Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Rapid předběhla Fabii, v červenci byla v Česku dvojkou

V červenci Rapid sesadil Fabii z pozice druhého nejprodávanějšího auta na českém trhu. Fabia držela druhou příčku od srpna 2010, kdy ji předstihla Octavia.
Zpět na článek
6. 8. 2013 14:06
6. 8. 2013 14:07
6. 8. 2013 17:11
7. 8. 2013 08:01
7. 8. 2013 09:44
7. 8. 2013 10:50
7. 8. 2013 10:59
7. 8. 2013 11:02
Avatar - 3_diamanty
6. 8. 2013 13:38
tabulka by nebola?
teoreticky pokec bez tabulky je dost o nicom.... clovek nema takto prehlad....

este ze to vsetko mame tu:
[odkaz]

tu si staci uz zvolit len vlavo v stlpci triedu aut, vsetko je to pekne uz spracovane [odkaz]

tych 1059 kusov rapidu nakoniec ani nebolo daleko od prvej octavie ... ktovie coho sa este dockame ked pride spaceback... octaviii ale jednocnacne aj fabii rapid berie predajne pocty.... cakalo sa totiz viac octavii aj viac fabii ale rapid ich kanibalizuje co nie je prekvapenie.... je to solidne auto

skokanom roka za mesiac jul ( cervenec ) je jednoznacne seat a dacia... oproti minulemu roku v juli sa ich predaj doslova v tomto roku v juli strojnasobil :yes: fandim im takze ma to tesi :yes:

