dobrý, ale daleko za možnostmi motoru. Pokud se jede se střechou, člověk si po okreskách musí dát pozor. Necítí tolik rychlost a může to rychle skončit špatně. Chce to už zkušeného řidiče. A lepší cesty než jsou u nás.
16. 7. 2013 08:34
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Tam kde se jich víc prodá se jich bude i víc servisovat a tudíž je větší šance, že tomu tam někdo bude rozumět. A že to tak ve Vídni je, o tom se asi nemusíme bavit. S motorkou od BMW jsem v brněnském Renocaru byl odsouzený čekat na servis 6 týdnů. Mají jednoho mechanika a ještě jen v sezóně. Ve Vídni nebyl problém do týdne.
Jnak já nevěřím skoro ničemu, co ta paní povídá. Navíc, usuzovat podle ukřivděného zákazníka mi nepřijde dostatečně validní.
16. 7. 2013 07:02
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
SL je GT, což není supersport neználku, nauč se kategorie a pak tu roznášej moudra. Úplně jinej vesmír.
Avatar - flyboyeda
16. 7. 2013 06:57
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
R8 má i větší kufr a to je zupasport, než to pdělaný OMG SL

Repete jenom blázen by utratil 4,7 míče za pozlacené SL,
když může mít mnohem lepší R8

Navíc za 4,7 míče se dá koupit i SLS
Avatar - Hammunasakra
16. 7. 2013 06:48
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Ty budeš asi eště dost mladej a hodně nezkušenej, viď? >:D
16. 7. 2013 06:37
Testerova trefa
S chutí jsem se začetl a paráda, nemám sice projetej vrcholnej model, ale jak V6 tak V8 jsou působivý a jsou přesně definicí sportovního GT. Pohodlný i dravý.
Souhlasím i s nepříliš vzhlednými světly přední části, jinak auto nemá chybu! :yes:
16. 7. 2013 04:39
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Edo, jel jsi někdy s těmi auty? Člověk co si koupí SL nikdy nebude zvažovat R8... To jen principiálně. A tvůj pubertální výkřik co je lepší si nech pro vrstevníky.
Až se něčím podobným projedeš rád si tě vyslechnu.
Avatar - CHerokee
15. 7. 2013 21:12
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Pokud bychom brali jen AMG, tak jo, je to tuctovka :-) . Máte rozum...
15. 7. 2013 20:58
Re: Video:(
rychlé auto, rychlé střihy.....nebuďte tak zabrždění
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 20:54
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Najít slušnej servis je problém a i venku sou mezi nima rozdíly. No já narozdíl vod tebe neřešim jestli řídila ona nebo její starej. Info že vídeňskej Mercedes neni žádnej zázrak mi ale uvízla a spíš tomu věřim, tim píš jestli to řiká von. A že to určitě neni vo tom kde se prodá víc, to ti prozradim rovnou. Ale že je s takovym autem lepší jezdit někam ven to se shodneme
15. 7. 2013 20:46
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Ne ona tam nejezdila, jezdil tam její "nevímjaktopojmenovat" no řekněme její Buřtík.
osobně bych jezdil s exkluzivním autem tam, kde se jich prodá víc a mají více zkušeností s jejich servisem. A kde nemají cukání vyměnit 2/3 olejových náplní /a méně/.
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 20:42
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
To samozřejmě vim, ale tohle neni vo kritice nějakýho VW. Proč by si vymejšlela že vídeňskej Mercedes je nic moc, navíc tam jezdila zrovna s SL 63
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 20:39
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
No zrovna s tim servisem..
Avatar - Johny.Rico
15. 7. 2013 20:33
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Kylie brát vážně? Kdes byl prosím tě? Ta ženská si zaslouží být jedině na hate-listu, a´t nevidím ty její stupidity :-) Mig ti to jistě lépe podá :-)
15. 7. 2013 20:32
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
No řekněme, že názor té dámy tu pár lidí nemá za bernou minci.
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 20:26
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Asi něco nechápu?
Avatar - Johny.Rico
15. 7. 2013 20:22
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
>:D :yes:
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 20:21
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Co to?
Avatar - Johny.Rico
15. 7. 2013 20:17
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Takže nejtuctovější. Neber mě špatně, já bych to auto strašně chtěl, ale musel bych ho dostat zadarmo, protože tuhle investici bych neudělal. Jsem jinak rád, žes mi to osvětlil s tím Maserati, bude to fakt šunt ;-)
15. 7. 2013 20:11
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Radši nic.
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 20:07
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
No zrovna vídeňskej Mercedes tu Kylie docela kritizovala
15. 7. 2013 20:00
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
No s AMG bych asi nejspíš jezdil tam co s Ferrari, tj. do Vídně.
Avatar - CHerokee
15. 7. 2013 19:45
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Hlavně nemá tolik servisů a nebude tak kvalitní. Ale souhlasím, to je asi soupeř.
Avatar - CHerokee
15. 7. 2013 19:43
Re: Pro me Maserati GranTurismo prosím...
Maserati každých 5000 km porucha a servis. Hodně přehnaný názor... SL 63 AMG je nejprodávanější AMG vůbec ..takže Váš názor je menšinový, tedy alespoň co se zákazníků týká...
15. 7. 2013 19:38
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
R8 Spyder se mi nejeví tak úplně mimo pro srovnání.
Nicméně blíž je skutečně asi tak Californie a ta nabízí (pro mně) lepší image i jízdní výkony.
Ale zase nejezdí za devět litrů na dálnici (joke:-)
Avatar - flyboyeda
15. 7. 2013 19:29
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
Cena testovaného vozu vč. příplatků 4.633.826 Kč (SL 63 AMG)

