Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Latitude: Facelift a nový motor 1.6 TCe

Zatím neoficiální cestou se odhalil modernizovaný Renault Latitude. Příchod sedanu s vylepšeným designem do Evropy ale zatím není potvrzen.
Zpět na článek
Avatar - aproximus
8. 8. 2013 21:51
Re: Dizajnově to sice není žádná bomba
:yes:
8. 8. 2013 20:00
Re: Samsung
Ved vravim, ze je to francuzske velikasstvo aj keby nebolo co do ust. Zaujimave, ze Nemecko ju nepotrebuje.
Francuzi a briti vsak stale maju mindrak z toho, ze uz nie su kolonialne rise!
8. 8. 2013 17:25
Dizajnově to sice není žádná bomba
,ale oproti provedení před faceliftem (alespoň na fotkách) rozhodně povedený vzhled. :yes:
8. 8. 2013 14:14
Re: Samsung
To nevím jestli byl dobrý příměr. Proč by Francie neměla mít letadlovou loď (tím spíše, že zařazení de Gaulle do služby umožnilo vyřadit dvě starší letadlové lodě - Clemenceau a Foch)? Francie je jedním z mála států NATO, které dodržují své závazky ohledně vojenských výdajů (na rozdíl od vezoucích se pasažérů z Čech i Slovenska).
Avatar - aproximus
8. 8. 2013 13:47
Re: facelift ve znamení safranu?
co? no asi všechno.. promo fotky jsou sladké, realita je o řád horší...
8. 8. 2013 11:18
Re: Design
skúsil si napísať znak Renaultu do diskusie ? Tak vidíš. Nehovorím, že sú to zlé autá a LATITUDE by som možno aj kúpil, oproti superbu je pohodlnejší. Mégane tiež ujde, ale žene som kúpil Focusa. Čo myslíš, čo povie, keď jej nakreslím na kapotu znak Renaultu ? Alebo ho skús nakresliť na predajňu Renaultu >:D a potom rýchlo bež. Alebo airbrushom na kapotu Mondea ? Ten znak platiť nebudem, tak nejak medzinárodne je to symbol... asi ako iné, zakázané. Ale v práci R Kangoo máme, A jazdí nie po ceste a nie s balíkmi,chlapi v monterkach zima leto, od -30 stC do teraz 36 stC, skrátka najlepšie služobné terénne auto, z ruky do ruky krátke trasy a diesel 1,5. Spokojnosť po 90000 km vyzerá rovnako ako nissan patrol. To bola pochvala :yes:
Avatar - Ozzman
8. 8. 2013 08:57
Re: Design
Mě to jako sranda nepřijde >:D Renaultem sem sám jezdil a nic proti nemu nemám....
Avatar - euro89
8. 8. 2013 07:55
Re: Samsung
Tak to já na ty nové "chytré" dotykové nesmysly nejsem. Bohužel v dnešní době jsou všechny dobře vybavený telefony dotykáče, takže si budu držet svůj současný S8300 Ultra Touch jak jen dlouho to půjde. To byl totiž jeden z posledních dobře vybavených mobilů s klasickou klávesnicí. Menu se sice už ovládá dotykově, ale smsky se na něm dají psát ještě normálně. :yes:
8. 8. 2013 07:23
Samsung SM5 alias Latitude
Zadny zazrak to tedy neni. Byl jsem se na nej podivat a projet ho, protoze pomer cena/vykon je zajimavy, nicmene zadna velka vyhra to neni a to ani za ty penize. Jednak je to klasicky Asiat, takze sedacky pro trpasliky a ne uplne logicke ovladani. Dalsim problemem je to, ze nejenom ze je to Samsung, ale je to navic postavene ne na nejakem luxusnim Samsungu, ale beznem korejskem aute rekneme lehce prerostle stredni tridy. Materialove a kvalitou zpracovani je to rozhodne horsi nez paradoxne levnejsi Laguna, jizdni vlastnosti to ma celkem pofiderni a navic je to tradicne odflaknute jak to umi jen Samsung, takze kliky se loupou uz u aut na autosalone (podle vyjadreni prodejce standardni zavada resena prelakovanim v zaruce) a u rocnich aut jsem videl rez.
Za ty prachy udela kupujici lepe, kdyz si koupi o neco hure vybaveny Passat CC, ktery je technicky o galaxii jinde nebo treba Peugeot 508, ktery je sice stredni trida, ale fakticky po vsech strankach kvalitnejsi vuz.
8. 8. 2013 07:16
Re: Samsung
Galaxy S3 mam v pomeru k cene a dobe uvedeni asi vubec nejhorsi mobil co jsem kdy mel. V zari se pokorne vratim k Apple, protoze tohle se fakt neda.
8. 8. 2013 00:20
Re: Motor
Motor byl poprvé představen v Cliu Sport-proto je tak přebuzený. Tipl bych si, že něco slabšího přijde později, připadně vzhledem k cílovým trhům to bude mít nějakou větší atmosféru.
Avatar - PeterLuk
7. 8. 2013 23:53
Re: Samsung
Ja som mal klúčenku BMW Performance days, na nej prívesok s logom Mercedesu, aj teraz mám oblečené tričko Audi Sport a jazdím Citroenom/teraz Kiou >:D
Fakt.
7. 8. 2013 23:34
Re: Design
Latitude nabízí perfektní poměr cena/výkon, takový Fluence ve vyšší lize :-)

Ale problém prodejů vidím podobně - kdo má nějakých 600-700t tak si radši koupí dobře vybavenou Octavii, Superba nebo Mondeo, což jsou auta která nabídnou výbavu, komfort a především praktičnost. Kdo rovnou míří do segmentu "prémiových" sedanů, tak rovnou jde po dražších vozech D3, Lexus atd., tudíž je mu úplně jedno, že podobně vybavená Latitude stojí o spoustu peněz méně, protože ty peníze na lepší prostě má.
7. 8. 2013 23:30
Re: facelift ve znamení safranu?
na fotkách není Latitude nic moc, ale v reálu se mi moc líbí. Připomíná ti to asi Lexus LS - v reálu jsou si ta auta opravdu trochu podobná, viz [odkaz] vs [odkaz] a hlavně zezadu [odkaz] vs [odkaz]
7. 8. 2013 23:29
Re: Design
ten znak bude asi ten správny dôvod, veď ešte aj tu v diskusii je zakázaný >:D . Ak neveríš, skús ho napísať, najskôr znamienko menšie a potom väčšie, nepôjde to
7. 8. 2013 23:25
Re: Je to také nemastné-neslané auto
patrí tam, kam aj superb 2 ;-) . A teraz sa idem schovať, budú lietať kamene >:D . Vo vnútri je podľa mňa urobený trochu kvalitnejšie ako superb a vizuálne asi lepšie materiály. Ale prístrojovku som nehryzkal :-! . A plagát superbu mi nevisí na stene ako vlhký garážový sen... občas s ním aj jazdím, tak ako pred ním aj s sup 1generácie.
Avatar - Uživatel_5340709
7. 8. 2013 22:51
Re: Design
To bude asi ten problém, kdo to koupí? :-O Pro ty co mají peníze na nižší střední, popř. na stř. třídu, tak to nekoupí - moc velké. A ti co kupují velká auta, tak se vsadím, že 90% zákazníků bude mít peníze na MB, BMW, Audi a jen velké levné auto nechtějí. Hezky to jde vidět na cit. C6. I když ve srovnání s Latitude působil prémiověji, moc ho nikdo nechtěl. Holt spousta automobilek opustila segment vyšší střední a těžko se tam za dnešního stavu vrací.
Avatar - Ozzman
7. 8. 2013 22:25
Design
Co vám na něm všem vadí? Tohle auto na obrázku má typické asijské tvary lehce okořeněné Renaultem. Větši z vás to haní, ale já v tom vidím trochu Avensisu sedan, trochu Hjondaje i Kii... a ty tu mnozí z vás chválí, tak v čem je problém? Aha.. že by ve znaku na kapotě?:D

Mě osobně ten vůz nevadí, dokonce ani uvnitř není vůbec zlý :-) Sice sedan téhle velikosti je pro mne nepotřebné vozidlo, ale jinak nic proti :-)
Avatar - jozephko
7. 8. 2013 22:00
Je to také nemastné-neslané auto
Dizajn nie je až taký zlý. Ale je nejaký zvláštny - akoby niekto vo Photoshope jednoducho natiahol auto do dĺžky, aby bolo väčšie. Niečo ako o číslo väčší Fluence.
A je problém ho aj niekam zaradiť. Ak je Laguna auto strednej triedy, kam patrí Latitude? Do vyššej strednej medzi BMW 5 či Mercedes E? To ani náhodou.
7. 8. 2013 21:36
Re: Samsung
Drahý??? To asi ne. Pokud si vzpomínám, cena v ČR začínala pod půl milionem, a auto bylo naprosto vybavený už v základu.
7. 8. 2013 21:20
Re: Samsung
U tohoto auta ide o to, ze je drahe, ze vyzera bezducho a to hlavne!!!, ze sa nebude predavat. Takze je to asi taky francuzsky pocin, ako postavit lietadlovu lod "de Gaulle". A just! Nech to stoji, co to stoji.
P.S. Ale na druhej strane, aspon je zase o com pisat.
Avatar - pumpkin
7. 8. 2013 20:55
Re: facelift ve znamení safranu?
Tiež som si pri pohľade na fl. spomenul na Safrane.

Hm a čo ti vadí na dizajnu Latitude?
Avatar - gld
7. 8. 2013 20:34
Re: facelift ve znamení safranu?
Podoba tam je..ale nie je to na škodu, šafrán je dodnes príjemné spestrenie vozového parku.

Btw minule som na parkovisku stretol jednen latitude a bol som prekvapený, aká solídnosť z toho auta vyžarovala. Ázijský vplyv tam je rozhdone cítiť, pripomínalo mi to infiniti alebo niečo podobné.
Avatar - aproximus
7. 8. 2013 20:00
facelift ve znamení safranu?
[odkaz] >:D (brát s rezervou)

byl ten safrane ale šik na svou dobu :yes: o latitude se to samé říct nedá :-|
Avatar - Uživatel_5340709
7. 8. 2013 18:38
Re: Samsung
Galax. S3, S4 mi taky vyhovuje. Řekl bych že je to jeden z největších kvalitativních vývojových skoků v historii vývoje mobilů.
Avatar - euro89
7. 8. 2013 18:07
Re: Samsung
Já sice korejské výrobky nemusím, ale třeba v mobilních telefonech mi Samsung vyhovuje. Resp. od doby, co s mobily skončil Siemens a Motorola taky téměř vyklidila pole, pro mě ani nic jiného v úvahu nepřipadá.
Avatar - idam.i
7. 8. 2013 18:00
Re: Motor
Ten motor vyzerá celkom zaujímavo.Dokonca musím priznať,že ani ten Latitude nevyzerá úplne najhoršie.To už mám mobil Samsung aj monitor.Panebože už ma dostali. >:D
Avatar - Uživatel_5340709
7. 8. 2013 17:22
Re: Samsung
Jednou se narodíš a budeš si muset hned zvolit, ve kterém mega-koncernu pojedeš svůj život. 8-s >:D
7. 8. 2013 17:01
Re: Samsung
Podívejte se na Siemens v Německu - od vlaků přes stroje po PC a telefony. Ve skupině je i Tefal, Bosch, Miele...

To samé Mitsubishi: od lokomotiv přes auta po elektroniku. Provázanost kapitálu neustále roste... Obdobné skupiny jsou třeba Hitachi, GM, LG..

Navíc tyto skupiny propojené na výrobce elektroniky mají konkurenční výhodu... Samsung dá místo palubky GalaxyTab, místo motoru pak vlastní elektromotor... jendou se budeme divit :-)
Avatar - Uživatel_5340709
7. 8. 2013 16:40
Re: Samsung
Ok, první příspěvek byl myšlen ve srandě, ............. tak snad jsme oba zdraví. >:D
7. 8. 2013 16:34
Motor
Proč nedaj tenhle motor do megana? jako protipól 1,6THP, 1,6Ecoboost, 1,8tsi? A nemuseli by ho honit ani na tolik, stačilo by 110-125kW. Maj tam díru ve výběru...

Mimochodem na orázkách vypadá Latitude tak nějak divně, ale naživo se mi líbí moc, obzvlášt v bílé :yes:
Avatar - 3_diamanty
7. 8. 2013 16:31
Re: Samsung
v pohode len som ta skusal >:D

ok ok dost bolo srandy

asi som si to nejako zle vysvetlil sorry ;-) :yes:
Avatar - Otrava
7. 8. 2013 16:30
Re: Samsung
Ani mi nemluv...teď mám peneženku od Škody a cítím se nesvůj, když přesedám z Fábie do konkurence :-)
Avatar - Uživatel_5340709
7. 8. 2013 16:27
Re: Samsung
Já už fakt nevím.........................
Avatar - Emel
7. 8. 2013 16:26
Re: Samsung
Zajeď si do Soulu... tam to funguje i obráceně - Samsung má továrnu, má mrakodrap, má městskou čtvrť a patří mu i ti lidé co tam bydlí :-)
Avatar - 3_diamanty
7. 8. 2013 16:25
Re: Samsung
co je na samsungu spatneho? elektronika je dnes rovnako poruchova ci sa jedna o samsung alebo gorenje ci oravu alebo phillips alebo tesla
Avatar - Uživatel_5340709
7. 8. 2013 16:13
Re: Samsung
Možná jsem to špatně napsal, ale pointa mého příspěvku není v kritice auta, resp. vůbec to není kritika, nechápu proč pláčeš a jsi tak vážný? ;-)
7. 8. 2013 16:10
Sedan :(
Kdyby to nebyl sedan, ale byl to liftback, tak by koukal frantik jak by byl v evrope, potažmo v cechach popularni !!
Avatar - 3_diamanty
7. 8. 2013 16:08
Re: Samsung
ma to nejaky hlbsi zmysel vyvysovat sa nad ostatnych ktori jazdia v tom co si sami radi kupili a s cim su spokojni? Je jasne ze nie kazdy ma na mercedes S a nie kazdy ho aj potrebuje a vyuzije.... ma to nejaky hlbsi zmysel posmievat sa z inych ludi okrem pohladenia si vlastneho ega a ukazovania svojho primitivizmu na verejnosti? Snad sa raz dozviem pravdu ... koniec koncov v zivote ide hlavne o zdravie... ani to najluxusnejsie auto choremu radost nespravi ;-) a naopak zdravy clovek sa potesi aj z lacneho auta ak si ho s radostou kupi a paci sa mu :yes:
Avatar - Uživatel_5340709
7. 8. 2013 16:01
Samsung
Už se těším na prvního IN ! člověka >:D >:D >:D , který bude moci hrdě prohlásit - mám samsung notebook, samsung TV, samsung domácí spotřebiče, samsung jachtu, .................. tak frantíka Latitude mu jako Samsung - káru taky uznám. :yes: >:D :-!