prekvapila julova porazka yetiho od tigiho aj kaskaja a aj dustera ... a len tesne sa ubranil yeti pred korejcami .. yeti uz akosi nedominuje... nieco sa s nim deje.... nevieme co
Rozbalit vlákno
5
Avatar - twistedTSD
6. 8. 2013 15:35
Re: tabulka by nebola?
Bylo by to pěkně zpracované, kdyby Škody neřadili o třídu výše.
6. 8. 2013 15:54
Re: tabulka by nebola?
Záhada propadu yeti odhalena!!!! :-)
Sorry ale to se nedalo
Letos mel koncern vw dovolenou dříve uz od 15.7. A navíc byl 5.7. Státní svátek
Takže se vyrábělo jen cca dva týdny pokud v kvasinach nedělali škatule hejbejte se
a nemeli dokonce tři.
Typicky ma vwg dovolenou dva tydny na přelomu července a srpna (loni od 30.7. Předloni od 23.7.)
6. 8. 2013 17:06
Re: tabulka by nebola?
Dovolená je jedna věc, prodeje ale nejsou nijak slavné delší dobu.
7. 8. 2013 11:07
Re: tabulka by nebola?
Jo my v Kvasinách jsme měli 3 týdny CZD
7. 8. 2013 17:05
Re: tabulka by nebola?
Díky za doplnění.
Btw pro ostatní - vyrobené auto je u dealera po Evropě do cca 3-4 dnu pote co spadne z linky a v ČR dokonce klidně i druhy pracovni den takže je bežné do tydne na značkách a to je to co statistiky sleduji
Jinak v červnu byl yeti jednoznačnou jedníckou
S propady prodejů teď (asi i další dva roky budou) bojuji všichni, takže situace je celkove dosti nestabilní
6. 8. 2013 14:06
Škoda Rapid
Tak alespoň, že se začíná Škodě Rapid dařit. Je to slušné auto. :yes:
Rozbalit vlákno
0
6. 8. 2013 14:07
Fabia
Tak já se ani nedivím, že to předběhlo v prodejích Fabii. Za ty prachy to nabízí podstatně víc muziky než malá Fabka a za 3 kila to už má celkem solidní výbavu a TSI motor, tak co.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - rohYpnol
6. 8. 2013 17:11
Re: Fabia
To si rozhodně nemyslím. V porovnání s Fabií Combi může Rapid nabídnout leda tak více prostoru na zadních sedadlech. Tím jsme jeho klady vyčerpali. Horší tuhost, horší momfort, ošizení v každém detailu... To je tedy výhra v porovnání s Fabí Combi... Ale ano, působí dojmem většího vozu a neznalý si jej dokonce zamění i s Octavií III. To se Fabii Combi nikdy přihodit nemůže >:-[]
7. 8. 2013 08:01
Re: Fabia
Jistě, ber to tak, že jak firma, tak soukromník si vezme za tři kila "skoro oktávku" než fabku.
7. 8. 2013 09:44
Re: Fabia
S tou tuhostí bych to neviděl nijak dramaticky. Ošizení v každém detailu na tom autě není zase tolik znát nehledě na to, že FII je na tom co se týče šizení stejně. Rapid je prostě kus auta navíc s tím nic nenaděláš.
7. 8. 2013 10:50
Re: Fabia
Horší komfort, stejně prostoru? Sedl sis někdy do obou aut a projel se s nima? Rapid je kromě prostoru nad hlavou vzadu ve všech ohledech prostornější, v některých dost podstatně. Jízdně je Rapid výrazně lepší. Vzhledem materiálů si nemají co vyčítat. Navíc se u Rapidu poměrně dost prvků v posledních měsících změnilo.
7. 8. 2013 10:59
Re: Fabia
To co tu zmiňuješ právě potvrzuje ten poměr prodaných Fabií vůči Rapidům.
7. 8. 2013 11:02
Re: Fabia
Nevím jak je to u Rapida, ale Oktávka se tak nepovedla, že Škodovka po náběhu série v tichosti předělává (modifikuje) čtvrtinu dílů co je na autě použita. >:D
Avatar - strýček BOB
6. 8. 2013 14:14
Děsivý neúspěch Škody Rapid...
To bere dech, Škoda by se měla nad sebou zamyslet a konečně přidat krycí plast kolejnic pojezdu předních sedadel. Bez tohoto nezbytného kusu plastu a velkého zlevnění se velkých prodjeních úspěchu nikdy nedočkají.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - grifith
6. 8. 2013 14:23
Re: Děsivý neúspěch Škody Rapid...
Nedočkají, jestli myslíš, že Škodovku drží české prodeje, tak to není pravda. Výsadní postavení škodovky u nás se projevit musí.
Jinak plast a vysoká cena je problém, to je jasné ;-)
Avatar - KANKUNEN
6. 8. 2013 15:53
Re: Děsivý neúspěch Škody Rapid...
Já se z Rapida taky posmíval, ale pak jsem vše pochopil v showroomu Škody. Vypadá to jako o 5% menší Octávia, ale stojí to o 100t méně a společně s kraťasem jdou do čela.
Je sranda , že do boje s konkurencí vytasili stejné karty jako kdysi korejci. Velký prostor, obyčejné plasty, ale nejlevnější ve třídě. Octávka je ve střední třídě skutečný posledníček stejně jako Spaceback v nižší střední. V posledním Autohitu je SB jediné auto s tvrdým plastem palubky, které je bráno jako konkurence. Já ty auta dělím jinak, ale na tom nezáleží, mám pocit že právě SB je správná trefa, na plastu palubky absolutně nezáleží.
Avatar - 3_diamanty
6. 8. 2013 14:19
vyzera to tak ze na dalsi mesiac
uz mozeme seat privitat v 10tke najpredavanejsich znaciek v cechach..... drzim seatu palce... uz o mesiac si asi toyotu a opel seat poda ako jednohubku a pojde pred nich tak uvidime nechajme sa prekvapit.. ;-)
Rozbalit vlákno
2
6. 8. 2013 15:36
Re: vyzera to tak ze na dalsi mesiac
Tak se zase hoď do klidu...minimálně 50% všech prodejů Seatu jsou exporty, takže v ČR ta značka rozhodně neožívá...v ČR se Seatu daří tak maximálně velice slušně vyvážet...
6. 8. 2013 15:53
Re: vyzera to tak ze na dalsi mesiac
přesně tak...neprodávají jen přeskládávají z kamionu na kamion
6. 8. 2013 16:28
RAPID BUDE JEDNICKOU
Myslim, ze se zacina projevovat fakt, ze Rapid je pro beznou ceskou rodinu lepsi koupe, nez (dle meho) neprilis povedena Octavia.
Ocekavam, ze v mesicich slabe poptavky fleetovych zakazniku uvidime Rapid na pricce nejvyssi.
Rozbalit vlákno
4
6. 8. 2013 19:04
Re: RAPID BUDE JEDNICKOU
Kdyz vysla nova octavia, bedlive jsem ji sledoval, jako vzdy kazde skodovacke auto melo spousty kritiky. No dostal jsem ji jako sluzebak a zamiloval jsem si ji kazdym coulem. A to sem mel pred tim O2 FL. A nemenil bych zpatky, design jsem si nakonec ve vsech ohledech zamiloval jak uvnitr, tk zvenkui kdyz jsem byl z pocatku na rozpacich. Je to krasny auto. Skodovky proste potrebuji chvilku cas, aby si je clovek zamiloval :-) Neni to proste láska na prvni pohled.
7. 8. 2013 10:55
Re: RAPID BUDE JEDNICKOU
ja neviem, odkedy stretavam octavku na ceste, mam pocit, ze je mensia ako predchadzajuca octavka. Linie auta mi pridu take bezduche bez napadu a nejakej idei. Interier uz ani nekomentujem. A to zadne koleso zarazene hlboko do blatnika uz uplne kazi dizajn auta.
Avatar - Bleriot
6. 8. 2013 19:40
Re: RAPID BUDE JEDNICKOU
Myslím že Octávka se nikdy moc neprodávala do rodin, ale hlavně do firem.
To u Rapidu bude jiná, dokonce si myslím že Rapid půjde hodně do firem v rámci úspor místo Octávky.
6. 8. 2013 22:09
Re: RAPID BUDE JEDNICKOU
Že má marketing Škodovky dokonale zmáknutého českého typického zákazníka-aujtoprosťáčka, je nad slunce jasné. Mě by ale spíš zajímalo, jak se Rapid prodává v západní Evropě. Nevíte někdo o zdroji, kde by se to dalo zjistit?
Avatar - rohYpnol
6. 8. 2013 17:20
Úspěch pololetní účetní uzávěrky?
Není za tím úspěchem pouhý výsledek účetních uzávěrek společností? Pololetní přebytky se státu nedarují, tak koupíme zepár Škodovek... Ale na Octavii není, tak dáme Rapida...

Zajímal by mě podíl firemní klientely >:-[]
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Bleriot
6. 8. 2013 19:51
Re: Úspěch pololetní účetní uzávěrky?
Určitě bude Rapid brát prodeje Octávce, jak moc to uvidíme podle vývoji ve firmách a velikosti "prorůstové" politiky.
6. 8. 2013 20:52
Re: Úspěch pololetní účetní uzávěrky?
stačí jestli nějaká větší firma obnovila svůj vozový park a ve statistice se to hned projeví. Uvidíme další měsíce.
Avatar - Katikakus
7. 8. 2013 08:45
Re: Úspěch pololetní účetní uzávěrky?
V sousedstvi mam firmu s cca 100 sluzebnimi vozy, vesmes Octavky, par Superbu. Z toho, co jsem zatim vypozoroval vyplyva, ze vozy s ukoncenym leasingem nahrazuji Rapidama.
Avatar - Emel
7. 8. 2013 09:40
Re: Úspěch pololetní účetní uzávěrky?
Mě úspěch Rapidu nepřekvapuje, to auto je pro ČR geniálně navržené... přesně to, co běžná rodina potřebuje - čtyři místa, velký dobře přístupný kufr, důstojný design... a jinak žádné velké parádičky. Jediný problém byla cena, ale to se v poslední době srovnává, takže úspěch auta je logický.
7. 8. 2013 14:03
Re: Úspěch pololetní účetní uzávěrky?
Souhlas škodovka to má s Rapidem dobře promyšlené a i cenově to vypadá nadějně (koneckoců ve freshi to vypadá slušně [odkaz]
Avatar - Emel
8. 8. 2013 09:03
Re: Úspěch pololetní účetní uzávěrky?
Fresh Ambition za 300 se slabším TSI... nebo 320 se silnějším... to je solidní auto pro rodinu a proti Ceedu v kombíku je to pořád o dost levnější.
7. 8. 2013 09:48
Ještě před dvěma dny...
...nám tady pár místních hlupáčků vysvětlovalo, jaký je Rapid prodejní neúspěch >:D Nyní už v tom pokračuje jenom RohYpnol >:-[]
Rozbalit vlákno
3
Avatar - dal
7. 8. 2013 13:56
Re: Ještě před dvěma dny...
Jak se to vezme. Pro škodovku je to určitě úspěch neboť prodává ošizené auto za plnou cenu. Na druhou stranu, kdyby nebyl, tak by prodali více Oktávek.
Avatar - rohYpnol
7. 8. 2013 17:16
Re: Ještě před dvěma dny...
Jestli nejsi schopný pochopit, že i 1059 ks může být za očekáváním, pak na sobě začni tvrdě pracovat, abys dosáhl alespoń úrovně místních hlupáčků >:-[] >:-[]
Avatar - Katikakus
7. 8. 2013 19:45
Re: Ještě před dvěma dny...
Chápání nikdy nebylo tvoji silnou stránkou, takže tvůj příspěvek mě vůbec nepřekvapuje.