Za tu cenu seženeš parádní R8 a ano je to jiná kategorie,ale lepší auto ve všech směrech,je to fuk že je to jiná kategorie,dát tolik peněz za SL Mergla to jsou vyhozený peníze
15. 7. 2013 19:21
Re: Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
r8 a sl su uplne ine kategorie
15. 7. 2013 19:19
Re: SL 63 AMG
no pre mna je kazda ina geneacia sl krajsia ako toto cudo, najlepsie podla mna r230ka.
15. 7. 2013 19:19
Re: kto robi tie testy?
Tak snad už je to správně :-)
Avatar - flyboyeda
15. 7. 2013 19:17
Za ty prachy se dá koupit mnohem lepší kára
třeba R8, nový cayman, SL se mi líbí je to pěkné auto,ale za 4 mega se mi nelíbí, nějak z něho necejtím že to tolik může stát, kdežto z R8 to cítit jde,jenom blázen by dal přednost SL před R8
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 19:16
Re: kto robi tie testy?
Teda ta chybovost tady je poslední dobou neskutečná >:D
Avatar - ROBERTOO
15. 7. 2013 19:10
Video:(
Pre mňa je video sklamanie.Veľmi chaotické,rýchlo sa meniace zábery...epileptici si to asi nepozrú.
Auto pre mňa úžasné,len cenovo ešte moc ďaleko :-)
Avatar - Johny.Rico
15. 7. 2013 18:44
Pro me Maserati GranTurismo prosím...
... Tetno německý Terminátor má jedinou chybu (pro mě!) a tou jest... design 8-s Ten xicht, to si snad může koupit jen slepec (můj názor). Motor tradičně na jedničku, ale sorry, za auto se nechci stydět.

Takže jedno Maserati, děkuji.
Avatar - boost.
15. 7. 2013 18:28
Re: kto robi tie testy?
Stále ne, stále ne. Máte to celé špatně. 8-s

[odkaz]
15. 7. 2013 17:56
Re: kto robi tie testy?
No, 2955mm jsou furt skoro tři metry... Chce to třetí pokus :-)
15. 7. 2013 17:49
Re: kto robi tie testy?
Ne, není. Rozvor je 2585 mm.
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 17:02
Re: kto robi tie testy?
Proč se musim koukat na fotku Vaverky a na vaši nemůžu? :-)
Dle bleskovýho průzkumu by deset z deseti diskutujících radši koukalo na fotku Renaty než Lukáše >:-[]
15. 7. 2013 17:00
Re: kto robi tie testy?
dobry den, velice se omlouvam, rozvor je samozrejme 2955, v testu jiz opraveno
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 16:50
Re: SL 63 AMG
Jo do česka to bohužel fakt spíš neni ;-\
Jel sem minulej tejden do Budějovic a těšil se na ten novej kousek dálnice. Já naiva si představoval že to je u Tábora spojený s tou starou a hlavně že to je nová dálnice ne amatérsky postavená klikatá dvouproudá silnice s nekvalitnim povrchem :no:
Teda musim přiznat že cesta zpátky mi přišla lepší, buď sem si zvyk smířil se nebo je ta půlka směrem z Tábora na Budějovice fakt horší
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2013 16:49
Re: kto robi tie testy?
Tak tenhle robil Lukáš Vaverka >:-[]
Dobrý sou taky ty mínusy, docela by mě zajímalo co by si tak představoval. Kufr z Octavie kombi? Těžkopádný design přídě je taky supr ale vopravdová sranda začíná u stížnosti na cenu a na velké cenové skoky mezi motory :yes: >:D
Takže by mě zajímalo jakej kufr by u se u vozu se pevnou skládací střechou prošel bez připomínek a jaký ceny Mercedesu SL by redaci jaksi vyhovovaly >:-[]
Avatar - 3_diamanty
15. 7. 2013 16:46
Re: SL 63 AMG
skvele auto... asi najlepsi a najkrajsi mercedes... bohuzial testerom to na 5 hviezd asi nestaci.... este dobre ze nehodnotime ich testy s chybami mi citatelia... to by dopadli hviezdickami horsie ako toto [odkaz] ;-)
Avatar - CHerokee
15. 7. 2013 16:44
SL 63 AMG
Skvělé auto. Není co dodat. Jen na těch našich cestách je to o strach s tím jezdit....
Avatar - 3_diamanty
15. 7. 2013 16:36
kto robi tie testy?
stacili mi 2 sekundy aby som v tom teste nasiel chybu:

d) rozvor (mm): 2995

ani dalej nepozeram 8-s

pochybujem ze toto 4,6metrove kabrio ma 3metrovy razvor ... pri vsetkej ucte .... ani opisat cisla neviete.. v kazdom teste chyby a chyby.... pravidelne, este som nenasiel test bez chyb 8-s

kvalitne testy su asi jedine tu: [odkaz]

takto to ma vyzerat :yes: