Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První z nových Citroënů C se ukáže už za měsíc

Podle informací z francouzské automobilky je na spadnutí premiéra prvního z nové generace levnějších modelů.
Zpět na článek
12. 8. 2013 11:47
12. 8. 2013 12:06
12. 8. 2013 17:18
12. 8. 2013 12:09
12. 8. 2013 13:08
12. 8. 2013 13:24
12. 8. 2013 13:46
12. 8. 2013 13:23
12. 8. 2013 13:32
12. 8. 2013 11:47
PSA...
Neviem, čo týmto PSA sleduje. Citroeny rady C sú už aj v súčasnosti relatívne dostupné autá so spracovaním a materiálmi v interiéri na priemere segmentu a oni ho chcú posadiť ešte nižšie? To potom ako budú vyzerať nové citroeny rady C v budúcnosti? Zarážajúce je, že takýto krok prichádza práve v dobe, kedy citroen začal konečne produkovať dizajn, ktorý sa k jeho menu hodí a skutočne pekné a zaujímavé autá. A tiež mi pripadá min zvláštne, že chce produkovať lowend(C) a luxus(DS) pod jednou značkou. Takéto spojenie mi z hľadiska image pripadá dosť nebezpečné. A peugeot, ktorý sa v minulosti zvykol prezentovať ako francúzske BMW, bude produkovať triedu konkurujúcu volkswagenu. No ten by mal čím skôr niečo spraviť s dizajnom svojich modelov, lebo to s nimi ide už nejaký čas dolu z kopca a radikálne sa vzdialili úspešnému dizajnu z minulosti.
Tak sa mi zdá, že súdruhovia v PSA už vôbec netušia, kde je sever a strieľajú okolo seba ako pometení...
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Hittman
12. 8. 2013 12:06
Re: PSA...
Je to celý pod P-S-A >:-[]
12. 8. 2013 17:18
Re: PSA...
Naprosto souhlasím, nelíbí se mi, že chtějí Citroen odstavit na druhou kolej a můj ryze osobní názor je, že design je mnohem lepší u Citroena něž u Peuegota..
12. 8. 2013 12:09
Re: PSA...
Marketing teda není jejich silnou stránkou. To je jako by chtěl Renault po Dacii, aby k levným autým ještě dělala konkurenci Audi, nebo aby Audi začalo lézt do zelí Dacii. Jaký to bude mít vliv na image hlavně řady DS je snad jasné všem kromě vedení Citroenu.
Avatar - 3_diamanty
12. 8. 2013 13:08
Re: PSA...
pezotom sa vravelo francuzsky mercedes...... a nie bmw ;-)

na 605ke kedysi jazdili francuzski prezidenti , nemecki jazdili mercedesmi....

pezoty boli vzdy elegantne komfortne a zamerane na pohodlie preto sa im vravelo francuzsky mercedes.... zvlast velkej 605ke... s tym BMW si uplne vedle jak ta jedle
12. 8. 2013 13:24
Re: PSA...
topper, vzhľadom k tomu, čo som chcel svojim príspevkom povedať, je úplne jedno, či to bolo BMW alebo mercedes, skrátka sa považovali (možno aj stále považujú) za prémiu. ale keď ti na tom tak záleží a aby som nezavádzal, tak sa ti ospravedlňujem ;-)
Avatar - 3_diamanty
12. 8. 2013 13:46
Re: PSA...
mne sa ospravedlnovat nemusis... fakt je ten ze francuzsky mercedes bol odjakziva pezot .... nic viac nic menej ;-) ...
Avatar - PeterLuk
12. 8. 2013 13:23
Re: PSA...
Ako to myslíš s tým spracovaním a materiálmz v interiéroch? C4ke by interiér mala Octavia závidieť. Podobne C3. PSA má v súčasnosti najlepšie interiérové materiály z mainstreamu.
12. 8. 2013 13:32
Re: PSA...
nová octavia výrazne poľavila v kvalite interiéru oproti predchodkyni...

ale je to asi obraz doby. všade sa šetrí a v interiéri je to asi najviac vidno. to aj k tým citroenom.
Avatar - Ada je zase tady
12. 8. 2013 12:43
francouzské vozy
si stejně může koupit jen pomatenec :-!
Rozbalit vlákno
2
12. 8. 2013 14:02
Re: francouzské vozy
Znám hodně pomatených, spokojených lidí ;-). Zajímalo by mě, jak ti nepomatení docházejí k obdobným závěrům. Auto dělá Motor (zde v malých kubaturách jsou na tom frantíci dobře... místy na špici třeba 1.6 120k Peugeot, 1.5, 1.6 dci Renault, nyní 1.2 115k renault atd), podvozek... ten mají měkčí, ale káždý dle jeho gusta.. v kastli problém nyní nebývá, díly jsou klimatizace atd dělají vždy 2-3 dominantní dodavatelé pro všechny automobilky a třeba pneumatiky Michelin\Kleber nejsou taky špatné... Ale určitě když se smontuje ve španělsku Seat má automaticky vyšší kvalitu, než Renault grandtour...

Já osobně si myslím, že kvalita aut se celkově srovnává, jsou lepší a horší modely, ale říct, že nějaký stát je špatný.. to je to samé jako kdybych říkal že Italové dělají plečky a pak slintal nad Ferari...
14. 8. 2013 07:20
Re: francouzské vozy
ty urcite nemas francuzsky voz, ale pomateny si. To asi z tych preskakujucich rozvodov
Avatar - nalimer
12. 8. 2013 13:41
modely Citroen v najbližších rokoch
Zmien a nových modelov bude viacero.
Na budúcu jar príde nástupca C1 (spolu so svojimi súrodencami).
Nástupcu na budúci rok bude mať aj C5. Tá však až koncom roka.
Model C3 Picasso sa pravdepdobne nedočká priameho nástupcu, nahradí ho viac-menej E3 - prvý zo série triedy E. Model by mal prísť už čoskoro.
Rovnako, dvojčatá DSX / P6008 (veľké SUV) prídu na trh do dvoch rokov.
Otázkou je DS2, alias nová "kačka". Citroenu chýba štýlové mini auto, DS2 ním malo byť.
Model C4 a DS4 čaká na budúci rok facelift v štýle nového Picassa C4.
Dosť noviniek na roky 2014 a 2015, nemyslíte?
Rozbalit vlákno
0